Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Na wakacje, inwestycyjnie, do życia. Sprawdzamy, co oferuje Pekabex

Published

on

Apartamenty Origin w Mechelinkach, fot. Pekabex

Apartamenty wakacyjne, mieszkania inwestycyjne, czy domy. Tuż nad morzem, w stolicy, a nawet Częstochowie. Przeglądamy ofertę spółki Pekabex Development.

Pekabex Developemnt należy do Grupy Pekabex. To największy polski producent elementów i konstrukcji prefabrykowanych. Wykorzystuje prefabrykaty w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i magazynowym.

Natomiast w sprzedaży ma obecnie pięć inwestycji znajdujących się w różnych miejscach Polski. Edward Więcek, członek zarządu Pekabex Development opowiada, że są dwie, które napawają do szczególną dumą.

Advertisement

— Są to obecnie dwa osiedla mieszkaniowe, Ja_Sielska i Casa Fiore. Pierwsze z nich znajduje się w Poznaniu. Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć miejsce, w którym lokalna społeczność może i chce się integrować. Casa Fiore przy ulicy Hafciarskiej na warszawskim Międzylesiu to również bardzo rodzinne osiedle, na którym naprawdę będzie chciało się mieszkać. Inspirację dla architektury czerpaliśmy z budynków śródziemnomorskich, a duże przeszklenia tworzą klimat nowoczesnej dzielnicy mieszkalnej. Osiedle znajduje się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, otoczone lasami i ogrodami, jest tam niesamowicie zielono, a do centrum Międzylesia można przejść w dosłownie kilka minut – opowiada Więcek.

Zaplanowano cztery różne strefy relaksu: miejsce wypoczynku dla dorosłych mieszkańców, dla osób z zacięciem sportowym stół do ping-ponga, przestrzeń dla dzieci do głośnej zabawy, scena, zjeżdżalnia i inne.

— Szczególny nacisk kładziemy na promocję zdrowego stylu życia. Zapewniliśmy pełną infrastrukturę dla rowerzystów – nie tylko miejsce, ale i stację napraw rowerów. Aby zachować charakter miejsca (Casa Fiore po włosku oznacza „dom kwiatów”), także zieleń została pieczołowicie zaprojekowana. Stawiamy na bezpieczną florę występującą lokalnie, unikamy roślin trujących, inwazyjnych, powodujących alergię.. Naszą dbałość o środowisko naturalne wykazujemy również w zakresie pozostawienia istniejącej zieleni. Pomimo zgody na wycinkę, postaraliśmy się zachować jak największą ilość drzew, każdy przypadek rozpatrując indywidualnie. Dla mieszkańców każde drzewo na osiedlu oznacza cień i niższe temperatury podczas upałów – opowiada Edward Więcek.

Advertisement

Osiedle JA_SIELSKA w Poznaniu

Inwestycja Ja_Sielska w Poznaniu, fot. Pekabex

Kameralne osiedle z garażem podziemnym w Poznaniu na Podolanach.. Dużo przestrzeni na osiedlu, mieszkania z ogródkami, plac zabaw dla różnych grup wiekowych, infrastruktura rowerowa. Dlatego cenić będą to miejsce osoby lubiące rozwiązania ekologiczne.

Wszystkie lokale w 1. i 2. etapie osiedla zostały sprzedane. Natomiast obecnie w 3. etapie są 124 lokale o zróżnicowanej powierzchni i układzie. Apartamenty na najwyższym piętrze będą posiadać antresolę, a większość z nich będzie miała także dostęp do tarasu o powierzchni nawet do 44,7 mkw. Do mieszkań na parterze przynależeć będą ogródki o powierzchni do 294 mkw.

Na osiedlu znajdować się będzie podziemna hala garażowa z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Teren inwestycji będzie ogrodzony, co ma zapewnić mieszkańcom prywatność i bezpieczeństwo. Wewnątrz osiedla znajdą się stojaki na rowery, stacja napraw, liczne strefy relaksu dla dorosłych, a także plac zabaw dla dzieci.

Osiedle CASA FIORE w Warszawie

Osiedle Casa Fiore w Warszawie, fot. Pekabex

— Dzięki kwiatom otaczającym apartamenty relaks psychiczny i fizyczny odpoczynek to nie problem. Własny ogród daje Ci możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem, zaproszenia gości lub zabawy z dziećmi. Tylko Ty decydujesz jak zaaranżujesz tę prywatną przestrzeń – zachwala inwestycję Pekabex.

Rzeczywiście, ana wizualizacjach rzucają się w oczy kwiaty i zieleń. To osiedle domów w zabudowie szeregowej powstaje w dzielnicy Wawer w Warszawie. Domy zaprojektowano z uwzględnieniem potrzeb pracy zdalnej.Czas wolny na osiedlu można spędzać we własnym ogrodzie lub w specjalnie zaprojektowanych strefach: zabaw, integracji, sportowej i rodzinnej.

Advertisement

Apartamenty wakacyjne CASA BAIA na Helu

Inwestycja Casa Baia na Helu, fot.. Pekabex

Apartamenty wakacyjne klasy premium położone w samym centrum Helu. Znajdują się tylko 250 m do plaży. Dlatego to doskonałe miejsce na urlop, a jednocześnie źródło dochodu z wynajmu.

—Kupując apartament korzystasz ze sportów wodnych, pięknych plaż i licznych ścieżek rowerowych. A wyjeżdżając możesz oddać go w ręce doświadczonego, sprawdzonego przez nas operatora aby generował zyski z najmu – opisuje inwestycję deweloper.

W 4-kondygnacyjnym budynku znajdują się apartamenty o różnorodnych metrażach i układach. Na dodatek można je wykończyć pod klucz w jednym z trzech dostępnych stylów.

OSIEDLE NEONOWE w Częstochowie

Osiedle Neonowe spółki Pekabex Development w Częstochowie, fot. Pekabex

Dla przyszłych mieszkańców do wyboru jest 177 mieszkań. Mają od 25 mkw. do 114 mkw. powierzchni. Natomiast ceny zaczynają się od 7900 za mkw.

— Nowoczesna inwestycja mieszkaniowa w Częstochowie, która sprawi, że częstochowskie Stare Miasto odzyska swój dawny blask i prestiż. Jest to projekt wymagający poszanowania sąsiedniej zabudowy, a jednocześnie nadający elegancji i wprowadzający nową jakość do śródmiejskiej architektury – informuje Pekabex.

Advertisement

ORIGIN APARTAMENTY w Mechelinkach

Apartamenty Origin w Mechelinkach, fot. Pekabex

Apartamenty Origin ReVital Mechelinki będą stanowić część Centrum Origin ReVital Mechelinki. To kompleks oddalony zaledwie 200 metrów od plaży w nadmorskich Mechelinkach. Inwestycja zlokalizowana jest na wzgórzu z którego roztacza się widok na morze, rezerwat przyrody oraz małą wioskę rybacką.

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Nowe mieszkania w Warszawie. To część Soho by Yareal

Published

on

By

Yareal wprowadził do sprzedaży ostatni budynek w kompleksie Soho, fot. mat. prasowe

Deweloper Yareal wprowadził do oferty 180 lokali w budynku Soho 12 na warszawskim Kamionku. Klienci mają do wyboru powierzchnie od 30 do 130 mkw. Planowany budynek powstanie od strony ulicy Żupniczej, a prace budowlane ruszą wiosną br. Nowe mieszkania są już w sprzedaży.

Soho 12 to ostatni budynek, który deweloper zrealizuje w ramach kompleksu Soho by Yareal. Liczący od sześciu do ośmiu pięter budynek ma nawiązywać architektonicznie do wcześniej zrealizowanych etapów.

— To, co szczególnie wyróżnia Soho 12 to ciekawa, zróżnicowana elewacja spójna z koncepcją całego Soho by Yareal oraz bogata oferta mieszkań – od jedno- do pięciopokojowych penthouse’ów, o powierzchni od 30 mkw. do 130 mkw. Budynek będzie miał od sześciu do ośmiu pięter, a dzięki jego zróżnicowanej wysokości wiele mieszkań będzie dysponowało atrakcyjnymi tarasami. Podobnie jak sąsiadujące budynki, Soho 12 będzie kaskadowo schodził w stronę parku tworząc wewnętrzne zielone dziedzińce. Wysokiej jakości wykończenie terenów wspólnych i otwartego niedawno parku linearnego już teraz dopełnia urbanistykę projektu, jego urozmaiconą architekturę i wielofunkcyjny charakter Soho by Yareal — mówi Jacek Zengteler, prezes zarządu Yareal.

Advertisement

Zobacz także: Działalność dewelopera Yareal

Soho by Yareal, miasto 15-minutowe

Zgodnie z zamysłem twórców, projekt Soho by Yareal powstaje zgodnie z ideą miasta 15-minutowego. Deweloper przewidział na terenie kompleksu kilkadziesiąt lokali na wynajem, które mają zapewnić mieszkańcom dostęp do usług, handlu i rozrywki. Natomiast lokalne życie kręci się wokół zielonej osi – rozciągającego się wzdłuż inwestycji 300-metrowego parku linearnego.

Na terenie całej inwestycji nowe mieszkania znajdzie łącznie 900 rodzin. Soho by Yareal znajduje się w sąsiedztwie Parku Skaryszewskiego, który jest jednym z największych parków w Warszawie. Ponadto, nieopodal inwestycji planowana jest stacja trzeciej linii metra.

Advertisement

Yareal planuje Dzień Otwarty dla zainteresowanych ofertą w najbliższą sobotę 24 lutego. Event odbędzie się w nowym biurze sprzedaży, znajdującym się na parterze budynku Rubin (wejście od strony parku linearnego).

Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

J.W. Construction. Kolejne mieszkania przy Parku Śląskim

Published

on

J.W. Construction oferuje mieszkania przy Parku Śląskim, fot. mat. prasowe

Grupa J.W. Construction wprowadziła do sprzedaży kolejną pulę mieszkań na Osiedlu Kościuszki w Chorzowie. Deweloper wskazuje, że głównym atutem inwestycji jest atrakcyjna lokalizacja w samym centrum miasta, tuż przy Parku Śląskim, a także wysoki standard wykończenia. W ofercie znajdują się lokale o powierzchni od 31 do 80 mkw.

Spółka J.W. Construction zakończyła budowę Osiedla Kościuszki w połowie 2023 roku. Cały projekt składa się łącznie z 6 budynków o zróżnicowanej wysokości. W pierwszym etapie powstały dwa budynki, mieszczące 110 mieszkań. Drugi etap to kolejne cztery budynki ze 154 mieszkaniami.

Zobacz także: Mieszkania w Katowicach od 8 850 zł za mkw.

Advertisement

Aktualnie deweloper wprowadził do sprzedaży budynek liczący 89 mieszkań o podwyższonym standardzie. Klienci mają do wyboru zarówno kawalerki, jak i 2- oraz 3- pokojowe mieszkania. Ponadto, dostępne są jeszcze większe 4-pokojowe lokale o powierzchni do 80 mkw. Istnieje możliwość zakupu miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych bądź na parkingu naziemnym. Osiedle jest ogrodzone i chronione.

Osiedle Kościuszki od J.W. Construction. Nowe mieszkania w ofercie

Zdecydowanym wyróżnikiem inwestycji, jest jej położenie. Osiedle mieści się w centrum Chorzowa, tuż przy głównych węzłach komunikacyjnych, placówkach edukacyjnych czy punktach handlowo-usługowych. Ponadto, w sąsiedztwie znajduje się ceniony przez mieszkańców Park Śląski.

— Aglomeracja Śląska to unikalny rynek nieruchomości, wyróżniający się na tle reszty kraju bardzo korzystnym stosunkiem zarobków do cen nieruchomości. Choć o Śląsku mówi się głównie przez pryzmat Katowic, naszą uwagę przykuwają właśnie mniejsze, ościenne miasta, jak Chorzów, które bardzo dobrze rokują pod kątem inwestycyjnym — podkreśla Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Sprzedaży i Marketingu J.W. Construction. — Chorzów jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą aglomeracji, ma też rozwinięty rynek pracy i  jest miejscem przyjaznym do życia, m.in. dzięki rosnącej świadomości ekologicznej jego mieszkańców czy licznym inicjatywom zwiększającym jakość i komfort życia Chorzowian — dodaje.

Advertisement

Osiedle Kościuszki jest kolejną inwestycją na Górnym Śląsku w portfolio dewelopera. Spółka zrealizowała tu również Osiedle Nowe Tysiąclecie w Katowicach. J.W. Construction podkreśla, że Aglomeracja Śląska ma duży potencjał inwestycyjny.

Więcej szczegółów o dostępnych mieszkaniach można uzyskać kontaktując się z deweloperem.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Cordia oferuje apartamenty inwestycyjne w Sopocie

Published

on

Haffnera Resience powstaje w Sopocie i jest zlokalizowane drugiej linii brzegowej od morza, fot. mat. prasowe

Haffnera Residence to już druga inwestycja spółki Cordia w Sopocie. W dwóch 4-piętrowych apartamentowcach, deweloper zrealizuje 133 lokale o różnym przeznaczeniu i o powierzchniach od 28 do 190 mkw. Budynki zlokalizowano w drugiej linii brzegowej, a ich budowa rozpocznie się w I kwartale 2024 roku.

Cordia, deweloper realizujący inwestycje mieszkaniowe od 2014 roku w Polsce, rusza z trzecią inwestycją w Trójmieście. Haffnera Residence dedykuje osobom myślącym o inwestycji w nieruchomości. Główną zaletą projektu jest lokalizacja. Przy ulicy Haffnera, na granicy Parku Północnego i w drugiej linii brzegowej, 5 minut od sopockiej plaży.

— Miasta położone na wybrzeżu stają się coraz popularniejszą lokalizacją inwestycyjną. Od kilku lat obserwujemy rosnący popyt na lokale blisko morza, które gwarantują wysoką stopę zwrotu. Haffnera Residence to wyjątkowy projekt łączący te cechy. Jedyna inwestycja w Sopocie w standardzie premium, położona na działce tak blisko morza — przekonuje Tomasz Łapiński, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska. — Została zaprojektowana z myślą o ludziach, poszukujących ochrony kapitału poprzez nieruchomość w prestiżowej nadmorskiej lokalizacji. Przyjazne dla pracy zdalnej otoczenie inwestycji oraz dogodne połączenia Sopotu z dużymi miastami sprawiają, że jest to idealne miejsce na pobyt stały. To wszystko w połączeniu z unikatowym projektem lokalnej pracowni architektonicznej sprawia, że Haffnera Residence to niezwykle atrakcyjna propozycja zarówno dla inwestorów, jak też osób poszukujących apartamentu na własne potrzeby.

Advertisement

Cordia stawia na zielone otoczenie

Projekt inwestycji przewiduje zielone dachy z zielenią ekstensywną. Ma ona zapewnić retencję wody deszczowej, oczyszczać powietrze i obniżać temperaturę otoczenia. Ponadto, części wspólne są bogate w zieleń niską i wysoką. W tym, starodrzew złożony z m.in. klonów, jesionów, dębów i wierzb. Co więcej, deweloper planuje też nowe nasadzenia. Natomiast przy ulicy Haffnera rośnie 80 ze 100 lip, które Cordia posadziła w 2022 roku.

Wizualizacja Haffnera Residence w Sopocie, fot. mat. prasowe

Osiedle jest zlokalizowane na terenie strefy ochrony otoczenia zabytkowego zespołu krajobrazowego Sopotu. Dodatkowo, w strefie ochrony uzdrowiskowej Uzdrowiska Sopot. Apartamenty na ostatnich kondygnacjach, będą mieć własne wyjścia na prywatne tarasy na dachu. Natomiast lokale parterowe mają przynależne ogródki.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze