NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

OKAM buduje lofty w Warszawie. Znajdą się w Warzelni w Bohemie

Published

on

Lofty w Warszawie mają łączyć nowoczesność z historią, fot. OKAM

Budynek ma 120 lat. Mieszkanie w nim musi być czymś wyjątkowym. Lofty w Warszawie mają łączyć nowoczesność z historią. OKAM ogłosił, że ma ostateczną wizję Warzelni w inwestycji Bohema.

Budynek jest zlokalizowany sąsiedztwie Komina – centralnego punktu na mapie BOHEMY. Obecnie realizowane są działania związane z rozpoczęciem prac budowlanych.

— Ostateczny wygląd zrewitalizowanej Warzelni jest czymś, co chcieliśmy osiągnąć, mając na uwadze przywiązanie do najmniejszego szczegółu tego niezwykłego miejsca. Będzie to perełka w sercu Bohemy, ale pokusiłbym się o stwierdzenie, że także pewnego rodzaju architektoniczny klejnot XXI w. na mapie Warszawy. Przyznam, że już nie możemy doczekać się efektów końcowych, czyli gotowych, wyjątkowych i nowoczesnych loftów w tych historycznych zabudowaniach — opowiada Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Advertisement

Dokładnie powstanie 67 ostów. To etap inwestycji zlokalizowany najbliżej centrum Bohemy, czyli placu z kominem. Powstaje na działce o powierzchni ponad 3.000 mkw. Lofty w Warszawie mają mieć nawet 3,5 metra. Projekt zakłada wysokie okna ze szprosami, a także fornirowane portale i drzwi wejściowe. Do każdego loftu przynależeć będzie balkon, loggia, taras, ogródek zewnętrzny, ogród zimowy czy antresola. Zaopatrzone zostaną także w wysokiej jakości videodomofon i system inteligentnego zarządzania.

Lofty w Warszawie powstają na Pradze. Inwestorem jest deweloper OKAM

Mieszkania na parterze, od strony ogródków zostaną dodatkowo zabezpieczone zewnętrznymi automatycznymi roletami. Unikatowość samej elewacji budynku stanowić będzie cegła i wykorzystanie kortenu – materiału nawiązującego wyglądem do miedzianej stali. Połączenie tych materiałów o odmiennych fakturach stworzy oryginalny i ciekawy efekt. 

— Dbanie o szczegóły jest dla nas priorytetowe. Koncentrujemy się na dopracowaniu projektów pod każdym kątem, kładziemy więc także duży nacisk na estetykę. Wyznacznikiem jest dla nas aspekt wizualny i połączenie najmocniejszych elementów przeszłości z nutką nowoczesności. To unikalny mix, który stworzy niepowtarzalny klimat w Warzelni całej Bohemie — dodaje Marcin Michalec.

Advertisement

We wnętrzu zaprojektowano zielony dziedziniec z odpowiednio dobraną roślinnością. Natomiast na wejściu do budynku i dziedzińca, reprezentacyjne lobby. Od strony ul. Szwedzkiej do dyspozycji mieszkańców znajdą się lokale handlowo-usługowe. Zaprojektowano również miejsca parkingowe. Lofty w Warszawie zlokalizowano w sąsiedztwie historycznego centralnego punktu tj. komina z zielonym teren wokół a także z hamakami, leżakami oraz częścią rekreacyjną dla dzieci.

Nowe apartamenty w Warszawie. Mieszczą się w 120-letnim budynku

— Projekt Warzelni jest ponadczasowym doświadczeniem projektowym, które pozwoliło nam na stworzenie unikalnej przestrzeni mieszkalnej i tchnięcie nowego ducha do budynków poprzemysłowych. Przymierzając się do tego zadania braliśmy pod uwagę Genius Loci tej magicznej przestrzeni. Pozwoliło nam to na ukształtowanie postindustrialnej tkanki w sposób zgodny z wymaganiami konserwatorskimi jak i wymaganiami stawianymi współczesnym wielkomiejskim apartamentom. Zarówno użyte materiały jak i zaaplikowany język architektury podkreślają majestatyczne poprzemysłowe przestrzenie nie starając się z nimi rywalizować — mówi Rafał Langowski, architekt z KALLAN Architekci..

— Komfort przyszłych użytkowników podkreślono przez niebanalne rozwiązania architektoniczne będące odwołaniem do postindustrialnej tradycji miejsca oraz warszawskiego funkcjonalizmu. Przekraczając próg Warzelni, mieszkańcy będą mogli poczuć klimat rewolucji przemysłowej, która miała tu miejsce. Nieświadomie staną się częścią nowej historii tego miejsca i dadzą nowe życie zapomnianej fabryce. Nasz projekt przyczyni się do tego że charakterystyczna architektura i urbanistyka praska na nowo ożyją i  staną się wyjątkowym miejscem zamieszkania. Niewątpliwe wyzwanie architektonicznestanowi kolejny krok w rewitalizacji Pragi. Mamy nadzieję spodoba się mieszkańcom Warszawy — dodaje Langowski.

Advertisement

najpopularniejsze

Exit mobile version