Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Na wakacje, inwestycyjnie, do życia. Sprawdzamy, co oferuje Pekabex

Published

on

Apartamenty Origin w Mechelinkach, fot. Pekabex

Apartamenty wakacyjne, mieszkania inwestycyjne, czy domy. Tuż nad morzem, w stolicy, a nawet Częstochowie. Przeglądamy ofertę spółki Pekabex Development.

Pekabex Developemnt należy do Grupy Pekabex. To największy polski producent elementów i konstrukcji prefabrykowanych. Wykorzystuje prefabrykaty w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i magazynowym.

Natomiast w sprzedaży ma obecnie pięć inwestycji znajdujących się w różnych miejscach Polski. Edward Więcek, członek zarządu Pekabex Development opowiada, że są dwie, które napawają do szczególną dumą.

Advertisement

— Są to obecnie dwa osiedla mieszkaniowe, Ja_Sielska i Casa Fiore. Pierwsze z nich znajduje się w Poznaniu. Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć miejsce, w którym lokalna społeczność może i chce się integrować. Casa Fiore przy ulicy Hafciarskiej na warszawskim Międzylesiu to również bardzo rodzinne osiedle, na którym naprawdę będzie chciało się mieszkać. Inspirację dla architektury czerpaliśmy z budynków śródziemnomorskich, a duże przeszklenia tworzą klimat nowoczesnej dzielnicy mieszkalnej. Osiedle znajduje się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, otoczone lasami i ogrodami, jest tam niesamowicie zielono, a do centrum Międzylesia można przejść w dosłownie kilka minut – opowiada Więcek.

Zaplanowano cztery różne strefy relaksu: miejsce wypoczynku dla dorosłych mieszkańców, dla osób z zacięciem sportowym stół do ping-ponga, przestrzeń dla dzieci do głośnej zabawy, scena, zjeżdżalnia i inne.

— Szczególny nacisk kładziemy na promocję zdrowego stylu życia. Zapewniliśmy pełną infrastrukturę dla rowerzystów – nie tylko miejsce, ale i stację napraw rowerów. Aby zachować charakter miejsca (Casa Fiore po włosku oznacza „dom kwiatów”), także zieleń została pieczołowicie zaprojekowana. Stawiamy na bezpieczną florę występującą lokalnie, unikamy roślin trujących, inwazyjnych, powodujących alergię.. Naszą dbałość o środowisko naturalne wykazujemy również w zakresie pozostawienia istniejącej zieleni. Pomimo zgody na wycinkę, postaraliśmy się zachować jak największą ilość drzew, każdy przypadek rozpatrując indywidualnie. Dla mieszkańców każde drzewo na osiedlu oznacza cień i niższe temperatury podczas upałów – opowiada Edward Więcek.

Advertisement

Osiedle JA_SIELSKA w Poznaniu

Inwestycja Ja_Sielska w Poznaniu, fot. Pekabex

Kameralne osiedle z garażem podziemnym w Poznaniu na Podolanach.. Dużo przestrzeni na osiedlu, mieszkania z ogródkami, plac zabaw dla różnych grup wiekowych, infrastruktura rowerowa. Dlatego cenić będą to miejsce osoby lubiące rozwiązania ekologiczne.

Wszystkie lokale w 1. i 2. etapie osiedla zostały sprzedane. Natomiast obecnie w 3. etapie są 124 lokale o zróżnicowanej powierzchni i układzie. Apartamenty na najwyższym piętrze będą posiadać antresolę, a większość z nich będzie miała także dostęp do tarasu o powierzchni nawet do 44,7 mkw. Do mieszkań na parterze przynależeć będą ogródki o powierzchni do 294 mkw.

Na osiedlu znajdować się będzie podziemna hala garażowa z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Teren inwestycji będzie ogrodzony, co ma zapewnić mieszkańcom prywatność i bezpieczeństwo. Wewnątrz osiedla znajdą się stojaki na rowery, stacja napraw, liczne strefy relaksu dla dorosłych, a także plac zabaw dla dzieci.

Osiedle CASA FIORE w Warszawie

Osiedle Casa Fiore w Warszawie, fot. Pekabex

— Dzięki kwiatom otaczającym apartamenty relaks psychiczny i fizyczny odpoczynek to nie problem. Własny ogród daje Ci możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem, zaproszenia gości lub zabawy z dziećmi. Tylko Ty decydujesz jak zaaranżujesz tę prywatną przestrzeń – zachwala inwestycję Pekabex.

Rzeczywiście, ana wizualizacjach rzucają się w oczy kwiaty i zieleń. To osiedle domów w zabudowie szeregowej powstaje w dzielnicy Wawer w Warszawie. Domy zaprojektowano z uwzględnieniem potrzeb pracy zdalnej.Czas wolny na osiedlu można spędzać we własnym ogrodzie lub w specjalnie zaprojektowanych strefach: zabaw, integracji, sportowej i rodzinnej.

Advertisement

Apartamenty wakacyjne CASA BAIA na Helu

Inwestycja Casa Baia na Helu, fot.. Pekabex

Apartamenty wakacyjne klasy premium położone w samym centrum Helu. Znajdują się tylko 250 m do plaży. Dlatego to doskonałe miejsce na urlop, a jednocześnie źródło dochodu z wynajmu.

—Kupując apartament korzystasz ze sportów wodnych, pięknych plaż i licznych ścieżek rowerowych. A wyjeżdżając możesz oddać go w ręce doświadczonego, sprawdzonego przez nas operatora aby generował zyski z najmu – opisuje inwestycję deweloper.

W 4-kondygnacyjnym budynku znajdują się apartamenty o różnorodnych metrażach i układach. Na dodatek można je wykończyć pod klucz w jednym z trzech dostępnych stylów.

OSIEDLE NEONOWE w Częstochowie

Osiedle Neonowe spółki Pekabex Development w Częstochowie, fot. Pekabex

Dla przyszłych mieszkańców do wyboru jest 177 mieszkań. Mają od 25 mkw. do 114 mkw. powierzchni. Natomiast ceny zaczynają się od 7900 za mkw.

— Nowoczesna inwestycja mieszkaniowa w Częstochowie, która sprawi, że częstochowskie Stare Miasto odzyska swój dawny blask i prestiż. Jest to projekt wymagający poszanowania sąsiedniej zabudowy, a jednocześnie nadający elegancji i wprowadzający nową jakość do śródmiejskiej architektury – informuje Pekabex.

Advertisement

ORIGIN APARTAMENTY w Mechelinkach

Apartamenty Origin w Mechelinkach, fot. Pekabex

Apartamenty Origin ReVital Mechelinki będą stanowić część Centrum Origin ReVital Mechelinki. To kompleks oddalony zaledwie 200 metrów od plaży w nadmorskich Mechelinkach. Inwestycja zlokalizowana jest na wzgórzu z którego roztacza się widok na morze, rezerwat przyrody oraz małą wioskę rybacką.

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

J.W. Construction z kolejną ekoinwestycją na Białołęce

Published

on

Osiedle ECOBerensona powstanie na warszawskiej Białołęce, fot. J.W. Construction

J.W. Construction ruszył właśnie ze sprzedażą mieszkań na osiedlu ECOBerensona. To kolejna już inwestycja mieszkaniowa, którą spółka realizuje bazując na prefabrykatach z drewna. Deweloper proponuje ekorozwiązania mające zapewnić niższe opłaty za energię, ogrzewanie oraz ciepłą wodę, dzięki pompom ciepła i instalacji systemu fotowoltaicznego.

Budowa osiedla podzielona jest na dwa etapy. Na początku J.W. Construction wybuduje cztery, trzykondygnacyjne budynki. Z czego, trzy z nich będą miały garaże podziemne, wykonane w technologii tradycyjnej. A więc, łącznie do oferty trafi 131 mieszkań o metrażach od 26 do 66 mkw. Do dyspozycji mieszkańców będą 82 miejsca postojowe w garażu oraz 53 naziemne. Natomiast drugi etap obejmie 138 mieszkań. Do tego jeden lokal usługowy przeznaczony na sklep spożywczy. Budynki powstaną w technologii modułowej drewnianej, przyjaznej dla środowiska i dla mieszkańców.

Nowe mieszkania na Białołęce od J.W. Construction

Warszawska Białołęka jest coraz częściej wybierana przez deweloperów mieszkaniowych. Pod koniec lipca, J.W. Construction, wprowadził do sprzedaży mieszkania w zlokalizowanej tu inwestycji Naturalnie Aluzyjna. To, że kolejny projekt, ECOBerensona, powstanie także w tej samej dzielnicy nie jest przypadkiem.

Advertisement

— Białołęka jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic stolicy. Mieszkańcy cenią ją z uwagi na nowoczesną zabudowę, bogatą infrastrukturę handlowo-usługową i coraz lepszą komunikację z innymi częściami miasta. Dużą część Białołęki zajmują tereny zielone: parki, rezerwaty, lasy oraz skwery. Nasze ekologiczne, kameralne inwestycje doskonale wpisują się w to zielone otoczenie — skomentowała Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Deweloperzy coraz częściej proponują ekologiczne rozwiązania

Deweloper zapewnia, że zarówno technologia szkieletowa, jak i naturalne materiały sprawiają, że budynki są przyjazne środowisku i praktycznie bezemisyjne. Dlatego, do budowy spółka użyje naturalnych, podlegających recyklingowi materiałów, jak drewno i wełna mineralna, która zapewni optymalne właściwości cieplne. Natomiast płyty gipsowo-włóknowe, produkowane na bazie naturalnych surowców, przy wykorzystaniu biotechnologii bazującej na naturalnych komponentach, są wolne od formaldehydu czy sztucznych barwników.

Reprezentantka spółki, Małgorzata Ostrowska, podsumowała walory ekologicznych rozwiązań:

Advertisement

— Zastosowane ekorozwiązania charakteryzują się nieporównywalnie większą efektywnością energetyczną w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna, ogrzewanie podłogowe to udogodnienia, dzięki którym mieszkańcy Osiedla ECOBerensona sporo zaoszczędzą na rachunkach za ogrzewanie, ciepłą wodę czy oświetlenie.

Więcej o inwestycji ECOBerensona na stronie dewelopera.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

BPI Real Estate rusza ze sprzedażą osiedla Cavallia

Published

on

By

Wizualizacja powstającego osiedla Cavallia w Poznaniu, fot. BPI Real Estate Poland

27 apartamentów w dwóch kameralnych budynkach. Podwyższony standard wykończenia, autorskie części wspólne i zrewitalizowane budynki w sąsiedztwie. BPI Real Estate Poland rusza ze sprzedażą inwestycji premium, zlokalizowanej na terenie dawnych koszar kawaleryjskich w Poznaniu.

Cavallia to nowy projekt BPI Real Estate Poland, zlokalizowany w poznańskiej dzielnicy Łazarz. To tu, pomiędzy ulicami Matejki, Ułańską i Grunwaldzką, powstaje wielofunkcyjne osiedle. Deweloper realizuje inwestycję we współpracy z Revive Poland.

BPI Real Estate zrewitalizuje historyczne koszary

W historycznym otoczeniu dawnych koszar kawaleryjskich powstaną na początek dwa budynki z 27 mieszkaniami. Lokale będą posiadać tarasy lub ogródki oraz 3m wysokości. Ponadto, deweloper wyposaży każdy z nich w indywidualną pompę ciepła. We wnętrzach budynków zostaną wykorzystane wysokiej jakości materiały, jak drewno, metal czy terrazzo.

Advertisement

Docelowo inwestycja obejmie 12 nowych budynków i rewitalizację 5 zabytkowych zabudowań. Architekci uzupełnili nowoczesną architekturę budynków o elementy nawiązujące do przeszłości. Natomiast na ścianach części wspólnych, znajdą się ceramiczne płaskorzeźby koni autorstwa Stanisława Bracha. Dzięki temu, widoczne będzie nawiązanie do historii terenu, który kiedyś był miejscem stacjonowania polskiej kawalerii z ponad 700 końmi.

Cavallia to osiedle zaprojektowane w duchu miasta 15-minutowego. To pozwoli mieszkańcom dostać się w ciągu kwadransa do wszystkich niezbędnych miejsc jak sklepy, szkoły czy tereny rekreacyjne. Poza budynkami mieszkalnymi, deweloper wybuduje tu również liczne punkty usługowe i biura.

— Cavallia to wyjątkowe miejsce dla każdego, kto ceni sobie komfort, spokój i estetykę. Najbardziej zależy nam na wybudowaniu osiedla zgodnego z filozofią zrównoważonego rozwoju. Dlatego też zdecydowaliśmy się na renowację zabytkowych budynków, a także stworzenie  nowych w duchu estetyki tego historycznego miejsca. Znamiennym jest fakt że aż 35% obszaru inwestycyjnego przeznaczymy na tereny zielone — przekazał Wojciech Smolak, dyrektor sprzedaży BPI Real Estate Poland.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

OKAM przeznaczy 25 lat na zbudowanie Miasta Przyszłości (GALERIA)

Published

on

OKAM zbuduje Miasto Przyszłości na terenach dawnych zakładów FSO w Warszawie

25 lat. Tyle potrzebuje deweloper, aby zrealizować wyjątkową wizję Miasta Przyszłości. OKAM przedstawił właśnie Master Plan na zagospodarowanie terenu po dawnych fabrykach FSO w Warszawie. Na 700 tys. mkw. powstanie zrównoważone osiedle obejmujące budynki mieszkalne, część handlowo-usługową, obiekty edukacyjne oraz 10 ha centralny park.

OKAM, deweloper specjalizujący się w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym, ma plan na zagospodarowanie 62 ha terenu po dawnej Fabryce Samochodów Osobowych na Żeraniu. Powstanie tam wielofunkcyjne i zrównoważone Miasto Przyszłości. F.S.O. PARK to osiedle, które ma opierać się na wartościach: ekologia, edukacja, wspólnota i zdrowy styl życia.

OKAM zbuduje ekologiczne osiedle z poszanowaniem historii

Deweloper zakupił pofabryczny teren w 2021 r. Zaczynając pracę nad koncepcją Master Planu, dwa lata temu, spółka podjęła decyzję o zachowaniu wybranych budynków i historycznych fragmentów. Poza poszanowaniem historii, dla dewelopera równie ważne są kwestie ekologiczne. Dlatego w projekcie przeznaczono 20 ha na tereny zielone, w tym 10 ha na centralny park. Powstaną tu nowoczesne mieszkania, placówki edukacyjne, a także przestrzenie handlowo-usługowe czy biurowe.

Advertisement

— Zgodnie z ideą “od wysokiej jakości pracy do wysokiej jakości życia” z terenu, będącego niegdyś miejscem pracy, pragniemy stworzyć wyjątkową, otwartą przestrzeń do życia. Dla osób, które są świadome siebie, swoich oczekiwań oraz wartości. Za główny cel postawiliśmy sobie zwrócenie uwagi na wyzwania współczesnego świata. W tym: zwiększający się poziom zanieczyszczenia środowiska, wzrost emisji CO2, izolację społeczną, hałas czy niewystarczającą edukację w tych tematach. Zacznijmy te zmiany razem w F.S.O. PARK, w miejscu, które ma łączyć. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz skali projektu wierzymy, że jest to jak najbardziej realne. A dzięki temu ta część Warszawy zmieni się nie do poznania dla obecnych i przyszłych pokoleń. Inwestycję łączącą przestrzenie: mieszkaniową, edukacyjno-sportową, handlowo-usługową czy biurową, w całości w duchu ekologii, chcemy prowadzić przy współpracy z partnerami, którzy wyznają wartości podobne do naszych i patrzą w tym samym kierunku, co my w duchu zrównoważonego rozwoju — przekazała Anna Watkowska, Członek Zarządu OKAM City i Lider Projektu F.S.O. PARK.

Wizualizacja części wspólnych na osiedlu F.S.O. PARK, fot. OKAM

12 tys. mieszkań i 13 tys. miejsc pracy

Powierzchnia użytkowa całego terenu wynosi ok. 700.000 mkw. Natomiast PUM blisko 440.000 mkw. Deweloper zaplanował start realizacji I etapu osiedla na I kwartał 2025 r. Prace rozpoczną się na działce przy ul. Jagiellońskiej 88. Poza budynkami mieszkalnymi z częścią handlowo-usługową, w tym etapie powstanie również pierwszy fragment parku. Do tego, docelowo w całej inwestycji powstanie ok. 12 tys. mieszkań oraz ok. 13 tys. nowych miejsc pracy. Realizacja całego F.S.O. PARK przewidziana jest na ok. 25 lat.

Miejsce otwarte dla lokalnej społeczności

Według przedstawionych założeń, Miasto Przyszłości będzie dostępne nie tylko dla mieszkańców. Osiedle nie będzie ogrodzone. Zaprojektowano tu przestrzenie publiczne i miejsca otwarte dla lokalnej społeczności. To wszystko w celu budowania wspólnoty. Co więcej, architekci zaplanowali przestrzeń pod eko-targ oraz strefy przeznaczone pod organizację wydarzeń kulturowych. A zielony park ciągnący się przez całą długość terenu, ma być również ogólnodostępny.

W Master Planie ujęto także placówki oświatowe. W I etapie inwestycji, OKAM zbuduje szkołę podstawową dla ponad 650 uczniów. Ponadto, spółka planuje zagospodarowanie terenów rekreacyjno-sportowych, publicznego skateparku, ścieżek biegowych i rowerowych. To wpisuje się w koncepcję ujmującą m.in. promowanie zdrowego stylu życia.

Advertisement
Deweloper zaplanował na osiedlu przestrzeń pod stworzenie eko-targu, fot. OKAM

Ekologia przede wszystkim. Brak samochodów na terenie kompleksu

Kluczowym elementem F.S.O. PARK mają być tereny zielone, które zajmą ok. 20 ha całego terenu. Zielono ma być również wokół i na budynkach. Natomiast według deklaracji dewelopera, przy budowie osiedla używane będą materiały przyjazne środowisku.

OKAM nawiązuje współpracę w partnerami biznesowymi reprezentującymi podobne wartości. W celu zagwarantowania ekologicznych rozwiązań, deweloper planuje fotowoltaikę, kolektory słoneczne i pompy ciepła. Według planu, na osiedlu ma powstać także system całkowitej retencji wody opadowej oraz wewnętrzna sieć niskotemperaturowa. Według prognoz ekspertów, zastosowane rozwiązania pozwolą o 100% zmniejszyć w miesiącach letnich zapotrzebowanie na energię cieplną z sieci potrzebną do grzania wody i klimatyzacji. Natomiast w sezonie zimowym o 34%.

Zgodnie z ekologiczną koncepcją, na terenie kompleksu będzie wyłączony ruch samochodów spalinowych (także osobowych). Deweloper zaplanował parkingi zbiorcze oraz punkty dla aut dostawczych i kurierów. Co więcej, do dyspozycji mieszkańców OKAM ma przekazać pojazdy elektryczne czy rowery. Plan jest ambitny. Bo przewiduje zmniejszenie zapotrzebowania na transport własnym samochodem aż o 70%.

Brak samochodów na terenie kompleksu to część założeń Master Planu, fot. OKAM

F.S.O. PARK powstanie przy wsparciu władz Warszawy

Projekt został stworzony przez OKAM, we współpracy z pracowniami WXCA oraz SAWAWA. Ponadto, nawiązuje on do Master Planu opracowanego przez firmę Dawos na zlecenie Urzędu m. st. Warszawy w 2019 r. Jak podkreśla spółka, bez wsparcia władz miasta oraz partnerów biznesowych nie byłoby szansy na zrealizowanie tej wizji.

— Aby tak rewolucyjna koncepcja F.S.O. PARK miała szansę urzeczywistnić się, niezbędna jest dobra wola i zaangażowanie wszystkich, od instytucji samorządowych, organizacji lokalnych, aż po partnerów i ekspertów, a także lokalnej społeczności, sami nie będziemy w stanie tego osiągnąć. Wierzymy, że tylko wspólnymi siłami możemy odmienić oblicze postindustrialnych terenów na Pradze-Północ i nadać im nowe życie. Mamy nadzieję, że wspólnie możemy zmienić ten mały kawałek świata na lepsze a inni pójdą w nasze ślady — podkreślił Arie Koren, założyciel OKAM Capital i CEO OKAM City, spółki realizującej inwestycję.

Advertisement

Deweloper pracował z władzami Warszawy, partnerami oraz ekspertami, przez 2 lata od zakupu terenu, aby wspólnie wypracować najlepszą wizję Miasta Przyszłości.Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze