Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Spravia zbuduje apartamenty we Wrocławiu. Powstanie Midori House

Published

on

Apartamentowiec Midori House we Wrocławiu, fot. Spravia

Cisza, zieleń i luksus. Te elementy mają wyróżniać inwestycję Midori House. Spravia wybuduje 46 apartamentów we Wrocławiu. Tarasy będą miały nawet 57 mkw.

Midori House powstanie przy ul. Szybkiej na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. To miejsce przy bulwarze spacerowym nad rzeką. Właśnie lokalizacja była inspiracją dla nazwy apartamentowca.

— Midori to japońskie słowo określające kolor młodych liści i roślin. To świeżość, natura i zieleń. To nie tylko ‎przyroda na lądzie, ale także woda jako źródło życia. I takie właśnie są inspiracje apartamentów nad Oławą. Nie mogły być inne. Bo tutaj codzienne życie spotyka ‎się ze spokojem natury – opisuje deweloper, spółka Spravia.

Advertisement

Nowe apartamenty we Wrocławiu. Powstanie Midori House

Budynek będzie miał 46 apartamentów. Nie znajdziemy w nich małych mieszkań, jak w większości obecnie powstających inwestycji. Najmniejszy będzie bowiem liczył 42 mkw. Jednak nie ma problemu, aby znaleźć i duży, komfortowy. Spravia w sprzedaży ma także mieszkanie o pow. 138 mkw.

Każdy apartament ma taras lub loggię. Co ciekawe, ponad jedna trzecia mieszkań będzie miała około 20-metrowe tarasy. Natomiast największy taras ma aż 57 m kw.

Części wspólne mają robić wrażenie. Dlatego do wykończenia wejść do mieszkań zaprojektowano oprawę ‎w kolorach drewna i szlachetnych metali. Mieszkania na pierwszym i drugim piętrze zostaną wyposażone w rolety zewnętrzne. Natomiast w hali garażowej część miejsc postojowych będzie miała dostęp do ładowarek samochodów elektrycznych. Apartamentowiec otrzymał nowoczesną ‎bryłę i ponadczasowy wygląd. Na elewacji pojawią się m. in. spieki kwarcowe.

Advertisement

Spravia buduje 46 mieszkań we Wrocławiu

— Budynek otworzy pierzeję ulicy Szybkiej od strony rzeki. Zależało nam na uzyskaniu wyrazistej bryły. Zaplanowaliśmy elewacje oparte na prostej, kwadratowej siatce, a z samej bryły wycięliśmy, w cudzysłowie, uskokowo jeden z narożników, dzięki czemu udało się nam zlokalizować tarasy od najbardziej atrakcyjnej widokowo strony budynku – mówi Marcin Dziewoński, główny projektant z wrocławskiej pracowni Dziewoński, Łukaszewicz architekci, która odpowiada za projekt.

Natomiast usytuowanie i układ Midori House oraz duże, drewniane okna mają zapewnić mieszkańcom widok na starodrzew lub na rzekę. Nadrzeczny bulwar z pomostami i mostkami jest rzeczywiście niedaleko. Co więcej, w odległości spaceru są kolejne tereny rekreacyjno-wypoczynkowe, m.in. wodny plac zabaw, tor wrotkarski ‎czy park Niskie Łąki.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Michał Sołowow z nową spółką CORAB ENERGY STORAGE

Published

on

Projektowanie, produkcja, dostawy oraz instalacja magazynów energii. Oparcie oferty na innowacyjnych technologiach opracowanych przez firmy założycielskie – pionierów polskiego rynku systemów magazynowania energii. Powstaje CORAB ENERGY STORAGE.

CORAB S.A., należący do Grupy MSGalleon Michała Sołowowa, ogłosił utworzenie nowej spółki – CORAB ENERGY STORAGE sp. z o.o. Współtwórcy spółki mają na swoim koncie realizację przełomowych projektów. M.in. pierwszego w Polsce magazyn litowo-jonowy w Pucku dla Energa-Operator. Do tego zaawansowanego magazynu energii wspomagającego stabilność sieci elektroenergetycznej na Górze Żar. A także magazynu energii dla sieci trakcyjnej PKP Energetyka w Garbcach – pierwszy tego typu w Europie. Firmy te są również współtwórcami patentu „Sposób i układ magazynu energii elektrycznej na potrzeby trakcji prądu stałego na liniach kolejowych”. Ich doświadczenie stanowi solidną podstawę dla technologii rozwijanych przez nową spółkę.

– Wierzę, że nowa inicjatywa stworzona pod marką Corab to kolejny krok w celu umacniania naszej pozycji lidera rynku OZE w Polsce. Powołanie spółki dedykowanej magazynowaniu energii ma kluczowe znaczenie dla powszechnego rozwoju najszybszego i najbardziej opłacalnego sposobu wytwarzania energii elektrycznej.  Magazynowanie energii w tym procesie odgrywa kluczową rolę, a produkowanie komponentów w Polsce to kolejny silny atut. Dlatego jestem niezmiernie dumny, że do rodziny Corab dołącza spółka dedykowana magazynowaniu energii – wyjaśnia Piotr Markowski, prezes zarządu Corab S.A.

Advertisement

Spółka z Grupy M. Sołowowa powołuje CORAB ENERGY STORAGE

Za kompetencje techniczne CORAB ENERGY STORAGE odpowiadają eksperci z wieloletnim doświadczeniem w branży magazynowania energii. Marek Dmowski, współwłaściciel MY-SOFT, specjalista w dziedzinie automatyki i systemów sterowania trakcją. Od ponad 30 lat zdobywa wiedzę m.in. w Instytucie Kolejnictwa.

Z kolei Radosław Gutowski, właściciel COMMENER i przewodniczący Polskiego Komitetu Elektromobilności SEP, wnosi kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte w czołowych firmach branży bateryjnej, jak Wamtechnik i Impact Clean Power Technology. 

Krzysztof Strukowicz, współwłaściciel MY-SOFT i prezes Polskiej Izby Magazynowania Energii i Elektromobilności. Od ponad 30 lat zajmuje się projektowaniem magazynów energii. 

Advertisement

Dzięki takiemu zespołowi CORAB ENERGY STORAGE ma mieć solidne podstawy do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań. I przyczynić się do dalszego rozwoju sektora energetycznego w Polsce.

CORAB ENERGY STORAGE skoncentruje się na tworzeniu zaawansowanych, polskich systemów magazynowania energii. Dlatego będą wyposażone w autorskie systemy zarządzania baterią (BMS) i energią (EMS) oraz zintegrowane z warstwą cyberbezpieczeństwa.

Nowa spółka odpowiada tym samym na wzrastające potrzeby rynku, dostarczając bezpieczne i innowacyjne rozwiązania dla infrastruktury elektroenergetycznej. Firma będzie wspierać rozwój sektora energetycznego w Polsce, oferując innowacyjne, lokalne rozwiązania sprzyjające transformacji energetycznej oraz zwiększeniu stabilności systemu elektroenergetycznego.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Foresteria od Robyga, czyli 9800 zł za metr w parku krajobrazowym

Published

on

127 mieszkań. 6 pięciopiętrowych bnudynków. 9800 za mkw. Otoczone parkiem krajobrozwym i blisko obowdnicy. Deweloper Robyg buduje osiedle Foresteria.

Osiedle zaprojektowano z myślą o zasadach towarzyszących koncepcji work-life balance. Połączono ustronne położenia blisko natury. Dodano również możliwość szybkiego dojazdu do centrum Gdyni i Gdańska. A do tego dołożono nowoczesne rozwiązania współczesnego budownictwa. To ma gwarantować mieszkańcom codzienny spokój przy zachowaniu sprawności komunikacyjnej.

– Foresteria zlokalizowana jest przy ulicy Bieszczadzkiej w Gdyni, w prężnie rozwijającej się dzielnicy Wielki Kack. Jest to miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie odpoczynek wśród leśnej zieleni, ale przy tym nie chcą rezygnować z możliwości sprawnego dotarcia do centrum miasta. Kameralne osiedle wtulone jest w sąsiadujący Trójmiejski Park Krajobrazowy, a jednocześnie położone jest blisko Obwodnicy Trójmiasta i drogi ekspresowej S6. Obok inwestycji powstanie również pętla autobusowa, stanowiąc kolejne ułatwienie komunikacyjne. Foresteria to unikalne miejsce na trójmiejskim rynku mieszkaniowym. Jedyne takie osiedle obecnie dostępne w sprzedaży – mówi Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu.

Advertisement

Inwestycję zaprojektowano w minimalistycznym, nowoczesnym stylu, który nie przytłacza otaczającej je zieleni i natury. Dlatego też pięciopiętrowe budynki komponują się z otoczeniem. Mają zapewnić poczucie nastrojowej i sielankowej atmosfery.

Inwestycję, zbudowaną zgodnie z ideą 15-minutowych miast, wyposażono w zieloną oraz błękitną infrastrukturę w postaci ogrodów deszczowych oraz budek dla ptaków i domków dla owadów. Do mieszkań parterowych przynależą duże ogródki, a rodziny z dziećmi będą mogły bawić się na bogato wyposażonych placach zabaw. Na dachach budynków znajdują się panele fotowoltaiczne zasilające części wspólne i obniżające koszty utrzymania.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z podziemnych hali garażowych wyposażonych w system antyoblodzeniowy oraz wygodnego parkingu zewnętrznego. Natomiast powstająca pętla autobusowa umożliwi sprawne dotarcie komunikacją miejską do centrum Gdyni.

Advertisement

Mieszkania wyposażono również w wizytówkę dewelopera – system ROBYG Smart House by Keemple. To technologia umożliwiającą zdalne kontrolowanie oświetlenia, urządzeń elektrycznych, ogrzewania oraz systemu bezpieczeństwa.

Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Archicom debiutuje w Katowicach. Zbuduje wieże MIKATO

Published

on

Od 12 do 18 kondygnacji naziemnych. Najwyższy z budynków ma mieć 59 metrów. Łącznie powstanie 341 mieszkań. Tak ma zamiar pokazać się w Katowicach deweloper Archicom. MIKATO to jego pierwszy projekt w stolicy Górnego Śląska.

Archicom, właśnie otrzymał pozwolenie na budowę na działce przy ulicy Sokolskiej, Skargi i Słowackiego. To teren po dawnym dworcu PKS, 3 minuty od Galerii Katowickiej i dworca PKP.

– Po wielu sukcesach w innych miastach podjęliśmy decyzję o wejściu na rynek aglomeracji śląskiej. Analizując trendy, zmieniające się warunki rynkowe i po konsultacjach z miastem, zdecydowaliśmy się na realizację nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej, dostosowanej do lokalnych potrzeb. Naszym celem jest stworzenie kolejnej ikony Katowic, która harmonijnie wpisze się w istniejącą architekturę miasta i będzie stanowiła naturalne dopełnienie innych znanych katowickich obiektów. Obecnie prowadzimy zaawansowane prace nad inwestycją, aby zapewnić jej najwyższą jakość. Uzyskaliśmy już pozwolenie na budowę i wkrótce zaprezentujemy pełną koncepcję projektu, obejmującą wszystkie udogodnienia oraz rozwiązania projektowe – zapewnia Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom.

Advertisement

Obiekt realizowany w ramach nowej inwestycji otrzyma nazwę „MIKATO”. Według dewelopera nazwa ta, która łączy w sobie „MI” („Ja”) – symbol indywidualności. Natomiast „KATO” – popularne określenie Katowic. „MIKATO” ma być przykładem połączenia lokalnej tożsamości z nowoczesnym stylem życia.

MIKATO. Mieszkania w Katowicach od dewelopera Archicom

Na dawnej działce dworca autobusowego powstanie budynek mieszkalny składający się z trzech segmentów połączonych wspólnym parterem. Każdy z nich będzie wieżą o wysokości od 12 do 18 kondygnacji nadziemnych. Najwyższa z nich, zaprojektowana od strony ulicy Sokolskiej, osiągnie niemal 59 metrów. 

Łącznie w obiekcie znajdzie się 341 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Projekt przewiduje również przestrzenie wspólne, które będą umożliwiały integrację sąsiedzką, a także dostęp do usług, rekreacji i odpowiednio zaplanowanych stref zieleni. Deweloper chce położyć nacisk na stworzenie zrównoważonej infrastruktury komunikacyjnej, która wspiera ekologiczny transport. 

Advertisement

– Katowicki rynek nieruchomości charakteryzuje się dużą unikalnością, w związku z czym przyciąga uwagę wielu deweloperów. To miasto z ogromnym potencjałem i dynamiką w trakcie transformacji. Jest ono atrakcyjne dla młodych, rodzin oraz inwestorów, którzy szukają wygodnych miejsc do życia. Katowice jako centrum metropolitalne, daje także wiele możliwości w zakresie kultury, edukacji i transportu. Cieszymy się zmożliwości działania w centrum Śląska i wierzymy, że nasze doświadczenie w tworzeniu przestrzeni sprzyjających dobrostanowi mieszkańców, będzie miało tu szansę na realizację. Dostrzegamy w Katowicach ogromny potencjał dla rozwoju zrównoważonych osiedli, które mogą się tu rozwijać, jak nigdzie indziej. Wdrażając nasze pomysły i innowacyjne rozwiązania, chcemy stać się częścią transformacji i rozwoju Katowic – mówi Waldemar Olbryk, Prezes Archicom. 

Podobnie jak w innych projektach, tak również w Katowicach, Archicom wdraża nowoczesną strategię inwestycji opartą na koncepcji 15-minutowego miasta. To podejście zakłada, że wszystkie kluczowe usługi i udogodnienia będą dostępne w zasięgu 15 minut pieszo lub rowerem.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze