Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Mocna końcówka roku w wykonaniu Dekpol Deweloper

Published

on

Prezes Dekpol Deweloper Sebastian Barandziak, dyrektor sprzedaży i marketingu Beata Kosobudzka oraz zespół działu sprzedaży, fot. Dekpol Deweloper

Mateusz Kusznierewicz w roli prowadzanego aukcję charytatywną. Zarząd zdradzający plany inwestycyjne na przyszły rok. Ponad setka inwestorów, którzy już zaufali spółce. A kilka dni później zakup kolejnej działki. Mocno kończy rok Dekpol Deweloper.

Dekpol Deweloper, to spółka z Trójmiasta. Jest częścią Grupy Dekpol działającej na rynku od 30 lat. Właśnie oficjalnie otworzyła swój kolejny hotel, Grano Hotel Sol Marina w Gdańsku. W ogóle na koncept Sol Marina warto poświęcić chwilę uwagi. I to z co najmniej dwóch powodów. Łączy w sobie bowiem condohotel i położone obok apartamenty. Drugi powód, to prywatna marina, która stała się dla dewelopera olbrzymim atutem przy sprzedaży. Miejsca do cumowania jachtów i łodzi motorowych były bardzo dobrą kartą przetargową.

Dekpol Deweloper otwiera Grano Hotel Sol Marina

– Niesamowicie cieszymy się, że na Sol Marinie stworzyła się wspaniała społeczność. Że udało się zachęcić do inwestowania grupę ludzi o wspólnych pasjach, emocjach i biznesach. My nie jesteśmy tylko spółką, która stawia budynki. My budujemy społeczności i to jest nasz cel. Także w tym pięknym miejscu, jakim jest Grano Hotel Sol Marina – opowiadał podczas oficjalnego otwarcia hotelu Sebastian Barandziak, prezes Dekpol Deweloper.

Advertisement

Mówiąc o społeczności, pojawiło się również kilka słów o właścicielu Grupy Dekpol, Mariuszu Tuchlinie. To bowiem on, 30 lat temu rozpoczął działalność, która dzisiaj pozwoliła na powitanie gości w kolejnym już hotelu tej spółki.

– Naszym atutem jest przede wszystkim doświadczenie Grupy Dekpol. I tutaj chciałby wskazać założyciela, pana Mariusza Tuchlina. Jest bardzo skromnym człowiekiem. Mam okazję z nim pracować 10 lat. Jest to osoba z ogromnym, etycznym kręgosłupem biznesowym. Nie znam bardziej uczciwego człowieka w biznesie. Dla niego współpraca z klientami, pracownikami, nawet z konkurencją musi mieć naprawdę silne podstawy etyczne. Myślę, że to jest widoczne, ponieważ od 2015 oku jesteśmy na głównym parkiecie giełdy – dodał Barandziak.

Nowe inwestycje dewelopera z Trójmiasta

Natomiast Beata Kosobudzka, dyrektor sprzedaży i marketingu w Dekpol Deweloper zdradziła, czego można spodziewać się w przyszłym roku.

– Cieszę się, że mamy bank ziemi pozwalający na wybudowanie 5 tysięcy lokali. Skupiliśmy się na rynku północnym, województwie pomorskim. Jednak z powodzeniem staramy się dotrzeć do nowych miejsc, jak na przykład Wrocław czy Warszawa. Właśnie tam w przyszłym roku zrealizujemy obiekty mieszkaniowe i usługowe. Nie budowaliśmy jeszcze w Pucku, co się zmieni. W przyszłym roku będziemy mieli tam swój debiut. Inwestycja powstanie w pierwszej linii od zatoki i będzie idealnym miejscem dla kitesurferów. Jednak obecnie wisienką na torcie jest Granaria, projekt w centrum Gdańska, w sercu Starego Miasta. I właśnie w tym momencie ma ona swoją premierę – zapowiedziała Beata Kosobudzka.

Advertisement
Nowa inwestycja Dekpol Deweloper w Gdańsku, Granaria, fot. mat. prasowe

Szczególnie na te ostatnie słowa inwestorzy zareagowali z entuzjazmem. Ale objawił się on również podczas aukcji charytatywnej. Prowadził ją gość specjalny, mistrz olimpijski i świata, Mateusz Kusznierewicz. Na aukcji pojawiły się bowiem m.in. trzy pięknie oprawione bursztyny. Gdy goście usłyszeli, że celem aukcji jest wsparcie drużyny piłkarskiej z niepełnosprawnościami, zaczęły padać duże kwoty. Ostatecznie udało się zebrać prawie sto tysięcy złotych. I na pewno zapewnić uśmiech dzieci, którzy codziennie walczą o chwile radości.

Natomiast kilka dni później deweloper ogłosił zakup kolejnej działki do swojego portfela gruntów. Tym razem w Sopocie. Na 2 hektarach Dekpol Deweloper zamierza wybudować osiedle mieszkaniowe.

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Euro Styl rozbudowuje gdańską Morenę

Published

on

Euro Styl wprowadził do sprzedaży ponad 140 mieszkań na gdańskiej Morenie, fot. mat. prasowe

Ponad 140 nowych mieszkań w dwóch 9-kondygnacyjnych budynkach pojawiło się w ofercie Euro Stylu. Deweloper kontynuuje realizację Osiedla Synteza w znanej części Gdańska, dzielnicy Morena. Klienci mają do wyboru lokale od 32 do 72 mkw.

Docelowo Osiedle Synteza będzie się składać z siedmiu budynków mieszkalnych. Z czego dwa z nich powstaną w aktualnie realizowanym etapie inwestycji i zaoferują ponad 140 mieszkań. Deweloper proponuje lokale od 1- do 4-pokojowych w metrażach liczących do 72 mkw.

— Osiedle Synteza powstaje u zbiegu ulic Piekarniczej i Lema. Pożądana lokalizacja i świetne skomunikowanie z ważnymi punktami na mapie Gdańska sprawiają, że oferta tego osiedla doskonale wpisuje się w potrzeby różnych grup klientów. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób poszukujących mieszkania dla siebie, jak i pod wynajem — opowiada Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży Euro Stylu.

Advertisement

Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl

Osiedle powstaje w dzielnicy Morena, która cieszy się popularnością zarówno wśród mieszkańców Gdańska, jak i wśród deweloperów. Dodatkowo, w okolicy jest rozbudowany transport publiczny, znajdują się tu szkoły i przedszkola, punkty medyczne, sklepy i tereny zielone. Ponadto, w pobliżu mieści się Galeria Morena. Na osiedlu zaprojektowano lokale usługowe, w tym przedszkole z placem zabaw, znajdujące się w osobnym, 1-piętrowym budynku.

Deweloper szacuje zakończenie nowego etapu inwestycji na III kwartał 2026 roku.

Przeczytaj także: Wzgórze Hoplity. Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wrocław. Nowe mieszkania na Maślicach

Published

on

Augustowska Vita powstanie na wrocławskich Maślicach i pomieści 84 nowe mieszkania, fot. mat. prasowe

Develia rozpoczęła sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita pomieści 84 nowe mieszkania w dwóch budynkach o niskiej zabudowie. Deweloper określa projekt jako dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych rodzin.

Dwa budynki, 84 lokale, powierzchnie od 44 do 89 metrów kwadratowych – tak Develia zapowiada swoją nową inwestycję na wrocławskich Maślicach. W zależności od kondygnacji, każde z mieszkań będzie posiadać balkon lub zielony ogródek. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery.

Wrocław. Powstanie Augustowska Vita i 84 nowe mieszkania

Deweloper podkreśla, że najmocniejszym punktem inwestycji jest bogata infrastruktura lokalna, szczególnie pomocna młodym rodzinom. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne, np. niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny czy szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Nieopodal powstającego osiedla zlokalizowane są też centra handlowe N-Park i Pasaż Królewiecki, a także popularne supermarkety. Dodatkowo, nie brakuje tu również restauracji, piekarni, punktów usługowych i klubów fitness.

Advertisement

— Młodzi rodzice to jedna z najbardziej wymagających grup nabywców na rynku nieruchomości. Poszukując mieszkania, kładą nacisk na bliskość przedszkoli i szkół, placów zabaw, terenów zielonych i rekreacyjnych oraz placówek ochrony zdrowia. Augustowska Vita to projekt, który spełnia te potrzeby, dlatego jestem przekonany, że zainteresowanie tym projektem będzie duże — skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia.

Zgodnie z deklaracją inwestora, 48% obszaru osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek na terenie inwestycji znajdą się także stojaki na rowery oraz stacja naprawcza.

Projekt architektoniczny opracowała pracownia Olejnik Pracownia Projektowa. Develia planuje zakończenie budowy na IV kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się od 10 499 zł za mkw.

Advertisement
Continue Reading

DEVELOPER MAGAZINE

Centralna Vita w Krakowie. Nowy projekt dewelopera Develia

Published

on

8 budynków, 371 mieszkań, 5 kilometrów od Rynku Głównego. To w skrócie nowa inwestycja spółki Develia w Krakowie. Centralna Vita ma mieć również 8 dziedzińców.

Do sprzedaży został wprowadzony I etap inwestycji, w ramach którego powstanie 371 lokali o powierzchniach od 33 do 95 m kw. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w I kwartale br., a ukończenie – na koniec 2025 roku. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 11 400 zł brutto za mkw.

W mieszkaniach na osiedlu Centralna Vita, położonego w dzielnicy Czyżyny, zaprojektowano okna o podwyższonej wysokości. Ma to zapewnić ich dobre nasłonecznienie. Każdy lokal będzie posiadał balkon, loggię lub ogródek. 

Advertisement

– Centralna Vita to nowe otwarcie wśród naszych krakowskich inwestycji. Oferujemy szeroki wybór rozkładów i metraży, począwszy od kawalerek, aż po przestronne 4-pokojowe apartamenty rodzinne. Atrakcyjnie zaprojektowane przestrzenie zewnętrzne w postaci dziedzińców oraz terenów zielonych zapewnią miejsca do wypoczynku i rekreacji. Dodatkowo na parterach budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe, co podniesie komfort codziennego życia. Ze względu na atrakcyjne ceny polecamy ten projekt szczególnie osobom, które są na etapie wyboru pierwszego mieszkania – opisuje Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży w Develii.

Centralna Vita. Develia buduje w Krakowie

Mieszkańcy krakowskiej inwestycji będą mieli do dyspozycji m.in. plenerową siłownię, tężnię solankową, strefę piknikową z leżakami i dużymi stołami, ogrody do nasadzeń społecznych oraz place zabaw dla różnych grup wiekowych – od „klasycznych” piaskownic i trampolin dla najmłodszych, po tor parkurowy dla tych nieco starszych. Największa i najgłośniejsza strefa zabaw znajdzie się poza dziedzińcami, co zwiększy komfort mieszkańców. Na terenie osiedla powstanie również dużo zieleni, w tym zielniki, ogrody społeczne oraz miejsca do sadzenia warzyw. 

Ruch kołowy zostanie ograniczony do niezbędnego minimum. Auta będzie można parkować w podziemnych halach garażowych z komórkami lokatorskimi i schowkami na jednoślady oraz na stanowiskach naziemnych. W projekcie przewidziano również stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Advertisement

Mocną stroną inwestycji jest również jej lokalizacja na dynamicznie rozwijających się Czyżynach, które cieszą się rozbudowaną infrastrukturą lokalną. W sąsiedztwie działają liczne supermarkety (Lidl, CH Atut, Auchan), szkoły, przedszkola i placówki ochrony zdrowia. Nieopodal są też centrum wystawiennicze Expo Kraków oraz Tauron Arena, miejsce licznych koncertów i wydarzeń sportowych. Konsekwentnie rozrasta się sieć ścieżek rowerowych. Do krakowskiej starówki jest tylko 5 km, a nad Wisłę – 2 km, gdzie bez problemu dojedziemy autem w kilka minut. W planach jest uruchomienie w pobliżu nowej linii autobusowej.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze