Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Co szykuje J.W. Construction niedaleko Krakowa?

Published

on

Ekologicznie, z prywatnym lasem i widokiem na góry. Deweloper J.W. Construction kończy budowę pierwszego etapu Apartamentów na Wzgórzach pod Krakowem.

Inwestycję Apartamenty na Wzgórzach zlokalizowano w Zawadzie. To niedaleko Myślenic, w okolicy Pogórza Wielickiego, 18 kilometrów od Krakowa.

Pierwszy etap osiedla to 9 trzypiętrowych budynków. Zaprojektowano 162 mieszkania od jedno- do trzypokojowych. Metraże rozpoczynają się od 25 mkw. Na terenie inwestycji zaplanowano miejsca parkingowe zewnętrzne, kort tenisowy, teren rekreacyjny z grillem oraz ścieżki spacerowo-biegowe Nie zabraknie też miejsca na lokale handlowo-usługowe.

Advertisement

— Apartamenty na Wzgórzu z pewnością przypadną do gustu osobom, które pragną zamieszkać w spokojnej i wyjątkowej lokalizacji, również beneficjentom kredytu 2 proc. A także inwestorom szukającym bezpiecznej przystani dla swojego kapitału. Pierwszy etap inwestycji już dobiega końca, a lokale mieszkalne w trzech z dziewięciu budynków zostaną wykończone pod klucz. Na pozostałym terenie powstaną kolejne mieszkania oraz domy jednorodzinne — opowiada Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Ideą dewelopera jest stworzenie wyjątkowego, kameralnego miejsca, które mimo bliskości Krakowa, pozwoli mieszkańcom na chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku.

J.W. Construction buduje osiedle z mieszkaniami i domami

— Coraz więcej osób szuka wytchnienia i ucieczki od gwaru, korków i szybkiego życia w metropolii. A co lepiej działa niż zielone otoczenie, które pozwala nam zwolnić i cieszyć się pięknem otaczającej natury? Apartamenty na Wzgórzu to wyjątkowa enklawa umiejscowiona na malowniczym, pagórkowatym terenie. Pod zabudowę przeznaczono mniej niż połowę z 30 hektarów powierzchni, na której znajduje się inwestycja. Oznacza to niskie nasycenie zabudowy i zapewnienie mieszkańcom dostępu do licznych terenów zielonych, w tym prywatnego, blisko 8-hektarowego parku leśnego — tłumaczy Małgorzata Ostrowska.

Advertisement

Projekt wyróżnia zastosowana podczas budowy technologia szkieletowa oraz eko rozwiązania. Pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, rekuperacja, panele fotowoltaiczne oraz technologia budowy osiedla. To wszystko ma zapewnić mieszkańcom niższe rachunki za ogrzewanie, ciepłą wodę i oświetlenie.

Eko inwestycja warszawskiego dewelopera niedaleko Krakowa

Apartamenty na Wzgórzu budowane są z drewnianych prefabrykatów. Te z kolei powstają w fabryce J.W. Construction w Tłuszczu. Wykorzystane do budowy materiały nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie. Ponadto konstrukcje drewniane pochłaniają dwutlenek węgla i działają jako izolator akustyczny.

— Oszczędność energii przy produkcji prefabrykatów, transporcie i montażu sprawia, że domy i budynki wielorodzinne są znacznie mniejszym obciążeniem dla środowiska naturalnego niż te wybudowane w technologii tradycyjnej. Dodatkowo, lekka drewniana, konstrukcja nie wymaga charakterystycznych dla technologii tradycyjnej mocnych fundamentów. I gigantycznych zbrojeń, dzięki czemu stan surowy zamknięty osiąga się w zaledwie kilka tygodni – informuje Małgorzata Ostrowska.

Advertisement

30 lat na rynku. J.W. Construction świętuje

J.W. Construction świętuje w tym roku 30-lecie swojej działalności. Deweloper ma w swoim portfolio inwestycje w Warszawie, Aglomeracji Śląskiej, Łodzi, Trójmieście, Poznaniu i Szczecinie. Apartamenty na Wzgórzach to pierwsza inwestycja firmy w Małopolsce.

— Jesteśmy przekonani, że Apartamenty na Wzgórzu wywołają pozytywny odbiór. Zarówno wśród klientów, jak i lokalnej społeczności na tak ciekawym i zróżnicowanym rynku, jakim jest Małopolska. Cieszymy się, że do portfela naszych efektywnych energetycznie inwestycji, które powstają na bazie najnowszych technologii budowlanych, dołącza kolejny unikalny projekt na tak pięknym terenie. Myślę, że Apartamenty na Wzgórzu będą stanowić jedną z naszych flagowych inwestycji — podsumowuje Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Euro Styl rozbudowuje gdańską Morenę

Published

on

Euro Styl wprowadził do sprzedaży ponad 140 mieszkań na gdańskiej Morenie, fot. mat. prasowe

Ponad 140 nowych mieszkań w dwóch 9-kondygnacyjnych budynkach pojawiło się w ofercie Euro Stylu. Deweloper kontynuuje realizację Osiedla Synteza w znanej części Gdańska, dzielnicy Morena. Klienci mają do wyboru lokale od 32 do 72 mkw.

Docelowo Osiedle Synteza będzie się składać z siedmiu budynków mieszkalnych. Z czego dwa z nich powstaną w aktualnie realizowanym etapie inwestycji i zaoferują ponad 140 mieszkań. Deweloper proponuje lokale od 1- do 4-pokojowych w metrażach liczących do 72 mkw.

— Osiedle Synteza powstaje u zbiegu ulic Piekarniczej i Lema. Pożądana lokalizacja i świetne skomunikowanie z ważnymi punktami na mapie Gdańska sprawiają, że oferta tego osiedla doskonale wpisuje się w potrzeby różnych grup klientów. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób poszukujących mieszkania dla siebie, jak i pod wynajem — opowiada Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży Euro Stylu.

Advertisement

Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl

Osiedle powstaje w dzielnicy Morena, która cieszy się popularnością zarówno wśród mieszkańców Gdańska, jak i wśród deweloperów. Dodatkowo, w okolicy jest rozbudowany transport publiczny, znajdują się tu szkoły i przedszkola, punkty medyczne, sklepy i tereny zielone. Ponadto, w pobliżu mieści się Galeria Morena. Na osiedlu zaprojektowano lokale usługowe, w tym przedszkole z placem zabaw, znajdujące się w osobnym, 1-piętrowym budynku.

Deweloper szacuje zakończenie nowego etapu inwestycji na III kwartał 2026 roku.

Przeczytaj także: Wzgórze Hoplity. Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wrocław. Nowe mieszkania na Maślicach

Published

on

Augustowska Vita powstanie na wrocławskich Maślicach i pomieści 84 nowe mieszkania, fot. mat. prasowe

Develia rozpoczęła sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita pomieści 84 nowe mieszkania w dwóch budynkach o niskiej zabudowie. Deweloper określa projekt jako dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych rodzin.

Dwa budynki, 84 lokale, powierzchnie od 44 do 89 metrów kwadratowych – tak Develia zapowiada swoją nową inwestycję na wrocławskich Maślicach. W zależności od kondygnacji, każde z mieszkań będzie posiadać balkon lub zielony ogródek. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery.

Wrocław. Powstanie Augustowska Vita i 84 nowe mieszkania

Deweloper podkreśla, że najmocniejszym punktem inwestycji jest bogata infrastruktura lokalna, szczególnie pomocna młodym rodzinom. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne, np. niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny czy szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Nieopodal powstającego osiedla zlokalizowane są też centra handlowe N-Park i Pasaż Królewiecki, a także popularne supermarkety. Dodatkowo, nie brakuje tu również restauracji, piekarni, punktów usługowych i klubów fitness.

Advertisement

— Młodzi rodzice to jedna z najbardziej wymagających grup nabywców na rynku nieruchomości. Poszukując mieszkania, kładą nacisk na bliskość przedszkoli i szkół, placów zabaw, terenów zielonych i rekreacyjnych oraz placówek ochrony zdrowia. Augustowska Vita to projekt, który spełnia te potrzeby, dlatego jestem przekonany, że zainteresowanie tym projektem będzie duże — skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia.

Zgodnie z deklaracją inwestora, 48% obszaru osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek na terenie inwestycji znajdą się także stojaki na rowery oraz stacja naprawcza.

Projekt architektoniczny opracowała pracownia Olejnik Pracownia Projektowa. Develia planuje zakończenie budowy na IV kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się od 10 499 zł za mkw.

Advertisement
Continue Reading

DEVELOPER MAGAZINE

Centralna Vita w Krakowie. Nowy projekt dewelopera Develia

Published

on

8 budynków, 371 mieszkań, 5 kilometrów od Rynku Głównego. To w skrócie nowa inwestycja spółki Develia w Krakowie. Centralna Vita ma mieć również 8 dziedzińców.

Do sprzedaży został wprowadzony I etap inwestycji, w ramach którego powstanie 371 lokali o powierzchniach od 33 do 95 m kw. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w I kwartale br., a ukończenie – na koniec 2025 roku. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 11 400 zł brutto za mkw.

W mieszkaniach na osiedlu Centralna Vita, położonego w dzielnicy Czyżyny, zaprojektowano okna o podwyższonej wysokości. Ma to zapewnić ich dobre nasłonecznienie. Każdy lokal będzie posiadał balkon, loggię lub ogródek. 

Advertisement

– Centralna Vita to nowe otwarcie wśród naszych krakowskich inwestycji. Oferujemy szeroki wybór rozkładów i metraży, począwszy od kawalerek, aż po przestronne 4-pokojowe apartamenty rodzinne. Atrakcyjnie zaprojektowane przestrzenie zewnętrzne w postaci dziedzińców oraz terenów zielonych zapewnią miejsca do wypoczynku i rekreacji. Dodatkowo na parterach budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe, co podniesie komfort codziennego życia. Ze względu na atrakcyjne ceny polecamy ten projekt szczególnie osobom, które są na etapie wyboru pierwszego mieszkania – opisuje Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży w Develii.

Centralna Vita. Develia buduje w Krakowie

Mieszkańcy krakowskiej inwestycji będą mieli do dyspozycji m.in. plenerową siłownię, tężnię solankową, strefę piknikową z leżakami i dużymi stołami, ogrody do nasadzeń społecznych oraz place zabaw dla różnych grup wiekowych – od „klasycznych” piaskownic i trampolin dla najmłodszych, po tor parkurowy dla tych nieco starszych. Największa i najgłośniejsza strefa zabaw znajdzie się poza dziedzińcami, co zwiększy komfort mieszkańców. Na terenie osiedla powstanie również dużo zieleni, w tym zielniki, ogrody społeczne oraz miejsca do sadzenia warzyw. 

Ruch kołowy zostanie ograniczony do niezbędnego minimum. Auta będzie można parkować w podziemnych halach garażowych z komórkami lokatorskimi i schowkami na jednoślady oraz na stanowiskach naziemnych. W projekcie przewidziano również stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Advertisement

Mocną stroną inwestycji jest również jej lokalizacja na dynamicznie rozwijających się Czyżynach, które cieszą się rozbudowaną infrastrukturą lokalną. W sąsiedztwie działają liczne supermarkety (Lidl, CH Atut, Auchan), szkoły, przedszkola i placówki ochrony zdrowia. Nieopodal są też centrum wystawiennicze Expo Kraków oraz Tauron Arena, miejsce licznych koncertów i wydarzeń sportowych. Konsekwentnie rozrasta się sieć ścieżek rowerowych. Do krakowskiej starówki jest tylko 5 km, a nad Wisłę – 2 km, gdzie bez problemu dojedziemy autem w kilka minut. W planach jest uruchomienie w pobliżu nowej linii autobusowej.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze