Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

J.W. Construction rusza z Ostoja Aparts. To oferta inwestycyjna dla seniorów

Published

on

Pod Łodzią powstanie inwestycja Ostoja Aparts dla seniorów. J.W. Construction przeznaczy na nią skrzydło swojego hotelu. Mieszkańcy będą właścicielami apartamentów, a nie jedynie lokatorami.

W Polsce co czwarty senior jest osamotniony, a 12 proc. osób starszych w ogóle nie wychodzi z domu. Według prognozy GUS, liczba ludności w wieku 60 lat i więcej w Polsce w roku 2030 ma wzrosnąć do poziomu 10,8 mln, a w 2050 r. wyniesie już 13,7 mln.

Standardowe inwestycje deweloperskie rzadko uwzględniają potrzeby osób starszych. Stawiają raczej na rodziny z dziećmi lub singli.

Advertisement

Dlatego J.W. Construction uruchamia na terenie swojego hotelu w Strykowie, Ostoja Aparts. To projekt apartamentów senioralnych. Inwestycja ma na celu zmniejszenie poczucia samotności wśród seniorów poprzez możliwość zamieszkania wśród osób w podobnym wieku oraz zapewnienia im na miejscu zarówno opieki medycznej i rehabilitacyjnej, jak i szeregu aktywności.

J.W. Construction z ofertą apartamentów dla seniorów w Ostoja Aparts

— Zamysł, który stoi za projektem Ostoja Aparts, to stworzenie wyjątkowego miejsca na spędzenie spokojnej jesieni życia, w otoczeniu przyjaciół. Projekt realizujemy w Strykowie, w pobliżu Łodzi. W miejscu doskonale skomunikowanym z każdą częścią Polski. Ostoja Aparts to jednopiętrowy, kameralny budynek, stanowiący odrębne skrzydło naszego hotelu. Dostępne są w nim, w opcji standard i standard suite, nowocześnie wyposażone  apartamenty — opowiada Małgorzata Ostrowska, dyrektorka pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction. 

Natomiast w przeciwieństwie do domów opieki czy ośrodków spokojnej starości, apartamenty wchodzące w skład inwestycji będą własnością mieszkańców. 

Advertisement

– Całość została zaprojektowana tak, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby seniorów. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji całodobową recepcję, cichobieżną windę, pięknie zaaranżowany ogród z możliwością uprawy własnych roślin. Do tego bibliotekę, salę fitness oraz telewizyjną, restaurację, gabinet lekarski, sale fizykoterapii i kinezyterapii. A także, w razie potrzeby, pomoc asystenta senioralnego – wylicza Małgorzata Ostrowska.

Apartamentowiec Ostoja Aparts, przynależący do Hotelu 500 w Strykowie, jak i jego otoczenie, dają szereg możliwości ciekawego spędzania czasu wolnego – w pojedynkę lub w towarzystwie. 

— Mieszkańcy będą mieć  do dyspozycji salę ćwiczeń i siłownię rekreacyjną. W budynku zaprojektowano klubokawiarnię.W zależności od potrzeb, organizowane będą zajęcia arteterapeutyczne – plastyczne, rzeźbiarskie czy  muzykoterapia wraz z nauką tańca. Do tego spotkania kulturalno–oświatowe. Rodzaj zajęć dostosowano do potrzeb rezydentów — informuje dyrektorka marketingu i sprzedaży.

Advertisement

Deweloper podkreśla także atuty samej lokalizacji Ostoja Aparts. Inwestycję zlokalizowano blisko zalewu w Strykowie, co daje dodatkowe możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu: plażowanie, spacery, wędkowanie. Z kolei znajdujący się w pobliżu Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich zapewnia szeroki wybór szlaków pieszych i rowerowych. Jest także świetnym miejscem dla miłośników nordic walkingu.

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Przedsprzedaż V etapu City Vibe w Krakowie

Published

on

City Vibe powstaje na krakowskim Płaszowie, fot. mat. prasowe

250 nowych mieszkań i 4 lokale usługowe powstaną na krakowskim Płaszowie przy ul. Myśliwskiej. Develia rozpoczęła właśnie przedsprzedaż V etapu inwestycji City Vibe. Deweloper planuje zakończyć prace budowlane w IV kwartale 2025 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od 11 899 zł za mkw.

Deweloper wprowadził do oferty sprzedażowej mieszkania w metrażach od 30 do 85 mkw. Wszystkie lokale posiadają balkon, loggię lub zielony ogródek. W halach garażowych, poza miejscami postojowymi, zaplanowano komórki lokatorskie. Inwestycja przystosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Nowy etap City Vibe to kolejny element naszej ekspansji w Krakowie. Pod koniec ubiegłego roku oferta deweloperska w tym mieście była najniższa od 15 lat, co przekładało się na szybko rosnące ceny. Według agencji JLL w grudniu 2023 r. w Krakowie do kupienia było zaledwie 4,5 tysiąca mieszkań, które – gdyby deweloperzy przestali wprowadzać nowe projekty – wyprzedałyby się w zaledwie 2 miesiące. Dlatego w pierwszych miesiącach bieżącego roku zwiększyliśmy podaż, wprowadzając I etap nowej inwestycji Centralna Vita z 376 lokalami. Wraz z innymi projektami w krakowskiej ofercie znajduje się obecnie 750 mieszkań – skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develii.

Advertisement

Zobacz także: Inwestycje mieszkaniowe dewelopera Develia

Powierzchnie między budynkami zostaną wyłączone z ruchu kołowego i obsadzone roślinnością oraz nasadzeniami drzew. Ponadto, mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z siłowni plenerowej, boiska do siatkówki oraz stołów do ping-ponga. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu uatrakcyjni strefa parkowa, reprezentacyjny plac z podświetlaną fontanną, a także oczko wodne z pomostem.

Projekt architektoniczny V etapu City Vibe opracowała pracownia B2 Studio. Natomiast generalne wykonawstwo inwestor powierzył spółce ERBUD. Deweloper ruszył już z pracami budowlanymi.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Euro Styl rozbudowuje gdańską Morenę

Published

on

Euro Styl wprowadził do sprzedaży ponad 140 mieszkań na gdańskiej Morenie, fot. mat. prasowe

Ponad 140 nowych mieszkań w dwóch 9-kondygnacyjnych budynkach pojawiło się w ofercie Euro Stylu. Deweloper kontynuuje realizację Osiedla Synteza w znanej części Gdańska, dzielnicy Morena. Klienci mają do wyboru lokale od 32 do 72 mkw.

Docelowo Osiedle Synteza będzie się składać z siedmiu budynków mieszkalnych. Z czego dwa z nich powstaną w aktualnie realizowanym etapie inwestycji i zaoferują ponad 140 mieszkań. Deweloper proponuje lokale od 1- do 4-pokojowych w metrażach liczących do 72 mkw.

— Osiedle Synteza powstaje u zbiegu ulic Piekarniczej i Lema. Pożądana lokalizacja i świetne skomunikowanie z ważnymi punktami na mapie Gdańska sprawiają, że oferta tego osiedla doskonale wpisuje się w potrzeby różnych grup klientów. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób poszukujących mieszkania dla siebie, jak i pod wynajem — opowiada Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży Euro Stylu.

Advertisement

Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl

Osiedle powstaje w dzielnicy Morena, która cieszy się popularnością zarówno wśród mieszkańców Gdańska, jak i wśród deweloperów. Dodatkowo, w okolicy jest rozbudowany transport publiczny, znajdują się tu szkoły i przedszkola, punkty medyczne, sklepy i tereny zielone. Ponadto, w pobliżu mieści się Galeria Morena. Na osiedlu zaprojektowano lokale usługowe, w tym przedszkole z placem zabaw, znajdujące się w osobnym, 1-piętrowym budynku.

Deweloper szacuje zakończenie nowego etapu inwestycji na III kwartał 2026 roku.

Przeczytaj także: Wzgórze Hoplity. Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wrocław. Nowe mieszkania na Maślicach

Published

on

Augustowska Vita powstanie na wrocławskich Maślicach i pomieści 84 nowe mieszkania, fot. mat. prasowe

Develia rozpoczęła sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita pomieści 84 nowe mieszkania w dwóch budynkach o niskiej zabudowie. Deweloper określa projekt jako dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych rodzin.

Dwa budynki, 84 lokale, powierzchnie od 44 do 89 metrów kwadratowych – tak Develia zapowiada swoją nową inwestycję na wrocławskich Maślicach. W zależności od kondygnacji, każde z mieszkań będzie posiadać balkon lub zielony ogródek. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery.

Wrocław. Powstanie Augustowska Vita i 84 nowe mieszkania

Deweloper podkreśla, że najmocniejszym punktem inwestycji jest bogata infrastruktura lokalna, szczególnie pomocna młodym rodzinom. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne, np. niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny czy szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Nieopodal powstającego osiedla zlokalizowane są też centra handlowe N-Park i Pasaż Królewiecki, a także popularne supermarkety. Dodatkowo, nie brakuje tu również restauracji, piekarni, punktów usługowych i klubów fitness.

Advertisement

— Młodzi rodzice to jedna z najbardziej wymagających grup nabywców na rynku nieruchomości. Poszukując mieszkania, kładą nacisk na bliskość przedszkoli i szkół, placów zabaw, terenów zielonych i rekreacyjnych oraz placówek ochrony zdrowia. Augustowska Vita to projekt, który spełnia te potrzeby, dlatego jestem przekonany, że zainteresowanie tym projektem będzie duże — skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia.

Zgodnie z deklaracją inwestora, 48% obszaru osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek na terenie inwestycji znajdą się także stojaki na rowery oraz stacja naprawcza.

Projekt architektoniczny opracowała pracownia Olejnik Pracownia Projektowa. Develia planuje zakończenie budowy na IV kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się od 10 499 zł za mkw.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze