Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

American Heart of Poland rozbuduje piramidy w Ustroniu

Published

on

Koncepcja rozbudowy kompleksu uzdrowiskowego w Ustroniu, fot. Uzdrowisko Ustroń

Ikona śląskiej architektury zabłyśnie na nowo. Architekci z Katowic, na zlecenie American Heart of Poland, opracowali koncepcję rozbudowy kompleksu sanatoryjno-uzdrowiskowego. Dodatkowe budynki, wyższy standard kurortu i rozbudowany deptak mają scalić obiekt z miastem i rozwiązać bolączki rejonu.

Przebudowę obiektu zleciła spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, która jest właścicielem większościowego pakietu Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń. PAKS to placówki medyczne założone przez grupę lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo wchodzi w skład Grupy American Heart of Poland, która aktualnie posiada ponad 30 punktów medycznych oraz wspomniane uzdrowisko.

Nową koncepcję rozbudowy kompleksu opracowały dwie śląskie pracownie. Nagradzana w ostatnim czasie Franta Group, prowadzona przez Macieja Frantę, prywatnie wnuka jednego z głównych projektantów uzdrowiska oraz KWK Promes Roberta Koniecznego. Architekci zaprezentowali już wizualizacje podczas wrześniowej konferencji medycznej w Ustroniu.

Advertisement

Zrównoważone budownictwo i minimalna ingerencja w krajobraz

Plan zakłada postawienie trzech nowych budynków w kształcie nawiązującym do dawnych piramid. Budynki będą mieć dwa wierzchołki, pomiędzy którymi znajdzie się dach pokryty trawą. Z pewnością, to rozwiązanie ma podkreślić istotę zrównoważonego budownictwa.

Punkt centralny zespołu uzdrowiskowego będzie stanowić nowy deptak ciągnący się wzdłuż głównej drogi. Architekci zaplanowali ten teren z naciskiem na ruch pieszy. W związku z tym, przewidziano pijalnię wód, restauracje, szerokie przejścia, ścieżkę rowerową i stację kolejki linowej. To wszystko ma zadowolić spacerowiczów.

Poniżej deptaku, na polanach, powstaną dwa nowe budynki nazwane klinowcami. Architekci podkreślili jednak, że ich budowa uwzględnia jak najmniejszą ingerencję w naturalny krajobraz.

Advertisement
Koncepcja rozbudowy kompleksu sanatoryjno-uzdrowiskowego w Ustroniu, fot. Uzdrowisko Ustroń

Architekci: Chcemy dokończyć dzieło poprzedników

– Dzielnica nigdy nie została w pełni ukończona. Planowano 28 domów wypoczynkowych w kształcie piramid, a powstało 17. Z kolei potężny szpital i sanatorium mają dziś obłożenie tylko na poziomie 60%. Brakuje bowiem łóżek na pobyt dla kuracjuszy i pacjentów. Rozbudowa dzielnicy uzdrowiskowej pozwoli zwiększyć liczbę zabiegów z 6 do aż 10 tysięcy dziennie. Większa liczba osób będzie mogła być tu leczona i rehabilitowana – przekazał Maciej Franta.

Architekci wzięli pod uwagę dawne plany, ale także obecne potrzeby miejsca. Na koniec, za cel postawili kontynuację pierwotnych pomysłów i zwiększenie atrakcyjności uzdrowiska.

– Ustroń Zawodzie to jeden z najlepszych przykładów w Polsce wkomponowania nowoczesnej architektury w górski krajobraz. Piramidy wyglądają jak skały swobodnie rozrzucone po lesistym stoku, ale po analizie rysunków naszych poprzedników, odkryliśmy, że to nie tylko przemyślana kompozycja, ale wręcz matematyczny wzór. Chcemy się w niego wpisać i twórczo kontynuować myśl tercetu Buszki, Franty i Szewczyka – wyjaśnił Robert Konieczny.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

Od FSO do inwestycji F.S.O Park. Wystawa dewelopera OKAM

Published

on

Była fabryka FSO. Powstanie m.in. 12 tys. mieszkań czy zajmujący 10 hektarów park centralny. Natomiast od dzisiaj mamy tam wystawę i ponad 300 eksponatów. Deweloper OKAM chce zainteresować wszystkich historią.

Na terenie planowanej inwestycji F.S.O. Park na warszawskiej Pradze Północ, otwarto ‘Wystawę w Fabryce’. Od 14 września, w weekendy, można będzie podziwiać 300, a później 600 eksponatów.

Wizualizacja F.S.O. Park dewelopera OKAM, fot. mat. prasowe

– Znajdują się tam samochody wyprodukowane w FSO: Warszawy, Syrenki, Fiaty 125p i Polonezy, ale także motocykle, rowery, dystrybutory paliwa, silniki, etc. Poza tym wśród eksponatów znajdują się pojazdy, których części wytwarzane były w innych polskich zakładach produkcyjnych. Wszystkie pochodzą od prywatnych kolekcjonerów oraz z zasobów Dyrektora ‘Wystawy w Fabryce’ Macieja Bienia – zachęca do odwiedzin deweloper OKAM.

Wystawa zorganizowana przez OKAM w danej Lakierni FSO, fot. mat. prasowe

Odtworzono napis: Fabryka Samochodów Osobowych z Bramy Głównej a także bramę wjazdową do dawnej Fabryki. Wraz z oryginalnymi napisami: Witamy – Welcome i Do zobaczenia – See you again oraz logiem FSO znalazła swoje miejsce w przestrzeni wystawienniczej. Ekspozycja zajęła ok. 8.000 mkw. powierzchni w budynku dawnej Lakierni. 

Zamiast dawnej fabryki samochodów powstaną m.in. mieszkania, fot. mat. prasowe

Na początek Wystawa otwarta będzie dla zwiedzających w weekendy w godzinach od 10:00 do 18:00. Obowiązywać będą bilety wstępu w cenie: bilet normalny w wysokości 50 zł i ulgowy – 40 zł. Istniała będzie również możliwość organizacji wizyt grup zorganizowanych. 

Na terenie po nieistniejącej już od ponad 13 lat Fabryce Samochodów Osobowych, docelowo powstać ma wielofunkcyjne i ekologiczne Miasto Przyszłości – F.S.O. PARK.

Advertisement

Natomiast w pierwszym etapie zaplanowano szkoła trzyciągową dla 645 uczniów oraz ok. 2000 mieszkań.

Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

Ewa Andrzejewska dyrektorką w PINK. Celem jest rozwój

Published

on

Odpowiedzialność za współtworzenie i realizację strategii. Do tego dalszy rozwój organizacji. Ewa Andrzejewska objęła funkcję dyrektorki operacyjnej Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych.

Ewa Andrzejewska przez kilkanaście lat była związana z wydawnictwem Eurobuild. Jako redaktorka naczelna odpowiadała m.in. za rozwój magazynu „Eurobuild CEE”, portalu internetowego oraz organizację konferencji.

– Cieszymy się, że udało się zachęcić Ewę do dołączenia do PINK i wzięcia odpowiedzialności za dalszy rozwój organizacji. Jestem przekonany, że Ewa odnajdzie w PINK satysfakcję. A nasze Stowarzyszenie oraz cała branża nieruchomości komercyjnych będą czerpać z jej dynamiki i pomysłów. Ja sam już się cieszę na ten nowy etap. Jednocześnie przy tej okazji chciałbym też jeszcze raz serdecznie podziękować Agnieszce Jachowicz za cały wkład w rozwój PINK. Także za zarekomendowanie naszej organizacji Ewie – opowiada Paweł Toński, prezes zarządu Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych.

Advertisement

Ewa Andrzejewska dyrektorką operacyjną w Polskiej Izbie Nieruchomości Komercyjnych

Andrzejewska przez ostatnie cztery lata pełniła funkcję zastępczyni dyrektorki generalnej Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Odpowiedzialna była m.in. za budowę wizerunku branży deweloperskiej i rozwój organizacji. Jest absolwentką Wydziału Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego. 

 Z wielkim zapałem rozpoczynam od września nowy etap na drodze zawodowej. Dziękuję za zaufanie ze strony członków zarządu Izby. Cieszę się, że będę mogła rozszerzać swoją wiedzę, zdobywać nowe doświadczenia i dzielić się tymi już zdobytymi. Przychodzę do organizacji z otwartą głową oraz licznymi pomysłami, które pomogą rozwijać naszą branżę. Obiecuję zatem członkom PINK wiele ciekawych inicjatyw. PINK, tak jak dotychczas, będzie reprezentować branżę nieruchomości komercyjnych w relacjach w legislatorem, samorządami. Ale również chcę integrować środowisko oraz dbać o wymianę wiedzy między graczami – wylicza Ewa Andrzejewska, dyrektorka operacyjna Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych.

Organizacja oraz jej członkowie dużo uwagi będą dalej poświęcać kwestiom ESG. PINK chce także nadal rozwijać współpracę z innymi organizacjami, aby wymieniać poglądy i wspierać się w inicjatywach dotyczących rynku nieruchomości.

Advertisement

 PINK nadal będzie wspierać rząd w sprawnym przygotowaniu dobrej ustawy o polskich REIT-ach. Chcemy też dalej rozpowszechniać ideę REIT na polskim rynku. Będziemy monitorować plany legislacyjne, aby prezentować w ich kontekście potrzeby i perspektywy branży, tak jak to było np. przy okazji tzw. Megaustawy telekomunikacyjnej – mówi Paweł Toński.

Poprzednio funkcję dyrektorki operacyjnej Stowarzyszenia PINK pełniła Agnieszka Hryniewiecka-Jachowicz, która w lipcu br. przeszła na emeryturę.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

Kusznierewicz organizuje barbeque w apartamencie Sol Marina

Published

on

By

Złoty medalista olimpijski i świata organizuje powitalne barbeque w swoim nowym apartamencie. Zaprasza do kompleksu Sol Marina koło Gdańska. To inwestycja Dekpol Deweloper.

Kompleks Sol Marina powstaje w Wiślince, tuż przy Wyspie Sobieszewskiej. To jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na mapie Gdańska. Dlatego, że otoczone jest parkiem krajobrazowym oraz rezerwatami przyrody Ptasi Raj i Mewia Łacha.

Mateusz kusznierewicz opwoiada o inwestycji sol marina spółki dekpol deweloper

– Barbeque u mistrza świata i złotego medalisty olimpijskiego, Mateusza Kusznierewicza, odbędzie się w niedzielę 15 września w godzinach 12-15. Umożliwi nie tylko obejrzenie jego apartamentu, ale także spokojną rozmowę z ambasadorem, zrobienie wspólnego zdjęcia i spędzenia czasu przy tytułowym barbeque.  Na spotkaniu również nie zabraknie naszych Doradców, którzy opowiedzą Wam więcej o naszych inwestycjach, w szczególności o Sol Marinie, na której się spotkamy – zapowiada Dekpol Deweloper.

Advertisement

Spółka w Wiślince wybudowała już 10-piętrowy Grano Hotel Solmarina. Natomiast tuż obok znajdują się apartamenty Sol Marina. Ukończone zostały już dwa etapy. Obecnie powstaje trzeci. Wszyscy mieszkańcy mają dostęp do spa, restauracji, siłowni, czy baru na dachu hotelu. Do tego można wykupić miejsce cumownicze dla łodzi.

Dekpol Deweloper buduje mieszkania, apartamenty, domy, condohotele oraz lokale handlowe. W swojej ofercie ma między innymi apartamenty w Warszawie (Oval Sky), w Gdańsku (Granaria, Baltic Lin, Pino Resort) czy w Sztutowie (Trimare). Natomiast w Gdańsku także aferę mieszkaniową, jak osiedle Pastelowe czy Neo Jasień.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze