Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Na wakacje, inwestycyjnie, do życia. Sprawdzamy, co oferuje Pekabex

Published

on

Apartamenty Origin w Mechelinkach, fot. Pekabex

Apartamenty wakacyjne, mieszkania inwestycyjne, czy domy. Tuż nad morzem, w stolicy, a nawet Częstochowie. Przeglądamy ofertę spółki Pekabex Development.

Pekabex Developemnt należy do Grupy Pekabex. To największy polski producent elementów i konstrukcji prefabrykowanych. Wykorzystuje prefabrykaty w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i magazynowym.

Natomiast w sprzedaży ma obecnie pięć inwestycji znajdujących się w różnych miejscach Polski. Edward Więcek, członek zarządu Pekabex Development opowiada, że są dwie, które napawają do szczególną dumą.

Advertisement

— Są to obecnie dwa osiedla mieszkaniowe, Ja_Sielska i Casa Fiore. Pierwsze z nich znajduje się w Poznaniu. Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć miejsce, w którym lokalna społeczność może i chce się integrować. Casa Fiore przy ulicy Hafciarskiej na warszawskim Międzylesiu to również bardzo rodzinne osiedle, na którym naprawdę będzie chciało się mieszkać. Inspirację dla architektury czerpaliśmy z budynków śródziemnomorskich, a duże przeszklenia tworzą klimat nowoczesnej dzielnicy mieszkalnej. Osiedle znajduje się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, otoczone lasami i ogrodami, jest tam niesamowicie zielono, a do centrum Międzylesia można przejść w dosłownie kilka minut – opowiada Więcek.

Zaplanowano cztery różne strefy relaksu: miejsce wypoczynku dla dorosłych mieszkańców, dla osób z zacięciem sportowym stół do ping-ponga, przestrzeń dla dzieci do głośnej zabawy, scena, zjeżdżalnia i inne.

— Szczególny nacisk kładziemy na promocję zdrowego stylu życia. Zapewniliśmy pełną infrastrukturę dla rowerzystów – nie tylko miejsce, ale i stację napraw rowerów. Aby zachować charakter miejsca (Casa Fiore po włosku oznacza „dom kwiatów”), także zieleń została pieczołowicie zaprojekowana. Stawiamy na bezpieczną florę występującą lokalnie, unikamy roślin trujących, inwazyjnych, powodujących alergię.. Naszą dbałość o środowisko naturalne wykazujemy również w zakresie pozostawienia istniejącej zieleni. Pomimo zgody na wycinkę, postaraliśmy się zachować jak największą ilość drzew, każdy przypadek rozpatrując indywidualnie. Dla mieszkańców każde drzewo na osiedlu oznacza cień i niższe temperatury podczas upałów – opowiada Edward Więcek.

Advertisement

Osiedle JA_SIELSKA w Poznaniu

Inwestycja Ja_Sielska w Poznaniu, fot. Pekabex

Kameralne osiedle z garażem podziemnym w Poznaniu na Podolanach.. Dużo przestrzeni na osiedlu, mieszkania z ogródkami, plac zabaw dla różnych grup wiekowych, infrastruktura rowerowa. Dlatego cenić będą to miejsce osoby lubiące rozwiązania ekologiczne.

Wszystkie lokale w 1. i 2. etapie osiedla zostały sprzedane. Natomiast obecnie w 3. etapie są 124 lokale o zróżnicowanej powierzchni i układzie. Apartamenty na najwyższym piętrze będą posiadać antresolę, a większość z nich będzie miała także dostęp do tarasu o powierzchni nawet do 44,7 mkw. Do mieszkań na parterze przynależeć będą ogródki o powierzchni do 294 mkw.

Na osiedlu znajdować się będzie podziemna hala garażowa z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Teren inwestycji będzie ogrodzony, co ma zapewnić mieszkańcom prywatność i bezpieczeństwo. Wewnątrz osiedla znajdą się stojaki na rowery, stacja napraw, liczne strefy relaksu dla dorosłych, a także plac zabaw dla dzieci.

Osiedle CASA FIORE w Warszawie

Osiedle Casa Fiore w Warszawie, fot. Pekabex

— Dzięki kwiatom otaczającym apartamenty relaks psychiczny i fizyczny odpoczynek to nie problem. Własny ogród daje Ci możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem, zaproszenia gości lub zabawy z dziećmi. Tylko Ty decydujesz jak zaaranżujesz tę prywatną przestrzeń – zachwala inwestycję Pekabex.

Rzeczywiście, ana wizualizacjach rzucają się w oczy kwiaty i zieleń. To osiedle domów w zabudowie szeregowej powstaje w dzielnicy Wawer w Warszawie. Domy zaprojektowano z uwzględnieniem potrzeb pracy zdalnej.Czas wolny na osiedlu można spędzać we własnym ogrodzie lub w specjalnie zaprojektowanych strefach: zabaw, integracji, sportowej i rodzinnej.

Advertisement

Apartamenty wakacyjne CASA BAIA na Helu

Inwestycja Casa Baia na Helu, fot.. Pekabex

Apartamenty wakacyjne klasy premium położone w samym centrum Helu. Znajdują się tylko 250 m do plaży. Dlatego to doskonałe miejsce na urlop, a jednocześnie źródło dochodu z wynajmu.

—Kupując apartament korzystasz ze sportów wodnych, pięknych plaż i licznych ścieżek rowerowych. A wyjeżdżając możesz oddać go w ręce doświadczonego, sprawdzonego przez nas operatora aby generował zyski z najmu – opisuje inwestycję deweloper.

W 4-kondygnacyjnym budynku znajdują się apartamenty o różnorodnych metrażach i układach. Na dodatek można je wykończyć pod klucz w jednym z trzech dostępnych stylów.

OSIEDLE NEONOWE w Częstochowie

Osiedle Neonowe spółki Pekabex Development w Częstochowie, fot. Pekabex

Dla przyszłych mieszkańców do wyboru jest 177 mieszkań. Mają od 25 mkw. do 114 mkw. powierzchni. Natomiast ceny zaczynają się od 7900 za mkw.

— Nowoczesna inwestycja mieszkaniowa w Częstochowie, która sprawi, że częstochowskie Stare Miasto odzyska swój dawny blask i prestiż. Jest to projekt wymagający poszanowania sąsiedniej zabudowy, a jednocześnie nadający elegancji i wprowadzający nową jakość do śródmiejskiej architektury – informuje Pekabex.

Advertisement

ORIGIN APARTAMENTY w Mechelinkach

Apartamenty Origin w Mechelinkach, fot. Pekabex

Apartamenty Origin ReVital Mechelinki będą stanowić część Centrum Origin ReVital Mechelinki. To kompleks oddalony zaledwie 200 metrów od plaży w nadmorskich Mechelinkach. Inwestycja zlokalizowana jest na wzgórzu z którego roztacza się widok na morze, rezerwat przyrody oraz małą wioskę rybacką.

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Euro Styl rozbudowuje gdańską Morenę

Published

on

Euro Styl wprowadził do sprzedaży ponad 140 mieszkań na gdańskiej Morenie, fot. mat. prasowe

Ponad 140 nowych mieszkań w dwóch 9-kondygnacyjnych budynkach pojawiło się w ofercie Euro Stylu. Deweloper kontynuuje realizację Osiedla Synteza w znanej części Gdańska, dzielnicy Morena. Klienci mają do wyboru lokale od 32 do 72 mkw.

Docelowo Osiedle Synteza będzie się składać z siedmiu budynków mieszkalnych. Z czego dwa z nich powstaną w aktualnie realizowanym etapie inwestycji i zaoferują ponad 140 mieszkań. Deweloper proponuje lokale od 1- do 4-pokojowych w metrażach liczących do 72 mkw.

— Osiedle Synteza powstaje u zbiegu ulic Piekarniczej i Lema. Pożądana lokalizacja i świetne skomunikowanie z ważnymi punktami na mapie Gdańska sprawiają, że oferta tego osiedla doskonale wpisuje się w potrzeby różnych grup klientów. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób poszukujących mieszkania dla siebie, jak i pod wynajem — opowiada Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży Euro Stylu.

Advertisement

Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl

Osiedle powstaje w dzielnicy Morena, która cieszy się popularnością zarówno wśród mieszkańców Gdańska, jak i wśród deweloperów. Dodatkowo, w okolicy jest rozbudowany transport publiczny, znajdują się tu szkoły i przedszkola, punkty medyczne, sklepy i tereny zielone. Ponadto, w pobliżu mieści się Galeria Morena. Na osiedlu zaprojektowano lokale usługowe, w tym przedszkole z placem zabaw, znajdujące się w osobnym, 1-piętrowym budynku.

Deweloper szacuje zakończenie nowego etapu inwestycji na III kwartał 2026 roku.

Przeczytaj także: Wzgórze Hoplity. Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wrocław. Nowe mieszkania na Maślicach

Published

on

Augustowska Vita powstanie na wrocławskich Maślicach i pomieści 84 nowe mieszkania, fot. mat. prasowe

Develia rozpoczęła sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita pomieści 84 nowe mieszkania w dwóch budynkach o niskiej zabudowie. Deweloper określa projekt jako dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych rodzin.

Dwa budynki, 84 lokale, powierzchnie od 44 do 89 metrów kwadratowych – tak Develia zapowiada swoją nową inwestycję na wrocławskich Maślicach. W zależności od kondygnacji, każde z mieszkań będzie posiadać balkon lub zielony ogródek. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery.

Wrocław. Powstanie Augustowska Vita i 84 nowe mieszkania

Deweloper podkreśla, że najmocniejszym punktem inwestycji jest bogata infrastruktura lokalna, szczególnie pomocna młodym rodzinom. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne, np. niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny czy szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Nieopodal powstającego osiedla zlokalizowane są też centra handlowe N-Park i Pasaż Królewiecki, a także popularne supermarkety. Dodatkowo, nie brakuje tu również restauracji, piekarni, punktów usługowych i klubów fitness.

Advertisement

— Młodzi rodzice to jedna z najbardziej wymagających grup nabywców na rynku nieruchomości. Poszukując mieszkania, kładą nacisk na bliskość przedszkoli i szkół, placów zabaw, terenów zielonych i rekreacyjnych oraz placówek ochrony zdrowia. Augustowska Vita to projekt, który spełnia te potrzeby, dlatego jestem przekonany, że zainteresowanie tym projektem będzie duże — skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia.

Zgodnie z deklaracją inwestora, 48% obszaru osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek na terenie inwestycji znajdą się także stojaki na rowery oraz stacja naprawcza.

Projekt architektoniczny opracowała pracownia Olejnik Pracownia Projektowa. Develia planuje zakończenie budowy na IV kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się od 10 499 zł za mkw.

Advertisement
Continue Reading

DEVELOPER MAGAZINE

Centralna Vita w Krakowie. Nowy projekt dewelopera Develia

Published

on

8 budynków, 371 mieszkań, 5 kilometrów od Rynku Głównego. To w skrócie nowa inwestycja spółki Develia w Krakowie. Centralna Vita ma mieć również 8 dziedzińców.

Do sprzedaży został wprowadzony I etap inwestycji, w ramach którego powstanie 371 lokali o powierzchniach od 33 do 95 m kw. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w I kwartale br., a ukończenie – na koniec 2025 roku. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 11 400 zł brutto za mkw.

W mieszkaniach na osiedlu Centralna Vita, położonego w dzielnicy Czyżyny, zaprojektowano okna o podwyższonej wysokości. Ma to zapewnić ich dobre nasłonecznienie. Każdy lokal będzie posiadał balkon, loggię lub ogródek. 

Advertisement

– Centralna Vita to nowe otwarcie wśród naszych krakowskich inwestycji. Oferujemy szeroki wybór rozkładów i metraży, począwszy od kawalerek, aż po przestronne 4-pokojowe apartamenty rodzinne. Atrakcyjnie zaprojektowane przestrzenie zewnętrzne w postaci dziedzińców oraz terenów zielonych zapewnią miejsca do wypoczynku i rekreacji. Dodatkowo na parterach budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe, co podniesie komfort codziennego życia. Ze względu na atrakcyjne ceny polecamy ten projekt szczególnie osobom, które są na etapie wyboru pierwszego mieszkania – opisuje Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży w Develii.

Centralna Vita. Develia buduje w Krakowie

Mieszkańcy krakowskiej inwestycji będą mieli do dyspozycji m.in. plenerową siłownię, tężnię solankową, strefę piknikową z leżakami i dużymi stołami, ogrody do nasadzeń społecznych oraz place zabaw dla różnych grup wiekowych – od „klasycznych” piaskownic i trampolin dla najmłodszych, po tor parkurowy dla tych nieco starszych. Największa i najgłośniejsza strefa zabaw znajdzie się poza dziedzińcami, co zwiększy komfort mieszkańców. Na terenie osiedla powstanie również dużo zieleni, w tym zielniki, ogrody społeczne oraz miejsca do sadzenia warzyw. 

Ruch kołowy zostanie ograniczony do niezbędnego minimum. Auta będzie można parkować w podziemnych halach garażowych z komórkami lokatorskimi i schowkami na jednoślady oraz na stanowiskach naziemnych. W projekcie przewidziano również stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Advertisement

Mocną stroną inwestycji jest również jej lokalizacja na dynamicznie rozwijających się Czyżynach, które cieszą się rozbudowaną infrastrukturą lokalną. W sąsiedztwie działają liczne supermarkety (Lidl, CH Atut, Auchan), szkoły, przedszkola i placówki ochrony zdrowia. Nieopodal są też centrum wystawiennicze Expo Kraków oraz Tauron Arena, miejsce licznych koncertów i wydarzeń sportowych. Konsekwentnie rozrasta się sieć ścieżek rowerowych. Do krakowskiej starówki jest tylko 5 km, a nad Wisłę – 2 km, gdzie bez problemu dojedziemy autem w kilka minut. W planach jest uruchomienie w pobliżu nowej linii autobusowej.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze