Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

Budimex znowu pomaga. Drugi „Dom z serca” coraz bliżej ukończenia

Published

on

Pani Magda i jej piętnaścioro dzieci już mieszka w nowym domu. Teraz Budimex i imponująca liczba partnerów pomagają kolejnej rodzinie. Tym razem ośmioosobowej.

Pani Magda z Wierzbicy już mieszka w nowym domu. Wraz z nią szczęśliwa piętnastka, a więc jej dzieci. Dzięki akcji Budimexu mają bardzo dobre warunki do życia. Na tym jednak działania spółki się nie zakończyły, Dostrzegła ona bowiem, że pomocy potrzebuje Iwona i Krzysztof z sześciorgiem dzieci: Roksaną, Mariettą, Eweliną, Szymonem, Katarzyną i Adamem. Mieszkają w Borach Tucholskich, na Kaszubach.

— Niestety na życiu rodziny odcisnęła piętno choroba. W podobnym czasie u Eweliny i Szymona stwierdzono białaczkę. Oboje przeszli procedurę przeszczepu szpiku kostnego i pozostają pod stałą opieką lekarską. Rodzina oprócz wyzwań związanych z chorobą dzieci i zapewnieniem im specjalnej opieki zmaga się z trudną sytuacją finansową. Ze względu na konieczność sprawowania opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi przez panią Iwonę, utrzymanie całej rodziny spoczywa na barkach pana Krzysztofa – informuje Budimex.

Advertisement

Dom z serca. Budimex pomaga ośmioosobowej rodzinie

Rodzina wynajmuje mieszkanie. Na odziedziczonej działce rozpoczęła budowę domu. Jednak funduszy wystarczyło jedynie na początek. Stąd niezbędna okazała się pomoc Budimexu i partnerów firmy. Dzięki temu marzenia staną staną się rzeczywistością, a historia będzie miała szczęśliwe zakończenie. W tym przypadku, to dom w stanie „pod klucz”.

Kolejna rodzina już niedługo zamieszka we własnym domu, fot. Budimex

— Budimex od lat działa w oparciu o społeczną odpowiedzialność realizując szereg działań na rzecz społeczności lokalnych. Zawsze po każdej budowie, którą realizujemy zostawiamy po sobie coś trwałego i dobrego dla społeczności, które żyją w jej sąsiedztwie. Historia pani Iwony i pana Krzysztofa bardzo nas poruszyła, dlatego postanowiliśmy pomóc rodzinie spełnić marzenia o własnym i bezpiecznym domu – przybliża kulisy decyzji jedna z najwiekszych grup budowlanych w Polsce.

Nie jest jednak w tym sama. Do akacji po raz kolejny włączyło się wielu partnerów. Między innymi Drutex.

— Od początku istnienia nasza spółka angażuje się w życie społeczne wspierając różnego rodzaju eventy czy akcje charytatywne. Dla nas niesienie pomocy innym jest po prostu zdrowym nawykiem. Można rzec, że mamy to we krwi. Z naszego doświadczenia mogę potwierdzić, że słowa nieznanego autora „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz” są prawdziwe, sprawdzają się – opowiada Leszek Gierszewski założyciel i prezes Drutexu.

Advertisement

Wiele firm zaoferowało pomoc w akcji Dom z serca

Oprócz firm takich jak Keller, Porta Drzwi, Fundacja Sowa, Blue Energy, Creaton, Daiki, FBSerwis, RTV Euro Agd, Wiśniowski, czy Meblik zaangażowała się także spółka SunSol.

— Naszą misją jest pozostawienie czystego środowiska dla przyszłych pokoleń i zapewnienie bezpiecznego życia na Ziemi dla kolejnych pokoleń. Zdaję sobie sprawę z zagrożenia, jakim jest m.in. wysoka emisja CO2 do atmosfery. Chcę przyczynić się do ocalenia Ziemi, by nasze dzieci i wnuki mogły cieszyć się czystym powietrzem i zdrowym środowiskiem naturalnym. Gdy usłyszałem o akcji Budimeksu „Dom z Serca”, od razu poczułem, że chcę dołożyć swoją cegiełkę do tak szlachetnej inicjatywy. Nie ma nic cenniejszego niż ofiarowanie pomocy z potrzeby serca. Szczególnie tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Wiem, że potrzeba domu jest jednym z najważniejszych ludzkich pragnień, a zapewnienie takiego bezpiecznego miejsca i w dodatku bezpiecznego energetycznie wpisuje się idealnie w moją życiową misję i w misję SunSol – mówi Michał Kitkowski prezes zarządu SunSol.

Z pewnością pokoje dzieciaków będą kolorowe, ponieważ do akcji włączyła się marka Magnat.

Advertisement

– Jesteśmy firmą z ponad 35-letnim doświadczeniem i od początku naszej działalności, angażujemy się w różnego rodzaju inicjatywy, które niosą realną, konkretną pomoc dla tych, którzy potrzebują wsparcia. Tak właśnie dzieje się w ramach tego ważnego społecznie projektu. Wierzymy, że nawet z pozoru niewielka zmiana, jaką jest pomalowanie wnętrz domu, przynosi niesamowity efekt i wywołuje kolejne, pozytywne metamorfozy. Dlatego jesteśmy dumni, że wspólnie z innymi firmami, możemy dzielić się dobrem, żeby stworzyć przytulny dom dla beneficjentów akcji – cieszy się Anna Szymaszek, Specjalista ds. Digital Marketingu z firmy Śnieżka Trade of Colours.

Teraz zostaje jedynie poczekać na zakończenie wszystkich prac. A po nich na radość rodziny w swoim nowym, bezpiecznym domu.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

Victoria Dom po spadku sprzedaży liczy na nowy program rządowy

Published

on

Olchowy Park w Warszawie, fot. Victoria Dom

Deweloper Victoria Dom zakończył I kwartał br. z liczbą 332 sprzedanych mieszkań. To oznacza spadek sprzedaży o około 9% względem analogicznego okresu 2023 roku. Zarząd dewelopera ma nadzieję, że nowy program mieszkaniowy rządu przyczyni się do lepszych wyników w II połowie roku.

— Z optymizmem patrzymy na nowy program rządowy wspierający zakup mieszkania, który ma zostać uruchomiony w II połowie tego roku. Oraz perspektywę pierwszych obniżek stóp procentowych. Dlatego planujemy w najbliższych miesiącach wprowadzać kolejne projekty w nowych oraz istniejących lokalizacjach, które zwiększą naszą ofertę mieszkaniową — skomentował I kwartał br. Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom.

Zobacz także: Victoria Dom publikuje wynik finansowy za 2023 rok

Advertisement

Spółka aktualnie realizuje projekty na terenie aglomeracji warszawskiej i krakowskiej. Ponadto, deweloper planuje wejść z ofertą mieszkaniową również do Trójmiasta. Dodatkowo, w marcu Victoria Dom wprowadziła do sprzedaży 5. etap inwestycji Olchowy Park na warszawskiej Białołęce. W ofercie znalazło się 106 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 353 600 zł. 

— Rynek obecnie pozostaje w fazie oczekiwania na nowy program rządowy. Jednocześnie wysokie koszty budowy, rosnące ceny gruntów, bardzo długi proces administracyjny oraz wysokie stopy procentowe przy projektowanej śródrocznej inflacji na poziomie 5-6% powodują, że kupujący mają ograniczoną zdolność kredytową. Czynniki te wpływają na aktualny poziom sprzedaży —dodał Waldemar Wasiluk.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

Karimpol zmienia dyrektora. Michał Orłowski z nową funkcją

Published

on

Już nie Jarosław Prawicki, a Michał Orłowski będzie pełnił funkcję Director, Head of Leasing and Asset Management w Karimpol Polska. Zmiana nastąpiła w tym miesiącu.

Karimpol działa na naszym rynku od 1997 roku. Obecnie posiada inwestycje w pięciu krajach, oprócz Polski również w Czechach, Austrii, na Słowacji i Węgrzech. Deweloper buduje oraz wynajmuje powierzchnie komercyjne.

W Warszawie spółka zrealizowała dziewięć projektów. Stratos, Mistral, Passat, Taifun, Equator I, II, III i IV są wymieniane jednym tchem. Natomiast największy i najbardziej prestiżowy projekt Grupy Karimpol, to biurowiec Skyliner. Łączna powierzchnia najmu wszystkich inwestycji w Polsce wynosi blisko 200 tys. mkw.

Advertisement

Michał Orłowski miał duży udział w sukcesie spółki.

— Obszar jego dotychczasowej działalności obejmował m.in. zarządzanie wynajmem ponad 50 budynków biurowych.W  tym obiektów klasy A i B oraz finalizację umów wynajmu na ponad 200,000 mkw. Jego strategiczne podejście i przywództwo były kluczowe w zapewnieniu pełnej komercjalizacji tak znaczących projektów, jak m.in. warszawskie biurowce SEZAM, Atrium Tower czy Mokotowska Square. Michał Orłowski, warszawiak o polsko-kanadyjskich korzeniach, wnosi ze sobą bogate, ponad 18-letnie doświadczenie zdobyte na polskim rynku nieruchomości — informuje deweloper.

Przed dołączeniem do Grupy Karimpol, Orłowski pełnił funkcję Dyrektora ds. Wynajmu w Revetas, nadzorując projekty biurowe w Krakowie i Katowicach. Wcześniej pracował również w BBI Development, DTZ, Cushman & Wakefield oraz w Banku BNP Paribas.

Advertisement

Nowy Director, Head of Leasing and Asset Management uzyskał tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Warszawskiem. Zdobył dyplom z prawa amerykańskiego na Levin College of Law na Florydzie. A także z prawa brytyjskiego i europejskiego na Uniwersytecie Cambridge. Jest posiadaczem tytułu Dyplomowanego Specjalisty Inwestycji Komercyjnych (CCIM – Certified Commercial Investment Member). Był członkiem RICS (Royal Institute of Chartered Surveyors).

W spółce zastąpił Jarosława Prawickiego, który pracował w Karimpolu ponad 6 lat.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE

Ambitny cel. Aż 28 nowych projektów dewelopera Archicom

Published

on

Podwojenie przychodów w 2023 r.. Plan uruchomienia 28 projektów w 2024. A także cel 4 tyś. sprzedanych mieszkań w roku 2025. Deweloper Archicom odważnie planuje przyszłość.

Spółka w minionym roku podwoiła wartość przychodów w porównaniu do 2022 r. Udało się to m.in. poprzez przejęcie biznesu mieszkaniowego w ramach Grupy Echo-Archicom.

Archicom osiągnął w 2023 r. przychody na poziomie 1101,1 mln zł. Podwoił ich wartość z poziomu 499,7 mln zł w 2022 r. Na koniec 2023 r. Deweloper dysponował ponad 4 tys. mieszkań w budowie, spośród których 58% zostało sprzedanych. A także gruntami umożliwiającymi budowę blisko 10 tys. nowych lokali.

Advertisement

Olbryk: Archicom ma większe ambicje niż rok temu

— Bez wątpienia kluczowym momentem 2023 r. dla naszej marki było sfinalizowanie integracji biznesu mieszkaniowego w ramach Grupy Echo-Archicom. Jesteśmy deweloperem ogólnopolskim o znacznie większych możliwościach i ambicjach niż rok temu. Poza rynkiem wrocławskim, którego liderem pozostajemy, jesteśmy również w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Łodzi. O naszej obecności w największych polskich aglomeracjach świadczą nie tylko zakupy kolejnych gruntów, ale także uruchamianie nowych inwestycji. Wierzymy, że aktywność w tym obszarze jest niezbędna do osiągnięcia naszego celu. Zakłada on sprzedaż 4 tys. lokali w 2025 r. — mówi Waldemar Olbryk, prezes zarządu w Archicom.

Deweloper w minionym roku wprowadził do sprzedaży 1856 mieszkań. Skoncentrował się na lokalizacjach o największej luce między popytem a podażą. Do najpopularniejszych inwestycji należały: Modern Mokotów w Warszawie, Południk 17, Sady nad Zieloną, Planty Racławickie i Awipolis we Wrocławiu, a także Zenit i Fuzja w Łodzi. 

327 mln złotych na zakup gruntów. Archicom może zbudować na nich 3250 mieszkań

Zysk netto Archicom wyniósł w 2023 r. 245,2 mln zł, co oznacza wzrost o 122% rok do roku.

Advertisement

— Podsumowując rok 2023, należy przede wszystkim podkreślić konsekwencję w realizacji polityki finansowej przez Archicom. Spółka wypracowała bardzo dobre wyniki operacyjne, odnotowując sukcesy w dywersyfikacji źródeł finansowania inwestycji. Zrealizowaliśmy z sukcesem emisję akcji na kwotę 220 mln zł, a także emisje obligacji o łącznej wartości 272 mln zł. Pozyskane środki finansowe przeznaczamy przede wszystkim na budowę atrakcyjnego banku ziemi. W samym 2023 r. zakupiliśmy grunty za kwotę 327 mln zł. Umożliwią nam one budowę blisko 3250 mieszkań, co istotnie zdynamizuje rozwój organizacji. Nasza strategia zakłada sprzedaż 80% lokali przed oddaniem danej inwestycji, a pozostałe 20% maksymalnie 6 miesięcy później. To pozwala nam osiągnąć optymalną cenę nieruchomości. Jednocześnie niezmiennie dążymy do optymalizacji kosztów budowy. Między innymi poprzez kontraktację w pakietach realizacji budów — mówi Agata Skowrońska-Domańska, wiceprezes zarządu w Archicom.

W całym 2024 r. Archicom uruchomi 28 nowych projektów lub kolejnych etapów inwestycji mieszkaniowych. Jeszcze przed końcem pierwszego kwartału br. deweloper wprowadził na rynek blisko 1900 mieszkań w 10 projektach. M.in. nowych miastotwórczych inwestycjach takich jak Flow w Łodzi, Wita w Krakowie czy Przystań Reymonta we Wrocławiu, kolejne etapy osiedli Wieża Jeżyce w Poznaniu, Stacja Wola w Warszawie oraz nowy kameralny projekt Dąbrowskiego w Krakowie.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze