Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

PFR Nieruchomości buduje w Katowicach aż 26 budynków

Published

on

PFR Nieruchomości w Katowicach wybuduje 523 mieszkania. To będzie największe osiedle z mieszkaniami na wynajem w Polsce. I także największa inwestycja spółki.

26 budynków rozmieszczono w projekcie w układzie 9 kwartałów. Tym samym będzie drugi projekt PFR Nieruchomości w stolicy Górnego Śląska. Wcześniej spółka wybudowała 513 mieszkań na Nowym Nikiszowcu.

— Budowa (na blisko sześciohektarowym terenie) zrealizujemy w trzech etapach. W pierwszym, najbardziej zaawansowanym, dwa kwartały osiągnęły stan surowy. W niektórych spośród budynków rozpoczęły się już prace wykończeniowe obejmujące m.in. tynkowanie ścian. Pozostałe dwa etapy i kwartały osiedla są na różnych poziomach zaawansowania. W jednym z nich realizujemy instalacje sanitarne i elektryczne, ściany działowe mieszkań, a w innych stropy nad garażami podziemnymi oraz wylewanie fundamentów. Zakładanym terminem uzyskania pozwolenia na użytkowanie inwestycji jest przełom trzeciego i czwartego kwartału 2024 roku — informuje inwestor, PFR Nieruchomości.

Advertisement

PFR Nieruchomości zbuduje mieszkania na wynajem w Katowicach

Osiedle, które powstanie przy ulicy Korczaka to niskie, kameralne budynki 4- i 5-kondygnacyjne. Zaplanowano 415 miejsc postojowych naziemnych i 120 w garażach podziemnych. Natomiast w parterach niektórych budynków zaprojektowano lokale usługowe o łącznej powierzchni ok. 500 mkw.

Autorem projektu osiedla jest pracownia Kuryłowicz&Associates. Wyłoniono ją w drodze konkursu architektoniczno-urbanistycznego.

— Jego ideą było zaprojektowanie osiedla przyjaznego rodzinom i lokalnej społeczności. Już na etapie projektowania architektura i zagospodarowanie terenu poddano audytowi dostępności Fundacji Integracja. Pracownia Kuryłowicz&Associates uwzględniła wytyczne Fundacji]. Wszystkie przestrzenie wspólne – zewnętrzne i wewnętrzne – będą dostosowane do potrzeb osób o różnym wieku i stopniu sprawności — tłumaczy PFR Nieruchomości.

Advertisement

Inwestycja ma wpisywać się w lokalne wzory. Dlatego budynki nawiązują do estetyki modernizmu. Mają prostą elewację i podkreśloną indywidualnym detalem strefy wejściowe. Każdy z kwartałów ma przypisany wiodący kolor – od popielatego poprzez beże, brązy, szarości po ciemny grafit. Ma on ułatwić identyfikację.

Natomiast na osiedlu zaplanowano dwa place zabaw. Większy z nich  obejmie niemal 400 mkw. Przestrzeń ma być swoistym archipelagiem wysp, spośród których każda będzie stanowiła inną przygodę. Dlatego będzie tam wyspa skarbów, polana dzikich zwierząt czy suchy las. Duże odległości pomiędzy urządzeniami  umożliwią swobodny przejazd wózkiem. Z kolei kontrasty materiałowe i fakturowe ułatwią poruszanie się osobom niedowidzącym, a ciche i kameralne zaułki stworzą bezpieczne zaułki, z których korzystać mogą np. dzieci w spektrum autyzmu. 

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wojas Development rusza z budową inwestycji w Radomiu

Published

on

Wojas Development rusza z budową nowej iwestycji w Radomiu, fot. mat. inwestora

Dom przy Mariackiej to nowy projekt spółki zlokalizowany w radomskiej dzielnicy Planty. Wojas Development, związany z branżą budowlaną od 1994 roku, zrealizuje tu nowoczesny kompleks mieszkalny liczący 171 lokali. Ceny mieszkań zaczynają się od 7200 zł/mkw.

— Nowoczesny kompleks mieszkalny z przestrzenią sportową i wypoczynkową oraz luksusowymi apartamentami — tak swój nowy projekt w Radomiu opisuje spółka na stronie. Przy ul. Mariackiej 4 powstanie 7-piętrowy budynek mieszczący 171 mieszkań. Powierzchnie lokali liczą od 30 do 112 mkw. Niektóre z nich, mają po dwa przynależne tarasy. Natomiast pozostałe lokale są z balkonami lub ogródkami.

Wojas Development rozpoczął prace na terenie inwestycji

Budynek ma wyróżnić się wysokim standardem wykończenia części wspólnych. Deweloper planuje wyposażyć je w lustra, tapety oraz drewniane panele. Lokale usytuowane na ostatniej kondygnacji zostaną przygotowane pod montaż klimatyzacji. W celu zasilania niezbędnego do oświetlenia części wspólnych, inwestor zamontuje panele fotowoltaiczne na dachu budynku. Ponadto, mieszkańcy zostaną zaopatrzeni w punkty poboru wody przy ogródkach oraz na dużych tarasach. Natomiast zieleń na terenach wspólnych będzie nawadniana automatycznie. Wśród udogodnień, które wylicza spółka, można zaleźć jeszcze całoroczny klub malucha oraz strefę fitness na osiedlu.

Advertisement

Wojas Development ruszył właśnie z pracami na terenie planowanej inwestycji.

Wizualizacja części wspólnych w inwestycji Dom na Mariackiej, fot. mat. inwestora
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Grupa Cavatina z inwestycją mieszkaniową w Katowicach

Published

on

Grupa Cavatina Holding wkrótce rozpocznie prace nad realizacją inwestycji Belg Apartamenty w Katowicach, fot. mat. prasowe

Już wiadomo, że w miejscu katowickiego CH Belg, powstanie budynek mieszkalny. Spółka Resi Capital, działająca w ramach grupy Cavatina – jednego z największych deweloperów w Polsce, wybuduje tu 237 mieszkań. Belg Apartamenty zostaną ukończone w I kwartale 2025.

Spółka Resi Capital oficjalnie ogłosiła start przedsprzedaży. Najnowszy i drugi projekt mieszkaniowy grupy Cavatina w Katowicach, powstanie przy ul. Przemysłowej 3, przy Skwerze Holtzego. To lokalizacja dobrze skomunikowana zarówno z centrum miasta, jak i z pobliskimi terenami zielonymi w Dolinie Trzech Stawów. Ponadto, w bliskiej odległości znajduje się infrastruktura handlowo-usługowa oraz wyjazd na autostradę A4.

Belg Apartamenty, nowe mieszkania w Katowicach

Projekt zakłada kameralną, czteropiętrową zabudowę. A w niej 237 mieszkań o powierzchni od 25 do 80 mkw. Deweloper zadba o wysoki standard wykończenia oraz nowoczesny design. Mieszkańcy lokali usytuowanych na parterze będą mogli korzystać z przynależnych ogródków. Ponadto, na terenie inwestycji zaplanowano zielone patio oraz lokale usługowe.

Advertisement

Mieszkańcy Belg Apartamenty będą mieć również do dyspozycji 205 miejsc parkingowych.

Funkcję inwestora w projekcie stanowi Cavatina Holding. Natomiast spółka Resi Capital jest w tym przypadku operatorem sprzedaży. Deweloper rozpocznie prace budowlane jeszcze w tym roku. Planowane zakończenie inwestycji oszacowano na I kwartał 2025 roku.

Resi Capital jest spółką deweloperską działającą w obszarze segmentu mieszkaniowego. Działa w ramach grupy Cavatina, jednego z największych deweloperów w naszym kraju. W portfolio dewelopera znajduje się ponad 2 tys. mieszkań. Spółka inwestuje w największych miastach w Polsce i realizuje projekty w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Bemowo Vita. Nowe mieszkania w Warszawie

Published

on

Develia uruchomiła przedsprzedaż Bemowo Vita. Nowe mieszkania będą gotowe w III kwartale 2025 roku, fot. mat. prasowe

Develia uruchomiła przedsprzedaż kolejnej inwestycji w Warszawie. Bemowo Vita to dwa pięciokondygnacyjne budynki, w których powstanie łącznie 225 lokali. Deweloper wprowadził do oferty mieszkania liczące od 25 do 147 mkw., w strukturze od 1 do 5 pokoi. Ceny zaczynają się od 14 999 zł za mkw.

Bemovo Vita to wieloetapowy projekt mieszkaniowy, który znajduje się w zielonej części Bemowa, na Chrzanowie. Osiedle, którego budowę kontynuuje Develia po przejęciu od Nexity, mieści się przy ul. Szeligowskiej 59. Spółka wybuduje tu dwa, pięciokondygnacyjne budynki z 225 mieszkaniami.

— Bemowo Vita to kolejny projekt, który przejęliśmy od Nexity Polska. W ramach inwestycji powstał już pierwszy budynek, a teraz będziemy budować dwa kolejne. Realizacja całego przedsięwzięcia będzie etapowana – docelowo na posiadanych przez nas w tym rejonie gruntach planujemy wybudować blisko 1000 mieszkań. Lokalizacja w zielonej części Chrzanowa zapewni mieszkańcom spokój i ciszę, przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Dużym atutem będzie nowa stacja II linii metra, oddalona zaledwie 5 minut spacerem — opowiada Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develii.

Advertisement

Udogodnienia dla mieszkańców

Na terenie Bemowo Vita przewidziano podziemne parkingi oraz stojaki na rowery. Co więcej, deweloper zadba o rozwiązania ekologiczne i zapewni miejsca do ładowania aut elektrycznych. Natomiast, na zewnętrznych częściach wspólnych zaplanowano zaaranżowaną zieleń i ogrody deszczowe. Zamiast standardowej kostki brukowej, w części inwestycji pojawi się nawierzchnia parkowa absorbująca wilgoć i zapobiegająca powstawaniu kałuż. A dla najmłodszych mieszkańców, powstanie również specjalna strefa zabaw.

Develia planuje rozpoczęcie prac budowlanych na I kwartał 2024 r. Natomiast zakończenie inwestycji oszacowano na III kwartał 2025 r.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze