Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Praca zdalna na dachu. Tuż nad twoim mieszkaniem

Published

on

Praca zdalna na jednej części dachu, zaaranżowanej jako przestrzeń coworkingowa. Na drugiej możliwość odpoczynku i spotkań wśród zielni. Echo Investment tak zachęca do zakupu mieszkań w ZAM Apartments.

ZAM Apartments zlokalizowano przy ul. Rydlówka w Krakowie. Powstanie 100 mieszkań o metrażach od 26 mkw. do 94 mkw. Wyższy standard podkreślą duże i głębokie balkony ze szklanymi balustradami, zielone tarasy oraz gotowe rozwiązania ułatwiające montaż domowej klimatyzacji. 

— Preferencje mieszkaniowe jeszcze nigdy tak bardzo nie były związane z życiem zawodowym. Nie chcemy tylko mieszkać bliżej naszego miejsca pracy, ale część naszego „domu” przeznaczyć na to miejsce. W ten sposób nie tracimy czasu w korkach i mamy więcej chwil dla rodziny, przyjaciół czy swoich pasji. Z raportu Echo Investment wynika, że  co trzeci Polak chciałby mieć na swoim osiedlu miejsce do rekreacji. I nawiązywania relacji międzysąsiedzkich. A co szósty wydzieloną strefę do pracy. Przyszli mieszkańcy ZAM Apartments będą mogli korzystać z obu udogodnień za sprawą ogólnodostępnego tarasu na dachu budynku – tłumaczy Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Advertisement
Echo Investment zachęca do zakupu mieszkań w ZAM Apartments w Krakowie, fot. mat. prasowe

Praca zdalna na dachu twojego budynku. Wsiadasz do windy i pracujesz na świeżym powietrzu

Co jednak wyróżnia inwestycję, to zaaranżowanie dużego tarasu na dachu budynku. Będzie on ogólnodostępny dla mieszkańców. Podzielono go na dwie strefy. Praca zdalna będzie możliwa w jednej z nich. Wyposażona zostanie w meble i dostęp do prądu.

— To będzie pierwszy coworking na dachu budynku mieszkalnego w Polsce. Pozwoli realizować obowiązki zawodowe z domu, nie ograniczając się jednak tylko do własnego mieszkania. Gdy za oknem piękna pogoda, a my mamy dość pracy w „czterech ścianach”, będziemy mogli po prostu wyjść na dach i kontynuować nasze zadania. To rozwiązanie wydaje się być naturalnym, biorąc pod uwagę otoczenie licznych kompleksów biurowych, które znajdują się sąsiedztwie naszej inwestycji. A jak wiemy, dziś praca zdalna to już standard i w biurze jesteśmy często tylko gośćmi – opowiada Dawid Wrona.

Drugą część tarasu będzie stanowić przestrzeń rekreacyjna. Trawiasta nawierzchnia, liczne krzewy i drzewa, strefy do odpoczynku, spotkań z sąsiadami czy zabaw dla dzieci sprawią, że nawet nie wychodząc poza teren inwestycji będzie można odpocząć na świeżym powietrzu w miłym i kameralnym otoczeniu zieleni.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Robyg debiutuje w Gdyni. Startuje sprzedaż inwestycji WENDY

Published

on

Pięć budynków o wysokości 50 metrów. Deweloper Robyg, po 15 latach budowania w Trójmieście, zrealizuje pierwszą inwestycję w Gdyni. Powstanie WENDY.

Nazwa, WENDY, nawiązuje do twórcy gdyńskiego portu. Pod względem stylistycznym nowoczesne apartamentowce będą utrzymane w estetyce portowej, przy jednoczesnym zachowaniu spójności z architekturą miasta.

Nowa inwestycja Robyga powstaje przy zbiegu ulic Wendy i Węglowej, na dolnym tarasie miasta powstanie 5 budynków o wysokości 50 metrów. Apartamentowce będą naturalną kontynuacją już istniejących w tej okolicy zabudowań.

Advertisement

– To wyjątkowa okolica, łącząca port z centrum miasta. Wiedzieliśmy, że projekt musimy powierzyć komuś, kto rozumie specyfikę takiej lokalizacji, a jednocześnie doskonale zna gdyński modernizm. Idealnym kandydatem okazał się Tomasz Janiszewski. To założyciel BJK Architekci, wielokrotnie nagradzanej pracowni architektonicznej z Gdyni – mówi Artur Czapliński, dyrektor projektu w spółce Robyg.

Nowy projekt dewelopera Robyg w Gdyni, inwestycja WENDY, fot. mat. prasowe

WENDY. Nowy projekt dewelopera Robyg w Gdyni

Projekty apartamentowców powstały zgodnie ze ściśle określonymi zasadami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jednym z jego założeń jest wykorzystanie materiałów szlachetnych do wykonania elewacji każdego budynku.

– Ze względu na lokalizację WENDY będzie swoistym zaproszeniem do miasta, elementem przejściowym między portem i morzem a nowoczesną architekturą modernizmu. Zadbaliśmy o to, by projekt był spójny zarówno z Gdynią, jak i krajobrazem morskim. Przestrzeń między budynkami będzie otwarta, co dodatkowo wzmocni niepowtarzalny klimat nadbrzeża – opowiada Tomasz Janiszewski, architekt z BJK Architekci.

WENDY to inwestycja zaprojektowana zgodnie z ideą 15-minutowego miasta. Dlatego planowane przedłużenie istniejącego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż wszystkich pięciu budynków zapewni przyszłym mieszkańcom bezkolizyjne połączenie z centrum miasta i dworcem głównym PKP. Na parterach apartamentowców powstaną lokale usługowe.

Advertisement

Apartamenty z widokiem na port, morze, miasto i park. Powstaje WENDY

Inwestycja będzie wyposażona zgodnie ze standardami ROBYG, na który składają się m.in. zapewniający bezpieczeństwo i oszczędności inteligentny system zarządzania mieszkaniem ROBYG Smart House by Keemple w standardzie Gold, wysoka jakość wykończenia wnętrz, trójszybowe okna czy panele fotowoltaiczne obniżające koszty energii w częściach wspólnych.

Ponadto wewnątrz budynków znajdą się 2-poziomowe garaże samochodowe, parkingi rowerowe, duże i reprezentatywne lobby o wysokości 4 kondygnacji oraz cichobieżne windy. Natomiast dzięki niestandardowej lokalizacji na przyszłych mieszkańców WENDY czekają wyjątkowe widoki. Już od najniższych kondygnacji będzie można podziwiać port. Z kolei z wyższych pięter rozciągać się będą panoramy morza, miasta i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

– Naszą inspiracją był portowy rodowód Gdyni, relacja miasta z portem. Zależało nam na pokazaniu, że modernizm to nie tylko biel i określone schematy. Wszystkie budynki w inwestycji WENDY nawiązują do portu, ale każdy z budynków jest inny. Pierwszy apartamentowiec “zbudowany z kontenerów”, utrzymany w kolorach srebrzystym, białym i szampańskim. W kolejnych budynkach pojawią się odwołania m.in. do magazynów i sztaplowania – zapowiada architekt Tomasz Janiszewski.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Katowice. Powstaną dwa 17-piętrowe budynki

Published

on

Wizaulizacja osiedla Pierwsza Dzielnica, fot. mat. prasowe

Mieszkania z możliwością wykończenia w standardzie premium, bliskość oferty usługowej, przestrzenie wspólne sprzyjające integracji i lokalizacja w sąsiedztwie prestiżowej Strefy Kultury. Tak prezentuje się Pierwsza Dzielnica od TDJ, która powiększy się o kolejne budynki . Tym samym, Katowice zyskają dwie siedemnastopiętrowe wieże mieszczące 255 mieszkań.

W trzecim etapie Pierwszej Dzielnicy deweloper zaoferuje kawalerki (od ok. 30 mkw.), dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania. Dodatkowo, na trzech ostatnich piętrach znajdą się apartamenty o większych metrażach, liczące do 145 mkw. Projekt zakłada także po cztery lokale usługowe na parterach budynków. Powstaną w nich między innymi kolejne przestrzenie wspólne dla mieszkańców.

– Pierwsza Dzielnica, jak inne projekty TDJ Estate, realizowana jest w oparciu o ideę mixed- use, która stawia na różnorodność i funkcjonalność. Mieszkańcy, oprócz komfortowych i nowoczesnych budynków mieszkalnych, w zasięgu ręki mają do swojej dyspozycji obiekty usługowe, restauracyjne i przestrzenie rekreacyjne skomponowane w taki sposób, by jak najlepiej zaspokajać ich codzienne potrzeby i sprzyjać międzysąsiedzkim spotkaniom – mówi Aleksandra Posmyk, managerka ds. sprzedaży w TDJ Estate. – Ulokowanie osiedla w samym sercu Katowic sprzyja oszczędności czasu, ponieważ wszystko, co najważniejsze i niezbędne do życia, znajduje się w tzw. walking distance. Pierwsza Dzielnica wpisuje się tym samym w trend poszukiwania mieszkań bliżej centrum miasta. Dodatkowo, nasze zorientowanie na współpracę z okolicą, kreowanie nowych eventów, tworzenie dobrosąsiedzkiej atmosfery, a przy tym dbałość o najmniejszy detal w sferze chociażby estetyki czy funkcjonalności, również decydują o ekskluzywności tej oferty – dodaje.  

Advertisement

TDJ Estate zrealizuje trzeci etap osiedla Pierwsza Dzielnica

Docelowo Pierwszą Dzielnicę będzie tworzyć dziewięć budynków. Do tej pory, deweloper zrealizował pięć budynków, łącznie oferujących 519 mieszkań o różnych metrażach. Ponadto, powstały tu lokale usługowe, a także parkingi podziemne z 562 miejscami postojowymi i stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

Inwestor zapowiada, że podobnie, jak w przypadku poprzednich etapów inwestycji, przestrzeń wokół budynków wypełni zieleń. Mieszkańcy mogą spodziewać się także kolejnego odcinka rolkostrady i nowego układu drogowego usprawniającego komunikację wokół osiedla.

Zobacz także: 120-metrowa wieża nad morzem. ALLCON buduje SKYCITY Gdynia

Advertisement

Oprócz ponadstandardowej wysokości pomieszczeń, ogrzewania podłogowego i klimatyzacji, TDJ obiecuje materiały wykończeniowe najwyższej jakości oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne. Należy do nich na przykład System Inteligentnego Domu. To rozwiązanie umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem i innymi urządzeniami za pomocą aplikacji mobilnej. Ponadto, mieszkańcy mają do dyspozycji aplikację Blue Bolt, która pozwala na dostęp do budynków i ich infrastruktury przy użyciu smartfona. Tym samym, umożliwia otwieranie drzwi i bram garażowych z kilku metrów oraz bezdotykowe przywoływanie windy.

W trzecim etapie do użytku oddane zostaną także lobby recepcyjne oraz wózkownie, rowerownie i komórki lokatorskie. Podziemny parking będzie miał 262 miejsca postojowe oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

120-metrowa wieża nad morzem. ALLCON buduje SKYCITY Gdynia

Published

on

By

Dwa hektary terenu. 50 000 mkw. powierzchni użytkowej. Apartamenty, usługi i biura oraz widok na morze i Trójmiejski Park Krajobrazowy. Deweloper ALLCON w tym roku rusza z budową SKYCITY Gdynia.

SKYCITY Gdynia to docelowo cztery budynki z usługami w parterach. Trzy mieszkalne o 7, 17 i 35 kondygnacjach oraz jeden biurowy. Najwyższy z budynków osiągnie wysokość 120 metrów. Dzięki temu znajdzie się w czołówce polskich wysokościowców mieszkaniowych. ALLCON chce zrealizować zalecenia urbanistów w zakresie dogęszczania centrów miast.

– SKYCITY Gdynia w oczywisty sposób wpisuje się w popularny koncept miasta 15-minutowego, oferując jednak znacznie więcej. Analizując tę lokalizację, szybko można zweryfikować, jak wiele miejsc, ważnych z punktu widzenia codziennego życia znajduje się w sąsiedztwie. Możemy więc w tym przypadku mówić o idei miasta 5-minutowego – mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu spółki deweloperskiej ALLCON.

Advertisement

Deweloper ALLCON zbuduje SKYCITY Gdynia

Deweloper ALLCON w tym roku rusza z budową SKYCITY Gdynia. fot. mat. prasowe

Projekt będzie sąsiadować z lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Urząd Miasta, ulica Świętojańska i prowadzący do morza nowopowstały Park Centralny znajdują się 
w odległości 5 minut spacerem od planowanej inwestycji. W bliskiej okolicy są również: centrum handlowe z kompleksem kinowym, klubem fitness oraz strefą foodhall. Do tego centra biurowe, miejskie centrum sportu, stacje SKM i PKM, przystanki autobusowe oraz liczne placówki edukacji.

– SKYCITY Gdynia  to inwestycja niezwykle wyczekiwana. Część miasta położona po zachodniej stronie torów całkowicie zmieni swoje oblicze. Koncepcja wpisująca się w modernistyczny charakter Gdyni doskonale wypełni tkankę miejską i ma szansę stać się gdyńską wizytówką. Jej atutem jest na pewno bliskość ważnych dla życia ośrodków usługowych, edukacyjnych, sportowych, węzłów transportowych czy w końcu bliskość terenów rekreacyjnych – mówi Bartłomiej Austen, wiceprezydent Gdyni.

SKYCITY Gdynia. Nowy projekt ze 120-metrową wieżą nad polskim morzem

SKYCITY Gdynia to docelowo cztery budynki z usługami w parterach. fot. mat. prasowe

Skalę przedsięwzięcia najlepiej oddają liczby. Na terenie blisko 2 ha przy skrzyżowaniu ulicy Kieleckiej z Drogą Gdyńską powstanie około 50 000 mkw. powierzchni użytkowej.  

– Ze względu na zrównoważony rozwój i wygodę mieszkańców, współczesne miasta dogęszczają się na terenach położonych w ich bezpośrednich granicach. Tendencję tę możemy zaobserwować zarówno w znanych europejskich stolicach, jak też w polskich miastach, np. Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Eliminacja zanieczyszczeń czy śladu węglowego, związanego między innymi z korkami samochodowymi i długim dojazdem jest tak samo ważna, jak obniżenie wydatków miejskich na nową infrastrukturę, niezbędną dla rozrastających się przestrzeni podmiejskich. Obecnie urbaniści zalecają wręcz zagęszczanie zabudowy miejskiej. Niesie to korzyści, zarówno pod kątem optymalnego rozwoju, jak i integracji społecznej nie tylko mieszkańcom realizowanego założenia, ale i gościom z zewnątrz – mówi architekt Rafał Zelent z pracowni Grupa 5 Architekci.

ALLCON poddał projekt wymagającej ocenie BREEAM w kategorii Communities. Tym samy stał się pierwszym w Trójmieście i województwie pomorskim, a piątym w Polsce projekt z tym certyfikatem.

Advertisement

– Projekt zakłada zastosowanie licznych rozwiązań charakteryzujących zrównoważone i nowoczesne budownictwo – mówi Łukasz Śledź, dyrektor Działu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w ALLCON. – Wykonujemy niestandardowe analizy, m.in. badania tunelowe, sejsmiczne i akustyczne. Zastosujemy zautomatyzowane procesy związane z eksploatacją inwestycji, zarówno z perspektywy mieszkańców, jak i administratora. Poza tym planujemy zagospodarowanie wody szarej, jeszcze efektywniejsze wykorzystanie energii słonecznej oraz zmniejszenie zapotrzebowania na chłód latem, dzięki dobowej różnicy temperatur.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze