Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Develocity buduje domy z widokiem na Park Śląski. Powstają Nowe Planty

Published

on

Osiedle domów Nowe Planty niedaleko Katowic, fot. Develocity

Podwyższony stan deweloperski. Metraże od 140 do 235 mkw. Do tego eko rozwiązania w standardzie. Tak ma wyglądać jedyne osiedle domów premium przy Parku Śląskim. Deweloper Develocity buduje Nowe Planty.

Niezaprzeczalnym atutem inwestycji jest lokalizacja. Osiedle znajduje się przy ulicy Jałowcowej w Chorzowie, 600 metrów od Parku Śląskiego i 10 minut od centrum Katowic. W budowie jest już 20 domów.  To wolnostojące oraz typu bliźniak o metrażach od 140 mkw. do 235 mkw.

Advertisement

Nowe Planty to jedyne domy z widokiem na Park Śląski w podwyższonym stanie deweloperskim, z przygotowanymi instalacjami. Nieustannie badamy rynek i oczekiwania klientów, dlatego zadbaliśmy o szereg udogodnień. Chcemy tworzyć inwestycje klasy premium spełniające wysokie wymagania zarówno klientów indywidualnych, jak i inwestycyjnych. Dla wygody mieszkańców, zaprojektowaliśmy domy z dwustanowiskowymi garażami i przestronnymi tarasami, które można zabudować lub zaaranżować na zielone dachy. Dzięki zastosowaniu podłogowego ogrzewania w części mieszkalnej i garażowej, domy zyskują ład przestrzenny i dodatkową przestrzeń na umeblowanie. Natomiast instalacje przygotowane pod system Smart Home pozwolą zdalnie zarządzać urządzeniami w domach z dowolnego miejsca na  świecie – mówi Krzysztof Barchanowski, członek zarządu Develocity.

Nowe domy blisko centrum Katowic. Powstaje osiedle Nowe Planty

Za ciekawy można uznać oferowany przez dewelopera pakiet udogodnień. Jest on bowiem zawarty w cenie nieruchomości.

—  Naszą inwestycję wyróżnia jakość. Proponujemy rozwiązania, które na nowo definiują pojęcie komfortu w skali premium. Jesteśmy nastawieni na promowanie ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Mieszkańcy będą mieć możliwość korzystania z zielonych źródeł energii, dzięki współpracy Develocity z zaprzyjaźnionym dostawcą – Polenergią. Nasi klienci otrzymują w cenie domu fotowoltaikę, pompy ciepła, rekuperację i ładowarki samochodowe. A dzięki indywidualnym zbiornikom magazynującym wodę deszczową,  mieszkańcy będą mogli wykorzystać ją do pielęgnacji ogrodu — opowiada Krzysztof Barchanowski.

Advertisement

Potencjalnych klientów mają przekonać również duże przeszklenia, tarasy, garderoby, gabinet, podłogowe ogrzewanie. Ponadto, klienci mają możliwości zmian aranżacyjnych dostosowanych do indywidualnych preferencji.

— Jesteśmy w zgodzie z najnowszymi trendami architektury , urbanistyki oraz wyposażenia instalacyjnego. W każdym z domów do dyspozycji w standardzie są trzy tarasy, w tym zadaszony taras na paterze dający komfort użytkowania niezależnie od pogody. Przeszklenie go wedle upodobań nabywcy może przekształcić tę przestrzeń w ogród zimowy wciągnięty do wnętrza domu. Nasi klienci mogą dostosować dom do swoich potrzeb, np. poprzez zabudowanie jednego z tarasów na piętrze można uzyskać dodatkową sypialnię lub przekształcić go w zielony dach – twierdzi Grażyna Lewandowska-Komraus, architekt i kierownik projektu ze strony Develocity.

Bezpieczne osiedle na Śląsku. Develocity opiera się na holenderskim rozwiązaniu dróg wewnętrznych

Na potrzeby osiedla Nowe Planty zaprojektowano specjalny układ drogowy, oparty na wywodzącym się z Holandii systemie. Rozwiązanie ma zapewnić bezpieczną komunikację wewnątrz osiedla. Woonerf łączy funkcje ulicy, deptaka, parkingu dla gości oraz miejsca spotkań.

Advertisement

— Nowe Planty to konsekwentnie i kompletnie zaprojektowane osiedle, aby dać użytkownikom poczucie spokoju i komfortu. Układ komunikacyjny woonerf sprzyja budowaniu bezpieczeństwa w ruchu komunikacyjnym oraz w rozwijaniu międzysąsiedzkich relacji – dodaje Lewandowska-Komraus.

Za projekt odpowiada wielokrotnie nagradzana pracownia SLAS Architekci. Pierwszy etap obejmujący 20 domów ma zostać oddany w III kwartale 2023 r. 

Develocity to deweloper posiadający 5-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji w segmencie premium. W portfolio Spółki znajdują się obiekty mieszkaniowo-usługowe zrealizowane w Katowicach oraz Krakowie. Obecnie Spółka prowadzi sprzedaż osiedla Nowe Planty przy Parku Śląskim oraz Sołtysowska 23 w Krakowie. W przygotowaniu jest luksusowy projekt w Szczyrku z apartamentami inwestycyjnymi i częścią mieszkalną.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Ogrody Andersa w sprzedaży. ATAL ruszył z kolejną inwestycją

Published

on

Inwestycja dewelopera ATAL w Gliwicach, osiedle Ogrody Andersa, fot. mat. prasowe

144 mieszkania, ceny od 8 do 10 tys. zł. Za dodatkową opłatą różne pakiety wykończenia. Deweloper ATAL uruchomił sprzedaż swojego osiedla w Gliwicach, Ogrody Andersa.

Najnowsza inwestycja dewelopera powstanie w pobliżu ulic Andersa i Okulickiego. To niewiele ponad 2 km od gliwickiego rynku.

Advertisement

— To druga nasza inwestycja w Gliwicach. Poprzednia, dwuetapowa i już zakończona, tj. Apartamenty Karolinki, była sukcesem sprzedażowym, a mieszkania w niej szybko znalazły nabywców. To potwierdziło, że w Gliwicach wciąż jest duży popyt na mieszkania w nowoczesnych osiedlach i skłoniło nas do uruchomienia kolejnego projektu — opowiada Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Budynki powstaną w układzie kaskadowym. W najwyższym punkcie będą miały pięć kondygnacji naziemnych. Do tego zaprojektowano podziemny parking. Natomiast na zewnątrz dostępne będą miejsca postojowe.

Osiedle Ogrody Andersa w Gliwicach. Nowa inwestycja dewelopera ATAL

— Pierwszy etap inwestycji to 114 mieszkań o metrażach od 25 mkw. do 102 mkw. i układach od 1 do 4 pokoi. Dlatego zróżnicowanie oferty sprawia, że Ogrody Andersa będą idealnym miejscem do zamieszkania dla singli, par oraz rodzin z dziećmi. Osiedle dzięki całodobowemu monitoringowi będzie bezpieczne, a nowoczesna architektura wyróżni inwestycję na tle sąsiadujących zabudowań. Docelowo całe osiedle będzie liczyło ok. 820 mieszkań — informuje ATAL.

Advertisement

Osiedle Ogrody Andersa mają wyróżniać się spośród innych inwestycji w Gliwicach. Dlatego deweloper postanowił szczególnie zadbać o zaprojektowanie terenów zielonych. Do tego również ogrodów.

— Przywiązujemy dużą wagę do jakości i estetyki terenów zewnętrznych oraz części wspólnych. Kreujemy miejsca, w których ludzie z przyjemnością przebywają, zdalnie pracują i spotykają się. Również na osiedlach, tam gdzie to tylko możliwe, sadzimy dużo różnorodnej zieleni. Coraz częściej pojawiają się łąki kwietne, rośliny miododajne, domki dla owadów i karmniki dla ptaków – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Wieloetapowy projekt obejmuje budowę nie tylko lokali mieszkalnych. Dlatego w ostatnim etapie osiedla Ogrody Andersa powstanie część handlowo-usługowa.

Advertisement

Zakończenie budowy pierwszego etapu zaplanowano na 31 grudnia 2024 roku. Osiedle Ogrody Andersa zaprojektowała śląska pracownia plus8.pl. Natomiast ceny mieszkań mieszczą się w kwotach od 8 do 10 tys. zł za mkw.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

NOHO wkracza do Warszawy. Deweloper kupił 5 hektarów w centrum

Published

on

Spółka NOHO Investment wybuduje apartamenty w Warszawie, fot. mat. prasowe

Po Krakowie, Katowicach i Wrocławiu nadszedł czas na Warszawę. Deweloper NOHO Investment kupił grunt obok Ronda Daszyńskiego. Zrealizuje kompleks apartamentowo-usługowy.

NOHO Investment, poprzez swoją spółkę NOHO Warszawa, podpisało umowę z Warszawskimi Zakładami Farmaceutycznymi POLFA. Dzięki niej deweloper stał się właścicielem nieruchomości o łącznej powierzchni 5 hektarów. Grunt znajduje się w centrum biznesowym Warszawy, w sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego.

Advertisement

Jak informuje nowy właściciel, powstanie tam prestiżowy kompleks apartamentowo-usługowy. Zostanie zrealizowany w standardzie NOHO Premium Lifestyle.

— Chcemy zaspokoić potrzeby wymagającego klienta – zarówno biznesowego jak i komercyjnego. Wybraliśmy jedną z najbardziej perspektywicznych lokalizacji w Warszawie – w bardzo prężnie rozwijającej się dzielnicy, blisko ścisłego centrum, przy nowej stacji metra. Zbudujemy wieloetapowy i wielofunkcjonalny kompleks, który wpisze się w kosmopolityczny charakter stolicy i wyznaczy nowy standard. Ten adres ma być adresem na pokolenia, tak jak każda nasza inwestycja — opowiada Rafał Kula, prezes i współzałożyciel NOHO Investment.

NOHO Investment wybuduje kompleks
apartamentowo-usługowy w Warszawie

Spółka obecnie realizuje projekty w Krakwie, Katowicach i Wrocławiu. Dlatego między innymi rewitalizuje dawną Cesarsko-Królewską Fabrykę Cygar przy ulicy Dolnych Młynów 10. Do tego wieloetapowy projekt mixed-use Młyny Mogilska, jak i nowoczesny apartamentowiec przy ulicy Lindego 2. Wszystkie te inwestycje znajdują się w Krakowie.

Advertisement

Natomiast w Katowicach, NOHO Investment buduje apartamentowy Nadgórników 14. Inwestycja znajduje się w centrum Katowic, w Strefie Kultury, tuż obok Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Za to we Wrocławiu ma powstać budynek apartamentowo-usługowy przy ulicy Świdnickiej.

— Zgodnie z filozofią NOHO Premium Lifestyle, firma oferuje swoim klientom mieszkania na pokolenia. Łączą wyrafinowaną jakość i wzornictwo z najnowszymi trendami i wymaganiami nowoczesnego stylu życia. Dlatego wyrazem tego są wyjątkowe części wspólne, zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Między innymi sala kinowa, pokój klubowy, sala do jogi i pilatesu, kameralna sala kinowa czy strefa masażu. Spółka przywiązuje szczególną uwagę do „zielonego” otoczenia i korzysta z najnowszych zrównoważonych rozwiązań. NOHO buduje wartość miasta, jest jego integralną i zapewnia swoim nabywcom najwyższą jakość życia — barwnie opisuje założenia swojej działalności deweloper.

NOHO Investment to ogólnopolski deweloper segmentu premium. Jego większościowym udziałowcem jest Kulczyk Investments. To prywatny, międzynarodowy dom inwestycyjny z wieloletnim doświadczeniem w realizacji największych transakcji w Polsce oraz nowatorskich projektów w ponad 30 krajach.

Advertisement

Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

13 „za”, 6 „przeciw”. ATAL wybuduje osiedle przy Parku Śląskim w Chorzowie

Published

on

ATAL wybuduje osiedle przy Parku Śląskim w Chorzowie, fot. mat. prasowe

Radni Chorzowa zdecydowali. ATAL może wybudować osiedle przy Parku Śląskim. Powstaną trzy budynki. Powstanie również szkoła podstawowa. Na koszt dewelopera.

Nowa inwestycja powstanie zgodnie z uchwałą lex deweloper. 13 radnych była na „tak”, 6 natomiast przeciwko projektowi przy ul. Targowej. Osiedle przy Parku Śląskim zostanie zrealizowane na terenie po byłym Ośrodku Postępu Technicznego.

Advertisement

— Radni podjęli słuszną decyzję, gdyż w naszej ocenie zaproponowany sposób zagospodarowania działki przy ul. Targowej jest najlepszym z możliwych dla tego terenu. Funkcja mieszkaniowa z elementami usługowymi, w tym publiczną szkołą podstawową, jest dla Chorzowa korzystną i rozwojową perspektywą. Przysporzy nowoczesnej substancji mieszkaniowej i edukacyjnej oraz przyciągnie nowych mieszkańców do miasta borykającego się z ujemnym saldem migracji — opowiada Mateusz Bromboszcz, wiceprezes ATAL.

Nowe osiedle przy Parku Śląskim. ATAL z kolejną inwestycją na Śląsku

Przy Parku Śląskim w Chorzowie powstanie osiedle dewelopera ATAL, fot. mat. prasowe

Osiedle przy Parku Śląskim złoży się z trzech kaskadowych budynków mieszkalnych. Oprócz mieszkań zaprojektowano także lokale usługowe. Deweloper wybuduje publiczną szkołę podstawową, która stanie się własnością samorządu. Według wstępnych założeń, w szkole będzie mogło uczyć się ok. 200 uczniów i uczennic, do dyspozycji których będą sala gimnastyczna i boisko zewnętrzne.

— W oparciu o nasze ponad 30-letnie doświadczenie, kompetencje i wiedzę deweloperską, opracowaliśmy koncept nowoczesnego osiedla, które bardzo dobrze wkomponuje się w parkowe sąsiedztwo, z jednoczesnym poszanowaniem i zachowaniem jego substancji przyrodniczej — mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Autorem koncepcji jest katowicki architekt Wojciech Wojciechowski, wraz z zespołem. W projekcie osiedla przy Parku Śląskim utrzymano minimalistyczny styl. Dominują jasne barwy elewacji budynków oraz przeszklenia balkonów i tarasów. Usytuowanie budynków ma zapewnić mieszkaniom możliwie jak najlepsze nasłonecznienie i przewietrzanie.

Advertisement

Jednakże priorytetem dla architektów i dewelopera było nadanie zabudowie takich cech, dzięki którym harmonijnie wkomponuje się ona w parkowe otoczenie. Plany zakładają realizację inwestycji na terenie dotychczas zabudowanym i zabetonowanym oraz przywrócenie mu wartości przyrodniczych. Będzie to możliwe m.in. dzięki licznym strefom zieleni, także w zdegradowanych miejscach, jak również posadzeniu łąk kwietnych i innych form przyrodniczych.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze