Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Kolejne inwestycje Atalu. Tym razem na Śląsku i w Trójmieście

Published

on

Osiedle Niebieski Bursztyn w Redzie, fot. Atal

Panorama Reden, budynek z 88 mieszkaniami, powstanie w Chorzowie. Niebieski Bursztyn, to natomiast osiedle z trzema budynkami w Redzie. Będzie tam 185 mieszkań. Te dwie inwestycje, to pierwsze projekty dewelopera Atal w tych miastach. Właśnie wprowadzono je do sprzedaży.

Angelika Kliś, członek zarządu Atalu informuje, że w obu regionach spółka działa od lat. Tym samym wie, jaki drzemie tam potencjał.

— Chorzów i Reda wchodzą w skład większych zespołów miejskich: konurbacji śląskiej oraz Trójmiasta. Nowe inwestycje wzbogacą więc naszą ofertę na tych dwóch regionalnych rynkach. Działamy na nich od wielu lat, doskonale znamy ich zalety i potencjał oraz oczekiwania klientów. Ogromnym atutem inwestycji jest lokalizacja i świetne skomunikowanie z głównymi ośrodkami aglomeracji, Katowicami oraz Gdańskiem i Gdynią – opowiada Kliś.

Advertisement

Nowe osiedle w Trójmieście. Z tarasami widokowymi na dachach

Osiedle Niebieski Bursztyn w Redzie, fot. Atal

W Redzie wybudowane zostaną trzy wieże z dwupoziomowymi halami garażowymi. Każda ma mieć aż 18 kondygnacji i 185 mieszkań.

Nazwa inwestycji, Niebieski Bursztyn nie jest przypadkowa. Wieże mają być bowiem przejrzyste, wyjątkowe, opalizujące niebieską barwą. W przedszkolnych kondygnacjach będzie swobodny dostęp do światła słonecznego. Imponujący ma być za to widok z każdej z wież, a dokładniej.z tarasów na dachach. Będzie z nich widać panoramę miasta, ale także Zatokę Gdańską i Półwysep Helski.

— Osiedle zlokalizowane jest w urokliwej, zielonej części Redy w pobliżu Aquaparku. Pełna infrastruktura miejska, obejmująca punkty usługowo-handlowe, w tym restauracje, szkoły, przedszkola, centra medycz­ne i handlowe, znajduje się na wyciągnięcie ręki. Natomiast podróż samochodem do Trójmiasta zajmuje niespełna 20 minut. W pobliżu inwestycji znajduje się stacja SKM oraz przystanki komunikacji miejskiej. Na północ od Redy, po półgodzinnej podróży samochodowej docieramy do Półwyspu Helskiego z jego licznymi atrakcjami turystycznymi – opisuje inwestycję deweloper, spółka Atal.

Pierwsze mieszkańcy Niebieskiego Bursztynu w Rumii będą mogli wprowadzić się w II kwartale 2025 roku.

Advertisement

Nowe inwestycje. Mieszkania na sprzedaż w Chorzowie

Budynek wielorodzinny Panorama Reden w Chorzowie, fot. Atal

Natomiast po drugiej stronie Polski, na Śląsku, wybudowana zostanie Panorama Reden. Jeden kameralny budynek z windami podzielony na dwie klatki. W nich 40 i 48 mieszkań typu studio, dwu- i trzypokojowe. Do tego 80 miejsc postojowych w garaży podziemnym. I oczywiście możliwość parkowania na zewnątrz.

Sam budynek to modernistyczny projekt.Ma mieć minimalistyczną bryłę w kształcie litery U. Dominującym kolorem ma być biel. Ciemnoszare pozostaną jedynie akcenty. Natomiast kontrastowe, antracytowe będą obramowania okien.

Inwestycje ma dobrą lokalizacje, ponieważ powstanie w centrum Chorzowa, przy ulicy Piotra Skargi. Dlatego blisko stąd do rynku i Parku Redena. Za to spacerem można dotrzeć do Parku Śląskiego. Za to tam czeka wiele atrakcji, jak Śląski Ogród Zoologiczny, Stadion Śląski, Planetarium Śląskie czy wesołe miasteczko Legendia.

Panorama Reden będzie ukończona w III kwartale 2024 roku.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Nowe mieszkania w Warszawie. To część Soho by Yareal

Published

on

By

Yareal wprowadził do sprzedaży ostatni budynek w kompleksie Soho, fot. mat. prasowe

Deweloper Yareal wprowadził do oferty 180 lokali w budynku Soho 12 na warszawskim Kamionku. Klienci mają do wyboru powierzchnie od 30 do 130 mkw. Planowany budynek powstanie od strony ulicy Żupniczej, a prace budowlane ruszą wiosną br. Nowe mieszkania są już w sprzedaży.

Soho 12 to ostatni budynek, który deweloper zrealizuje w ramach kompleksu Soho by Yareal. Liczący od sześciu do ośmiu pięter budynek ma nawiązywać architektonicznie do wcześniej zrealizowanych etapów.

— To, co szczególnie wyróżnia Soho 12 to ciekawa, zróżnicowana elewacja spójna z koncepcją całego Soho by Yareal oraz bogata oferta mieszkań – od jedno- do pięciopokojowych penthouse’ów, o powierzchni od 30 mkw. do 130 mkw. Budynek będzie miał od sześciu do ośmiu pięter, a dzięki jego zróżnicowanej wysokości wiele mieszkań będzie dysponowało atrakcyjnymi tarasami. Podobnie jak sąsiadujące budynki, Soho 12 będzie kaskadowo schodził w stronę parku tworząc wewnętrzne zielone dziedzińce. Wysokiej jakości wykończenie terenów wspólnych i otwartego niedawno parku linearnego już teraz dopełnia urbanistykę projektu, jego urozmaiconą architekturę i wielofunkcyjny charakter Soho by Yareal — mówi Jacek Zengteler, prezes zarządu Yareal.

Advertisement

Zobacz także: Działalność dewelopera Yareal

Soho by Yareal, miasto 15-minutowe

Zgodnie z zamysłem twórców, projekt Soho by Yareal powstaje zgodnie z ideą miasta 15-minutowego. Deweloper przewidział na terenie kompleksu kilkadziesiąt lokali na wynajem, które mają zapewnić mieszkańcom dostęp do usług, handlu i rozrywki. Natomiast lokalne życie kręci się wokół zielonej osi – rozciągającego się wzdłuż inwestycji 300-metrowego parku linearnego.

Na terenie całej inwestycji nowe mieszkania znajdzie łącznie 900 rodzin. Soho by Yareal znajduje się w sąsiedztwie Parku Skaryszewskiego, który jest jednym z największych parków w Warszawie. Ponadto, nieopodal inwestycji planowana jest stacja trzeciej linii metra.

Advertisement

Yareal planuje Dzień Otwarty dla zainteresowanych ofertą w najbliższą sobotę 24 lutego. Event odbędzie się w nowym biurze sprzedaży, znajdującym się na parterze budynku Rubin (wejście od strony parku linearnego).

Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

J.W. Construction. Kolejne mieszkania przy Parku Śląskim

Published

on

J.W. Construction oferuje mieszkania przy Parku Śląskim, fot. mat. prasowe

Grupa J.W. Construction wprowadziła do sprzedaży kolejną pulę mieszkań na Osiedlu Kościuszki w Chorzowie. Deweloper wskazuje, że głównym atutem inwestycji jest atrakcyjna lokalizacja w samym centrum miasta, tuż przy Parku Śląskim, a także wysoki standard wykończenia. W ofercie znajdują się lokale o powierzchni od 31 do 80 mkw.

Spółka J.W. Construction zakończyła budowę Osiedla Kościuszki w połowie 2023 roku. Cały projekt składa się łącznie z 6 budynków o zróżnicowanej wysokości. W pierwszym etapie powstały dwa budynki, mieszczące 110 mieszkań. Drugi etap to kolejne cztery budynki ze 154 mieszkaniami.

Zobacz także: Mieszkania w Katowicach od 8 850 zł za mkw.

Advertisement

Aktualnie deweloper wprowadził do sprzedaży budynek liczący 89 mieszkań o podwyższonym standardzie. Klienci mają do wyboru zarówno kawalerki, jak i 2- oraz 3- pokojowe mieszkania. Ponadto, dostępne są jeszcze większe 4-pokojowe lokale o powierzchni do 80 mkw. Istnieje możliwość zakupu miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych bądź na parkingu naziemnym. Osiedle jest ogrodzone i chronione.

Osiedle Kościuszki od J.W. Construction. Nowe mieszkania w ofercie

Zdecydowanym wyróżnikiem inwestycji, jest jej położenie. Osiedle mieści się w centrum Chorzowa, tuż przy głównych węzłach komunikacyjnych, placówkach edukacyjnych czy punktach handlowo-usługowych. Ponadto, w sąsiedztwie znajduje się ceniony przez mieszkańców Park Śląski.

— Aglomeracja Śląska to unikalny rynek nieruchomości, wyróżniający się na tle reszty kraju bardzo korzystnym stosunkiem zarobków do cen nieruchomości. Choć o Śląsku mówi się głównie przez pryzmat Katowic, naszą uwagę przykuwają właśnie mniejsze, ościenne miasta, jak Chorzów, które bardzo dobrze rokują pod kątem inwestycyjnym — podkreśla Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Sprzedaży i Marketingu J.W. Construction. — Chorzów jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą aglomeracji, ma też rozwinięty rynek pracy i  jest miejscem przyjaznym do życia, m.in. dzięki rosnącej świadomości ekologicznej jego mieszkańców czy licznym inicjatywom zwiększającym jakość i komfort życia Chorzowian — dodaje.

Advertisement

Osiedle Kościuszki jest kolejną inwestycją na Górnym Śląsku w portfolio dewelopera. Spółka zrealizowała tu również Osiedle Nowe Tysiąclecie w Katowicach. J.W. Construction podkreśla, że Aglomeracja Śląska ma duży potencjał inwestycyjny.

Więcej szczegółów o dostępnych mieszkaniach można uzyskać kontaktując się z deweloperem.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Cordia oferuje apartamenty inwestycyjne w Sopocie

Published

on

Haffnera Resience powstaje w Sopocie i jest zlokalizowane drugiej linii brzegowej od morza, fot. mat. prasowe

Haffnera Residence to już druga inwestycja spółki Cordia w Sopocie. W dwóch 4-piętrowych apartamentowcach, deweloper zrealizuje 133 lokale o różnym przeznaczeniu i o powierzchniach od 28 do 190 mkw. Budynki zlokalizowano w drugiej linii brzegowej, a ich budowa rozpocznie się w I kwartale 2024 roku.

Cordia, deweloper realizujący inwestycje mieszkaniowe od 2014 roku w Polsce, rusza z trzecią inwestycją w Trójmieście. Haffnera Residence dedykuje osobom myślącym o inwestycji w nieruchomości. Główną zaletą projektu jest lokalizacja. Przy ulicy Haffnera, na granicy Parku Północnego i w drugiej linii brzegowej, 5 minut od sopockiej plaży.

— Miasta położone na wybrzeżu stają się coraz popularniejszą lokalizacją inwestycyjną. Od kilku lat obserwujemy rosnący popyt na lokale blisko morza, które gwarantują wysoką stopę zwrotu. Haffnera Residence to wyjątkowy projekt łączący te cechy. Jedyna inwestycja w Sopocie w standardzie premium, położona na działce tak blisko morza — przekonuje Tomasz Łapiński, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska. — Została zaprojektowana z myślą o ludziach, poszukujących ochrony kapitału poprzez nieruchomość w prestiżowej nadmorskiej lokalizacji. Przyjazne dla pracy zdalnej otoczenie inwestycji oraz dogodne połączenia Sopotu z dużymi miastami sprawiają, że jest to idealne miejsce na pobyt stały. To wszystko w połączeniu z unikatowym projektem lokalnej pracowni architektonicznej sprawia, że Haffnera Residence to niezwykle atrakcyjna propozycja zarówno dla inwestorów, jak też osób poszukujących apartamentu na własne potrzeby.

Advertisement

Cordia stawia na zielone otoczenie

Projekt inwestycji przewiduje zielone dachy z zielenią ekstensywną. Ma ona zapewnić retencję wody deszczowej, oczyszczać powietrze i obniżać temperaturę otoczenia. Ponadto, części wspólne są bogate w zieleń niską i wysoką. W tym, starodrzew złożony z m.in. klonów, jesionów, dębów i wierzb. Co więcej, deweloper planuje też nowe nasadzenia. Natomiast przy ulicy Haffnera rośnie 80 ze 100 lip, które Cordia posadziła w 2022 roku.

Wizualizacja Haffnera Residence w Sopocie, fot. mat. prasowe

Osiedle jest zlokalizowane na terenie strefy ochrony otoczenia zabytkowego zespołu krajobrazowego Sopotu. Dodatkowo, w strefie ochrony uzdrowiskowej Uzdrowiska Sopot. Apartamenty na ostatnich kondygnacjach, będą mieć własne wyjścia na prywatne tarasy na dachu. Natomiast lokale parterowe mają przynależne ogródki.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze