Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Damrota Garden. Apartamentowiec premium w trybie Lex deweloper

Published

on

Damrota Garden to nowy apartamentowiec, który powstanie w centrum Katowic, fot. Millenium Inwestycje

Budynek typu mixed-use nawiązujący do pary wieżowców Bosco Verticale w Mediolanie będzie synonimem luksusu i komfortu połączonego z dużą dawką wielkomiejskiego klimatu zapowiada swój nowy projekt w Katowicach, Milennium Inwestycje. Bowiem Damrota Garden, jak włoska ikona architektury, ma opływać zielenią. Nabywcy apartamentów mają mieć zapewnioną całodobową obsługę concierge’a, studio jogi czy usługę pet service dla zwierząt. Deweloper rozpoczął właśnie prace na terenie przeznaczonym pod realizację inwestycji.

Katowice rozkwitają w ostatnim czasie pod kątem nowo powstających inwestycji premium. Swoje projekty zdecydowali się tu realizować najwięksi gracze na rynku deweloperskim. Tuż obok Muzeum Śląskiego, Noho Investment buduje Nadgórników 14. Powstaną tu dwa nowoczesne budynki z 286 apartamentami. W częściach wspólnych zaplanowano m.in. coworking z czytelnią, salę kinową czy studio masażu.

Z kolei w samym centrum miasta, grupa Cavatina oferuje mieszkania premium w wielofunkcyjnym kompleksie Global Office Park. Poza częścią mieszkaniową – Global Apartments, znajdą się tu lokale handlowe i usługowe oraz strefy zieleni i relaksu o powierzchni 2,3 mkw.

Advertisement

Ogólnopolski deweloper, Atal, aktualnie jest na finiszu z realizacją I etapu inwestycji SKY+. Poza widokiem na panoramę miasta, spółka oferuje mieszkańcom m.in. przestrzeń do jogi, kino plenerowe czy strefę mieszkańca z osiedlowymi biblioteczkami.

Katowice zyskają kolejny apartamentowiec

Damrota Garden to jeden z najnowszych projektów Millenium Inwestycje. Deweloper zaplanował tu mieszkania, penthouse’y oraz apartamenty z częścią biznesową lub z prywatnymi ogrodami. Bo to właśnie zieleń ma być dominującym elementem budynku. A zadba o nią automatyczny system nawadniania roślin. Klienci będą mogli wybrać także opcję wykończenia pod klucz.

Wizualizacja ogrodu przynależącego do jednego z apartamentów w inwestycji Damrota Garden, fot. Millenium Inwestycje

Deweloper zapewnia, że chce zaoferować klientom standard premium w każdym aspekcie. Lokalizacja w centrum miasta, przestrzenie liczące nawet po kilkaset mkw., niestandardową ilość zieleni oraz liczne udogodnienia. Co jeszcze zaoferuje mieszkańcom Damrota Garden? Dodatkowo, klienci mają mieć zapewnioną całodobową obsługę concierge’a, prywatną strefę treningową, saunę, salę konferencyjną i usługę pet service dla zwierząt. Ponadto, Millenium obiecuje aplikację pozwalającą na dostęp do pomieszczeń oraz dodatkowych usług.

Ma być zielono jak we Włoszech

Damrota Garden ma nawiązywać do inwestycji Bosco Verticale w Mediolanie – pokrytej zielenią, określanej jako pionowy las. Projekt Stefano Boeriego z 2009 roku, do dziś budzi zachwyt na całym świecie. A to dlatego, że dwie wieże mieszkalne mieszczą łącznie osiemset drzew różnych gatunków, krzewy i inną roślinność, która dba o przyjazny mikroklimat. Zielona kurtyna, poza walorami estetycznymi, reguluje wilgotność powietrza, produkuje tlen i pochłania CO2 oraz mikrocząsteczki.

Advertisement

Podsumowując, Damrota Garden ma cieszyć oko, spełnić wysokie oczekiwania klientów oraz pełnić funkcję zielonej oazy, czego wizję stanowią przedstawione wizualizacje. Za projekt najnowszej inwestycji Millenium odpowiada Tomasz Konior.

Inwestycja powstanie w trybie Lex deweloper na podstawie decyzji wojewody śląskiego. Jak wiadomo, na terenie przy ul. Damrota plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwalał na realizację tego typu projektu. W trybie specustawy mieszkaniowej również Atal chciał budować osiedle przy Parku Śląskim. Jednak pozytywną decyzję radnych Chorzowa zakwestionował śląski wojewoda uchylając przyjętą uchwałę.

Bosco Verticale, Mediolan, fot. Boeri Studio

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Euro Styl rozbudowuje gdańską Morenę

Published

on

Euro Styl wprowadził do sprzedaży ponad 140 mieszkań na gdańskiej Morenie, fot. mat. prasowe

Ponad 140 nowych mieszkań w dwóch 9-kondygnacyjnych budynkach pojawiło się w ofercie Euro Stylu. Deweloper kontynuuje realizację Osiedla Synteza w znanej części Gdańska, dzielnicy Morena. Klienci mają do wyboru lokale od 32 do 72 mkw.

Docelowo Osiedle Synteza będzie się składać z siedmiu budynków mieszkalnych. Z czego dwa z nich powstaną w aktualnie realizowanym etapie inwestycji i zaoferują ponad 140 mieszkań. Deweloper proponuje lokale od 1- do 4-pokojowych w metrażach liczących do 72 mkw.

— Osiedle Synteza powstaje u zbiegu ulic Piekarniczej i Lema. Pożądana lokalizacja i świetne skomunikowanie z ważnymi punktami na mapie Gdańska sprawiają, że oferta tego osiedla doskonale wpisuje się w potrzeby różnych grup klientów. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób poszukujących mieszkania dla siebie, jak i pod wynajem — opowiada Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży Euro Stylu.

Advertisement

Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl

Osiedle powstaje w dzielnicy Morena, która cieszy się popularnością zarówno wśród mieszkańców Gdańska, jak i wśród deweloperów. Dodatkowo, w okolicy jest rozbudowany transport publiczny, znajdują się tu szkoły i przedszkola, punkty medyczne, sklepy i tereny zielone. Ponadto, w pobliżu mieści się Galeria Morena. Na osiedlu zaprojektowano lokale usługowe, w tym przedszkole z placem zabaw, znajdujące się w osobnym, 1-piętrowym budynku.

Deweloper szacuje zakończenie nowego etapu inwestycji na III kwartał 2026 roku.

Przeczytaj także: Wzgórze Hoplity. Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wrocław. Nowe mieszkania na Maślicach

Published

on

Augustowska Vita powstanie na wrocławskich Maślicach i pomieści 84 nowe mieszkania, fot. mat. prasowe

Develia rozpoczęła sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita pomieści 84 nowe mieszkania w dwóch budynkach o niskiej zabudowie. Deweloper określa projekt jako dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych rodzin.

Dwa budynki, 84 lokale, powierzchnie od 44 do 89 metrów kwadratowych – tak Develia zapowiada swoją nową inwestycję na wrocławskich Maślicach. W zależności od kondygnacji, każde z mieszkań będzie posiadać balkon lub zielony ogródek. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery.

Wrocław. Powstanie Augustowska Vita i 84 nowe mieszkania

Deweloper podkreśla, że najmocniejszym punktem inwestycji jest bogata infrastruktura lokalna, szczególnie pomocna młodym rodzinom. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne, np. niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny czy szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Nieopodal powstającego osiedla zlokalizowane są też centra handlowe N-Park i Pasaż Królewiecki, a także popularne supermarkety. Dodatkowo, nie brakuje tu również restauracji, piekarni, punktów usługowych i klubów fitness.

Advertisement

— Młodzi rodzice to jedna z najbardziej wymagających grup nabywców na rynku nieruchomości. Poszukując mieszkania, kładą nacisk na bliskość przedszkoli i szkół, placów zabaw, terenów zielonych i rekreacyjnych oraz placówek ochrony zdrowia. Augustowska Vita to projekt, który spełnia te potrzeby, dlatego jestem przekonany, że zainteresowanie tym projektem będzie duże — skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia.

Zgodnie z deklaracją inwestora, 48% obszaru osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek na terenie inwestycji znajdą się także stojaki na rowery oraz stacja naprawcza.

Projekt architektoniczny opracowała pracownia Olejnik Pracownia Projektowa. Develia planuje zakończenie budowy na IV kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się od 10 499 zł za mkw.

Advertisement
Continue Reading

DEVELOPER MAGAZINE

Centralna Vita w Krakowie. Nowy projekt dewelopera Develia

Published

on

8 budynków, 371 mieszkań, 5 kilometrów od Rynku Głównego. To w skrócie nowa inwestycja spółki Develia w Krakowie. Centralna Vita ma mieć również 8 dziedzińców.

Do sprzedaży został wprowadzony I etap inwestycji, w ramach którego powstanie 371 lokali o powierzchniach od 33 do 95 m kw. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w I kwartale br., a ukończenie – na koniec 2025 roku. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 11 400 zł brutto za mkw.

W mieszkaniach na osiedlu Centralna Vita, położonego w dzielnicy Czyżyny, zaprojektowano okna o podwyższonej wysokości. Ma to zapewnić ich dobre nasłonecznienie. Każdy lokal będzie posiadał balkon, loggię lub ogródek. 

Advertisement

– Centralna Vita to nowe otwarcie wśród naszych krakowskich inwestycji. Oferujemy szeroki wybór rozkładów i metraży, począwszy od kawalerek, aż po przestronne 4-pokojowe apartamenty rodzinne. Atrakcyjnie zaprojektowane przestrzenie zewnętrzne w postaci dziedzińców oraz terenów zielonych zapewnią miejsca do wypoczynku i rekreacji. Dodatkowo na parterach budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe, co podniesie komfort codziennego życia. Ze względu na atrakcyjne ceny polecamy ten projekt szczególnie osobom, które są na etapie wyboru pierwszego mieszkania – opisuje Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży w Develii.

Centralna Vita. Develia buduje w Krakowie

Mieszkańcy krakowskiej inwestycji będą mieli do dyspozycji m.in. plenerową siłownię, tężnię solankową, strefę piknikową z leżakami i dużymi stołami, ogrody do nasadzeń społecznych oraz place zabaw dla różnych grup wiekowych – od „klasycznych” piaskownic i trampolin dla najmłodszych, po tor parkurowy dla tych nieco starszych. Największa i najgłośniejsza strefa zabaw znajdzie się poza dziedzińcami, co zwiększy komfort mieszkańców. Na terenie osiedla powstanie również dużo zieleni, w tym zielniki, ogrody społeczne oraz miejsca do sadzenia warzyw. 

Ruch kołowy zostanie ograniczony do niezbędnego minimum. Auta będzie można parkować w podziemnych halach garażowych z komórkami lokatorskimi i schowkami na jednoślady oraz na stanowiskach naziemnych. W projekcie przewidziano również stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Advertisement

Mocną stroną inwestycji jest również jej lokalizacja na dynamicznie rozwijających się Czyżynach, które cieszą się rozbudowaną infrastrukturą lokalną. W sąsiedztwie działają liczne supermarkety (Lidl, CH Atut, Auchan), szkoły, przedszkola i placówki ochrony zdrowia. Nieopodal są też centrum wystawiennicze Expo Kraków oraz Tauron Arena, miejsce licznych koncertów i wydarzeń sportowych. Konsekwentnie rozrasta się sieć ścieżek rowerowych. Do krakowskiej starówki jest tylko 5 km, a nad Wisłę – 2 km, gdzie bez problemu dojedziemy autem w kilka minut. W planach jest uruchomienie w pobliżu nowej linii autobusowej.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze