NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE
Echo ocenia swoje inwestycje. Apartamenty Rytm najbardziej eko
Warszawski projekt, Apartamenty Rytm, zebrał 70 na 100 punktów. To najwięcej ze wszystkich inwestycji Echo Investment. Czym się wyróżnia oraz jak wyglada ocena Eko Echo?
Inwestycja na Kabatach jest w trakcie budowy. Powstanie tam 288 mieszkań. Do tego wspólny taras na dachu, a także innowacyjne udogodnienia.
— Teraz dzięki przejrzystym kryteriom autorskiego standardu Eko Echo budynek został poddanym skrupulatnej i obiektywnej ocenie. Pod kątem ekologii, odpowiedzialnego prowadzenia budowy, udogodnień oraz wpływu na zdrowie. Apartamenty Rytm na Kabatach otrzymały 70 punktów na 100 możliwych do zdobycia w standardzie Eko Echo. To w sześciostopniowej skali ocen, która nawiązuje do systemu stosowanego w polskich szkołach, daje ocenę 4+. Dotychczas to najlepsza ocena wśród projektów Echo Investment – informuje deweloper.
Nowe eko mieszkania w Warszawie. Powstają Apartamenty Rytm
Tak wysoka ocena była możliwa dzieci odnawialnym źródłom energii do zasilania części wspólnych, czy segregacji 90% odpadów na etapie budowy. Spółka przeanalizowała projekt pod kątem wpływu na środowisko, zdrowie i samopoczucie przyszłych mieszkańców.
– Jako deweloper i twórca całych miejskich kwartałów, jesteśmy świadomi wpływu, jaki mamy na środowisko i lokalną społeczność. Staramy się planować naszą pracę i projektować nasze budynki w sposób nie tyle ograniczający szkodliwe aspekty naszej działalności, a wręcz wykluczający je kiedy tylko to możliwe. Na Kabatach zmienimy betonowy plac w przyjazną i otwartą przestrzeń. Teren osiedla pozostanie ogólnodostępny. Dzięki uniesieniu budynku na filarach, okoliczni mieszkańcy nadal będą mogli korzystać ze skrótu do metra, szkoły czy Lasu Kabackiego. Dodatkowo w przestrzeni wspólnej zadbamy o wiele udogodnień. Są nimi np. paczkomat InPost czy komfortowe meble miejskie, które umilą spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Aby jak najszybciej zakończyć wszystkie najbardziej uciążliwe roboty, budowę całego apartamentowca będziemy realizować w jednym etapie. Planowany termin zakończenia prac to koniec 2023 roku – opowiada Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży Echo.
Echo Investment buduje w nowe apartamenty w Warszawie
Apartamenty Rytm na Kabatach maja mieć panoramiczne okna. Niektóre z nich dwa tarasy. Natomiast o bezpieczeństwo, komfort i oszczędność energii zadba system inteligentnego mieszkania Echo Smart. Za to w ramach pakietu udogodnień Echo Life Services w ogólnodostępnych częściach inwestycji zostaną zamontowane rozwiązania dla aktywnych, w tym podwieszane ławki czy drabinki do ćwiczeń.
— Do spędzania czasu wieczorami i weekend na świeżym powietrzu powstało miejsce do organizacji kina plenerowego. Zasadzimy zieleń inspirowaną poszyciem Lasu Kabackiego. Wzrost roślin będzie regulowany lampami UV i nawadniany ekologicznym systemem z wykorzystaniem deszczówki. Na terenie Apartamentów Rytm na Kabatach znajdzie się także rowerownia, ładowarka do pojazdów elektrycznych czy wspólny taras na dachu. Miejsca, które do tej pory były otwierane domofonem (np. furtki, drzwi czy bramy), zostaną wyposażone w system automatycznego zwalniania zamków. Aby je odblokować lub przywołać windę, wystarczy podejść w pobliże czujnika ze smartfonem z wgraną aplikacją – zachwala inwestycję deweloper.
Czym jest standard oceny budynków Eko Echo?
Standard zrównoważonego budownictwa Eko Echo to system oceny inwestycji mieszkaniowych wypracowany przez wewnętrznych asesorów Echo Investment. Są nimi architektci, specjaliści BHP i inżynierowie budownictwa.
Każdy budynek może zdobyć 100 punktów w czterech kategoriach:
– ekologia (20 punktów) – sprawdza zielone rozwiązania zastosowane w budynku i jego najbliższej okolicy. W tym długotrwały wpływ inwestycji na bioróżnorodność, procent powierzchni biologicznie czynnej oraz rodzaj technologii wykorzystanej do ogrzewania budynku.
– zdrowie (20 punktów) – punkty w tej sekcji przyznawane są za elementy inwestycji, które mają pozytywny wpływ na bezpieczeństwo oraz zdrowie fizyczne i psychiczne mieszkańców. Z tego powodu są nimi m.in. przestrzenie do integracji lub wypoczynku, rozwiązania gwarantujące optymalne nasłonecznienie czy monitorujące jakość powietrza.
– budowa (20 punktów) – kryteria oceny dotyczą jakości wykorzystanych materiałów. Ale także bezpieczeństwa pracowników na tym etapie prac, jak i wpływu robót na bezpośrednie sąsiedztwo. Dlatego ocenie podlega tu m.in. poziom segregacji odpadów, pochodzenie drewna, czy plan zrównoważonych zamówień ograniczający ślad węglowy.
– udogodnienia (40 punktów) – kategoria stworzona na bazie rozmów z klientami i zgłaszanych przez nich potrzeb. Dlatego aż 10 punktów to ocena lokalizacji budynku – odległości od środków transportu, placówek edukacyjnych i kulturalnych, zieleni czy ścieżek rowerowych. Kolejne punkty są przyznawane za ponadstandardowe rozwiązania. Mają poprawiać komfort użytkowania mieszkania. W związku z tym to technologie Smart, flexroomy z możliwością wykorzystania, jako przestrzeń do spotkań towarzyskich lub pracy. Jest to także ogólnodostępny Paczkomat na terenie osiedla.