NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

Ależ tydzień spółki Warbud. Trzy wielkie wydarzenia

Published

on

Nicolas Dépret, prezes spółki Warbud podpisuje kontrakt na przebudowę wiaduktów, fot. mat. prasowe

Wiecha na szczycie aquaparku. Finalizacja budowy nowego skrzydła szpitala. Kontrakt na modernizację wiaduktów drogowych. Mocną końcówkę 2022 roku zaplanował sobie Warbud.

Warbud to jedna z największych firm budowlanych w Polsce. Działa na rynku od 1989 roku, a jej kapitał zakładowy to 60 milionów złotych. Zatrudnia ponad 1100 pracowników. Zrealizowała już 600 obiektów.

Teraz natomiast może się pochwalić, że na szczycie budowanego aquaparku w Płocku zawisła wiecha. Zaraz po tym mają ruszyć prace instalacyjne. Zakończenie budowy zaplanowano na 2024 rok. Aquapark w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym, które realizuje Warbud, ma powierzchnię 2700 mkw.

Advertisement

— Za nami wyburzenie dawnego budynku szkoły podstawowej, roboty fundamentowe oraz realizacja skomplikowanej, nietypowej konstrukcji żelbetowej obiektu. Zamontowaliśmy konstrukcję drewnianą dachu z dźwigarami o długościach przekraczających 31m i pokrycie z blachy trapezowej. Prowadzimy roboty wykończeniowe. Murujemy ściany działowe, trwa montaż ślusarki aluminiowej zewnętrznej i elewacji wentylowanych, a także montaż niecek basenowych ze stali nierdzewnej oraz zbiorników przelewowych i filtrów w podbaseniu — mówi Marcin Krzykwa, kierownik kontraktu Warbud.

Powstaje nowy aquapark w Płocku

Aquapark w Płocku będzie miał wiele atrakcji. Sześciotorowy basen sportowy 25×16 m, basen rekreacyjny, czterotorowy basen do nauki pływania 10×15 m, wanny z hydromasażem, a także brodzik dla dzieci o głębokości 0,3 m i plac zabaw na plaży basenowej o powierzchni 100 mkw. W lecie będzie można skorzystać z zewnętrznego wodnego placu zabaw o pow. 500 mkw.

Budowa aquaparku w Płocku, fot. Warbud

— Historię tej budowy rozpoczął dialog techniczny, oferta i wstępna koncepcja projektowa. Po zawarciu umowy powstała właściwa koncepcja projektowa i rozpoczęła się realizacja projektu budowlanego. Uzyskanie pozwolenia na budowę, następnie wykonanie projektu technicznego i wykonawczego. Oczywiście nie możemy zapomnieć także o aspekcie projektowym. Choć jest skomplikowany dla obiektów basenowych, to dodatkowo w naszym przypadku musiał jeszcze uwzględniać odpowiedzialność finansową za zużycie mediów. Do tego zapewnienie dostępności obiektu przez 20 lat. Powstaje on bowiem w formule partnerstwa publiczno-prywatnego – opisuje Marcin Krzykwa.

Otwarcie nowego skrzydła budynku Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Za to w tym samym czasie, w Wołominie, trwają ostatnie przygotowania do otwarcia nowego skrzydła budynku Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Znajdą się w nim Podstawowa Opieka Zdrowotna, Przychodnia Specjalistyczna, w tym komfortowa Poradnia ginekologiczno-położnicza z oddzielnym wyjściem. Są także przestronne pomieszczenia dla Poradni dzieci chorych i zdrowych, Zakładu Rehabilitacji oraz Administracji.

Realizacja skrzydła budynku Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, fot. Warbud

Zgodnie z zapisami umowy Warbud był również odpowiedzialny za wybudowanie trzykondygnacyjnego budynku A w stanie surowym zamkniętym. Projekt przygotowała pracownia AB-Projekt z Krakowa. Łączna powierzchnia całkowita dwóch wybudowanych obiektów /A i B/ to 13 082,88 m2 oraz 50 556,29 m3 kubatury.

— Pomimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią oraz wojną w Ukrainie udało się zakończyć budowę przed terminem . Korzystając z okazji dziękuję i gratuluję całej ekipie oraz osobom decyzyjnym za aktywność i zaangażowanie, bo to nasza wspólna zasługa. W dwa lata zbudowaliśmy nie tylko szpital, ale poczucie bezpieczeństwa i komfort życia wśród mieszkańców Wołomina i okolic — tłumaczy Marcin Papiernik, kierownik kontraktu w Warbud.

Advertisement

Warbud podpisał kontrakt na przebudowę wiaduktów drogowych

Budowa aquaparku w Płocku i szpitala w Wołominie trwa. Natomiast coś, co dopiero się wydarzy to modernizacja wiaduktów drogowych nad ulicą Paryską na warszawskiej Saskiej Kępie. Warbud właśnie podpisał na to umowę ze Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta Warszawy.

– To dla nas wyjątkowy dzień i kolejny ważny kontrakt w naszym portfolio. Realizacja inwestycji drogowych jest szczególnie uciążliwa dla mieszkańców i bezpośredniego sąsiedztwa inwestycji. Zwłaszcza, gdy, tak jak w tym przypadku, Generalny Wykonawca zobligowany jest do zachowania przejazdu Trasą Łazienkowską przez cały czas prowadzenia robót. Dlatego w trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów, przejazd będzie możliwy po drugim obiekcie. Następnie ruch skierujemy na nowo wybudowany wiadukt i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części drogi – opowiada Nicolas Dépret, prezes Warbudu.

Celem inwestycji jest umożliwienie montażu ekranów akustycznych w Al. Stanów Zjednoczonych, na odcinku od ul. Bajońskiej do ul. Międzynarodowej, które ograniczą emisję hałasu. Powstanie także nowa, cicha nawierzchnia jezdni. Aleja Stanów Zjednoczonych stanowiąca odcinek Trasy Łazienkowskiej, to droga dwujezdniowa, rozdzielona pasem zieleni, z trzema pasami ruchu w każdym kierunku. Z powodu złego stanu technicznego rozebrane, a następnie odbudowane zostaną dwa wiadukty o długości 210 m każdy, przebiegające właśnie nad ul. Paryską. 

Advertisement

W ramach zamówienia Warbud przebuduje także pobliskie sieci: energetyczne, teletechniczne, kanalizacyjne, wodociągowe, c.o., gazowe oraz fragmenty ulic Bajońskiej i Paryskiej.

najpopularniejsze

Exit mobile version