Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Ghelamco zaskakuje nowym biurowcem

Published

on

Kompleks biurowy VIBE realizowany przy ul. Towarowej w Warszawie, fot. Ghelamco Poland

Dwa niezależne budynki. 15 tys. mkw na 11 piętrach w pierwszym etapie i 95 metrowa wieża w drugim. Rozwiązania antypandemiczne, strategia ESG i zielona enklawa. Nowy biurowiec Ghelamco wyróżnia jednak coś zadziwiającego – własna identyfikacja dźwiękowa, stworzona przez polskiego kompozytora. Muzyka ma być tu motywem przewodnim.

VIBE, nowy biurowiec od Ghelamco Poland, powstaje na warszawskiej Woli. Przy ulicach Towarowej i Kolejowej deweloper postawi dwa budynki. Pierwszy z nich będzie mierzył 11 pięter i zostanie oddany do użytku w I kwartale 2024 r. Ukończenie drugiego budynku zaplanowano na koniec 2025 r.

Projektując kompleks biurowy, Ghelamco uwzględnił nie tylko nowoczesne rozwiązania. Deweloper wziął pod uwagę dodatkowo komfort i samopoczucie przyszłych użytkowników. Najbardziej zaskakującą częścią projektu jest własna audiosfera budynku. Ścieżkę dźwiękową stworzył specjalnie dla VIBE kompozytor Wojciech Urbański.

Advertisement

— Przestrzeń, w której pracujemy, ma wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Starannie skomponowana linia dźwiękowa kompleksu biurowego VIBE podkreśli jego DNA, przyciągając najemców, dla których liczy się nieszablonowość, kreatywność, innowacyjność. Nasz nowy projekt zaoferuje unikatowy klimat, którego nie znajdziemy w żadnym innym biurowcu w Warszawie – przekazał Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Jedyny taki biurowiec w Polsce

VIBE to pierwszy budynek w naszym kraju z własną identyfikacją dźwiękową. Projekt ma odzwierciedlać energiczny, wielkomiejski klimat inwestycji.

— Stworzyliśmy coś wyjątkowego, połączyliśmy ze sobą różne światy: nieruchomości, muzyki, architektury i marketingu, które razem dały niezwykły efekt. Realizujemy budynek, który otrzyma swoją własną audiosferę, a także powiązaną z nią identyfikację wizualną i inspirowaną nimi architekturę. Muzyka stanie się motywem przewodnim tego projektu, który będzie komunikowany właśnie poprzez dźwięk – dodał Jarosław Zagórski.

Advertisement
Biurowiec VIBE będzie posiadał wirtualną recepcję, fot. Ghelamco Poland

Kompleks biurowy zaprojektowała pracownia PIG Architekci z Warszawy. Muzyczna tożsamość to nie jedyny wyróżnik inwestycji. Ważnym aspektem jest także to, że budynki zaprojektowane są zgodnie ze strategią ESG Ghelamco. Deweloper planuje uzyskać certyfikaty w systemach Well, BREEAM, SmartScore, WiredScore i Green Standard Building. Do tego, budynek ma zasilać czysta energia, która obniży CO2 o ponad 50%.

Co więcej, w kompleksie VIBE zaplanowano rozwiązania antypandemiczne. W tym zakresie deweloper poprosił o pomoc naukowców z Politechniki Warszawskiej. Specjalnie zaprojektowane promienie UV zagwarantują dezynfekcję wind i system wentylacji. Dodatkowo, budynki będą posiadać bezdotykowe windy i automatyczne otwieranie bramek. Do użycia wystarczy mobilna aplikacja. Komfort użytkowników podniesie także rezerwacja miejsc parkingowych i pomieszczeń z poziomu aplikacji czy wirtualna recepcja.

Zielona enklawa między budynkami

Przestrzeń między budynkami będzie stanowić ogólnodostępny skwer miejski. Tu zaplanowano zieloną część kompleksu, która ma służyć zarówno użytkownikom, jak i okolicznym mieszkańcom. Dla wielbicieli jednośladów przewidziano osobny wjazd oraz parkingi. Poza szafkami i prysznicami, budynek zostanie wyposażony w ładowarki dla hulajnóg elektrycznych i rowerów.

Ghelamco Group jest wiodącym europejskim inwestorem. Belgijski deweloper działa na rynku nieruchomości, biurowym i mieszkaniowym. Dodatkowo, spółka działa w sektorze handlowym, logistycznym i rekreacyjnym. W swoim portfolio spółka ma m.in. aktualnie realizowany biurowiec The Bridge w Warszawie, kompleks The Warsaw HUB oraz odrestaurowane przedwojenne kamienice przy Foksal 13/15.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Robyg buduje w Gdańsku. Powstanie inwestycja Kobieli 4

Published

on

Dwa budynki. 59 apartamentów. Styl skandynawski. Dzielnica Brzeźno. 18 000 zł za mkw. ROBYG rusza z projektem Kobieli 4 w Gdańsku.

Deweloper zachwala nową inwestycję, jako presitażowy projekt. Podkreśla elegancką architekturę inspirowaną skandynawskim stylem. Do tego wysokiej jakości materiały szlachetne, takie jak kamień czy stal, użyte zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynku. Natomiast dookoła ma się znaleźć bujna roślinność z miejscami do wypoczynku.

Kobieli 4 ma mieć pełną ochroną dostępu. Wyróżniać powinno się połączeniem nowoczesnych rozwiązań w budownictwie z unikalnym designem. Natomiast apartamenty zaprojektowano z ponadstandardową wysokością. Zastosowano systemy zabudowy balkonów umożliwiające korzystanie z nich nawet w chłodne dni.

Advertisement
Nowa inwestycja dewelopera Robyg w Gdańsku, Kobieli 4, fot. mat. prasowe

Robyg buduje Kobieli 4. Ma być luksusowym projektem w Gdańsku

– Ten luksusowy projekt ma zapewniać wytchnienie i gwarantować komfort życia. Elegancka elewacja, wyselekcjonowane starannie elementy wykończenia oraz standard inwestycji sprawią, iż Kobieli 4 spodoba się nawet klientom o najwyższych oczekiwaniach. Z kolei unikalna  lokalizacja dawać będzie dwie równorzędne wartości – bliskość miasta oraz natury i Bałtyku – opowiada Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku oraz Poznaniu.

Okolica zapewnia dostęp do pełnej infrastruktury usługowej, komunikacyjnej oraz rekreacyjnej. Jednym z najpopularniejszych miejsc w okolicy jest historyczne Molo w Brzeźnie. Oprócz tego w pobliżu znajdują się także parki miejskie oraz ścieżki rowerowe, które sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Kobieli 4 posiada różnorodne metraże apartamentów – od 29 mkw. do 97 mkw. Każdy z lokali wyposażono w inteligentny system zarządzania mieszkaniem ROBYG Smart House by Keemple w standardzie Gold. Natomiast ceny rozpoczynają się od 18 000 zł za m2.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

BPI Real Estate oddaje inwestycję Czysta4. 183 apartamenty są gotowe

Published

on

Zgodnie z koncepcją 15-minutowego miasta. Apartamentowiec klasy premium. Druga inwestycja dewelopera BPI Real Estate we Wrocławiu. Czysta4 uzyskała PnU.

W inwestycji Czysta4 dostępne są 3 lokale usługowe i 183 mieszkania o strukturze od 1 do 4 pokojów. Właśnie trwają odbiory lokatorskie.

– Czysta4 odzwierciedla naszą strategię biznesową skoncentrowaną na realizacji miastotwórczych projektów w atrakcyjnych lokalizacjach, które wyróżniają się na rynku. Duże grono naszych klientów to osoby, które poszukują mieszkania o centralnym położeniu i dostępem do wszystkich udogodnień miasta. Fakt zakończenia budowy i prowadzenia odbiorów lokatorskich wpływa na wzrost zainteresowania projektem wśród klientów, dla których liczy się zakup nieruchomości dostępnej „od ręki” – opowiada Magdalena Gosk, Sales Leader BPI Real Estate Poland.

Advertisement

BPI Real Estate Poland zgodnie z motto Urban Shapers, chce koncentrować się na aktywnym kształtowaniu przestrzeni miejskich. Dlatego Czysta 4 ma być przykładem realizacji projektu w zgodzie z koncepcją miasta 15-minutowego.

Wrocławska inwestycja położona vis-a-vis Centrum Handlowego Renoma, Opery Wrocławskiej i Rynku.

Inwestycja Czysta4 ukończona. BPI Real Estate zakończył drugi projekt we Wrocławiu

– To projekt przeznaczony dla osób dynamicznych, którym zależy na łatwej komunikacji po Wrocławiu, najczęściej bez samochodu. Dzięki doskonałej lokalizacji w centrum, mieszkańcy mogą szybko przemieścić się do pracy, szkoły czy na zakupy. Przemyślane planowanie sprzyja zagęszczeniu tkanki miejskiej i ma także pozytywny wpływ na środowisko. Projekt przeznaczony jest dla osób ceniących różnorodność udogodnień i usług – zachwala deweloper.

Advertisement

Nieruchomość zrealizowano przez BPI Real Estate Poland zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju. W inwestycji uwzględniono rozwiązania proekologiczne, jak m.in. panele fotowoltaiczne, czy system nawadniania wykorzystujący wodę deszczową. Na terenie została zachowana także większość rosnących na działce drzew uzupełniona nasadzeniami zieleni.

W projekcie uwzględniono również recykling materiałów budowlanych. Ich część jak np. elementy kamiennej elewacji, ponownie wykorzystano we wnętrzach nowego budynku. Dostępne są miejsca postojowe podziemne i naziemne, komórki lokatorskie oraz stojaki i wiata na rowery. Natomiast dodatkowym atutem dla mieszkańców jest przestrzeń coworkingowa do wspólnej pracy oraz zielony taras na dachu z miejscem do wypoczynku.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Karimpol otrzymał 50 mln euro na Skyliner II w Warszawie

Published

on

Karimpol Polska otrzymał od Banku Pekao SA. środki na budowę drugiej wieży. To 50 milionów euro. Powierzchnia biurowa obu wież, to 73 000 mkw.

W ramach transakcji finansowej, Bankowi Pekao S.A. doradzała kancelaria Bird & Bird, inwestor skorzystał z usług doradczych DWF oraz CBRE.

 – Dalsza współpraca z Bankiem Pekao  przy finansowaniu Skylinera II to dla nas potwierdzenie zaufania, jakim obdarzają nas nasi partnerzy finansowi. Pierwsza faza inwestycji spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i sukcesem. Dlatego jesteśmy przekonani, że Skyliner II będzie równie dobrze przyjęty na rynku. Wierzymy, że ta inwestycja dodatkowo wzmocni pozycję Warszawy na mapie europejskich centrów biznesowych – mówią Harald Jeschek i Andreas Prokes, Partnerzy Zarządzający w Grupie Karimpol.

Advertisement

Budowa drugiego Skylinera trwa od lutego br. Jej zakończenie planowane jest na końcówkę 2026 roku. Druga wieża będzie mieć 130 metrów wysokości i 28 kondygnacji. 

 – Bank Pekao S.A. jest największym i wiodącym bankiem w Polsce finansującym projekty nieruchomościowe, a Grupa Karimpol jest jednym z największych graczy na tym rynku. Naturalnym jest w tej sytuacji współpraca obu naszych podmiotów. Jesteśmy dumni, że możemy ponownie wspierać realizację kolejnej ważnej inwestycji jak Skyliner II. Nasze zaangażowanie w ten projekt to dowód na to, że Pekao aktywnie uczestniczy w rozwoju kluczowych inwestycji biurowych w Warszawie. Wierzymy, że drugi wieżowiec przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju stołecznego rynku nieruchomości – dodaje Dieter Lobnig, Dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Nieruchomości w Banku Pekao S.A.

Drugi wieżowiec będzie oferować 24 000 mkw. powierzchni do wynajmu. Większość przestrzeni – 23.000 mkw. – zostanie przeznaczona na biura. Lokale handlowo-usługowe na parterze budynku zajmą blisko 1.000 mkw. Standardowa powierzchnia piętra biurowego wyniesie około 1.100 mkw. Na najwyższych piętrach budynku powstaną tarasy-ogrody o łącznej powierzchni blisko 900 mkw. Skyliner II otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, a Karimpol – podobnie jak w przypadku pierwszego etapu – planuje zasilanie budynku z odnawialnych źródeł energii. Głównym wykonawcą inwestycji jest WARBUD S.A., a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci. W komercjalizacji drugiej fazy kompleksu wspiera inwestora zespół CBRE Polska.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze