Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Co szykuje J.W. Construction niedaleko Krakowa?

Published

on

Ekologicznie, z prywatnym lasem i widokiem na góry. Deweloper J.W. Construction kończy budowę pierwszego etapu Apartamentów na Wzgórzach pod Krakowem.

Inwestycję Apartamenty na Wzgórzach zlokalizowano w Zawadzie. To niedaleko Myślenic, w okolicy Pogórza Wielickiego, 18 kilometrów od Krakowa.

Pierwszy etap osiedla to 9 trzypiętrowych budynków. Zaprojektowano 162 mieszkania od jedno- do trzypokojowych. Metraże rozpoczynają się od 25 mkw. Na terenie inwestycji zaplanowano miejsca parkingowe zewnętrzne, kort tenisowy, teren rekreacyjny z grillem oraz ścieżki spacerowo-biegowe Nie zabraknie też miejsca na lokale handlowo-usługowe.

Advertisement

— Apartamenty na Wzgórzu z pewnością przypadną do gustu osobom, które pragną zamieszkać w spokojnej i wyjątkowej lokalizacji, również beneficjentom kredytu 2 proc. A także inwestorom szukającym bezpiecznej przystani dla swojego kapitału. Pierwszy etap inwestycji już dobiega końca, a lokale mieszkalne w trzech z dziewięciu budynków zostaną wykończone pod klucz. Na pozostałym terenie powstaną kolejne mieszkania oraz domy jednorodzinne — opowiada Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Ideą dewelopera jest stworzenie wyjątkowego, kameralnego miejsca, które mimo bliskości Krakowa, pozwoli mieszkańcom na chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku.

J.W. Construction buduje osiedle z mieszkaniami i domami

— Coraz więcej osób szuka wytchnienia i ucieczki od gwaru, korków i szybkiego życia w metropolii. A co lepiej działa niż zielone otoczenie, które pozwala nam zwolnić i cieszyć się pięknem otaczającej natury? Apartamenty na Wzgórzu to wyjątkowa enklawa umiejscowiona na malowniczym, pagórkowatym terenie. Pod zabudowę przeznaczono mniej niż połowę z 30 hektarów powierzchni, na której znajduje się inwestycja. Oznacza to niskie nasycenie zabudowy i zapewnienie mieszkańcom dostępu do licznych terenów zielonych, w tym prywatnego, blisko 8-hektarowego parku leśnego — tłumaczy Małgorzata Ostrowska.

Advertisement

Projekt wyróżnia zastosowana podczas budowy technologia szkieletowa oraz eko rozwiązania. Pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, rekuperacja, panele fotowoltaiczne oraz technologia budowy osiedla. To wszystko ma zapewnić mieszkańcom niższe rachunki za ogrzewanie, ciepłą wodę i oświetlenie.

Eko inwestycja warszawskiego dewelopera niedaleko Krakowa

Apartamenty na Wzgórzu budowane są z drewnianych prefabrykatów. Te z kolei powstają w fabryce J.W. Construction w Tłuszczu. Wykorzystane do budowy materiały nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie. Ponadto konstrukcje drewniane pochłaniają dwutlenek węgla i działają jako izolator akustyczny.

— Oszczędność energii przy produkcji prefabrykatów, transporcie i montażu sprawia, że domy i budynki wielorodzinne są znacznie mniejszym obciążeniem dla środowiska naturalnego niż te wybudowane w technologii tradycyjnej. Dodatkowo, lekka drewniana, konstrukcja nie wymaga charakterystycznych dla technologii tradycyjnej mocnych fundamentów. I gigantycznych zbrojeń, dzięki czemu stan surowy zamknięty osiąga się w zaledwie kilka tygodni – informuje Małgorzata Ostrowska.

Advertisement

30 lat na rynku. J.W. Construction świętuje

J.W. Construction świętuje w tym roku 30-lecie swojej działalności. Deweloper ma w swoim portfolio inwestycje w Warszawie, Aglomeracji Śląskiej, Łodzi, Trójmieście, Poznaniu i Szczecinie. Apartamenty na Wzgórzach to pierwsza inwestycja firmy w Małopolsce.

— Jesteśmy przekonani, że Apartamenty na Wzgórzu wywołają pozytywny odbiór. Zarówno wśród klientów, jak i lokalnej społeczności na tak ciekawym i zróżnicowanym rynku, jakim jest Małopolska. Cieszymy się, że do portfela naszych efektywnych energetycznie inwestycji, które powstają na bazie najnowszych technologii budowlanych, dołącza kolejny unikalny projekt na tak pięknym terenie. Myślę, że Apartamenty na Wzgórzu będą stanowić jedną z naszych flagowych inwestycji — podsumowuje Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wojas Development rusza z budową inwestycji w Radomiu

Published

on

Wojas Development rusza z budową nowej iwestycji w Radomiu, fot. mat. inwestora

Dom przy Mariackiej to nowy projekt spółki zlokalizowany w radomskiej dzielnicy Planty. Wojas Development, związany z branżą budowlaną od 1994 roku, zrealizuje tu nowoczesny kompleks mieszkalny liczący 171 lokali. Ceny mieszkań zaczynają się od 7200 zł/mkw.

— Nowoczesny kompleks mieszkalny z przestrzenią sportową i wypoczynkową oraz luksusowymi apartamentami — tak swój nowy projekt w Radomiu opisuje spółka na stronie. Przy ul. Mariackiej 4 powstanie 7-piętrowy budynek mieszczący 171 mieszkań. Powierzchnie lokali liczą od 30 do 112 mkw. Niektóre z nich, mają po dwa przynależne tarasy. Natomiast pozostałe lokale są z balkonami lub ogródkami.

Wojas Development rozpoczął prace na terenie inwestycji

Budynek ma wyróżnić się wysokim standardem wykończenia części wspólnych. Deweloper planuje wyposażyć je w lustra, tapety oraz drewniane panele. Lokale usytuowane na ostatniej kondygnacji zostaną przygotowane pod montaż klimatyzacji. W celu zasilania niezbędnego do oświetlenia części wspólnych, inwestor zamontuje panele fotowoltaiczne na dachu budynku. Ponadto, mieszkańcy zostaną zaopatrzeni w punkty poboru wody przy ogródkach oraz na dużych tarasach. Natomiast zieleń na terenach wspólnych będzie nawadniana automatycznie. Wśród udogodnień, które wylicza spółka, można zaleźć jeszcze całoroczny klub malucha oraz strefę fitness na osiedlu.

Advertisement

Wojas Development ruszył właśnie z pracami na terenie planowanej inwestycji.

Wizualizacja części wspólnych w inwestycji Dom na Mariackiej, fot. mat. inwestora
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Grupa Cavatina z inwestycją mieszkaniową w Katowicach

Published

on

Grupa Cavatina Holding wkrótce rozpocznie prace nad realizacją inwestycji Belg Apartamenty w Katowicach, fot. mat. prasowe

Już wiadomo, że w miejscu katowickiego CH Belg, powstanie budynek mieszkalny. Spółka Resi Capital, działająca w ramach grupy Cavatina – jednego z największych deweloperów w Polsce, wybuduje tu 237 mieszkań. Belg Apartamenty zostaną ukończone w I kwartale 2025.

Spółka Resi Capital oficjalnie ogłosiła start przedsprzedaży. Najnowszy i drugi projekt mieszkaniowy grupy Cavatina w Katowicach, powstanie przy ul. Przemysłowej 3, przy Skwerze Holtzego. To lokalizacja dobrze skomunikowana zarówno z centrum miasta, jak i z pobliskimi terenami zielonymi w Dolinie Trzech Stawów. Ponadto, w bliskiej odległości znajduje się infrastruktura handlowo-usługowa oraz wyjazd na autostradę A4.

Belg Apartamenty, nowe mieszkania w Katowicach

Projekt zakłada kameralną, czteropiętrową zabudowę. A w niej 237 mieszkań o powierzchni od 25 do 80 mkw. Deweloper zadba o wysoki standard wykończenia oraz nowoczesny design. Mieszkańcy lokali usytuowanych na parterze będą mogli korzystać z przynależnych ogródków. Ponadto, na terenie inwestycji zaplanowano zielone patio oraz lokale usługowe.

Advertisement

Mieszkańcy Belg Apartamenty będą mieć również do dyspozycji 205 miejsc parkingowych.

Funkcję inwestora w projekcie stanowi Cavatina Holding. Natomiast spółka Resi Capital jest w tym przypadku operatorem sprzedaży. Deweloper rozpocznie prace budowlane jeszcze w tym roku. Planowane zakończenie inwestycji oszacowano na I kwartał 2025 roku.

Resi Capital jest spółką deweloperską działającą w obszarze segmentu mieszkaniowego. Działa w ramach grupy Cavatina, jednego z największych deweloperów w naszym kraju. W portfolio dewelopera znajduje się ponad 2 tys. mieszkań. Spółka inwestuje w największych miastach w Polsce i realizuje projekty w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Bemowo Vita. Nowe mieszkania w Warszawie

Published

on

Develia uruchomiła przedsprzedaż Bemowo Vita. Nowe mieszkania będą gotowe w III kwartale 2025 roku, fot. mat. prasowe

Develia uruchomiła przedsprzedaż kolejnej inwestycji w Warszawie. Bemowo Vita to dwa pięciokondygnacyjne budynki, w których powstanie łącznie 225 lokali. Deweloper wprowadził do oferty mieszkania liczące od 25 do 147 mkw., w strukturze od 1 do 5 pokoi. Ceny zaczynają się od 14 999 zł za mkw.

Bemovo Vita to wieloetapowy projekt mieszkaniowy, który znajduje się w zielonej części Bemowa, na Chrzanowie. Osiedle, którego budowę kontynuuje Develia po przejęciu od Nexity, mieści się przy ul. Szeligowskiej 59. Spółka wybuduje tu dwa, pięciokondygnacyjne budynki z 225 mieszkaniami.

— Bemowo Vita to kolejny projekt, który przejęliśmy od Nexity Polska. W ramach inwestycji powstał już pierwszy budynek, a teraz będziemy budować dwa kolejne. Realizacja całego przedsięwzięcia będzie etapowana – docelowo na posiadanych przez nas w tym rejonie gruntach planujemy wybudować blisko 1000 mieszkań. Lokalizacja w zielonej części Chrzanowa zapewni mieszkańcom spokój i ciszę, przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Dużym atutem będzie nowa stacja II linii metra, oddalona zaledwie 5 minut spacerem — opowiada Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develii.

Advertisement

Udogodnienia dla mieszkańców

Na terenie Bemowo Vita przewidziano podziemne parkingi oraz stojaki na rowery. Co więcej, deweloper zadba o rozwiązania ekologiczne i zapewni miejsca do ładowania aut elektrycznych. Natomiast, na zewnętrznych częściach wspólnych zaplanowano zaaranżowaną zieleń i ogrody deszczowe. Zamiast standardowej kostki brukowej, w części inwestycji pojawi się nawierzchnia parkowa absorbująca wilgoć i zapobiegająca powstawaniu kałuż. A dla najmłodszych mieszkańców, powstanie również specjalna strefa zabaw.

Develia planuje rozpoczęcie prac budowlanych na I kwartał 2024 r. Natomiast zakończenie inwestycji oszacowano na III kwartał 2025 r.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze