Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Zakolovers zbuduje osadę Cyrhla Villas w Zakopanem

Published

on

W Zakopanem Zakolovers buduje Cyrhla Villas, fot. mat. prasowe

W Zakopanem na 992 m.n.p.m powstaje Cyrhla Villas. Zakolovers buduje 54 luksusowe apartamenty zlokalizowane w 12 willach. Ma być proekologicznie, nowocześnie i z elementami podhalańskiej kultury.

Cyrhla Villas powstaje w Toporowej Cyrhli. W okolicy swój początek mają dwa szlaki turystyczne. Czerwony przez Psią Trawkę, Waksmundzką Polanę i Wodogrzmoty Mickiewicza do Morskiego Oka. Natomiast zielony przez Wielki Kopieniec i Dolinę Olczyską do Jaszczurówki. 

Poza bliskością Tatrzańskiego Parku Narodowego i szlaków górskich, działkę wyróżnia dostęp do lasu i potoku oraz widok na Giewont, Kasprowy Wierch i Tatry Wysokie.

Advertisement

— Cyrhla Villas to mój projekt życia oparty na wieloletniej obserwacji lokalnego rynku nieruchomości, starannym poszukiwaniu malowniczej lokalizacji z dala od turystycznego zgiełku. I w końcu, na moim osobistym uwielbieniu do kultury Podhala. Dlatego, realizując tę inwestycję, traktuję ją tak, jakbym tworzył tu własny, wymarzony dom. Chcę, by było to rodzinne, komfortowe miejsce wypoczynku kategorii premium. Takie, gdzie będziemy poprzez zabawę i szereg atrakcji zachęcać do odkrywania unikalnej, podhalańskiej kultury i przyrody. Z drugiej strony zależało mi również na tym, by inwestycja oprzeć na nowoczesnych rozwiązaniach budowlano-architektonicznych. Zgodnych z ideą eco-thinking, co przełoży się m.in. na optymalizację kosztów jej utrzymania. I jej symbiozę z otoczeniem — opowiada Adam Michańków, twórca konceptu Zakolovers realizującego inwestycję Cyrhla Villas.

W Zakopanem na 992 m.n.p.m powstaje Cyrhla Villas, fot. mat. prasowe

Zakolovers buduje resort Cyrhla Villas w Zakopanem

Budynki w Cyrhla Villas inspirowane są słynnymi, zakopiańskimi willami witkiewiczowskimi, bogatymi w detale i charakterystyczne elementy ozdobne. W projektach pojawiły się liczne wyględy, przysztychy i wględy, a całości dopełniły unowocześnione w formie ornamenty akcentujące konstrukcję. Pomimo nowoczesnej architektury, cała przestrzeń ma nawiązywać do kultury Podhalańskiej. Dlatego we wnętrzach pojawią się autentyczne stare meble oraz wytwory lokalnych rzemieślników. Natomiast do projektowania resortu Cyrhla Villas wybrano Pracownię Architektoniczną Modelina oraz pochodzącego z Toporowej Cyrhli architekta Stanisława Topora.

— Podczas tworzenia konceptu Cyrhla Villas zależało nam na stworzeniu miejsca, w którym inwestorzy i goście będą mogli odkryć piękno kultury Podhala. W tym celu współpracujemy z lokalnymi artystami, a także wspieramy młodych twórców z Liceum Sztuk Pięknych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Liczymy, że Cyrhla Villas będzie miejscem obcowania z górską przyrodą. Ale też z lokalną sztuką, dlatego chcemy na terenie resortu m.in. wystawiać prace podhalańskich artystów — tłumaczy Adam Michańków.

Zakolovers planuje w Cyrhla Villas domki wśród drzew, ekofarmę, alpakarnię oraz miniarboretum z roślinnością charakterystyczną dla Podhala. Zasadzone zostaną tam gatunki drzew, krzewów i bylin typowych dla tatrzańskiego ekosystemu.

Advertisement

Budowa pierwszego etapu inwestycji – Cyrhla Villas I zakończy się w 3. kwartale 2023. Dostępne są apartamenty o powierzchni  110 mkw. z tarasami – 40 mkw. z ruską banią na każdym z nich.

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Robyg buduje w Gdańsku. Powstanie inwestycja Kobieli 4

Published

on

Dwa budynki. 59 apartamentów. Styl skandynawski. Dzielnica Brzeźno. 18 000 zł za mkw. ROBYG rusza z projektem Kobieli 4 w Gdańsku.

Deweloper zachwala nową inwestycję, jako presitażowy projekt. Podkreśla elegancką architekturę inspirowaną skandynawskim stylem. Do tego wysokiej jakości materiały szlachetne, takie jak kamień czy stal, użyte zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynku. Natomiast dookoła ma się znaleźć bujna roślinność z miejscami do wypoczynku.

Kobieli 4 ma mieć pełną ochroną dostępu. Wyróżniać powinno się połączeniem nowoczesnych rozwiązań w budownictwie z unikalnym designem. Natomiast apartamenty zaprojektowano z ponadstandardową wysokością. Zastosowano systemy zabudowy balkonów umożliwiające korzystanie z nich nawet w chłodne dni.

Advertisement
Nowa inwestycja dewelopera Robyg w Gdańsku, Kobieli 4, fot. mat. prasowe

Robyg buduje Kobieli 4. Ma być luksusowym projektem w Gdańsku

– Ten luksusowy projekt ma zapewniać wytchnienie i gwarantować komfort życia. Elegancka elewacja, wyselekcjonowane starannie elementy wykończenia oraz standard inwestycji sprawią, iż Kobieli 4 spodoba się nawet klientom o najwyższych oczekiwaniach. Z kolei unikalna  lokalizacja dawać będzie dwie równorzędne wartości – bliskość miasta oraz natury i Bałtyku – opowiada Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku oraz Poznaniu.

Okolica zapewnia dostęp do pełnej infrastruktury usługowej, komunikacyjnej oraz rekreacyjnej. Jednym z najpopularniejszych miejsc w okolicy jest historyczne Molo w Brzeźnie. Oprócz tego w pobliżu znajdują się także parki miejskie oraz ścieżki rowerowe, które sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Kobieli 4 posiada różnorodne metraże apartamentów – od 29 mkw. do 97 mkw. Każdy z lokali wyposażono w inteligentny system zarządzania mieszkaniem ROBYG Smart House by Keemple w standardzie Gold. Natomiast ceny rozpoczynają się od 18 000 zł za m2.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

BPI Real Estate oddaje inwestycję Czysta4. 183 apartamenty są gotowe

Published

on

Zgodnie z koncepcją 15-minutowego miasta. Apartamentowiec klasy premium. Druga inwestycja dewelopera BPI Real Estate we Wrocławiu. Czysta4 uzyskała PnU.

W inwestycji Czysta4 dostępne są 3 lokale usługowe i 183 mieszkania o strukturze od 1 do 4 pokojów. Właśnie trwają odbiory lokatorskie.

– Czysta4 odzwierciedla naszą strategię biznesową skoncentrowaną na realizacji miastotwórczych projektów w atrakcyjnych lokalizacjach, które wyróżniają się na rynku. Duże grono naszych klientów to osoby, które poszukują mieszkania o centralnym położeniu i dostępem do wszystkich udogodnień miasta. Fakt zakończenia budowy i prowadzenia odbiorów lokatorskich wpływa na wzrost zainteresowania projektem wśród klientów, dla których liczy się zakup nieruchomości dostępnej „od ręki” – opowiada Magdalena Gosk, Sales Leader BPI Real Estate Poland.

Advertisement

BPI Real Estate Poland zgodnie z motto Urban Shapers, chce koncentrować się na aktywnym kształtowaniu przestrzeni miejskich. Dlatego Czysta 4 ma być przykładem realizacji projektu w zgodzie z koncepcją miasta 15-minutowego.

Wrocławska inwestycja położona vis-a-vis Centrum Handlowego Renoma, Opery Wrocławskiej i Rynku.

Inwestycja Czysta4 ukończona. BPI Real Estate zakończył drugi projekt we Wrocławiu

– To projekt przeznaczony dla osób dynamicznych, którym zależy na łatwej komunikacji po Wrocławiu, najczęściej bez samochodu. Dzięki doskonałej lokalizacji w centrum, mieszkańcy mogą szybko przemieścić się do pracy, szkoły czy na zakupy. Przemyślane planowanie sprzyja zagęszczeniu tkanki miejskiej i ma także pozytywny wpływ na środowisko. Projekt przeznaczony jest dla osób ceniących różnorodność udogodnień i usług – zachwala deweloper.

Advertisement

Nieruchomość zrealizowano przez BPI Real Estate Poland zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju. W inwestycji uwzględniono rozwiązania proekologiczne, jak m.in. panele fotowoltaiczne, czy system nawadniania wykorzystujący wodę deszczową. Na terenie została zachowana także większość rosnących na działce drzew uzupełniona nasadzeniami zieleni.

W projekcie uwzględniono również recykling materiałów budowlanych. Ich część jak np. elementy kamiennej elewacji, ponownie wykorzystano we wnętrzach nowego budynku. Dostępne są miejsca postojowe podziemne i naziemne, komórki lokatorskie oraz stojaki i wiata na rowery. Natomiast dodatkowym atutem dla mieszkańców jest przestrzeń coworkingowa do wspólnej pracy oraz zielony taras na dachu z miejscem do wypoczynku.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Karimpol otrzymał 50 mln euro na Skyliner II w Warszawie

Published

on

Karimpol Polska otrzymał od Banku Pekao SA. środki na budowę drugiej wieży. To 50 milionów euro. Powierzchnia biurowa obu wież, to 73 000 mkw.

W ramach transakcji finansowej, Bankowi Pekao S.A. doradzała kancelaria Bird & Bird, inwestor skorzystał z usług doradczych DWF oraz CBRE.

 – Dalsza współpraca z Bankiem Pekao  przy finansowaniu Skylinera II to dla nas potwierdzenie zaufania, jakim obdarzają nas nasi partnerzy finansowi. Pierwsza faza inwestycji spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i sukcesem. Dlatego jesteśmy przekonani, że Skyliner II będzie równie dobrze przyjęty na rynku. Wierzymy, że ta inwestycja dodatkowo wzmocni pozycję Warszawy na mapie europejskich centrów biznesowych – mówią Harald Jeschek i Andreas Prokes, Partnerzy Zarządzający w Grupie Karimpol.

Advertisement

Budowa drugiego Skylinera trwa od lutego br. Jej zakończenie planowane jest na końcówkę 2026 roku. Druga wieża będzie mieć 130 metrów wysokości i 28 kondygnacji. 

 – Bank Pekao S.A. jest największym i wiodącym bankiem w Polsce finansującym projekty nieruchomościowe, a Grupa Karimpol jest jednym z największych graczy na tym rynku. Naturalnym jest w tej sytuacji współpraca obu naszych podmiotów. Jesteśmy dumni, że możemy ponownie wspierać realizację kolejnej ważnej inwestycji jak Skyliner II. Nasze zaangażowanie w ten projekt to dowód na to, że Pekao aktywnie uczestniczy w rozwoju kluczowych inwestycji biurowych w Warszawie. Wierzymy, że drugi wieżowiec przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju stołecznego rynku nieruchomości – dodaje Dieter Lobnig, Dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Nieruchomości w Banku Pekao S.A.

Drugi wieżowiec będzie oferować 24 000 mkw. powierzchni do wynajmu. Większość przestrzeni – 23.000 mkw. – zostanie przeznaczona na biura. Lokale handlowo-usługowe na parterze budynku zajmą blisko 1.000 mkw. Standardowa powierzchnia piętra biurowego wyniesie około 1.100 mkw. Na najwyższych piętrach budynku powstaną tarasy-ogrody o łącznej powierzchni blisko 900 mkw. Skyliner II otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, a Karimpol – podobnie jak w przypadku pierwszego etapu – planuje zasilanie budynku z odnawialnych źródeł energii. Głównym wykonawcą inwestycji jest WARBUD S.A., a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci. W komercjalizacji drugiej fazy kompleksu wspiera inwestora zespół CBRE Polska.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze