Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

American Heart of Poland rozbuduje piramidy w Ustroniu

opublikowany

dnia

Koncepcja rozbudowy kompleksu uzdrowiskowego w Ustroniu, fot. Uzdrowisko Ustroń

Ikona śląskiej architektury zabłyśnie na nowo. Architekci z Katowic, na zlecenie American Heart of Poland, opracowali koncepcję rozbudowy kompleksu sanatoryjno-uzdrowiskowego. Dodatkowe budynki, wyższy standard kurortu i rozbudowany deptak mają scalić obiekt z miastem i rozwiązać bolączki rejonu.

Przebudowę obiektu zleciła spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, która jest właścicielem większościowego pakietu Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń. PAKS to placówki medyczne założone przez grupę lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo wchodzi w skład Grupy American Heart of Poland, która aktualnie posiada ponad 30 punktów medycznych oraz wspomniane uzdrowisko.

Nową koncepcję rozbudowy kompleksu opracowały dwie śląskie pracownie. Nagradzana w ostatnim czasie Franta Group, prowadzona przez Macieja Frantę, prywatnie wnuka jednego z głównych projektantów uzdrowiska oraz KWK Promes Roberta Koniecznego. Architekci zaprezentowali już wizualizacje podczas wrześniowej konferencji medycznej w Ustroniu.

Zrównoważone budownictwo i minimalna ingerencja w krajobraz

Plan zakłada postawienie trzech nowych budynków w kształcie nawiązującym do dawnych piramid. Budynki będą mieć dwa wierzchołki, pomiędzy którymi znajdzie się dach pokryty trawą. Z pewnością, to rozwiązanie ma podkreślić istotę zrównoważonego budownictwa.

Advertisement

Punkt centralny zespołu uzdrowiskowego będzie stanowić nowy deptak ciągnący się wzdłuż głównej drogi. Architekci zaplanowali ten teren z naciskiem na ruch pieszy. W związku z tym, przewidziano pijalnię wód, restauracje, szerokie przejścia, ścieżkę rowerową i stację kolejki linowej. To wszystko ma zadowolić spacerowiczów.

Poniżej deptaku, na polanach, powstaną dwa nowe budynki nazwane klinowcami. Architekci podkreślili jednak, że ich budowa uwzględnia jak najmniejszą ingerencję w naturalny krajobraz.

Koncepcja rozbudowy kompleksu sanatoryjno-uzdrowiskowego w Ustroniu, fot. Uzdrowisko Ustroń

Architekci: Chcemy dokończyć dzieło poprzedników

– Dzielnica nigdy nie została w pełni ukończona. Planowano 28 domów wypoczynkowych w kształcie piramid, a powstało 17. Z kolei potężny szpital i sanatorium mają dziś obłożenie tylko na poziomie 60%. Brakuje bowiem łóżek na pobyt dla kuracjuszy i pacjentów. Rozbudowa dzielnicy uzdrowiskowej pozwoli zwiększyć liczbę zabiegów z 6 do aż 10 tysięcy dziennie. Większa liczba osób będzie mogła być tu leczona i rehabilitowana – przekazał Maciej Franta.

Architekci wzięli pod uwagę dawne plany, ale także obecne potrzeby miejsca. Na koniec, za cel postawili kontynuację pierwotnych pomysłów i zwiększenie atrakcyjności uzdrowiska.

– Ustroń Zawodzie to jeden z najlepszych przykładów w Polsce wkomponowania nowoczesnej architektury w górski krajobraz. Piramidy wyglądają jak skały swobodnie rozrzucone po lesistym stoku, ale po analizie rysunków naszych poprzedników, odkryliśmy, że to nie tylko przemyślana kompozycja, ale wręcz matematyczny wzór. Chcemy się w niego wpisać i twórczo kontynuować myśl tercetu Buszki, Franty i Szewczyka – wyjaśnił Robert Konieczny.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

Grupa Antczak z promocją na mieszkania oraz domy. I to w trzech inwestycjach

opublikowany

dnia

przez

Inwestycja RiverSide w Kaliszu, fot. Grupa Antczak

RiverSide, Rezydencja Asnyka, Botaniczna House. Kupując mieszkanie właśnie w tych inwestycjach można zaoszczędzić. Grupa Antczak przygotowała rabaty, a oferta ważna jest do 31 grudnia.

Grupa Antczak realizuje strategię rozwoju w sektorach: mieszkaniowym, logistycznym, hotelowym oraz PRS. Jako deweloper, generalny wykonawca i inwestor. Natomiast w ostatnim miesiącu tego roku, postanowiła zachęcić do zakupu mieszkań i domów na kilku swoich osiedla poprzez rabaty.

— Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy, mikołajkowy prezent – rabat w wysokości 6 tys. zł na mieszkanie lub dom zakupione w okresie od 6 do 31 grudnia br.  Naszej specjalnej promocji podlegają inwestycje realizowane w Kaliszu: RiverSide, Rezydencja Asnyka, Botaniczna House — informuje deweloper.

Mieszkania i domy w promocji. Grupa Antczak przygotowała rabaty dla klientów

Pierwszą z inwestycji na których możemy skorzystać z rabatu, jest Riverside. Położona, tak jak pozostałe wytypowane do promocji inwestycje, w Kaliszu.

Advertisement
Inwestycja RiverSide w Kaliszu, fot. Grupa Antczak

— W ramach inwestycji powstaną lokale o zróżnicowanej wielkości – od funkcjonalnych mieszkań o powierzchni około 30 m kw. po przestronne apartamenty o powierzchni około 150 m kw. W sumie powstaną 162 lokale użytkowe. Lokalom towarzyszyć będą komórki lokatorskie i miejsca postojowe w garażu podziemnym. Otoczony przyrodą i naturalną zielenią budynek zapewni przyszłym mieszkańcom wysoką jakość życia. Piękny zielony dziedziniec, wspaniałe widoki, a także bliskość tras rowerowych i szlaków turystycznych. To zachęta do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu — opisuje swój projekt deweloper.

Rezydencja Asnyka w Kaliszu w promocyjnej cenie

Następnym projektem jest Rezydencja Asnyka. Natomiast termin realizacji tej inwestycji zaplanowano na maj 2024 roku.

Rezydencja Asnyka w Kaliszu, fot. Grupa Antczak

— Rezydencja Asnyka” to kolejna realizacja mieszkaniowa ANTCZAK Residential w Kaliszu. W jednym budynku zlokalizowanym na ulicy Asnyka 1,3,5 powstanie 47 mieszkań o powierzchni od 35m2 do 115m2.  W ramach inwestycji powstanie kameralny, nowoczesny budynek mieszkalny z windami. Natomiast do każdego mieszkania przewidziana jest komórka lokatorska. Budynek mieszkalny będzie posiadał dwa garaże oraz kilka miejsc postojowych. Cechą charakterystyczną budynku będą słoneczne balkony, przydomowe ogródki mieszkań parteru. Pozwolą spędzać czas na świeżym powietrzu oraz mieszkania z przestronnymi tarasami — zachwala swój projekt Grupa Antczak.

Grupa Antczak buduje 44 domy w Botaniczna House

Trzecia, ostatnia z inwestycji, to natomiast osiedle domów Botaniczna House. Projekt ma być kompletny, z pełną infrastrukturą. Dlatego zaprojektowano go tak, aby stanowił odrębną całość.

Inwestycja Bataniczna House, fot. Grupa Antczak

— Na 3 hektarach powstaje łącznie 44 domów – w różnych konfiguracjach: domy wolnostojące, w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej. Mają powierzchnie od 140 do 165 mkw. Dodatkowo każdy z nich posiada własny pojedynczy lub podwójny garaż – wszystko na działkach o powierzchni od 270 do 800 mkw. Natomiast rozkład funkcjonalny proponowanych budynków jest podobny.Natomiast parter zajmuje salon wraz z kuchnią, gabinetem, pomieszczeniem gospodarczym i toaletą. Za to na pierwszym piętrze przyszli nabywcy znajdą przestronną sypialnie główną wraz z garderobą, dwa lub trzy dodatkowe pokoje i łazienkę. Użytkownicy tej części domu mogą skorzystać także z przestronnych tarasów — czytamy w informacjach o osiedlu.

czytaj dalej

NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

Wybór zarządcy nieruchomości jest kluczem do efektywnej sprzedaży

opublikowany

dnia

Osiedle MOTTO Wojnów koło Wrocławia, fot. DOM.developer

Sukces dewelopera nie kończy się na zrealizowaniu wyniku sprzedaży. O postrzeganiu jego marki przez klientów decyduje m.in. to, jak inwestycje będą wyglądać po kilku latach od oddania. Zadbane budynki i otoczenie to wizytówka na lata. Brak odpowiedniej opieki zarządcy nieruchomości skutkuje brakiem komfortu mieszkania. I oczywiście negatywnymi opiniami na temat inwestycji oraz dewelopera.

Dlaczego w ogóle powołany zostaje zarządca i jaka jest jego rola?

— Zarządca ma zadbać o bezpieczne użytkowanie i właściwą eksploatację budynków i osiedla. Zajmować się zapewnieniem najlepszej gospodarki ekonomiczno-finansowej i energetycznej budynków. A także prowadzić bieżącą obsługą administracyjną. Dobrze gospodarować budżetem, analizować koszty, negocjować z dostawcami mediów — tłumaczy Edyta Koczwara, ekspert rynku nieruchomości

To właśnie zarządca, po upływie rękojmi, odpowiada za stan elewacji, dachu, ogrodzenia, szlabanów, czy nawet domofonów. Ma także przeprowadzać remonty i przeglądy budynków. Powinien troszczyć się nie tylko o stan obecny, ale również przyszły osiedla. Tak więc dobry zarządca decyduje czy wizytówka, a więc inwestycja dewelopera, po latach nadal będzie powodem do dumy.

Advertisement

Każda inwestycja jest wizytówką dewelopera. Dlatego ważny jest dobry zarządca nieruchomości

— Nasze inwestycje zarządzane są przez zewnętrzne podmioty, specjalizujące się w tego typu działalności. Jest dla nas ważne, by były to firmy zatrudniające wysoko wykwalifikowany zespół profesjonalistów. Zależy nam na tym, aby osiedla, które budujemy i oddajemy w ręce naszych klientów, były kompleksowo i jak najlepiej zarządzane i administrowane. Mamy świadomość, że każda inwestycja jest wizytówką dewelopera. To, jak osiedle będzie wyglądać po latach, może zależeć m.in. od działań zarządcy. Od tego, czy przeprowadza rzetelne, okresowe kontrole stanu technicznego budynków, czy właściwie planuje i rozporządza budżetem wspólnot, jak współpracuje z innymi podmiotami zaangażowanymi w pracę na osiedlach. Równie istotne jest prowadzenie działalności zorientowanej na dbałość o zadowolenie i wygodę mieszkańców — mówi Mariusz Jędrzejczak, dyrektor działu obsługi posprzedażowej i komercjalizacji usług Lokum Deweloper.

To, na co wskazuje Mariusz Jędrzejczak, podnoszą wszyscy deweloperzy. Chodzi właśnie o zadowolenie mieszkańców. Nie do przecenienia jest przecież polecenie mieszkania na danej inwestycji przez rodzinę czy znajomych. Dlatego rola zarządcy, który na co dzień kontaktuje się i pomaga mieszkańcom jest tak istotna.

— Bez wątpienia wybór odpowiedniego zarządcy nieruchomości jest ostatnim punktem styku klienta z naszą marką. Zadowolenie klienta jest dla nas nadrzędną wartością. Dlatego staramy się z uwagą decydować o wyborze zarządcy, tak by spełniał on nie tylko nasze oczekiwania, ale przede wszystkim oczekiwania mieszkańców. Stale monitorujemy rynek i analizujemy propozycje wszystkich firm profesjonalnie zajmujących się zarządzaniem. Zarówno tych funkcjonujących na rynku jak i zupełnie nowych — opowiada Justyna Hamrol-Wasielewska, dyrektor sprzedaży i marketingu Eiffage Immobilier Polska.

Według deweloperów, rola zarządcy nieruchomości jest niepodważalna

Osoby na co dzień zajmujące się sprzedażą nieruchomości za każdym razem podkreślają, że transakcja nie kończy się na przekazaniu kluczy. Opieka posprzedażowa jest równie ważna. Mówimy tutaj o klientach indywidualnych, ale również inwestycyjnych. Wiadomo, że nawet najlepsza reklama nie przekona do kolejnego zainwestowania pieniędzy kogoś, kto już nabył lokal, ale nie jest zadowolony z obsługi po wpłaceniu całej kwoty. Wykorzystanie tego, jako atut spółki deweloperskiej jest nie do przecenienia. I rola zarządcy jest tutaj bardzo istotna.

— Naturalnie tak, to okres posprzedażowy kształtuje nastroje i opinie konsumenckie. Zarówno o jakości zrealizowanej inwestycji jak i samym deweloperze. Rola zarządcy, jako ogniwa komunikacji między lokatorem a deweloperem, jest niepodważalna. I w większości przypadków kluczowa dla budowania wizerunku — twierdzi Rafał Półtorak, pełnomocnik zarządu oraz kierownik działu sprzedaży i marketingu DOM.developer.

Advertisement

Od jakości usług świadczonych przez zarządcę, zależeć będzie wartość nieruchomości

Jak to wygląda z drugiej strony, a więc firmy, która zarządza nieruchomościami? Anna Wojsław, prezes zarządu Imperium Zarządzanie Nieruchomościami, ma w tej dziedzinie bogate doświadczenie. Wskazuje również na istotę dobrej opieki nad osiedlami. A mianowicie na współdziałaniu z deweloperem.

— Dla nas, dla zarządcy, który według wielu pozytywnie wyróżnia się na rynku, świadomie budowana relacja z deweloperem ma bardzo duże znaczenie. Cykl życia budynków nie kończy się z chwilą zakończenia procesu inwestycyjnego, czyli otrzymaniem pozwolenia na użytkowania. Inwestycja zaczyna tętnić życiem w momencie, kiedy stery przejmuje nowo powstała wspólnota, a wszystkie lokale zostaną przekazane. Wówczas na horyzoncie pojawia się zarządca nieruchomości, od którego będzie zależało mnóstwo bardzo ważnych, często złożonych problemów, a w konsekwencji standard budynku, bezpieczeństwo mieszkańców i ich komfort jako użytkowników obiektu. Od jakości świadczonych przez zarządcę usług zależy również wartość nieruchomości, jej opinia i kosztochłonność jej utrzymania, itp. Imperium Zarządzanie Nieruchomościami wyznacza nowe, zdecydowanie wyższe standardy w każdym obszarze za który odpowiada zarządca — opowiada Anna Wojsław.

— Istniejemy po to, by nasz klient codziennie doświadczał różnicy.  Kładziemy nacisk na wzorową komunikację i merytoryczną współpracę z deweloperem. Wszelkie pojawiające się problemy eliminujemy w zarodku, więcej czasu poświęcając na egzekwowanie wyznaczonych standardów i kreowaniu przyszłości obiektu. W ten sposób mieszkańcy czują się zaopiekowani i dumni z dokonanego zakupu mieszkania. Dla dewelopera, współpraca z nami, to wsparcie budowanej przez niego marki i pozytywnego wizerunku. Poprzez swoją pracę opartą na najwyższych standardach, wartościach, potrzebach najbardziej nawet wymagających klientów kontynuujemy ich pozytywne doświadczenia z nabycia mieszkania od dewelopera i nowego etapu w życiu — dodaje prezes Imperium Zarządzanie Nieruchomościami.

Po latach budynki powinny być wizytówką dewelopera

Anna Wojsław zauważa również, że zdarzają się sytuacje konfliktowe i od momentu przekazana kluczy klientom, pojawiają się różne problemy. Najważniejsze jest wtedy, aby zapewnić poczucie zaopiekowania mieszkańcom. Temu może zaradzić doskonała komunikacja i skuteczność w działaniu, czas naprawy usterki oraz jej jakość.

— Na każdym obiekcie zdarzają się usterki lub wady. Naszą rolą jest szybkie podjęcie działań w celu jej usunięcia. I sposób w jaki proces się odbywa ma gigantyczne znaczenie, Zarówno dla mieszkańca, jak i dewelopera. Jak my to robimy? Problemy, które dla innych są wyzwaniem, my rozwiązujemy szybko i skutecznie.  Odpowiedni branżyści z naszego zespołu w pierwszej kolejności weryfikują i klasyfikują usterki, wskazując odpowiedzialność i koordynując proces jaj usunięcia. Wszystko w stałej komunikacji ze zgłaszającym, deweloperem lub serwisantem. Profesjonalizm, standaryzacja pracy, fachowe doradztwo i kompleksowy nadzór nad budynkiem, wywodzą się z naszych wartości i fundamentów, które przyświecały nam zakładając te spółkę. Efektem współpracy z nami jest kontynuowanie budowania pozytywnych emocji klientów, którzy zakupili nowe lokum, po to by za kilkanaście lat budynek był wciąż wspaniałą wizytówką dewelopera i przyjaznym miejscem dla mieszkańców do którego wracają z dumą — mówi Anna Wojsław, prezes zarządu Imperium Zarządzanie Nieruchomościami.

Advertisement

czytaj dalej

NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

Archicom z 93 mln zł zysku. Olbryk: Możemy spokojnie czekać na okazje

opublikowany

dnia

Waldemar Olbryk, prezes dewelopera Archicom, fot. mat. prasowe

W dziewięć miesięcy deweloper Archicom wypracował 93 mln zł zysku netto. Trzeci kwartał to natomiast 113 sprzedanych mieszkań i 293 przekazane lokale klientom.

Wrocławski deweloper opublikował informacje dotyczące III kwartału 2022 roku. Wynika z nich, że zawarł 113 umów sprzedaży lokali. To o ponad połowę mniej, niż w analogicznym okresie w 2021 roku. Wtedy Archicom sprzedał 235 mieszkań. Natomiast od początku roku znaleźli się chętni na 645 lokale dewelopera. To również, w porównaniu do poprzedniego roku spory spadek, ponieważ wtedy zawarto 1 048 umów.

Analizując raport wyników widać, że podobny spadek dotyczy również przekazań lokali. 293 przekazano w III kwartale 2022 r., w porównaniu do 590 w III kwartale 2021 r. Za to od początku tego roku w sumie klienci odebrali 675 mieszkania. Rok wcześniej 1067.

Archicom z gwarancją bezpieczeństwa finansowego

— Funkcjonujemy na rynku nieruchomości od ponad 35 lat. Dzięki nabytej wiedzy i doświadczeniu potrafimy poradzić sobie w różnych fazach cyklu koniunkturalnego, zdając sobie sprawę z ich przemijalności. W trzecim kwartale 2022 r. sprzedaliśmy 113 i przekazaliśmy 293 mieszkania. Ale przede wszystkim skupiliśmy się na rozwijaniu naszej koncepcji zakładającej wypracowanie pełnej gotowości do wprowadzenia do sprzedaży. To nowy status inwestycji, która pozwala nam optymalnie wykorzystać okres spowolnienia na rynku nieruchomości. A także kontrolować cały proces deweloperski – opowiada Waldemar Olbryk, prezes zarządu Archicom.

Advertisement

— Jednocześnie posiadamy blisko 291 mln zł środków pieniężnych oraz dodatkowo dostępne linie kredytowe. Dzięki temu możemy spokojnie oczekiwać na atrakcyjne okazje dotyczące zakupu gruntów, a także zagwarantować interesariuszom i spółce bezpieczeństwo finansowe. Musimy mieć przy tym świadomość, że rynek nieruchomości dziś ewoluuje. A powolna stabilizacja na niższym niż dotychczas poziomie utrudni nam porównywanie do poprzednich lat, które w analogicznych okresach charakteryzowały się ponadprzeciętnymi wynikami – twierdzi Waldemar Olbryk.

Deweloper liczy, że zdobyte do tej pory doświadczenie oraz jego stabilna sytuacja finansowa przełoży się na sukcesy w najbliższym czasie. Dzięki zgromadzonej gotówce będzie mógł decydować się na rozwój mimo trudnych czasów.

— Potrzeby mieszkańców od zawsze stanowiły priorytet wszelkich podejmowanych przez Archicom działań. Kreowanie przestrzeni doskonałej do życia, a także przedkładanie jakości realizowanych inwestycji ponad ich liczbę to główne wyznaczniki wieloletniej strategii dewelopera. Budowa długofalowych relacji z nabywcami mieszkań polega m.in. na stałym utrzymywaniu kontaktu ze wspólnotami mieszkaniowymi oraz zarządcami nieruchomości. Osiedla konsekwentnie budowane są w myśl koncepcji miasta 15-minutowego, które zamieszkuje dziś nawet 63% wszystkich mieszkańców inwestycji Archicom. Firma stawia na rozwój i dostarczanie nabywcom wysokiej jakości produktu, wspierającego realizację zobowiązań środowiskowych. A także motywowanie do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne oraz stymulowanie budowy więzi społecznych – czytamy w komunikacie spółki Archicom.

Advertisement
czytaj dalej
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement Enter ad code here

najpopularniejsze