Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Apartamenty nad morzem. Bel Mare z PnU na 237 lokali

Published

on

Nowy apartamenty nad morzem. Piąty etap Bel Mare & Aqua Resort z PnU, fot. mat. prasowe

2 budynki, 10 lokali użytkowych i 237 mieszkalnych. Wszystko 450 metrów od plaży i molo w Międzyzdrojach. Apartamenty nad morzem w Bel Mare&Aqua Resort z pozwoleniem na użytkowanie.

To już piąty etap Bel Mare&Aqua Resort. Jego budowa zaczęła się 2017 roku.

— Bel Mare&Aqua Resort jest projektem unikatowym. Nie tylko pod kątem przemyślanej architektury czy infrastruktury, ale również dlatego, że stworzyliśmy zupełnie nową, funkcjonalną przestrzeń. Rejon ten, wcześniej niezagospodarowany, stał się turystyczno-administracyjnym sercem Międzyzdrojów. Powstała zupełnie nowa tkanka miejska. A także jeden z największych obiektów hotelowych oraz nowe centrum administracyjne miasta w postaci ratusza — opowiada Roger Kostarczyk, właściciel biura AKO Architekci.

Advertisement
Nowy apartamenty nad morzem. Piąty etap Bel Mare & Aqua Resort z PnU, fot. mat. prasowe

W Międzyzdrojach powstaną nie tylko apartamenty. Także nowy ratusz

Apartamenty nad morzem w piątym etapie znajdują się w dwóch budynkach. To 237 apartamentów mieszkalnych o powierzchni od 26 mkw. do 144 mkw. Zaprojektowano również uliczkę pełną kawiarni i restauracji.

Nowy etap połączono z poprzednim. Dlatego właściciele mieszkań nie muszą wychodzić na zewnątrz, by dojść do atrakcji resortu. Na wewnętrznym patio zaprojektowano zieleń i strefa zabaw dla dzieci z kids play, prowadzonym przez Tui Kids Club. Przy głównym wejściu do budynku będzie znajdowała się pralnia samoobsługowa na żetony.  Dużym wyróżnikiem apartamentów są przestronne tarasy – największe mają powierzchnie nawet  do 113 mkw. Z najwyższych kondygnacji rozpościera się widok na morze lub z drugiej strony na lasy Wolińskiego Parku Narodowego. Natomiast lokale od  strony zachodniej mają widok w kierunku przyszłego Placu Miejskiego i budynku nowego Ratusza.

— Kiedy podejmowaliśmy decyzję o budowie ratusza zależało nam, aby nasz budynek wyróżniał się klasyczną, szlachetną formą. Łączącą przeszłość z przyszłością – nowo powstającą dzielnicą. Jego wielofunkcyjność sprawia, że mieszkańcy Międzyzdrojów mogą tu nie tylko załatwić każdą sprawę urzędową czy korzystać całodobowo z nowoczesnej biblioteki. Ale w niedalekiej przyszłości wypocząć w otoczeniu zieleni, czy cieszyć się czasem spędzonym z przyjaciółmi w okolicznych kawiarenkach i restauracjach — zapowiada Mateusz Flotyński, prezes Nowe Centrum. To spółka powstała w wyniku decyzji burmistrza Międzyzdrojów z połączenia dwóch innych gminnych firm. Jej zadaniem jest właśnie budowa nowego ratusza.

Nowe apartamenty nad morzem. Inwestorem jest deweloper Prestige

Tymczasem apartamenty nad morzem w piątym etapie Bel Mare&Aqua Resort zaprojektowano w dwóch budynkach.

Advertisement

Budynek A obejmuje 6 kondygnacji naziemnych oraz 2 kondygnacje garażu podziemnego. Kolorystyka budynku utrzymana jest w jasnych kolorach z akcentami nawiązującymi do popularnych w Międzyzdrojach elementami drewnianymi. W centralnym punkcie patio znajduje się doskonale doświetlony lokal usługowy. Cały budynek wyposażony jest w odnawialne źródła energii: 70% dachu pokryta zostanie panelami fotowoltaicznymi.

Budynek B obejmuje 4 kondygnacje naziemne. Zwieńczeniem będą skośne dachy, nawiązujące swoją formą do architektury hanzeatyckiej, zakorzenionej w całym regionie Pomorza Zachodniego. Obiekt pokryty jest stonowanymi w kolorystyce barwami oraz płytami włókno-cementowymi o delikatnej fakturze wraz z całymi połaciami dachowymi. Projekt parteru zakłada wycofanie z lica elewacji frontowej, co wraz z tarasami pozwoli zapewnić zadaszoną, przyjazną przestrzeń, idealną do zagospodarowania przez dostępne w parterach lokale usługowe.

— Bel Mare&Aqua Resort wraz z nowopowstającym Aquaparkiem staje się jednym z największych resortów w Polsce, oferującym atrakcyjny i kompleksowy wypoczynek polskim i zagranicznym rodzinom – mówi Piotr Siwiec, dyrektor handlowy Prestige. Inwestorem i zarazem generalnym wykonawcą budynku jest firma Grupa Deweloperska Prestige.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Skanska rusza ze sprzedażą plastycznych mieszkań

Published

on

By

Skanska rusza ze sprzedażą ostatniego etapu Holm House w Warszawie, fot. Skanska

Ruszyła sprzedaż ostatniego etapu osiedla Holm House w Warszawie. Budynek będzie zlokalizowany przy ul. Zdziechowskiego, tuż obok Domaniewskiej. Projekt zakłada powstanie 78 lokali o szczególnym rozkładzie pomieszczeń. Dzięki temu Skanska da klientom możliwość podziału mieszkań.

Skanska Residential Development Poland rozpoczyna sprzedaż czwartego i ostatniego etapu inwestycji, która od lat stanowi element miejskiej tkanki Mokotowa. Holm House to 78 funkcjonalnych lokali o powierzchni od 27 do 110 mkw. Co ciekawe, dzięki planom rozkładu pomieszczeń, mają tu powstać wyjątkowo plastyczne mieszkania. To rozwiązanie ma stworzyć klientom możliwość podziału lokalu na dwa niezależne mieszkania ze wspólnym wejściem. Nabywcy będą mogli wykorzystać tę opcję decydując się na wynajem nieruchomości lub w sytuacji, gdy pojawi się potrzeba wygospodarowania oddzielnego mieszkania dla dorosłych dzieci albo opieki nad starszym członkiem rodziny.

Skanska planuje mieszkania bez barier architektonicznych

Deweloper planuje co najmniej 40% mieszkań przystosować do wymogów certyfikatu Obiekt bez barier, wydawanego przez Fundację Integracja. Oznacza to, że lokale zostaną przystosowane dla osób z różnymi stopniami niepełnosprawności ruchu, wzroku i słuchu. Ale także będą odpowiednie dla potrzeb rodziców z małymi dziećmi oraz seniorów. Skanska planuje również zastosować rozwiązania dotyczące m.in.: odpowiedniej szerokości bramki i drzwi do budynków, bezprogowych wejść na balkon, domofonów i włączników świateł na właściwej wysokości. Ponadto, zadba o dużą przestrzeń manewrową na korytarzach.

Advertisement

Holm House to osiedle, które ma posiadać także szereg ekologicznych rozwiązań. Deweloper planuje odzysk wody szarej, zbiornik na deszczówkę wykorzystywaną do podlewania terenów zielonych, poidełka dla ptaków, czy domki dla owadów. Dla wygody mieszkańców pojawi się również system smart home Appartme. Dzięki czemu, przy pomocy aplikacji, będą mogli kontrolować zużycie energii i ciepła.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Modern Mokotów zmieni oblicze warszawskiego Mordoru

Published

on

By

Modern Mokotów od Echo Investment i Archicom na warszawskim Mordorze, fot. Archicom

Trzy budynki. 500 mieszkań w dwóch z nich. I trzeci, w wyższym standardzie, z 40 apartamentami. Ogólnodostępne ogrody, otwarte place zabaw i strefa handlowo-usługowa. Tak zapowiada się osiedle Modern Mokotów od Echo Investment i Archicom.

— Z biurowego Mordoru w dzielnicę bliższą życia — tak deweloper opisuje swoje plany na rozbudowę biurowego krajobrazu. W Warszawie, między ulicami Wołoską, Domaniewską i Postępu, spółka wybuduje nowe osiedle mieszkaniowe z ogólnodostępnymi terenami zielonymi i usługami.

Modern Mokotów: mieszkania w dwóch standardach

W pierwszym etapie projektu powstaną trzy budynki. Pierwszy z 356 mieszkaniami oraz dwoma dziedzińcami. Natomiast w drugim przewidziano 144 lokale oraz jeden dziedziniec. Deweloper zaprojektował również trzeci, kameralny budynek w wyższym standardzieApartamenty przy Kwitnącej Wiśni. A w nim 40 apartamentów o powierzchni nawet do 142 mkw. Do apartamentowca przylegać będzie teren zielony z placem zabaw.

Advertisement

Na terenie inwestycji Modern Mokotów zaplanowano również podziemny garaż, lokale handlowo-usługowe na parterze oraz klub mieszkańca i warsztat dla pasjonatów majsterkowania.

Wizualizacja części wspólnych na terenie inwestycji Modern Mokotów, fot. Archicom

Archicom nieustannie podkreśla chęć tworzenia projektów służących lokalnej społeczności, a także propagujących ekologiczne rozwiązania. Dlatego, na nowym osiedlu ma dominować zieleń, którą zaplanowano nie tylko w zewnętrznych przestrzeniach wspólnych, ale także na budynkach. Roślinność przyzdobi budynki od parterów aż po tarasy na dachach. Łącznie znajdzie się tu ponad 3,5-ha zieleni wokół budynków, w tym sześć ogrodów z nasadzeniami tematycznymi. Deweloper zastąpi także betonowy parking rozbudowanym ekosystemem. A ten zadba o odzysk wody deszczowej niezbędnej do podlewania drzew, krzewów i traw. Modern Mokotów ma służyć okolicznym mieszkańcom. W tym celu, pomiędzy nową zabudową powstanie publiczny plac do publicznych spotkań.

Za projekt odpowiadają architekci z pracowni BBGK. Budynki będą mieć regularny rytm fasad nawiązujący do konstrukcji fabrycznych hal oraz kratownicową elewację z prefabrykowanego betonu w odcieniach beżu i szarości. Natomiast zastosowane detale i elementy wykończeniowe mają nawiązywać do stylistyki urządzeń elektronicznych, które były niegdyś produkowane w tej części miasta.

Pierwszy etap osiedla będzie gotowy w pierwszej połowie 2025 roku.

Advertisement
Osiedle Modern Mokotów ma być otoczone restauracjami, kawiarniami i butikami, fot. Archicom
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Dolce&Gabbana wchodzi na rynek nieruchomości

Published

on

Wizualizacja Design Hills, luksusowej inwestycji, którą zrealizować ma Dolce&Gabbana we współpracy z hiszpańskim deweloperem w Marbelli, fot. D&G

Luksusowe marki odzieżowe zaczęły interesować się sektorem nieruchomości. Szczególnie przypadła im do gustu hiszpańska Marbella, znana jako ekskluzywny kurort dla bogaczy. To tu, pojawiły się już projekty mieszkaniowe od Karla Lagerfelda, Elie Saab czy Fendi. Teraz na rynku nieruchomości zadebiutuje Dolce&Gabbana. Włoska firma odzieżowa zamierza zbudować trzy kompleksy mieszkalne w różnych częściach świata. A jeden z nich powstanie na Costa del Sol. — Tutaj ekskluzywne domy są sprzedawane za miliony euro — mówi Edyta Koczwara, Chief Marketing Officer w ¡HOLA DALI!.

Złota Mila czyli adres dla bogaczy

Design Hills, luksusowy kompleks mieszkalny od Dolce&Gabbana, powstanie na prestiżowym obszarze zwanym Złotą Milą. To wyjątkowa promenada licząca ok. 6 km długości. Teren ciągnie się wzdłuż wybrzeża Marbelli, od Puerto Banus w kierunku centrum miasta. Golden Mile przypomina kalifornijskie ulice. Znajdują się tu najlepsze 5-gwiazdkowe hotele, jak kultowy Marbella Club Hotel czy Puente Romano Resort. A więc i najbogatsi ludzie świata chętnie inwestują w nieruchomości w tej lokalizacji. Na Golden Mile mieści się m.in. posiadłość zmarłego króla Fahda z Arabii Saudyjskiej, zbudowana na wzór Białego Domu w Waszyngtonie.

Wizualizacja apartamentu w Design Hills w Marbelli, fot. Dolce&Gabbana

Pierwszy projekt mieszkaniowy Dolce&Gabbana w Europie, ma powstać we współpracy z deweloperem Sierra Blanca Estates. Spółka posiada siedzibę w Marbelli, a jej portfolio obejmuje 35-letnie doświadczenie w budowie luksusowych domów na Costa del Sol. W tym także realizacje we współpracy z największymi modowymi markami, jak wspomniane Fendi czy Karl Lagerfeld.

Dolce&Gabbana na nowo zdefiniuje luksusowy styl życia

W ramach inwestycji powstaną 92 apartamenty o naprawdę luksusowych powierzchniach. Bowiem metraże ich mają liczyć od 280 do 900 mkw. Rezydencje mają posiadać do pięciu sypialni wyposażonych przez Dolce&Gabbana Casa. Design Hills to projekt przewidujący sypialnie z garderobami i prywatnymi łazienkami z widokiem na morze. Co więcej, na terenie osiedla zaplanowano wysokiej klasy obiekty sportowe, odkryte baseny bez krawędzi, siłownie, sale do medytacji i jogi oraz symulatory golfa. Ponadto, mieszkańcy będą mieć do dyspozycji tarasy na dachu z basenami bez krawędzi oraz ekskluzywną automatykę domową, która zapewni im nieustanne połączenie z konsjerżem i personelem hotelowym.

Advertisement

— Marbella nie jest jedynie wypoczynkowym kurortem. To miejsce, które szczególnie upodobała sobie światowa śmietanka towarzyska. Osoby, mające zamiłowanie do ekskluzywnego stylu życia, chętnie tu przyjeżdżają i nabywają nieruchomości. Nic więc dziwnego, że światowe, luksusowe marki inwestują tu równie chętnie jak np. w Miami. Te firmy bazują na gwarantowaniu klientom określonego stylu życia, przynależności do pewnych grup społecznych, a przede wszystkim najlepszych doświadczeń życiowych. Koncept Design Hills ma zgodnie z zamysłem Dolce&Gabbana na nowo zdefiniować luksusowy poziom życia w Europie. To osiedle samowystarczalne, które według pomysłodawców ma konkurować z najlepszymi hotelami na świecie. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji szereg prywatnych klubów, które są podstawą dla elitarnych socjet na terenach luksusowych osiedli. Przy basenie z widokiem na morze, podczas gry w golfa czy pobytu w spa, będą nie tylko odpoczywać, ale przede wszystkim prezentować obrany styl życia, nawiązując nowe przyjaźnie i relacje biznesowe — mówi mieszkająca w Marbelli, Edyta Koczwara, ekspert ds. marketingu nieruchomości.

Projekt części wspólnych w inwestycji Design Hills w hiszpańskim kurorcie Marbella, fot. Dolce&Gabbana

Design Hills z klubami dla elit i włoską lodziarnią

Luksusowy adres na Golden Mile zobowiązuje. Modowy koncern we współpracy z deweloperem, zaoferują mieszkańcom nie tylko to, co niezbędne do życia, ale też obiecują szereg ekskluzywnych udogodnień. Dlatego, na terenie kompleksu powstanie m.in. SPA z centrum odnowy biologicznej, salonem kosmetycznym i fryzjerskim.

Prywatne kluby z salą kinową, barem, winiarnią i piwniczką z cygarami zapewnią mieszkańcom całoroczny relaks. Ponadto, powstaną przestrzenie Pool Club, z basenem bez krawędzi i widokiem na morze, podgrzewanym krytym basenem i lodziarnią we włoskim stylu. Natomiast dla najmłodszych, zaprojektowano Kids Club z placami zabaw oraz z polem namiotowym.

Design Hills to niezwykle imponujący projekt, którego ukończenie zaplanowano na 2026 rok. Aby zdążyć,deweloper rozpocznie prace już pod koniec br., a pilotażowy dom zostanie zaprezentowany w 2025 roku.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze