Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Mocna końcówka roku w wykonaniu Dekpol Deweloper

Published

on

Prezes Dekpol Deweloper Sebastian Barandziak, dyrektor sprzedaży i marketingu Beata Kosobudzka oraz zespół działu sprzedaży, fot. Dekpol Deweloper

Mateusz Kusznierewicz w roli prowadzanego aukcję charytatywną. Zarząd zdradzający plany inwestycyjne na przyszły rok. Ponad setka inwestorów, którzy już zaufali spółce. A kilka dni później zakup kolejnej działki. Mocno kończy rok Dekpol Deweloper.

Dekpol Deweloper, to spółka z Trójmiasta. Jest częścią Grupy Dekpol działającej na rynku od 30 lat. Właśnie oficjalnie otworzyła swój kolejny hotel, Grano Hotel Sol Marina w Gdańsku. W ogóle na koncept Sol Marina warto poświęcić chwilę uwagi. I to z co najmniej dwóch powodów. Łączy w sobie bowiem condohotel i położone obok apartamenty. Drugi powód, to prywatna marina, która stała się dla dewelopera olbrzymim atutem przy sprzedaży. Miejsca do cumowania jachtów i łodzi motorowych były bardzo dobrą kartą przetargową.

Dekpol Deweloper otwiera Grano Hotel Sol Marina

– Niesamowicie cieszymy się, że na Sol Marinie stworzyła się wspaniała społeczność. Że udało się zachęcić do inwestowania grupę ludzi o wspólnych pasjach, emocjach i biznesach. My nie jesteśmy tylko spółką, która stawia budynki. My budujemy społeczności i to jest nasz cel. Także w tym pięknym miejscu, jakim jest Grano Hotel Sol Marina – opowiadał podczas oficjalnego otwarcia hotelu Sebastian Barandziak, prezes Dekpol Deweloper.

Advertisement

Mówiąc o społeczności, pojawiło się również kilka słów o właścicielu Grupy Dekpol, Mariuszu Tuchlinie. To bowiem on, 30 lat temu rozpoczął działalność, która dzisiaj pozwoliła na powitanie gości w kolejnym już hotelu tej spółki.

– Naszym atutem jest przede wszystkim doświadczenie Grupy Dekpol. I tutaj chciałby wskazać założyciela, pana Mariusza Tuchlina. Jest bardzo skromnym człowiekiem. Mam okazję z nim pracować 10 lat. Jest to osoba z ogromnym, etycznym kręgosłupem biznesowym. Nie znam bardziej uczciwego człowieka w biznesie. Dla niego współpraca z klientami, pracownikami, nawet z konkurencją musi mieć naprawdę silne podstawy etyczne. Myślę, że to jest widoczne, ponieważ od 2015 oku jesteśmy na głównym parkiecie giełdy – dodał Barandziak.

Nowe inwestycje dewelopera z Trójmiasta

Natomiast Beata Kosobudzka, dyrektor sprzedaży i marketingu w Dekpol Deweloper zdradziła, czego można spodziewać się w przyszłym roku.

– Cieszę się, że mamy bank ziemi pozwalający na wybudowanie 5 tysięcy lokali. Skupiliśmy się na rynku północnym, województwie pomorskim. Jednak z powodzeniem staramy się dotrzeć do nowych miejsc, jak na przykład Wrocław czy Warszawa. Właśnie tam w przyszłym roku zrealizujemy obiekty mieszkaniowe i usługowe. Nie budowaliśmy jeszcze w Pucku, co się zmieni. W przyszłym roku będziemy mieli tam swój debiut. Inwestycja powstanie w pierwszej linii od zatoki i będzie idealnym miejscem dla kitesurferów. Jednak obecnie wisienką na torcie jest Granaria, projekt w centrum Gdańska, w sercu Starego Miasta. I właśnie w tym momencie ma ona swoją premierę – zapowiedziała Beata Kosobudzka.

Advertisement
Nowa inwestycja Dekpol Deweloper w Gdańsku, Granaria, fot. mat. prasowe

Szczególnie na te ostatnie słowa inwestorzy zareagowali z entuzjazmem. Ale objawił się on również podczas aukcji charytatywnej. Prowadził ją gość specjalny, mistrz olimpijski i świata, Mateusz Kusznierewicz. Na aukcji pojawiły się bowiem m.in. trzy pięknie oprawione bursztyny. Gdy goście usłyszeli, że celem aukcji jest wsparcie drużyny piłkarskiej z niepełnosprawnościami, zaczęły padać duże kwoty. Ostatecznie udało się zebrać prawie sto tysięcy złotych. I na pewno zapewnić uśmiech dzieci, którzy codziennie walczą o chwile radości.

Natomiast kilka dni później deweloper ogłosił zakup kolejnej działki do swojego portfela gruntów. Tym razem w Sopocie. Na 2 hektarach Dekpol Deweloper zamierza wybudować osiedle mieszkaniowe.

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Michał Sołowow z nową spółką CORAB ENERGY STORAGE

Published

on

Projektowanie, produkcja, dostawy oraz instalacja magazynów energii. Oparcie oferty na innowacyjnych technologiach opracowanych przez firmy założycielskie – pionierów polskiego rynku systemów magazynowania energii. Powstaje CORAB ENERGY STORAGE.

CORAB S.A., należący do Grupy MSGalleon Michała Sołowowa, ogłosił utworzenie nowej spółki – CORAB ENERGY STORAGE sp. z o.o. Współtwórcy spółki mają na swoim koncie realizację przełomowych projektów. M.in. pierwszego w Polsce magazyn litowo-jonowy w Pucku dla Energa-Operator. Do tego zaawansowanego magazynu energii wspomagającego stabilność sieci elektroenergetycznej na Górze Żar. A także magazynu energii dla sieci trakcyjnej PKP Energetyka w Garbcach – pierwszy tego typu w Europie. Firmy te są również współtwórcami patentu „Sposób i układ magazynu energii elektrycznej na potrzeby trakcji prądu stałego na liniach kolejowych”. Ich doświadczenie stanowi solidną podstawę dla technologii rozwijanych przez nową spółkę.

– Wierzę, że nowa inicjatywa stworzona pod marką Corab to kolejny krok w celu umacniania naszej pozycji lidera rynku OZE w Polsce. Powołanie spółki dedykowanej magazynowaniu energii ma kluczowe znaczenie dla powszechnego rozwoju najszybszego i najbardziej opłacalnego sposobu wytwarzania energii elektrycznej.  Magazynowanie energii w tym procesie odgrywa kluczową rolę, a produkowanie komponentów w Polsce to kolejny silny atut. Dlatego jestem niezmiernie dumny, że do rodziny Corab dołącza spółka dedykowana magazynowaniu energii – wyjaśnia Piotr Markowski, prezes zarządu Corab S.A.

Advertisement

Spółka z Grupy M. Sołowowa powołuje CORAB ENERGY STORAGE

Za kompetencje techniczne CORAB ENERGY STORAGE odpowiadają eksperci z wieloletnim doświadczeniem w branży magazynowania energii. Marek Dmowski, współwłaściciel MY-SOFT, specjalista w dziedzinie automatyki i systemów sterowania trakcją. Od ponad 30 lat zdobywa wiedzę m.in. w Instytucie Kolejnictwa.

Z kolei Radosław Gutowski, właściciel COMMENER i przewodniczący Polskiego Komitetu Elektromobilności SEP, wnosi kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte w czołowych firmach branży bateryjnej, jak Wamtechnik i Impact Clean Power Technology. 

Krzysztof Strukowicz, współwłaściciel MY-SOFT i prezes Polskiej Izby Magazynowania Energii i Elektromobilności. Od ponad 30 lat zajmuje się projektowaniem magazynów energii. 

Advertisement

Dzięki takiemu zespołowi CORAB ENERGY STORAGE ma mieć solidne podstawy do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań. I przyczynić się do dalszego rozwoju sektora energetycznego w Polsce.

CORAB ENERGY STORAGE skoncentruje się na tworzeniu zaawansowanych, polskich systemów magazynowania energii. Dlatego będą wyposażone w autorskie systemy zarządzania baterią (BMS) i energią (EMS) oraz zintegrowane z warstwą cyberbezpieczeństwa.

Nowa spółka odpowiada tym samym na wzrastające potrzeby rynku, dostarczając bezpieczne i innowacyjne rozwiązania dla infrastruktury elektroenergetycznej. Firma będzie wspierać rozwój sektora energetycznego w Polsce, oferując innowacyjne, lokalne rozwiązania sprzyjające transformacji energetycznej oraz zwiększeniu stabilności systemu elektroenergetycznego.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Foresteria od Robyga, czyli 9800 zł za metr w parku krajobrazowym

Published

on

127 mieszkań. 6 pięciopiętrowych bnudynków. 9800 za mkw. Otoczone parkiem krajobrozwym i blisko obowdnicy. Deweloper Robyg buduje osiedle Foresteria.

Osiedle zaprojektowano z myślą o zasadach towarzyszących koncepcji work-life balance. Połączono ustronne położenia blisko natury. Dodano również możliwość szybkiego dojazdu do centrum Gdyni i Gdańska. A do tego dołożono nowoczesne rozwiązania współczesnego budownictwa. To ma gwarantować mieszkańcom codzienny spokój przy zachowaniu sprawności komunikacyjnej.

– Foresteria zlokalizowana jest przy ulicy Bieszczadzkiej w Gdyni, w prężnie rozwijającej się dzielnicy Wielki Kack. Jest to miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie odpoczynek wśród leśnej zieleni, ale przy tym nie chcą rezygnować z możliwości sprawnego dotarcia do centrum miasta. Kameralne osiedle wtulone jest w sąsiadujący Trójmiejski Park Krajobrazowy, a jednocześnie położone jest blisko Obwodnicy Trójmiasta i drogi ekspresowej S6. Obok inwestycji powstanie również pętla autobusowa, stanowiąc kolejne ułatwienie komunikacyjne. Foresteria to unikalne miejsce na trójmiejskim rynku mieszkaniowym. Jedyne takie osiedle obecnie dostępne w sprzedaży – mówi Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu.

Advertisement

Inwestycję zaprojektowano w minimalistycznym, nowoczesnym stylu, który nie przytłacza otaczającej je zieleni i natury. Dlatego też pięciopiętrowe budynki komponują się z otoczeniem. Mają zapewnić poczucie nastrojowej i sielankowej atmosfery.

Inwestycję, zbudowaną zgodnie z ideą 15-minutowych miast, wyposażono w zieloną oraz błękitną infrastrukturę w postaci ogrodów deszczowych oraz budek dla ptaków i domków dla owadów. Do mieszkań parterowych przynależą duże ogródki, a rodziny z dziećmi będą mogły bawić się na bogato wyposażonych placach zabaw. Na dachach budynków znajdują się panele fotowoltaiczne zasilające części wspólne i obniżające koszty utrzymania.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z podziemnych hali garażowych wyposażonych w system antyoblodzeniowy oraz wygodnego parkingu zewnętrznego. Natomiast powstająca pętla autobusowa umożliwi sprawne dotarcie komunikacją miejską do centrum Gdyni.

Advertisement

Mieszkania wyposażono również w wizytówkę dewelopera – system ROBYG Smart House by Keemple. To technologia umożliwiającą zdalne kontrolowanie oświetlenia, urządzeń elektrycznych, ogrzewania oraz systemu bezpieczeństwa.

Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Archicom debiutuje w Katowicach. Zbuduje wieże MIKATO

Published

on

Od 12 do 18 kondygnacji naziemnych. Najwyższy z budynków ma mieć 59 metrów. Łącznie powstanie 341 mieszkań. Tak ma zamiar pokazać się w Katowicach deweloper Archicom. MIKATO to jego pierwszy projekt w stolicy Górnego Śląska.

Archicom, właśnie otrzymał pozwolenie na budowę na działce przy ulicy Sokolskiej, Skargi i Słowackiego. To teren po dawnym dworcu PKS, 3 minuty od Galerii Katowickiej i dworca PKP.

– Po wielu sukcesach w innych miastach podjęliśmy decyzję o wejściu na rynek aglomeracji śląskiej. Analizując trendy, zmieniające się warunki rynkowe i po konsultacjach z miastem, zdecydowaliśmy się na realizację nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej, dostosowanej do lokalnych potrzeb. Naszym celem jest stworzenie kolejnej ikony Katowic, która harmonijnie wpisze się w istniejącą architekturę miasta i będzie stanowiła naturalne dopełnienie innych znanych katowickich obiektów. Obecnie prowadzimy zaawansowane prace nad inwestycją, aby zapewnić jej najwyższą jakość. Uzyskaliśmy już pozwolenie na budowę i wkrótce zaprezentujemy pełną koncepcję projektu, obejmującą wszystkie udogodnienia oraz rozwiązania projektowe – zapewnia Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom.

Advertisement

Obiekt realizowany w ramach nowej inwestycji otrzyma nazwę „MIKATO”. Według dewelopera nazwa ta, która łączy w sobie „MI” („Ja”) – symbol indywidualności. Natomiast „KATO” – popularne określenie Katowic. „MIKATO” ma być przykładem połączenia lokalnej tożsamości z nowoczesnym stylem życia.

MIKATO. Mieszkania w Katowicach od dewelopera Archicom

Na dawnej działce dworca autobusowego powstanie budynek mieszkalny składający się z trzech segmentów połączonych wspólnym parterem. Każdy z nich będzie wieżą o wysokości od 12 do 18 kondygnacji nadziemnych. Najwyższa z nich, zaprojektowana od strony ulicy Sokolskiej, osiągnie niemal 59 metrów. 

Łącznie w obiekcie znajdzie się 341 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Projekt przewiduje również przestrzenie wspólne, które będą umożliwiały integrację sąsiedzką, a także dostęp do usług, rekreacji i odpowiednio zaplanowanych stref zieleni. Deweloper chce położyć nacisk na stworzenie zrównoważonej infrastruktury komunikacyjnej, która wspiera ekologiczny transport. 

Advertisement

– Katowicki rynek nieruchomości charakteryzuje się dużą unikalnością, w związku z czym przyciąga uwagę wielu deweloperów. To miasto z ogromnym potencjałem i dynamiką w trakcie transformacji. Jest ono atrakcyjne dla młodych, rodzin oraz inwestorów, którzy szukają wygodnych miejsc do życia. Katowice jako centrum metropolitalne, daje także wiele możliwości w zakresie kultury, edukacji i transportu. Cieszymy się zmożliwości działania w centrum Śląska i wierzymy, że nasze doświadczenie w tworzeniu przestrzeni sprzyjających dobrostanowi mieszkańców, będzie miało tu szansę na realizację. Dostrzegamy w Katowicach ogromny potencjał dla rozwoju zrównoważonych osiedli, które mogą się tu rozwijać, jak nigdzie indziej. Wdrażając nasze pomysły i innowacyjne rozwiązania, chcemy stać się częścią transformacji i rozwoju Katowic – mówi Waldemar Olbryk, Prezes Archicom. 

Podobnie jak w innych projektach, tak również w Katowicach, Archicom wdraża nowoczesną strategię inwestycji opartą na koncepcji 15-minutowego miasta. To podejście zakłada, że wszystkie kluczowe usługi i udogodnienia będą dostępne w zasięgu 15 minut pieszo lub rowerem.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze