Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Ghelamco zaskakuje nowym biurowcem

Published

on

Kompleks biurowy VIBE realizowany przy ul. Towarowej w Warszawie, fot. Ghelamco Poland

Dwa niezależne budynki. 15 tys. mkw na 11 piętrach w pierwszym etapie i 95 metrowa wieża w drugim. Rozwiązania antypandemiczne, strategia ESG i zielona enklawa. Nowy biurowiec Ghelamco wyróżnia jednak coś zadziwiającego – własna identyfikacja dźwiękowa, stworzona przez polskiego kompozytora. Muzyka ma być tu motywem przewodnim.

VIBE, nowy biurowiec od Ghelamco Poland, powstaje na warszawskiej Woli. Przy ulicach Towarowej i Kolejowej deweloper postawi dwa budynki. Pierwszy z nich będzie mierzył 11 pięter i zostanie oddany do użytku w I kwartale 2024 r. Ukończenie drugiego budynku zaplanowano na koniec 2025 r.

Projektując kompleks biurowy, Ghelamco uwzględnił nie tylko nowoczesne rozwiązania. Deweloper wziął pod uwagę dodatkowo komfort i samopoczucie przyszłych użytkowników. Najbardziej zaskakującą częścią projektu jest własna audiosfera budynku. Ścieżkę dźwiękową stworzył specjalnie dla VIBE kompozytor Wojciech Urbański.

Advertisement

— Przestrzeń, w której pracujemy, ma wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Starannie skomponowana linia dźwiękowa kompleksu biurowego VIBE podkreśli jego DNA, przyciągając najemców, dla których liczy się nieszablonowość, kreatywność, innowacyjność. Nasz nowy projekt zaoferuje unikatowy klimat, którego nie znajdziemy w żadnym innym biurowcu w Warszawie – przekazał Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Jedyny taki biurowiec w Polsce

VIBE to pierwszy budynek w naszym kraju z własną identyfikacją dźwiękową. Projekt ma odzwierciedlać energiczny, wielkomiejski klimat inwestycji.

— Stworzyliśmy coś wyjątkowego, połączyliśmy ze sobą różne światy: nieruchomości, muzyki, architektury i marketingu, które razem dały niezwykły efekt. Realizujemy budynek, który otrzyma swoją własną audiosferę, a także powiązaną z nią identyfikację wizualną i inspirowaną nimi architekturę. Muzyka stanie się motywem przewodnim tego projektu, który będzie komunikowany właśnie poprzez dźwięk – dodał Jarosław Zagórski.

Advertisement
Biurowiec VIBE będzie posiadał wirtualną recepcję, fot. Ghelamco Poland

Kompleks biurowy zaprojektowała pracownia PIG Architekci z Warszawy. Muzyczna tożsamość to nie jedyny wyróżnik inwestycji. Ważnym aspektem jest także to, że budynki zaprojektowane są zgodnie ze strategią ESG Ghelamco. Deweloper planuje uzyskać certyfikaty w systemach Well, BREEAM, SmartScore, WiredScore i Green Standard Building. Do tego, budynek ma zasilać czysta energia, która obniży CO2 o ponad 50%.

Co więcej, w kompleksie VIBE zaplanowano rozwiązania antypandemiczne. W tym zakresie deweloper poprosił o pomoc naukowców z Politechniki Warszawskiej. Specjalnie zaprojektowane promienie UV zagwarantują dezynfekcję wind i system wentylacji. Dodatkowo, budynki będą posiadać bezdotykowe windy i automatyczne otwieranie bramek. Do użycia wystarczy mobilna aplikacja. Komfort użytkowników podniesie także rezerwacja miejsc parkingowych i pomieszczeń z poziomu aplikacji czy wirtualna recepcja.

Zielona enklawa między budynkami

Przestrzeń między budynkami będzie stanowić ogólnodostępny skwer miejski. Tu zaplanowano zieloną część kompleksu, która ma służyć zarówno użytkownikom, jak i okolicznym mieszkańcom. Dla wielbicieli jednośladów przewidziano osobny wjazd oraz parkingi. Poza szafkami i prysznicami, budynek zostanie wyposażony w ładowarki dla hulajnóg elektrycznych i rowerów.

Ghelamco Group jest wiodącym europejskim inwestorem. Belgijski deweloper działa na rynku nieruchomości, biurowym i mieszkaniowym. Dodatkowo, spółka działa w sektorze handlowym, logistycznym i rekreacyjnym. W swoim portfolio spółka ma m.in. aktualnie realizowany biurowiec The Bridge w Warszawie, kompleks The Warsaw HUB oraz odrestaurowane przedwojenne kamienice przy Foksal 13/15.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Przedsprzedaż V etapu City Vibe w Krakowie

Published

on

City Vibe powstaje na krakowskim Płaszowie, fot. mat. prasowe

250 nowych mieszkań i 4 lokale usługowe powstaną na krakowskim Płaszowie przy ul. Myśliwskiej. Develia rozpoczęła właśnie przedsprzedaż V etapu inwestycji City Vibe. Deweloper planuje zakończyć prace budowlane w IV kwartale 2025 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od 11 899 zł za mkw.

Deweloper wprowadził do oferty sprzedażowej mieszkania w metrażach od 30 do 85 mkw. Wszystkie lokale posiadają balkon, loggię lub zielony ogródek. W halach garażowych, poza miejscami postojowymi, zaplanowano komórki lokatorskie. Inwestycja przystosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Nowy etap City Vibe to kolejny element naszej ekspansji w Krakowie. Pod koniec ubiegłego roku oferta deweloperska w tym mieście była najniższa od 15 lat, co przekładało się na szybko rosnące ceny. Według agencji JLL w grudniu 2023 r. w Krakowie do kupienia było zaledwie 4,5 tysiąca mieszkań, które – gdyby deweloperzy przestali wprowadzać nowe projekty – wyprzedałyby się w zaledwie 2 miesiące. Dlatego w pierwszych miesiącach bieżącego roku zwiększyliśmy podaż, wprowadzając I etap nowej inwestycji Centralna Vita z 376 lokalami. Wraz z innymi projektami w krakowskiej ofercie znajduje się obecnie 750 mieszkań – skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develii.

Advertisement

Zobacz także: Inwestycje mieszkaniowe dewelopera Develia

Powierzchnie między budynkami zostaną wyłączone z ruchu kołowego i obsadzone roślinnością oraz nasadzeniami drzew. Ponadto, mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z siłowni plenerowej, boiska do siatkówki oraz stołów do ping-ponga. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu uatrakcyjni strefa parkowa, reprezentacyjny plac z podświetlaną fontanną, a także oczko wodne z pomostem.

Projekt architektoniczny V etapu City Vibe opracowała pracownia B2 Studio. Natomiast generalne wykonawstwo inwestor powierzył spółce ERBUD. Deweloper ruszył już z pracami budowlanymi.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Euro Styl rozbudowuje gdańską Morenę

Published

on

Euro Styl wprowadził do sprzedaży ponad 140 mieszkań na gdańskiej Morenie, fot. mat. prasowe

Ponad 140 nowych mieszkań w dwóch 9-kondygnacyjnych budynkach pojawiło się w ofercie Euro Stylu. Deweloper kontynuuje realizację Osiedla Synteza w znanej części Gdańska, dzielnicy Morena. Klienci mają do wyboru lokale od 32 do 72 mkw.

Docelowo Osiedle Synteza będzie się składać z siedmiu budynków mieszkalnych. Z czego dwa z nich powstaną w aktualnie realizowanym etapie inwestycji i zaoferują ponad 140 mieszkań. Deweloper proponuje lokale od 1- do 4-pokojowych w metrażach liczących do 72 mkw.

— Osiedle Synteza powstaje u zbiegu ulic Piekarniczej i Lema. Pożądana lokalizacja i świetne skomunikowanie z ważnymi punktami na mapie Gdańska sprawiają, że oferta tego osiedla doskonale wpisuje się w potrzeby różnych grup klientów. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób poszukujących mieszkania dla siebie, jak i pod wynajem — opowiada Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży Euro Stylu.

Advertisement

Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl

Osiedle powstaje w dzielnicy Morena, która cieszy się popularnością zarówno wśród mieszkańców Gdańska, jak i wśród deweloperów. Dodatkowo, w okolicy jest rozbudowany transport publiczny, znajdują się tu szkoły i przedszkola, punkty medyczne, sklepy i tereny zielone. Ponadto, w pobliżu mieści się Galeria Morena. Na osiedlu zaprojektowano lokale usługowe, w tym przedszkole z placem zabaw, znajdujące się w osobnym, 1-piętrowym budynku.

Deweloper szacuje zakończenie nowego etapu inwestycji na III kwartał 2026 roku.

Przeczytaj także: Wzgórze Hoplity. Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wrocław. Nowe mieszkania na Maślicach

Published

on

Augustowska Vita powstanie na wrocławskich Maślicach i pomieści 84 nowe mieszkania, fot. mat. prasowe

Develia rozpoczęła sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita pomieści 84 nowe mieszkania w dwóch budynkach o niskiej zabudowie. Deweloper określa projekt jako dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych rodzin.

Dwa budynki, 84 lokale, powierzchnie od 44 do 89 metrów kwadratowych – tak Develia zapowiada swoją nową inwestycję na wrocławskich Maślicach. W zależności od kondygnacji, każde z mieszkań będzie posiadać balkon lub zielony ogródek. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery.

Wrocław. Powstanie Augustowska Vita i 84 nowe mieszkania

Deweloper podkreśla, że najmocniejszym punktem inwestycji jest bogata infrastruktura lokalna, szczególnie pomocna młodym rodzinom. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne, np. niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny czy szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Nieopodal powstającego osiedla zlokalizowane są też centra handlowe N-Park i Pasaż Królewiecki, a także popularne supermarkety. Dodatkowo, nie brakuje tu również restauracji, piekarni, punktów usługowych i klubów fitness.

Advertisement

— Młodzi rodzice to jedna z najbardziej wymagających grup nabywców na rynku nieruchomości. Poszukując mieszkania, kładą nacisk na bliskość przedszkoli i szkół, placów zabaw, terenów zielonych i rekreacyjnych oraz placówek ochrony zdrowia. Augustowska Vita to projekt, który spełnia te potrzeby, dlatego jestem przekonany, że zainteresowanie tym projektem będzie duże — skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia.

Zgodnie z deklaracją inwestora, 48% obszaru osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek na terenie inwestycji znajdą się także stojaki na rowery oraz stacja naprawcza.

Projekt architektoniczny opracowała pracownia Olejnik Pracownia Projektowa. Develia planuje zakończenie budowy na IV kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się od 10 499 zł za mkw.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze