Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Ghelamco zaskakuje nowym biurowcem

Published

on

Kompleks biurowy VIBE realizowany przy ul. Towarowej w Warszawie, fot. Ghelamco Poland

Dwa niezależne budynki. 15 tys. mkw na 11 piętrach w pierwszym etapie i 95 metrowa wieża w drugim. Rozwiązania antypandemiczne, strategia ESG i zielona enklawa. Nowy biurowiec Ghelamco wyróżnia jednak coś zadziwiającego – własna identyfikacja dźwiękowa, stworzona przez polskiego kompozytora. Muzyka ma być tu motywem przewodnim.

VIBE, nowy biurowiec od Ghelamco Poland, powstaje na warszawskiej Woli. Przy ulicach Towarowej i Kolejowej deweloper postawi dwa budynki. Pierwszy z nich będzie mierzył 11 pięter i zostanie oddany do użytku w I kwartale 2024 r. Ukończenie drugiego budynku zaplanowano na koniec 2025 r.

Projektując kompleks biurowy, Ghelamco uwzględnił nie tylko nowoczesne rozwiązania. Deweloper wziął pod uwagę dodatkowo komfort i samopoczucie przyszłych użytkowników. Najbardziej zaskakującą częścią projektu jest własna audiosfera budynku. Ścieżkę dźwiękową stworzył specjalnie dla VIBE kompozytor Wojciech Urbański.

Advertisement

— Przestrzeń, w której pracujemy, ma wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Starannie skomponowana linia dźwiękowa kompleksu biurowego VIBE podkreśli jego DNA, przyciągając najemców, dla których liczy się nieszablonowość, kreatywność, innowacyjność. Nasz nowy projekt zaoferuje unikatowy klimat, którego nie znajdziemy w żadnym innym biurowcu w Warszawie – przekazał Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Jedyny taki biurowiec w Polsce

VIBE to pierwszy budynek w naszym kraju z własną identyfikacją dźwiękową. Projekt ma odzwierciedlać energiczny, wielkomiejski klimat inwestycji.

— Stworzyliśmy coś wyjątkowego, połączyliśmy ze sobą różne światy: nieruchomości, muzyki, architektury i marketingu, które razem dały niezwykły efekt. Realizujemy budynek, który otrzyma swoją własną audiosferę, a także powiązaną z nią identyfikację wizualną i inspirowaną nimi architekturę. Muzyka stanie się motywem przewodnim tego projektu, który będzie komunikowany właśnie poprzez dźwięk – dodał Jarosław Zagórski.

Advertisement
Biurowiec VIBE będzie posiadał wirtualną recepcję, fot. Ghelamco Poland

Kompleks biurowy zaprojektowała pracownia PIG Architekci z Warszawy. Muzyczna tożsamość to nie jedyny wyróżnik inwestycji. Ważnym aspektem jest także to, że budynki zaprojektowane są zgodnie ze strategią ESG Ghelamco. Deweloper planuje uzyskać certyfikaty w systemach Well, BREEAM, SmartScore, WiredScore i Green Standard Building. Do tego, budynek ma zasilać czysta energia, która obniży CO2 o ponad 50%.

Co więcej, w kompleksie VIBE zaplanowano rozwiązania antypandemiczne. W tym zakresie deweloper poprosił o pomoc naukowców z Politechniki Warszawskiej. Specjalnie zaprojektowane promienie UV zagwarantują dezynfekcję wind i system wentylacji. Dodatkowo, budynki będą posiadać bezdotykowe windy i automatyczne otwieranie bramek. Do użycia wystarczy mobilna aplikacja. Komfort użytkowników podniesie także rezerwacja miejsc parkingowych i pomieszczeń z poziomu aplikacji czy wirtualna recepcja.

Zielona enklawa między budynkami

Przestrzeń między budynkami będzie stanowić ogólnodostępny skwer miejski. Tu zaplanowano zieloną część kompleksu, która ma służyć zarówno użytkownikom, jak i okolicznym mieszkańcom. Dla wielbicieli jednośladów przewidziano osobny wjazd oraz parkingi. Poza szafkami i prysznicami, budynek zostanie wyposażony w ładowarki dla hulajnóg elektrycznych i rowerów.

Ghelamco Group jest wiodącym europejskim inwestorem. Belgijski deweloper działa na rynku nieruchomości, biurowym i mieszkaniowym. Dodatkowo, spółka działa w sektorze handlowym, logistycznym i rekreacyjnym. W swoim portfolio spółka ma m.in. aktualnie realizowany biurowiec The Bridge w Warszawie, kompleks The Warsaw HUB oraz odrestaurowane przedwojenne kamienice przy Foksal 13/15.

Advertisement

DEVELOPER MAGAZINE

Centralna Vita w Krakowie. Nowy projekt dewelopera Develia

Published

on

8 budynków, 371 mieszkań, 5 kilometrów od Rynku Głównego. To w skrócie nowa inwestycja spółki Develia w Krakowie. Centralna Vita ma mieć również 8 dziedzińców.

Do sprzedaży został wprowadzony I etap inwestycji, w ramach którego powstanie 371 lokali o powierzchniach od 33 do 95 m kw. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w I kwartale br., a ukończenie – na koniec 2025 roku. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 11 400 zł brutto za mkw.

W mieszkaniach na osiedlu Centralna Vita, położonego w dzielnicy Czyżyny, zaprojektowano okna o podwyższonej wysokości. Ma to zapewnić ich dobre nasłonecznienie. Każdy lokal będzie posiadał balkon, loggię lub ogródek. 

Advertisement

– Centralna Vita to nowe otwarcie wśród naszych krakowskich inwestycji. Oferujemy szeroki wybór rozkładów i metraży, począwszy od kawalerek, aż po przestronne 4-pokojowe apartamenty rodzinne. Atrakcyjnie zaprojektowane przestrzenie zewnętrzne w postaci dziedzińców oraz terenów zielonych zapewnią miejsca do wypoczynku i rekreacji. Dodatkowo na parterach budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe, co podniesie komfort codziennego życia. Ze względu na atrakcyjne ceny polecamy ten projekt szczególnie osobom, które są na etapie wyboru pierwszego mieszkania – opisuje Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży w Develii.

Centralna Vita. Develia buduje w Krakowie

Mieszkańcy krakowskiej inwestycji będą mieli do dyspozycji m.in. plenerową siłownię, tężnię solankową, strefę piknikową z leżakami i dużymi stołami, ogrody do nasadzeń społecznych oraz place zabaw dla różnych grup wiekowych – od „klasycznych” piaskownic i trampolin dla najmłodszych, po tor parkurowy dla tych nieco starszych. Największa i najgłośniejsza strefa zabaw znajdzie się poza dziedzińcami, co zwiększy komfort mieszkańców. Na terenie osiedla powstanie również dużo zieleni, w tym zielniki, ogrody społeczne oraz miejsca do sadzenia warzyw. 

Ruch kołowy zostanie ograniczony do niezbędnego minimum. Auta będzie można parkować w podziemnych halach garażowych z komórkami lokatorskimi i schowkami na jednoślady oraz na stanowiskach naziemnych. W projekcie przewidziano również stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Advertisement

Mocną stroną inwestycji jest również jej lokalizacja na dynamicznie rozwijających się Czyżynach, które cieszą się rozbudowaną infrastrukturą lokalną. W sąsiedztwie działają liczne supermarkety (Lidl, CH Atut, Auchan), szkoły, przedszkola i placówki ochrony zdrowia. Nieopodal są też centrum wystawiennicze Expo Kraków oraz Tauron Arena, miejsce licznych koncertów i wydarzeń sportowych. Konsekwentnie rozrasta się sieć ścieżek rowerowych. Do krakowskiej starówki jest tylko 5 km, a nad Wisłę – 2 km, gdzie bez problemu dojedziemy autem w kilka minut. W planach jest uruchomienie w pobliżu nowej linii autobusowej.

Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Zielone Falenty od CK Development

Published

on

By

CK Development oferuje I etap osiedle Zielone Falenty pod Warszawą, fot. mat. prasowe

Spółka CK Development, wchodząca w skład CK Investments Holding, rusza z przedsprzedażą inwestycji w podwarszawskich Falentach Dużych. Projekt obejmie 70 mieszkań i segmentów w metrażach od 59 do 81 mkw. Ceny lokali zaczynają się już od 529 tys. zł. Deweloper szacuje zakończenie budowy na II kwartał 2025 roku.

Zielone Falenty powstaną pod Warszawą, w gminie Raszyn. Spółka zrealizuje tu docelowo 70 lokali. Natomiast w przedsprzedaży znajduje się obecnie I etap inwestycji obejmujący 18 z nich. Projekt zakłada budowę dwukondygnacyjnych budynków o nowoczesnej architekturze oferujących mieszkania i segmenty o powierzchni od 59 do 81 mkw. Każde z nich będzie posiadać własny ogródek oraz po dwa miejsca postojowe dla samochodów. Dodatkowo, mieszkania na górnym piętrze będą miały przestrzeń na poddaszu, którą klienci mogą zagospodarować we własnym zakresie.

— Nasza oferta stanowi doskonałą propozycję dla osób i rodzin szukających mieszkania blisko natury, z dala od miejskiego zgiełku i chaosu, ale przy utrzymaniu bezpośredniego kontaktu ze stolicą. Do granic Warszawy w linii prostej dzieli bowiem odległość około 3 km. W ramach projektu oferujemy do wyboru trzy typy budynków z mieszkaniami i segmentami dwupoziomowymi. Proponujemy również kompleksowe wykończenie pod klucz we współpracy z doświadczoną pracownią architektury — podkreślił Rafał Konarski, prezes zarządu CK Development.

Advertisement

Sprawdź również: Pozostałe inwestycje na rynku pierwotnym

Standard lokali obejmuje ogrzewanie gazowe oraz ogrzewanie podłogowe. Budynki zostaną także dostosowane do montażu paneli fotowoltaicznych.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Imponujący miesiąc Archicomu w Łodzi. Projekt Flow bije rekord

Published

on

By

30 dni i 30 proc. sprzedane. Takie tempo narzucił na inwestycji Flow deweloper Archicom. Dzięki projektowi w Łodzi pobił swój sprzedażowy rekord.

Flow powstaje w Nowym Centrum Łodzi. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Dworzec Łódź Fabryczna. W pierwszym etapie inwestycji dewelopera Archicom powstanie 9-piętrowy budynek. Znajdzie się w nim 186 mieszkań o metrażach od 26 mkw. do blisko 60 mkw. A także 6 lokali przeznaczonych na usługi, restauracje i kawiarnie. Dlatego też obiekt zaoferuje łącznie aż ponad 7.000 mkw. powierzchni użytkowej.

— Flow to kolejny projekt, poprzez który realizujemy strategię tworzenia przyjaznych i komfortowych przestrzeni do życia w mieście. Nasza rola jako dewelopera nie ogranicza się jedynie do zaprojektowania i wybudowania inwestycji. Niezwykle istotne jest dla nas stworzenie całej koncepcji i filozofii tego miejsca, które na stałe wpisze się w krajobraz tak priorytetowej przestrzeni miejskiej, jaką jest Nowe Centrum Łodzi. Dzięki Flow budować będziemy dodatkową wartość tej niezwykłej i ważnej dla mieszkańców miasta lokalizacji. Od samego początku upatrywaliśmy w tym projekcie ogromny potencjał, który ma swoje potwierdzenie w imponująco szybkiej sprzedaży lokali mieszkalnych już na pierwszym etapie realizacji inwestycji. Przez cztery tygodnie kupionych zostało 30 procent mieszkań. To umiejscawia Flow w czołówce naszych projektów pod względem sprzedaży w Łodzi — mówi Waldemar Olbryk, prezes firmy Archicom.

Advertisement

Flow powstaje w Łodzi. Archicom wybuduje 1250 mieszkań

W ramach inwestycji powstanie tu pięć budynków, w których łącznie znajdzie się 1250 mieszkań oraz lokale usługowo–gastronomiczne. Dlatego projekt realizować będzie koncepcję „miasta 15-minutowego”.Mieszkańcy będą mieli dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych miejsc w obrębie 15 minut piechotą od miejsca zamieszkania. Natomiast wyróżnikiem projektu będzie wszechobecna zieleń, wśród której pojawią się miejsca do odpoczynku i relaksu, a także organizacji inicjatyw artystycznych.

Inwestorem projektu Flow jest firma Archicom należąca do Grupy Echo Investment. Za projekt odpowiada Pracownia PIG Architekci. Pierwszy etap projektu zakończy się w 2025 roku. Natomiast zakończenie całej inwestycji planowane jest na koniec 2028 roku.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze