Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

ATAL wprowadził ponad 100 mieszkań do krakowskiej oferty

Published

on

ATAL wprowadził kolejne mieszkania do sprzedaży w ramach osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie, fot. ATAL

Ogólnopolski deweloper, ATAL, uruchomił sprzedaż kolejnych mieszkań, które powstaną w ramach inwestycji Strefa Cegielnia 2. Osiedle zlokalizowane jest przy ul. Gustawa Morcinka w Krakowie. W ofercie przeważają lokale 2- i 3-pokojowe. A ponad 80% z nich spełnia kryteria rządowego programu dopłat do kredytów. Ceny mieszkań zaczynają się od 9 300 zł/ mkw.

Strefa Cegielnia zlokalizowana w krakowskich Zesławicach ma nawiązywać do historii tego miejsca. Bowiem na terenie aktualnie powstającej inwestycji, od lat 50. XX wieku, funkcjonowała cegielnia zaopatrująca w materiały budowlane powstającą wtedy Nową Hutę. Dlatego też, architekci odpowiedzialni za projekt, wykorzystali materiały nawiązujące do industrialnego stylu. Będą tu dominować naturalne materiały, jak cegła, beton i stal.

ATAL realizuje kolejny etap osiedla Strefa Cegielnia

W ramach drugiego etapu inwestycji powstaną łącznie 134 mieszkania w trzech budynkach jedno- i dwusegmentowych. W ofercie przeważają lokale 2- i 3-pokojowe (odpowiednio 62 i 57 mieszkań). Dodatkowo, deweloper zrealizuje dwie tzw. kawalerki oraz 13 mieszkań 4-pokojowych. Najmniejsze z mieszkań liczy 33 mkw. Natomiast największe, ponad 100 mkw.

Advertisement

W halach garażowych, na poziomie -1, nabywcy będą mieć do dyspozycji 159 miejsc postojowych oraz komórki lokatorskie. Ponadto, na dachach budynków zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

— Dodanie do oferty ATAL mieszkań w inwestycji Strefa Cegielnia 2, odpowiada aktualnemu
zapotrzebowaniu klientów. Z uwagi na popularność rządowego programu dopłat, a także poluzowanie wymogów dotyczących zdolności kredytowej, obserwujemy rynkowy niedobór mieszkań o pow. ok. 50-60 mkw., a przy tym spełniających kryteria „Bezpiecznego kredytu 2 proc.”. Wyraźnie widać to w dużych miastach, takich jak Kraków, gdzie ogólnie rzecz biorąc rynek pierwotny zrobił się płytszy. Dlatego struktura mieszkań w tej inwestycji jest typowa dla projektów o profilu rodzinnym, a także uwzględnia rynkowe realia i możliwości tej grupy odbiorców — przekazała Angelika Kliś, członek zarządu dewelopera.

Strefa Cegielnia 2 powstaje w krakowskich Zesławicach przy ul. Gustawa Morcinka, fot. ATAL

Ceny mieszkań wynoszą między 9 300 a 10 700 zł za mkw. w stanie deweloperskim. ATAL daje również możliwość wykończenia lokalu pod klucz, za dodatkową opłatą. W tym przypadku, klienci mogą wybrać różniące się standardem pakiety Basic, Optimum i Premium. W zależności od wybranej opcji, wykończenie wnętrz kosztuje od 999 do 1499 zł za mkw.

ATAL jest ogólnopolskim deweloperem z 30-letnim doświadczeniem na rynku nierucho­mości. Spółka realizuje inwestycje w trzech sektorach: mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie aparta­mentów inwestycyjnych. Deweloper realizuje projekty w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Obecnie, spółka posiada czołową pozycję wśród największych firm z segmentu deweloperskiego. ATAL jest również członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Advertisement


NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wojas Development rusza z budową inwestycji w Radomiu

Published

on

Wojas Development rusza z budową nowej iwestycji w Radomiu, fot. mat. inwestora

Dom przy Mariackiej to nowy projekt spółki zlokalizowany w radomskiej dzielnicy Planty. Wojas Development, związany z branżą budowlaną od 1994 roku, zrealizuje tu nowoczesny kompleks mieszkalny liczący 171 lokali. Ceny mieszkań zaczynają się od 7200 zł/mkw.

— Nowoczesny kompleks mieszkalny z przestrzenią sportową i wypoczynkową oraz luksusowymi apartamentami — tak swój nowy projekt w Radomiu opisuje spółka na stronie. Przy ul. Mariackiej 4 powstanie 7-piętrowy budynek mieszczący 171 mieszkań. Powierzchnie lokali liczą od 30 do 112 mkw. Niektóre z nich, mają po dwa przynależne tarasy. Natomiast pozostałe lokale są z balkonami lub ogródkami.

Wojas Development rozpoczął prace na terenie inwestycji

Budynek ma wyróżnić się wysokim standardem wykończenia części wspólnych. Deweloper planuje wyposażyć je w lustra, tapety oraz drewniane panele. Lokale usytuowane na ostatniej kondygnacji zostaną przygotowane pod montaż klimatyzacji. W celu zasilania niezbędnego do oświetlenia części wspólnych, inwestor zamontuje panele fotowoltaiczne na dachu budynku. Ponadto, mieszkańcy zostaną zaopatrzeni w punkty poboru wody przy ogródkach oraz na dużych tarasach. Natomiast zieleń na terenach wspólnych będzie nawadniana automatycznie. Wśród udogodnień, które wylicza spółka, można zaleźć jeszcze całoroczny klub malucha oraz strefę fitness na osiedlu.

Advertisement

Wojas Development ruszył właśnie z pracami na terenie planowanej inwestycji.

Wizualizacja części wspólnych w inwestycji Dom na Mariackiej, fot. mat. inwestora
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Grupa Cavatina z inwestycją mieszkaniową w Katowicach

Published

on

Grupa Cavatina Holding wkrótce rozpocznie prace nad realizacją inwestycji Belg Apartamenty w Katowicach, fot. mat. prasowe

Już wiadomo, że w miejscu katowickiego CH Belg, powstanie budynek mieszkalny. Spółka Resi Capital, działająca w ramach grupy Cavatina – jednego z największych deweloperów w Polsce, wybuduje tu 237 mieszkań. Belg Apartamenty zostaną ukończone w I kwartale 2025.

Spółka Resi Capital oficjalnie ogłosiła start przedsprzedaży. Najnowszy i drugi projekt mieszkaniowy grupy Cavatina w Katowicach, powstanie przy ul. Przemysłowej 3, przy Skwerze Holtzego. To lokalizacja dobrze skomunikowana zarówno z centrum miasta, jak i z pobliskimi terenami zielonymi w Dolinie Trzech Stawów. Ponadto, w bliskiej odległości znajduje się infrastruktura handlowo-usługowa oraz wyjazd na autostradę A4.

Belg Apartamenty, nowe mieszkania w Katowicach

Projekt zakłada kameralną, czteropiętrową zabudowę. A w niej 237 mieszkań o powierzchni od 25 do 80 mkw. Deweloper zadba o wysoki standard wykończenia oraz nowoczesny design. Mieszkańcy lokali usytuowanych na parterze będą mogli korzystać z przynależnych ogródków. Ponadto, na terenie inwestycji zaplanowano zielone patio oraz lokale usługowe.

Advertisement

Mieszkańcy Belg Apartamenty będą mieć również do dyspozycji 205 miejsc parkingowych.

Funkcję inwestora w projekcie stanowi Cavatina Holding. Natomiast spółka Resi Capital jest w tym przypadku operatorem sprzedaży. Deweloper rozpocznie prace budowlane jeszcze w tym roku. Planowane zakończenie inwestycji oszacowano na I kwartał 2025 roku.

Resi Capital jest spółką deweloperską działającą w obszarze segmentu mieszkaniowego. Działa w ramach grupy Cavatina, jednego z największych deweloperów w naszym kraju. W portfolio dewelopera znajduje się ponad 2 tys. mieszkań. Spółka inwestuje w największych miastach w Polsce i realizuje projekty w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Bemowo Vita. Nowe mieszkania w Warszawie

Published

on

Develia uruchomiła przedsprzedaż Bemowo Vita. Nowe mieszkania będą gotowe w III kwartale 2025 roku, fot. mat. prasowe

Develia uruchomiła przedsprzedaż kolejnej inwestycji w Warszawie. Bemowo Vita to dwa pięciokondygnacyjne budynki, w których powstanie łącznie 225 lokali. Deweloper wprowadził do oferty mieszkania liczące od 25 do 147 mkw., w strukturze od 1 do 5 pokoi. Ceny zaczynają się od 14 999 zł za mkw.

Bemovo Vita to wieloetapowy projekt mieszkaniowy, który znajduje się w zielonej części Bemowa, na Chrzanowie. Osiedle, którego budowę kontynuuje Develia po przejęciu od Nexity, mieści się przy ul. Szeligowskiej 59. Spółka wybuduje tu dwa, pięciokondygnacyjne budynki z 225 mieszkaniami.

— Bemowo Vita to kolejny projekt, który przejęliśmy od Nexity Polska. W ramach inwestycji powstał już pierwszy budynek, a teraz będziemy budować dwa kolejne. Realizacja całego przedsięwzięcia będzie etapowana – docelowo na posiadanych przez nas w tym rejonie gruntach planujemy wybudować blisko 1000 mieszkań. Lokalizacja w zielonej części Chrzanowa zapewni mieszkańcom spokój i ciszę, przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Dużym atutem będzie nowa stacja II linii metra, oddalona zaledwie 5 minut spacerem — opowiada Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develii.

Advertisement

Udogodnienia dla mieszkańców

Na terenie Bemowo Vita przewidziano podziemne parkingi oraz stojaki na rowery. Co więcej, deweloper zadba o rozwiązania ekologiczne i zapewni miejsca do ładowania aut elektrycznych. Natomiast, na zewnętrznych częściach wspólnych zaplanowano zaaranżowaną zieleń i ogrody deszczowe. Zamiast standardowej kostki brukowej, w części inwestycji pojawi się nawierzchnia parkowa absorbująca wilgoć i zapobiegająca powstawaniu kałuż. A dla najmłodszych mieszkańców, powstanie również specjalna strefa zabaw.

Develia planuje rozpoczęcie prac budowlanych na I kwartał 2024 r. Natomiast zakończenie inwestycji oszacowano na III kwartał 2025 r.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze