Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Damrota Garden. Apartamentowiec premium w trybie Lex deweloper

Published

on

Damrota Garden to nowy apartamentowiec, który powstanie w centrum Katowic, fot. Millenium Inwestycje

Budynek typu mixed-use nawiązujący do pary wieżowców Bosco Verticale w Mediolanie będzie synonimem luksusu i komfortu połączonego z dużą dawką wielkomiejskiego klimatu zapowiada swój nowy projekt w Katowicach, Milennium Inwestycje. Bowiem Damrota Garden, jak włoska ikona architektury, ma opływać zielenią. Nabywcy apartamentów mają mieć zapewnioną całodobową obsługę concierge’a, studio jogi czy usługę pet service dla zwierząt. Deweloper rozpoczął właśnie prace na terenie przeznaczonym pod realizację inwestycji.

Katowice rozkwitają w ostatnim czasie pod kątem nowo powstających inwestycji premium. Swoje projekty zdecydowali się tu realizować najwięksi gracze na rynku deweloperskim. Tuż obok Muzeum Śląskiego, Noho Investment buduje Nadgórników 14. Powstaną tu dwa nowoczesne budynki z 286 apartamentami. W częściach wspólnych zaplanowano m.in. coworking z czytelnią, salę kinową czy studio masażu.

Z kolei w samym centrum miasta, grupa Cavatina oferuje mieszkania premium w wielofunkcyjnym kompleksie Global Office Park. Poza częścią mieszkaniową – Global Apartments, znajdą się tu lokale handlowe i usługowe oraz strefy zieleni i relaksu o powierzchni 2,3 mkw.

Advertisement

Ogólnopolski deweloper, Atal, aktualnie jest na finiszu z realizacją I etapu inwestycji SKY+. Poza widokiem na panoramę miasta, spółka oferuje mieszkańcom m.in. przestrzeń do jogi, kino plenerowe czy strefę mieszkańca z osiedlowymi biblioteczkami.

Katowice zyskają kolejny apartamentowiec

Damrota Garden to jeden z najnowszych projektów Millenium Inwestycje. Deweloper zaplanował tu mieszkania, penthouse’y oraz apartamenty z częścią biznesową lub z prywatnymi ogrodami. Bo to właśnie zieleń ma być dominującym elementem budynku. A zadba o nią automatyczny system nawadniania roślin. Klienci będą mogli wybrać także opcję wykończenia pod klucz.

Wizualizacja ogrodu przynależącego do jednego z apartamentów w inwestycji Damrota Garden, fot. Millenium Inwestycje

Deweloper zapewnia, że chce zaoferować klientom standard premium w każdym aspekcie. Lokalizacja w centrum miasta, przestrzenie liczące nawet po kilkaset mkw., niestandardową ilość zieleni oraz liczne udogodnienia. Co jeszcze zaoferuje mieszkańcom Damrota Garden? Dodatkowo, klienci mają mieć zapewnioną całodobową obsługę concierge’a, prywatną strefę treningową, saunę, salę konferencyjną i usługę pet service dla zwierząt. Ponadto, Millenium obiecuje aplikację pozwalającą na dostęp do pomieszczeń oraz dodatkowych usług.

Ma być zielono jak we Włoszech

Damrota Garden ma nawiązywać do inwestycji Bosco Verticale w Mediolanie – pokrytej zielenią, określanej jako pionowy las. Projekt Stefano Boeriego z 2009 roku, do dziś budzi zachwyt na całym świecie. A to dlatego, że dwie wieże mieszkalne mieszczą łącznie osiemset drzew różnych gatunków, krzewy i inną roślinność, która dba o przyjazny mikroklimat. Zielona kurtyna, poza walorami estetycznymi, reguluje wilgotność powietrza, produkuje tlen i pochłania CO2 oraz mikrocząsteczki.

Advertisement

Podsumowując, Damrota Garden ma cieszyć oko, spełnić wysokie oczekiwania klientów oraz pełnić funkcję zielonej oazy, czego wizję stanowią przedstawione wizualizacje. Za projekt najnowszej inwestycji Millenium odpowiada Tomasz Konior.

Inwestycja powstanie w trybie Lex deweloper na podstawie decyzji wojewody śląskiego. Jak wiadomo, na terenie przy ul. Damrota plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwalał na realizację tego typu projektu. W trybie specustawy mieszkaniowej również Atal chciał budować osiedle przy Parku Śląskim. Jednak pozytywną decyzję radnych Chorzowa zakwestionował śląski wojewoda uchylając przyjętą uchwałę.

Bosco Verticale, Mediolan, fot. Boeri Studio

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wojas Development rusza z budową inwestycji w Radomiu

Published

on

Wojas Development rusza z budową nowej iwestycji w Radomiu, fot. mat. inwestora

Dom przy Mariackiej to nowy projekt spółki zlokalizowany w radomskiej dzielnicy Planty. Wojas Development, związany z branżą budowlaną od 1994 roku, zrealizuje tu nowoczesny kompleks mieszkalny liczący 171 lokali. Ceny mieszkań zaczynają się od 7200 zł/mkw.

— Nowoczesny kompleks mieszkalny z przestrzenią sportową i wypoczynkową oraz luksusowymi apartamentami — tak swój nowy projekt w Radomiu opisuje spółka na stronie. Przy ul. Mariackiej 4 powstanie 7-piętrowy budynek mieszczący 171 mieszkań. Powierzchnie lokali liczą od 30 do 112 mkw. Niektóre z nich, mają po dwa przynależne tarasy. Natomiast pozostałe lokale są z balkonami lub ogródkami.

Wojas Development rozpoczął prace na terenie inwestycji

Budynek ma wyróżnić się wysokim standardem wykończenia części wspólnych. Deweloper planuje wyposażyć je w lustra, tapety oraz drewniane panele. Lokale usytuowane na ostatniej kondygnacji zostaną przygotowane pod montaż klimatyzacji. W celu zasilania niezbędnego do oświetlenia części wspólnych, inwestor zamontuje panele fotowoltaiczne na dachu budynku. Ponadto, mieszkańcy zostaną zaopatrzeni w punkty poboru wody przy ogródkach oraz na dużych tarasach. Natomiast zieleń na terenach wspólnych będzie nawadniana automatycznie. Wśród udogodnień, które wylicza spółka, można zaleźć jeszcze całoroczny klub malucha oraz strefę fitness na osiedlu.

Advertisement

Wojas Development ruszył właśnie z pracami na terenie planowanej inwestycji.

Wizualizacja części wspólnych w inwestycji Dom na Mariackiej, fot. mat. inwestora
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Grupa Cavatina z inwestycją mieszkaniową w Katowicach

Published

on

Grupa Cavatina Holding wkrótce rozpocznie prace nad realizacją inwestycji Belg Apartamenty w Katowicach, fot. mat. prasowe

Już wiadomo, że w miejscu katowickiego CH Belg, powstanie budynek mieszkalny. Spółka Resi Capital, działająca w ramach grupy Cavatina – jednego z największych deweloperów w Polsce, wybuduje tu 237 mieszkań. Belg Apartamenty zostaną ukończone w I kwartale 2025.

Spółka Resi Capital oficjalnie ogłosiła start przedsprzedaży. Najnowszy i drugi projekt mieszkaniowy grupy Cavatina w Katowicach, powstanie przy ul. Przemysłowej 3, przy Skwerze Holtzego. To lokalizacja dobrze skomunikowana zarówno z centrum miasta, jak i z pobliskimi terenami zielonymi w Dolinie Trzech Stawów. Ponadto, w bliskiej odległości znajduje się infrastruktura handlowo-usługowa oraz wyjazd na autostradę A4.

Belg Apartamenty, nowe mieszkania w Katowicach

Projekt zakłada kameralną, czteropiętrową zabudowę. A w niej 237 mieszkań o powierzchni od 25 do 80 mkw. Deweloper zadba o wysoki standard wykończenia oraz nowoczesny design. Mieszkańcy lokali usytuowanych na parterze będą mogli korzystać z przynależnych ogródków. Ponadto, na terenie inwestycji zaplanowano zielone patio oraz lokale usługowe.

Advertisement

Mieszkańcy Belg Apartamenty będą mieć również do dyspozycji 205 miejsc parkingowych.

Funkcję inwestora w projekcie stanowi Cavatina Holding. Natomiast spółka Resi Capital jest w tym przypadku operatorem sprzedaży. Deweloper rozpocznie prace budowlane jeszcze w tym roku. Planowane zakończenie inwestycji oszacowano na I kwartał 2025 roku.

Resi Capital jest spółką deweloperską działającą w obszarze segmentu mieszkaniowego. Działa w ramach grupy Cavatina, jednego z największych deweloperów w naszym kraju. W portfolio dewelopera znajduje się ponad 2 tys. mieszkań. Spółka inwestuje w największych miastach w Polsce i realizuje projekty w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Bemowo Vita. Nowe mieszkania w Warszawie

Published

on

Develia uruchomiła przedsprzedaż Bemowo Vita. Nowe mieszkania będą gotowe w III kwartale 2025 roku, fot. mat. prasowe

Develia uruchomiła przedsprzedaż kolejnej inwestycji w Warszawie. Bemowo Vita to dwa pięciokondygnacyjne budynki, w których powstanie łącznie 225 lokali. Deweloper wprowadził do oferty mieszkania liczące od 25 do 147 mkw., w strukturze od 1 do 5 pokoi. Ceny zaczynają się od 14 999 zł za mkw.

Bemovo Vita to wieloetapowy projekt mieszkaniowy, który znajduje się w zielonej części Bemowa, na Chrzanowie. Osiedle, którego budowę kontynuuje Develia po przejęciu od Nexity, mieści się przy ul. Szeligowskiej 59. Spółka wybuduje tu dwa, pięciokondygnacyjne budynki z 225 mieszkaniami.

— Bemowo Vita to kolejny projekt, który przejęliśmy od Nexity Polska. W ramach inwestycji powstał już pierwszy budynek, a teraz będziemy budować dwa kolejne. Realizacja całego przedsięwzięcia będzie etapowana – docelowo na posiadanych przez nas w tym rejonie gruntach planujemy wybudować blisko 1000 mieszkań. Lokalizacja w zielonej części Chrzanowa zapewni mieszkańcom spokój i ciszę, przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Dużym atutem będzie nowa stacja II linii metra, oddalona zaledwie 5 minut spacerem — opowiada Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develii.

Advertisement

Udogodnienia dla mieszkańców

Na terenie Bemowo Vita przewidziano podziemne parkingi oraz stojaki na rowery. Co więcej, deweloper zadba o rozwiązania ekologiczne i zapewni miejsca do ładowania aut elektrycznych. Natomiast, na zewnętrznych częściach wspólnych zaplanowano zaaranżowaną zieleń i ogrody deszczowe. Zamiast standardowej kostki brukowej, w części inwestycji pojawi się nawierzchnia parkowa absorbująca wilgoć i zapobiegająca powstawaniu kałuż. A dla najmłodszych mieszkańców, powstanie również specjalna strefa zabaw.

Develia planuje rozpoczęcie prac budowlanych na I kwartał 2024 r. Natomiast zakończenie inwestycji oszacowano na III kwartał 2025 r.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze