NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Zakolovers zbuduje osadę Cyrhla Villas w Zakopanem

Published

on

W Zakopanem Zakolovers buduje Cyrhla Villas, fot. mat. prasowe

W Zakopanem na 992 m.n.p.m powstaje Cyrhla Villas. Zakolovers buduje 54 luksusowe apartamenty zlokalizowane w 12 willach. Ma być proekologicznie, nowocześnie i z elementami podhalańskiej kultury.

Cyrhla Villas powstaje w Toporowej Cyrhli. W okolicy swój początek mają dwa szlaki turystyczne. Czerwony przez Psią Trawkę, Waksmundzką Polanę i Wodogrzmoty Mickiewicza do Morskiego Oka. Natomiast zielony przez Wielki Kopieniec i Dolinę Olczyską do Jaszczurówki. 

Poza bliskością Tatrzańskiego Parku Narodowego i szlaków górskich, działkę wyróżnia dostęp do lasu i potoku oraz widok na Giewont, Kasprowy Wierch i Tatry Wysokie.

Advertisement

— Cyrhla Villas to mój projekt życia oparty na wieloletniej obserwacji lokalnego rynku nieruchomości, starannym poszukiwaniu malowniczej lokalizacji z dala od turystycznego zgiełku. I w końcu, na moim osobistym uwielbieniu do kultury Podhala. Dlatego, realizując tę inwestycję, traktuję ją tak, jakbym tworzył tu własny, wymarzony dom. Chcę, by było to rodzinne, komfortowe miejsce wypoczynku kategorii premium. Takie, gdzie będziemy poprzez zabawę i szereg atrakcji zachęcać do odkrywania unikalnej, podhalańskiej kultury i przyrody. Z drugiej strony zależało mi również na tym, by inwestycja oprzeć na nowoczesnych rozwiązaniach budowlano-architektonicznych. Zgodnych z ideą eco-thinking, co przełoży się m.in. na optymalizację kosztów jej utrzymania. I jej symbiozę z otoczeniem — opowiada Adam Michańków, twórca konceptu Zakolovers realizującego inwestycję Cyrhla Villas.

W Zakopanem na 992 m.n.p.m powstaje Cyrhla Villas, fot. mat. prasowe

Zakolovers buduje resort Cyrhla Villas w Zakopanem

Budynki w Cyrhla Villas inspirowane są słynnymi, zakopiańskimi willami witkiewiczowskimi, bogatymi w detale i charakterystyczne elementy ozdobne. W projektach pojawiły się liczne wyględy, przysztychy i wględy, a całości dopełniły unowocześnione w formie ornamenty akcentujące konstrukcję. Pomimo nowoczesnej architektury, cała przestrzeń ma nawiązywać do kultury Podhalańskiej. Dlatego we wnętrzach pojawią się autentyczne stare meble oraz wytwory lokalnych rzemieślników. Natomiast do projektowania resortu Cyrhla Villas wybrano Pracownię Architektoniczną Modelina oraz pochodzącego z Toporowej Cyrhli architekta Stanisława Topora.

— Podczas tworzenia konceptu Cyrhla Villas zależało nam na stworzeniu miejsca, w którym inwestorzy i goście będą mogli odkryć piękno kultury Podhala. W tym celu współpracujemy z lokalnymi artystami, a także wspieramy młodych twórców z Liceum Sztuk Pięknych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Liczymy, że Cyrhla Villas będzie miejscem obcowania z górską przyrodą. Ale też z lokalną sztuką, dlatego chcemy na terenie resortu m.in. wystawiać prace podhalańskich artystów — tłumaczy Adam Michańków.

Zakolovers planuje w Cyrhla Villas domki wśród drzew, ekofarmę, alpakarnię oraz miniarboretum z roślinnością charakterystyczną dla Podhala. Zasadzone zostaną tam gatunki drzew, krzewów i bylin typowych dla tatrzańskiego ekosystemu.

Advertisement

Budowa pierwszego etapu inwestycji – Cyrhla Villas I zakończy się w 3. kwartale 2023. Dostępne są apartamenty o powierzchni  110 mkw. z tarasami – 40 mkw. z ruską banią na każdym z nich.

najpopularniejsze

Exit mobile version