Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Kolejne inwestycje Atalu. Tym razem na Śląsku i w Trójmieście

Published

on

Osiedle Niebieski Bursztyn w Redzie, fot. Atal

Panorama Reden, budynek z 88 mieszkaniami, powstanie w Chorzowie. Niebieski Bursztyn, to natomiast osiedle z trzema budynkami w Redzie. Będzie tam 185 mieszkań. Te dwie inwestycje, to pierwsze projekty dewelopera Atal w tych miastach. Właśnie wprowadzono je do sprzedaży.

Angelika Kliś, członek zarządu Atalu informuje, że w obu regionach spółka działa od lat. Tym samym wie, jaki drzemie tam potencjał.

— Chorzów i Reda wchodzą w skład większych zespołów miejskich: konurbacji śląskiej oraz Trójmiasta. Nowe inwestycje wzbogacą więc naszą ofertę na tych dwóch regionalnych rynkach. Działamy na nich od wielu lat, doskonale znamy ich zalety i potencjał oraz oczekiwania klientów. Ogromnym atutem inwestycji jest lokalizacja i świetne skomunikowanie z głównymi ośrodkami aglomeracji, Katowicami oraz Gdańskiem i Gdynią – opowiada Kliś.

Advertisement

Nowe osiedle w Trójmieście. Z tarasami widokowymi na dachach

Osiedle Niebieski Bursztyn w Redzie, fot. Atal

W Redzie wybudowane zostaną trzy wieże z dwupoziomowymi halami garażowymi. Każda ma mieć aż 18 kondygnacji i 185 mieszkań.

Nazwa inwestycji, Niebieski Bursztyn nie jest przypadkowa. Wieże mają być bowiem przejrzyste, wyjątkowe, opalizujące niebieską barwą. W przedszkolnych kondygnacjach będzie swobodny dostęp do światła słonecznego. Imponujący ma być za to widok z każdej z wież, a dokładniej.z tarasów na dachach. Będzie z nich widać panoramę miasta, ale także Zatokę Gdańską i Półwysep Helski.

— Osiedle zlokalizowane jest w urokliwej, zielonej części Redy w pobliżu Aquaparku. Pełna infrastruktura miejska, obejmująca punkty usługowo-handlowe, w tym restauracje, szkoły, przedszkola, centra medycz­ne i handlowe, znajduje się na wyciągnięcie ręki. Natomiast podróż samochodem do Trójmiasta zajmuje niespełna 20 minut. W pobliżu inwestycji znajduje się stacja SKM oraz przystanki komunikacji miejskiej. Na północ od Redy, po półgodzinnej podróży samochodowej docieramy do Półwyspu Helskiego z jego licznymi atrakcjami turystycznymi – opisuje inwestycję deweloper, spółka Atal.

Pierwsze mieszkańcy Niebieskiego Bursztynu w Rumii będą mogli wprowadzić się w II kwartale 2025 roku.

Advertisement

Nowe inwestycje. Mieszkania na sprzedaż w Chorzowie

Budynek wielorodzinny Panorama Reden w Chorzowie, fot. Atal

Natomiast po drugiej stronie Polski, na Śląsku, wybudowana zostanie Panorama Reden. Jeden kameralny budynek z windami podzielony na dwie klatki. W nich 40 i 48 mieszkań typu studio, dwu- i trzypokojowe. Do tego 80 miejsc postojowych w garaży podziemnym. I oczywiście możliwość parkowania na zewnątrz.

Sam budynek to modernistyczny projekt.Ma mieć minimalistyczną bryłę w kształcie litery U. Dominującym kolorem ma być biel. Ciemnoszare pozostaną jedynie akcenty. Natomiast kontrastowe, antracytowe będą obramowania okien.

Inwestycje ma dobrą lokalizacje, ponieważ powstanie w centrum Chorzowa, przy ulicy Piotra Skargi. Dlatego blisko stąd do rynku i Parku Redena. Za to spacerem można dotrzeć do Parku Śląskiego. Za to tam czeka wiele atrakcji, jak Śląski Ogród Zoologiczny, Stadion Śląski, Planetarium Śląskie czy wesołe miasteczko Legendia.

Panorama Reden będzie ukończona w III kwartale 2024 roku.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Przedsprzedaż V etapu City Vibe w Krakowie

Published

on

City Vibe powstaje na krakowskim Płaszowie, fot. mat. prasowe

250 nowych mieszkań i 4 lokale usługowe powstaną na krakowskim Płaszowie przy ul. Myśliwskiej. Develia rozpoczęła właśnie przedsprzedaż V etapu inwestycji City Vibe. Deweloper planuje zakończyć prace budowlane w IV kwartale 2025 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od 11 899 zł za mkw.

Deweloper wprowadził do oferty sprzedażowej mieszkania w metrażach od 30 do 85 mkw. Wszystkie lokale posiadają balkon, loggię lub zielony ogródek. W halach garażowych, poza miejscami postojowymi, zaplanowano komórki lokatorskie. Inwestycja przystosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Nowy etap City Vibe to kolejny element naszej ekspansji w Krakowie. Pod koniec ubiegłego roku oferta deweloperska w tym mieście była najniższa od 15 lat, co przekładało się na szybko rosnące ceny. Według agencji JLL w grudniu 2023 r. w Krakowie do kupienia było zaledwie 4,5 tysiąca mieszkań, które – gdyby deweloperzy przestali wprowadzać nowe projekty – wyprzedałyby się w zaledwie 2 miesiące. Dlatego w pierwszych miesiącach bieżącego roku zwiększyliśmy podaż, wprowadzając I etap nowej inwestycji Centralna Vita z 376 lokalami. Wraz z innymi projektami w krakowskiej ofercie znajduje się obecnie 750 mieszkań – skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develii.

Advertisement

Zobacz także: Inwestycje mieszkaniowe dewelopera Develia

Powierzchnie między budynkami zostaną wyłączone z ruchu kołowego i obsadzone roślinnością oraz nasadzeniami drzew. Ponadto, mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z siłowni plenerowej, boiska do siatkówki oraz stołów do ping-ponga. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu uatrakcyjni strefa parkowa, reprezentacyjny plac z podświetlaną fontanną, a także oczko wodne z pomostem.

Projekt architektoniczny V etapu City Vibe opracowała pracownia B2 Studio. Natomiast generalne wykonawstwo inwestor powierzył spółce ERBUD. Deweloper ruszył już z pracami budowlanymi.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Euro Styl rozbudowuje gdańską Morenę

Published

on

Euro Styl wprowadził do sprzedaży ponad 140 mieszkań na gdańskiej Morenie, fot. mat. prasowe

Ponad 140 nowych mieszkań w dwóch 9-kondygnacyjnych budynkach pojawiło się w ofercie Euro Stylu. Deweloper kontynuuje realizację Osiedla Synteza w znanej części Gdańska, dzielnicy Morena. Klienci mają do wyboru lokale od 32 do 72 mkw.

Docelowo Osiedle Synteza będzie się składać z siedmiu budynków mieszkalnych. Z czego dwa z nich powstaną w aktualnie realizowanym etapie inwestycji i zaoferują ponad 140 mieszkań. Deweloper proponuje lokale od 1- do 4-pokojowych w metrażach liczących do 72 mkw.

— Osiedle Synteza powstaje u zbiegu ulic Piekarniczej i Lema. Pożądana lokalizacja i świetne skomunikowanie z ważnymi punktami na mapie Gdańska sprawiają, że oferta tego osiedla doskonale wpisuje się w potrzeby różnych grup klientów. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób poszukujących mieszkania dla siebie, jak i pod wynajem — opowiada Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży Euro Stylu.

Advertisement

Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl

Osiedle powstaje w dzielnicy Morena, która cieszy się popularnością zarówno wśród mieszkańców Gdańska, jak i wśród deweloperów. Dodatkowo, w okolicy jest rozbudowany transport publiczny, znajdują się tu szkoły i przedszkola, punkty medyczne, sklepy i tereny zielone. Ponadto, w pobliżu mieści się Galeria Morena. Na osiedlu zaprojektowano lokale usługowe, w tym przedszkole z placem zabaw, znajdujące się w osobnym, 1-piętrowym budynku.

Deweloper szacuje zakończenie nowego etapu inwestycji na III kwartał 2026 roku.

Przeczytaj także: Wzgórze Hoplity. Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wrocław. Nowe mieszkania na Maślicach

Published

on

Augustowska Vita powstanie na wrocławskich Maślicach i pomieści 84 nowe mieszkania, fot. mat. prasowe

Develia rozpoczęła sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita pomieści 84 nowe mieszkania w dwóch budynkach o niskiej zabudowie. Deweloper określa projekt jako dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych rodzin.

Dwa budynki, 84 lokale, powierzchnie od 44 do 89 metrów kwadratowych – tak Develia zapowiada swoją nową inwestycję na wrocławskich Maślicach. W zależności od kondygnacji, każde z mieszkań będzie posiadać balkon lub zielony ogródek. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery.

Wrocław. Powstanie Augustowska Vita i 84 nowe mieszkania

Deweloper podkreśla, że najmocniejszym punktem inwestycji jest bogata infrastruktura lokalna, szczególnie pomocna młodym rodzinom. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne, np. niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny czy szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Nieopodal powstającego osiedla zlokalizowane są też centra handlowe N-Park i Pasaż Królewiecki, a także popularne supermarkety. Dodatkowo, nie brakuje tu również restauracji, piekarni, punktów usługowych i klubów fitness.

Advertisement

— Młodzi rodzice to jedna z najbardziej wymagających grup nabywców na rynku nieruchomości. Poszukując mieszkania, kładą nacisk na bliskość przedszkoli i szkół, placów zabaw, terenów zielonych i rekreacyjnych oraz placówek ochrony zdrowia. Augustowska Vita to projekt, który spełnia te potrzeby, dlatego jestem przekonany, że zainteresowanie tym projektem będzie duże — skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia.

Zgodnie z deklaracją inwestora, 48% obszaru osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek na terenie inwestycji znajdą się także stojaki na rowery oraz stacja naprawcza.

Projekt architektoniczny opracowała pracownia Olejnik Pracownia Projektowa. Develia planuje zakończenie budowy na IV kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się od 10 499 zł za mkw.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze