NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE
Modern Mokotów zmieni oblicze warszawskiego Mordoru
Trzy budynki. 500 mieszkań w dwóch z nich. I trzeci, w wyższym standardzie, z 40 apartamentami. Ogólnodostępne ogrody, otwarte place zabaw i strefa handlowo-usługowa. Tak zapowiada się osiedle Modern Mokotów od Echo Investment i Archicom.
— Z biurowego Mordoru w dzielnicę bliższą życia — tak deweloper opisuje swoje plany na rozbudowę biurowego krajobrazu. W Warszawie, między ulicami Wołoską, Domaniewską i Postępu, spółka wybuduje nowe osiedle mieszkaniowe z ogólnodostępnymi terenami zielonymi i usługami.
Modern Mokotów: mieszkania w dwóch standardach
W pierwszym etapie projektu powstaną trzy budynki. Pierwszy z 356 mieszkaniami oraz dwoma dziedzińcami. Natomiast w drugim przewidziano 144 lokale oraz jeden dziedziniec. Deweloper zaprojektował również trzeci, kameralny budynek w wyższym standardzie – Apartamenty przy Kwitnącej Wiśni. A w nim 40 apartamentów o powierzchni nawet do 142 mkw. Do apartamentowca przylegać będzie teren zielony z placem zabaw.
Na terenie inwestycji Modern Mokotów zaplanowano również podziemny garaż, lokale handlowo-usługowe na parterze oraz klub mieszkańca i warsztat dla pasjonatów majsterkowania.
Archicom nieustannie podkreśla chęć tworzenia projektów służących lokalnej społeczności, a także propagujących ekologiczne rozwiązania. Dlatego, na nowym osiedlu ma dominować zieleń, którą zaplanowano nie tylko w zewnętrznych przestrzeniach wspólnych, ale także na budynkach. Roślinność przyzdobi budynki od parterów aż po tarasy na dachach. Łącznie znajdzie się tu ponad 3,5-ha zieleni wokół budynków, w tym sześć ogrodów z nasadzeniami tematycznymi. Deweloper zastąpi także betonowy parking rozbudowanym ekosystemem. A ten zadba o odzysk wody deszczowej niezbędnej do podlewania drzew, krzewów i traw. Modern Mokotów ma służyć okolicznym mieszkańcom. W tym celu, pomiędzy nową zabudową powstanie publiczny plac do publicznych spotkań.
Za projekt odpowiadają architekci z pracowni BBGK. Budynki będą mieć regularny rytm fasad nawiązujący do konstrukcji fabrycznych hal oraz kratownicową elewację z prefabrykowanego betonu w odcieniach beżu i szarości. Natomiast zastosowane detale i elementy wykończeniowe mają nawiązywać do stylistyki urządzeń elektronicznych, które były niegdyś produkowane w tej części miasta.
Pierwszy etap osiedla będzie gotowy w pierwszej połowie 2025 roku.