Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Kraków. Będą nowe mieszkania i biura w centrum miasta

Published

on

Kraków. Archicom i Echo Investment zrealizują wspólnie inwestycję, która połączy nowe mieszkania i biura, fot. mat. prasowe

Echo Investment i Archicom planują wspólny, wielofunkcyjny projekt w centrum Krakowa. W miejscu dawnych magazynów zaopatrzenia Twierdzy Kraków, przy ul. Wita Stwosza, powstanie pięć czteropiętrowych budynków. Inwestycja zaoferuje zarówno nowe mieszkania, jak i 26 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Koncepcja inwestycji zakłada stworzenie otwartego na miasto miejsca, w którym ludzie będą mieszkać, pracować i spędzać wolny czas. Dodatkowo, WITA ma zaoferować szeroki wachlarz usług kulinarnych i eventowych oraz sprzyjać codziennej rekreacji.

Ponadto, w ramach projektu powstanie łącznie 26,7 tys. mkw. powierzchni biurowej w dwóch budynkach realizowanych przez Echo Investment. Kompleks o powierzchni 3-ha będzie budowany etapowo, a jego zakończenie planowane jest w 2026 roku.

Advertisement

— Jako największy polski deweloper mamy bogate doświadczenie w tworzeniu dużych projektów miastotwórczych z szacunkiem dla historii i otoczenia. Chętnie angażujemy się w inwestycje o różnorodnych funkcjach, które zachęcają do mieszkania, pracy i uczestniczenia w życiu miejskiej społeczności. Cieszymy się, że już wkrótce zaczniemy realizację projektu WITA, który tchnie nowe życie i uzupełni tkankę miejską tej części centrum Krakowa — mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Zobacz także: Pozostałe informacje na temat projektów mieszkaniowych dewelopera Archicom

Archicom wybuduje nowe mieszkania w centrum Krakowa

Archicom zrealizuje część mieszkaniową WITA obejmującą dwa budynki w drugiej linii zabudowy. Powstanie w nich łącznie 176 mieszkań o wysokim standardzie w metrażach od 28 do 97 mkw. Każdy z lokali będzie posiadać balkon, ogródek lub taras. Deweloper przewiduje również dodatkowe udogodnienia w postaci rowerowni, komórek lokatorskich, aplikacji Bluebolt czy systemu inteligentnego mieszkania. Ponadto, spółka planuje zasadzić około 120 drzew wokół budynków, a zaprojektowana zieleń zajmie łącznie prawie 7 tys. mkw.

Advertisement

— Nasza najnowsza krakowska inwestycja typu „destination” to prawdziwe miasto w mieście. WITA zaprasza przyszłych mieszkańców starannym połączeniem uroków śródmiejskiego życia i kontaktu z naturą. Architektura skoncentrowana na człowieku, tętniąca życiem przestrzeń publiczna i wszechobecna zieleń to nasza gwarancja dobrego sąsiedzkiego życia. Charakter projektu doskonale wpisuje się w szerzoną przez nas koncepcję miasta 15-minutowego, gdzie wszystko czego potrzebują nasi klienci jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Sprzedaż pierwszych mieszkań ruszy już niebawem — zapowiedział Dawid Wrona, członek zarządu Archicom.

WITA to wspólny, miastotwórczy projekt Archicomu i Echo Investment, fot. mat. prasowe

Uzgodniony we współpracy z konserwatorem zabytków projekt WITA przygotowała doświadczona krakowska pracownia MOFO Architekci.

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Przedsprzedaż V etapu City Vibe w Krakowie

Published

on

City Vibe powstaje na krakowskim Płaszowie, fot. mat. prasowe

250 nowych mieszkań i 4 lokale usługowe powstaną na krakowskim Płaszowie przy ul. Myśliwskiej. Develia rozpoczęła właśnie przedsprzedaż V etapu inwestycji City Vibe. Deweloper planuje zakończyć prace budowlane w IV kwartale 2025 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od 11 899 zł za mkw.

Deweloper wprowadził do oferty sprzedażowej mieszkania w metrażach od 30 do 85 mkw. Wszystkie lokale posiadają balkon, loggię lub zielony ogródek. W halach garażowych, poza miejscami postojowymi, zaplanowano komórki lokatorskie. Inwestycja przystosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Nowy etap City Vibe to kolejny element naszej ekspansji w Krakowie. Pod koniec ubiegłego roku oferta deweloperska w tym mieście była najniższa od 15 lat, co przekładało się na szybko rosnące ceny. Według agencji JLL w grudniu 2023 r. w Krakowie do kupienia było zaledwie 4,5 tysiąca mieszkań, które – gdyby deweloperzy przestali wprowadzać nowe projekty – wyprzedałyby się w zaledwie 2 miesiące. Dlatego w pierwszych miesiącach bieżącego roku zwiększyliśmy podaż, wprowadzając I etap nowej inwestycji Centralna Vita z 376 lokalami. Wraz z innymi projektami w krakowskiej ofercie znajduje się obecnie 750 mieszkań – skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develii.

Advertisement

Zobacz także: Inwestycje mieszkaniowe dewelopera Develia

Powierzchnie między budynkami zostaną wyłączone z ruchu kołowego i obsadzone roślinnością oraz nasadzeniami drzew. Ponadto, mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z siłowni plenerowej, boiska do siatkówki oraz stołów do ping-ponga. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu uatrakcyjni strefa parkowa, reprezentacyjny plac z podświetlaną fontanną, a także oczko wodne z pomostem.

Projekt architektoniczny V etapu City Vibe opracowała pracownia B2 Studio. Natomiast generalne wykonawstwo inwestor powierzył spółce ERBUD. Deweloper ruszył już z pracami budowlanymi.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Euro Styl rozbudowuje gdańską Morenę

Published

on

Euro Styl wprowadził do sprzedaży ponad 140 mieszkań na gdańskiej Morenie, fot. mat. prasowe

Ponad 140 nowych mieszkań w dwóch 9-kondygnacyjnych budynkach pojawiło się w ofercie Euro Stylu. Deweloper kontynuuje realizację Osiedla Synteza w znanej części Gdańska, dzielnicy Morena. Klienci mają do wyboru lokale od 32 do 72 mkw.

Docelowo Osiedle Synteza będzie się składać z siedmiu budynków mieszkalnych. Z czego dwa z nich powstaną w aktualnie realizowanym etapie inwestycji i zaoferują ponad 140 mieszkań. Deweloper proponuje lokale od 1- do 4-pokojowych w metrażach liczących do 72 mkw.

— Osiedle Synteza powstaje u zbiegu ulic Piekarniczej i Lema. Pożądana lokalizacja i świetne skomunikowanie z ważnymi punktami na mapie Gdańska sprawiają, że oferta tego osiedla doskonale wpisuje się w potrzeby różnych grup klientów. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób poszukujących mieszkania dla siebie, jak i pod wynajem — opowiada Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży Euro Stylu.

Advertisement

Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl

Osiedle powstaje w dzielnicy Morena, która cieszy się popularnością zarówno wśród mieszkańców Gdańska, jak i wśród deweloperów. Dodatkowo, w okolicy jest rozbudowany transport publiczny, znajdują się tu szkoły i przedszkola, punkty medyczne, sklepy i tereny zielone. Ponadto, w pobliżu mieści się Galeria Morena. Na osiedlu zaprojektowano lokale usługowe, w tym przedszkole z placem zabaw, znajdujące się w osobnym, 1-piętrowym budynku.

Deweloper szacuje zakończenie nowego etapu inwestycji na III kwartał 2026 roku.

Przeczytaj także: Wzgórze Hoplity. Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wrocław. Nowe mieszkania na Maślicach

Published

on

Augustowska Vita powstanie na wrocławskich Maślicach i pomieści 84 nowe mieszkania, fot. mat. prasowe

Develia rozpoczęła sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita pomieści 84 nowe mieszkania w dwóch budynkach o niskiej zabudowie. Deweloper określa projekt jako dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych rodzin.

Dwa budynki, 84 lokale, powierzchnie od 44 do 89 metrów kwadratowych – tak Develia zapowiada swoją nową inwestycję na wrocławskich Maślicach. W zależności od kondygnacji, każde z mieszkań będzie posiadać balkon lub zielony ogródek. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery.

Wrocław. Powstanie Augustowska Vita i 84 nowe mieszkania

Deweloper podkreśla, że najmocniejszym punktem inwestycji jest bogata infrastruktura lokalna, szczególnie pomocna młodym rodzinom. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne, np. niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny czy szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Nieopodal powstającego osiedla zlokalizowane są też centra handlowe N-Park i Pasaż Królewiecki, a także popularne supermarkety. Dodatkowo, nie brakuje tu również restauracji, piekarni, punktów usługowych i klubów fitness.

Advertisement

— Młodzi rodzice to jedna z najbardziej wymagających grup nabywców na rynku nieruchomości. Poszukując mieszkania, kładą nacisk na bliskość przedszkoli i szkół, placów zabaw, terenów zielonych i rekreacyjnych oraz placówek ochrony zdrowia. Augustowska Vita to projekt, który spełnia te potrzeby, dlatego jestem przekonany, że zainteresowanie tym projektem będzie duże — skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia.

Zgodnie z deklaracją inwestora, 48% obszaru osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek na terenie inwestycji znajdą się także stojaki na rowery oraz stacja naprawcza.

Projekt architektoniczny opracowała pracownia Olejnik Pracownia Projektowa. Develia planuje zakończenie budowy na IV kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się od 10 499 zł za mkw.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze