NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Inwestycje spekulacyjne MLP Group. Buduje w Polsce i Rumunii

Published

on

33 tys. mkw. w MLP Pruszków. 16 tys. mkw. pod Bukaresztem. MLP Group buduje magazyny na zasadach spekulacyjnych. Deweloper zapewnia, że daje to spółce najwyższą rentowność.

Budowa kolejnej hali magazynowej w pruszkowskim centrum logistycznym już się rozpoczęła. Inwestycja powstaje na zasadach spekulacyjnych, czyli bez zawartych umów najmu. W MLP Pruszków II zaprojektowano 33 tys. mkw. powierzchni magazynowej, biurowej i socjalnej. Ma być gotowy do użytkowania w lutym 2024 r. Jako generalnego wykonawcę wybrano, kolejny już raz, spółkę Pekabex.

— W sytuacji ograniczonej podaży na polskim rynku nowych powierzchni magazynowych, widzimy dużą przestrzeń do naszego dalszego dynamicznego rozwoju. Jesteśmy do tego dobrze przygotowani mając zapewnione finansowanie rozpoczynanych inwestycji. Budowa prowadzona na zasadach spekulacyjnych zapewnia nam wyższą rentowność projektu. Jesteśmy przekonani, że w dużej części, jeśli nie w całości, skomercjalizujemy budowany obiekt jeszcze przed oddaniem go do użytkowania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Pekabex. Dlatego po raz kolejny powierzyliśmy jej realizację inwestycji — opowiada Agnieszka Góźdź, członek zarządu, Chief Development Officer w MLP Group.

Advertisement

MLP Group ruszyło z budową powierzchni magazynowych pod Warszawą i Bukaresztem

MLP Group rozpoczęło również rozbudowę parku logistycznego pod Bukaresztem. Inwestycja tak jak w przypadku Pruszkowa, realizowana jest na zasadach spekulacyjnych. Nowy obiekt powstający w ramach MLP Bucharest West, dostarczy około 16 tys. mkw. Powstanie do końca 2023 roku.

— Bukareszt jest najbardziej pożądanym regionem i głównym ośrodkiem przemysłowym w Rumunii. Nawet w kontekście niepewności gospodarczej popyt na powierzchnie przemysłowe i logistyczne pozostaje stosunkowo wysoki. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować rozbudowę MLP Bucharest West i na zasadach spekulacyjnych dostarczyć dodatkowe 16 tys. mkw. powierzchni GLA. Chcemy posiadać gotową powierzchnię dostępną od zaraz, aby elastycznie reagować na zapotrzebowanie ze strony biznesu. Skupiamy się na najemcach z sektora przemysłu lekkiego i logistyki — mówi Olga Melihov, Country Head Romania, MLP Group.

Rumuński rynek przemysłowy zmienia się w szybkim tempie. Popyt ze strony najemców pozostaje silny, choć charakteryzuje się długim procesem decyzyjnym ze względu na wymagającą sytuację gospodarczą. Z drugiej strony, dynamika rynku logistycznego i handlowego wymaga szybkiego działania i natychmiastowej adaptacji powierzchni magazynowej.

Advertisement

najpopularniejsze

Exit mobile version