Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Apartamenty nad morzem. Bel Mare z PnU na 237 lokali

Published

on

Nowy apartamenty nad morzem. Piąty etap Bel Mare & Aqua Resort z PnU, fot. mat. prasowe

2 budynki, 10 lokali użytkowych i 237 mieszkalnych. Wszystko 450 metrów od plaży i molo w Międzyzdrojach. Apartamenty nad morzem w Bel Mare&Aqua Resort z pozwoleniem na użytkowanie.

To już piąty etap Bel Mare&Aqua Resort. Jego budowa zaczęła się 2017 roku.

— Bel Mare&Aqua Resort jest projektem unikatowym. Nie tylko pod kątem przemyślanej architektury czy infrastruktury, ale również dlatego, że stworzyliśmy zupełnie nową, funkcjonalną przestrzeń. Rejon ten, wcześniej niezagospodarowany, stał się turystyczno-administracyjnym sercem Międzyzdrojów. Powstała zupełnie nowa tkanka miejska. A także jeden z największych obiektów hotelowych oraz nowe centrum administracyjne miasta w postaci ratusza — opowiada Roger Kostarczyk, właściciel biura AKO Architekci.

Advertisement
Nowy apartamenty nad morzem. Piąty etap Bel Mare & Aqua Resort z PnU, fot. mat. prasowe

W Międzyzdrojach powstaną nie tylko apartamenty. Także nowy ratusz

Apartamenty nad morzem w piątym etapie znajdują się w dwóch budynkach. To 237 apartamentów mieszkalnych o powierzchni od 26 mkw. do 144 mkw. Zaprojektowano również uliczkę pełną kawiarni i restauracji.

Nowy etap połączono z poprzednim. Dlatego właściciele mieszkań nie muszą wychodzić na zewnątrz, by dojść do atrakcji resortu. Na wewnętrznym patio zaprojektowano zieleń i strefa zabaw dla dzieci z kids play, prowadzonym przez Tui Kids Club. Przy głównym wejściu do budynku będzie znajdowała się pralnia samoobsługowa na żetony.  Dużym wyróżnikiem apartamentów są przestronne tarasy – największe mają powierzchnie nawet  do 113 mkw. Z najwyższych kondygnacji rozpościera się widok na morze lub z drugiej strony na lasy Wolińskiego Parku Narodowego. Natomiast lokale od  strony zachodniej mają widok w kierunku przyszłego Placu Miejskiego i budynku nowego Ratusza.

— Kiedy podejmowaliśmy decyzję o budowie ratusza zależało nam, aby nasz budynek wyróżniał się klasyczną, szlachetną formą. Łączącą przeszłość z przyszłością – nowo powstającą dzielnicą. Jego wielofunkcyjność sprawia, że mieszkańcy Międzyzdrojów mogą tu nie tylko załatwić każdą sprawę urzędową czy korzystać całodobowo z nowoczesnej biblioteki. Ale w niedalekiej przyszłości wypocząć w otoczeniu zieleni, czy cieszyć się czasem spędzonym z przyjaciółmi w okolicznych kawiarenkach i restauracjach — zapowiada Mateusz Flotyński, prezes Nowe Centrum. To spółka powstała w wyniku decyzji burmistrza Międzyzdrojów z połączenia dwóch innych gminnych firm. Jej zadaniem jest właśnie budowa nowego ratusza.

Nowe apartamenty nad morzem. Inwestorem jest deweloper Prestige

Tymczasem apartamenty nad morzem w piątym etapie Bel Mare&Aqua Resort zaprojektowano w dwóch budynkach.

Advertisement

Budynek A obejmuje 6 kondygnacji naziemnych oraz 2 kondygnacje garażu podziemnego. Kolorystyka budynku utrzymana jest w jasnych kolorach z akcentami nawiązującymi do popularnych w Międzyzdrojach elementami drewnianymi. W centralnym punkcie patio znajduje się doskonale doświetlony lokal usługowy. Cały budynek wyposażony jest w odnawialne źródła energii: 70% dachu pokryta zostanie panelami fotowoltaicznymi.

Budynek B obejmuje 4 kondygnacje naziemne. Zwieńczeniem będą skośne dachy, nawiązujące swoją formą do architektury hanzeatyckiej, zakorzenionej w całym regionie Pomorza Zachodniego. Obiekt pokryty jest stonowanymi w kolorystyce barwami oraz płytami włókno-cementowymi o delikatnej fakturze wraz z całymi połaciami dachowymi. Projekt parteru zakłada wycofanie z lica elewacji frontowej, co wraz z tarasami pozwoli zapewnić zadaszoną, przyjazną przestrzeń, idealną do zagospodarowania przez dostępne w parterach lokale usługowe.

— Bel Mare&Aqua Resort wraz z nowopowstającym Aquaparkiem staje się jednym z największych resortów w Polsce, oferującym atrakcyjny i kompleksowy wypoczynek polskim i zagranicznym rodzinom – mówi Piotr Siwiec, dyrektor handlowy Prestige. Inwestorem i zarazem generalnym wykonawcą budynku jest firma Grupa Deweloperska Prestige.

Advertisement

DEVELOPER MAGAZINE

Centralna Vita w Krakowie. Nowy projekt dewelopera Develia

Published

on

8 budynków, 371 mieszkań, 5 kilometrów od Rynku Głównego. To w skrócie nowa inwestycja spółki Develia w Krakowie. Centralna Vita ma mieć również 8 dziedzińców.

Do sprzedaży został wprowadzony I etap inwestycji, w ramach którego powstanie 371 lokali o powierzchniach od 33 do 95 m kw. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w I kwartale br., a ukończenie – na koniec 2025 roku. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 11 400 zł brutto za mkw.

W mieszkaniach na osiedlu Centralna Vita, położonego w dzielnicy Czyżyny, zaprojektowano okna o podwyższonej wysokości. Ma to zapewnić ich dobre nasłonecznienie. Każdy lokal będzie posiadał balkon, loggię lub ogródek. 

Advertisement

– Centralna Vita to nowe otwarcie wśród naszych krakowskich inwestycji. Oferujemy szeroki wybór rozkładów i metraży, począwszy od kawalerek, aż po przestronne 4-pokojowe apartamenty rodzinne. Atrakcyjnie zaprojektowane przestrzenie zewnętrzne w postaci dziedzińców oraz terenów zielonych zapewnią miejsca do wypoczynku i rekreacji. Dodatkowo na parterach budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe, co podniesie komfort codziennego życia. Ze względu na atrakcyjne ceny polecamy ten projekt szczególnie osobom, które są na etapie wyboru pierwszego mieszkania – opisuje Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży w Develii.

Centralna Vita. Develia buduje w Krakowie

Mieszkańcy krakowskiej inwestycji będą mieli do dyspozycji m.in. plenerową siłownię, tężnię solankową, strefę piknikową z leżakami i dużymi stołami, ogrody do nasadzeń społecznych oraz place zabaw dla różnych grup wiekowych – od „klasycznych” piaskownic i trampolin dla najmłodszych, po tor parkurowy dla tych nieco starszych. Największa i najgłośniejsza strefa zabaw znajdzie się poza dziedzińcami, co zwiększy komfort mieszkańców. Na terenie osiedla powstanie również dużo zieleni, w tym zielniki, ogrody społeczne oraz miejsca do sadzenia warzyw. 

Ruch kołowy zostanie ograniczony do niezbędnego minimum. Auta będzie można parkować w podziemnych halach garażowych z komórkami lokatorskimi i schowkami na jednoślady oraz na stanowiskach naziemnych. W projekcie przewidziano również stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Advertisement

Mocną stroną inwestycji jest również jej lokalizacja na dynamicznie rozwijających się Czyżynach, które cieszą się rozbudowaną infrastrukturą lokalną. W sąsiedztwie działają liczne supermarkety (Lidl, CH Atut, Auchan), szkoły, przedszkola i placówki ochrony zdrowia. Nieopodal są też centrum wystawiennicze Expo Kraków oraz Tauron Arena, miejsce licznych koncertów i wydarzeń sportowych. Konsekwentnie rozrasta się sieć ścieżek rowerowych. Do krakowskiej starówki jest tylko 5 km, a nad Wisłę – 2 km, gdzie bez problemu dojedziemy autem w kilka minut. W planach jest uruchomienie w pobliżu nowej linii autobusowej.

Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Zielone Falenty od CK Development

Published

on

By

CK Development oferuje I etap osiedle Zielone Falenty pod Warszawą, fot. mat. prasowe

Spółka CK Development, wchodząca w skład CK Investments Holding, rusza z przedsprzedażą inwestycji w podwarszawskich Falentach Dużych. Projekt obejmie 70 mieszkań i segmentów w metrażach od 59 do 81 mkw. Ceny lokali zaczynają się już od 529 tys. zł. Deweloper szacuje zakończenie budowy na II kwartał 2025 roku.

Zielone Falenty powstaną pod Warszawą, w gminie Raszyn. Spółka zrealizuje tu docelowo 70 lokali. Natomiast w przedsprzedaży znajduje się obecnie I etap inwestycji obejmujący 18 z nich. Projekt zakłada budowę dwukondygnacyjnych budynków o nowoczesnej architekturze oferujących mieszkania i segmenty o powierzchni od 59 do 81 mkw. Każde z nich będzie posiadać własny ogródek oraz po dwa miejsca postojowe dla samochodów. Dodatkowo, mieszkania na górnym piętrze będą miały przestrzeń na poddaszu, którą klienci mogą zagospodarować we własnym zakresie.

— Nasza oferta stanowi doskonałą propozycję dla osób i rodzin szukających mieszkania blisko natury, z dala od miejskiego zgiełku i chaosu, ale przy utrzymaniu bezpośredniego kontaktu ze stolicą. Do granic Warszawy w linii prostej dzieli bowiem odległość około 3 km. W ramach projektu oferujemy do wyboru trzy typy budynków z mieszkaniami i segmentami dwupoziomowymi. Proponujemy również kompleksowe wykończenie pod klucz we współpracy z doświadczoną pracownią architektury — podkreślił Rafał Konarski, prezes zarządu CK Development.

Advertisement

Sprawdź również: Pozostałe inwestycje na rynku pierwotnym

Standard lokali obejmuje ogrzewanie gazowe oraz ogrzewanie podłogowe. Budynki zostaną także dostosowane do montażu paneli fotowoltaicznych.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Imponujący miesiąc Archicomu w Łodzi. Projekt Flow bije rekord

Published

on

By

30 dni i 30 proc. sprzedane. Takie tempo narzucił na inwestycji Flow deweloper Archicom. Dzięki projektowi w Łodzi pobił swój sprzedażowy rekord.

Flow powstaje w Nowym Centrum Łodzi. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Dworzec Łódź Fabryczna. W pierwszym etapie inwestycji dewelopera Archicom powstanie 9-piętrowy budynek. Znajdzie się w nim 186 mieszkań o metrażach od 26 mkw. do blisko 60 mkw. A także 6 lokali przeznaczonych na usługi, restauracje i kawiarnie. Dlatego też obiekt zaoferuje łącznie aż ponad 7.000 mkw. powierzchni użytkowej.

— Flow to kolejny projekt, poprzez który realizujemy strategię tworzenia przyjaznych i komfortowych przestrzeni do życia w mieście. Nasza rola jako dewelopera nie ogranicza się jedynie do zaprojektowania i wybudowania inwestycji. Niezwykle istotne jest dla nas stworzenie całej koncepcji i filozofii tego miejsca, które na stałe wpisze się w krajobraz tak priorytetowej przestrzeni miejskiej, jaką jest Nowe Centrum Łodzi. Dzięki Flow budować będziemy dodatkową wartość tej niezwykłej i ważnej dla mieszkańców miasta lokalizacji. Od samego początku upatrywaliśmy w tym projekcie ogromny potencjał, który ma swoje potwierdzenie w imponująco szybkiej sprzedaży lokali mieszkalnych już na pierwszym etapie realizacji inwestycji. Przez cztery tygodnie kupionych zostało 30 procent mieszkań. To umiejscawia Flow w czołówce naszych projektów pod względem sprzedaży w Łodzi — mówi Waldemar Olbryk, prezes firmy Archicom.

Advertisement

Flow powstaje w Łodzi. Archicom wybuduje 1250 mieszkań

W ramach inwestycji powstanie tu pięć budynków, w których łącznie znajdzie się 1250 mieszkań oraz lokale usługowo–gastronomiczne. Dlatego projekt realizować będzie koncepcję „miasta 15-minutowego”.Mieszkańcy będą mieli dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych miejsc w obrębie 15 minut piechotą od miejsca zamieszkania. Natomiast wyróżnikiem projektu będzie wszechobecna zieleń, wśród której pojawią się miejsca do odpoczynku i relaksu, a także organizacji inicjatyw artystycznych.

Inwestorem projektu Flow jest firma Archicom należąca do Grupy Echo Investment. Za projekt odpowiada Pracownia PIG Architekci. Pierwszy etap projektu zakończy się w 2025 roku. Natomiast zakończenie całej inwestycji planowane jest na koniec 2028 roku.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze