Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Piotra 4. Powstaną mieszkania w Gdyni z widokiem na marinę i port

Published

on

Inwestycja Piotra 4 w Gdyni, fot. Flora Development

96 apartamentów, z największym o powierzchni 171 mkw. Wewnętrzne, zajmujące 700 mkw. patio. A także widok na marinę jachtową i port. Flora Development buduje Piotra 4 w Gdyni.

Lokalizacja inwestycji Piotra 4 jest niezwykle ciekawa. Z jednej strony można podziwiać miasto, z drugiej port, do którego jest jedynie 150 metrów. Inwestorem jest Flora Development. Deweloper specjalizuje się w kameralnych inwestycjach apartamentowych.

— Wiemy, że tworzone przez nas miejsca pozostaną w przestrzeni publicznej przez lata i będą świadectwem naszej pracy. Wierzymy, że nasz autorski proces zrozumienia lokalizacji oraz lokalnej społeczności w połączeniu z wartościami, którymi się kierujemy sprawią, że w przyszłości nasze projekty będą lepiej służyły ich mieszkańcom i sąsiadom. Lubimy mówić, że jesteśmy „kraftowym” deweloperem. Oznacza to, że jesteśmy świetnie zgranym i ambitnym zespołem, który bardzo starannie dobiera realizowane projekty oraz wykonawców, z którymi współpracuje — mówi Dominik Różański, prezes zarządu z Flora Development.

Advertisement
Inwestycja Piotra 4 w Gdyni, fot. Flora Developmen

— Staranne dopracowanie każdego detalu w połączeniu z poszanowaniem tradycji związanej z architekturą i urbanistyką, pozwalają nam tworzyć autentyczne i niepowtarzalne pod względem charakteru miejsca, niczym spod igły prawdziwego mistrza rzemiosła. Wielkość projektu nigdy nie jest dla nas celem samym w sobie. Chcemy, aby nasze realizacje były przyjazne mieszkańcom miasta. I przemyślane, zarówno pod kątem integracji z najbliższym otoczeniem, jak i na poziomie każdego, najdrobniejszego detalu — zapowiada Różański.

Nowe mieszkania w Gdyni. Flora Development wybuduje apartamenty w inwestycji Piotra 4

Piotr 4, to inwestycja, która będzie mieć 96 apartamentów o powierzchniach od 29 do 171 mkw. Do każdego lokalu przypisano miejsce parkingowe, a mieszkanie będzie mieć taras lub balkon. Natomiast na parterach znajdą się lokale usługowe o różnych powierzchniach, w których planowane są niewielkie butiki oraz restauracje.

Inwestycja Piotra 4 w Gdyni, fot. Flora Development

Mieszkańcy będą mogli odpocząć na wewnętrznym, zielonym patio o powierzchni 700 mkw. Rozwiązania wprowadzone przez architekta za priorytet uznają ekologię. Wszystkie z nich mają na celu ograniczenie oddziaływania budynku na środowisko naturalne. Zastosowano strefowe oświetlenie w częściach wspólnych, żarówki LED, panele fotowoltaiczne na dachu, które zapewnią podświetlenie elewacji budynku i części wspólnych. Zaprojektowano instalację do ładowania pojazdów elektrycznych przy każdym miejscu w parkingu podziemnym. A także zbiorniki retencyjne, pozwalające przeznaczyć wodę deszczową do podlewania zielonych części wspólnych, mycia budynku czy też spłukiwania wody w toaletach. 

— Architektura budynku oddaje ducha Gdyni. Dobra architektura nie zaburza ładu przestrzennego, a raczej uzupełnia go. I po czasie staje się wręcz oczywistym elementem wypełniającym miasto o to, czego mu brakowało. Stąd powstała potrzeba wpisania się klasyczną architekturą budynku w tak rozpoznawalny i ceniony gdyński modernizm. Z uwagi na prestiżową lokalizację w budynku zostaną zastosowane najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Zarówno w odniesieniu do fasady budynku, jak i detali stosowanych w jego częściach wspólnych. Będzie więc trwałą wizytówką okolicy, doskonale wpasowującą się w klimat tej części Śródmieścia – deklaruje Barbara Reiter, właścicielka Design Atelier, autorka projektu Piotra 4.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Vastint rusza z pierwszą inwestycją PRS w Polsce

Published

on

Vastint Poland rozpoczyna realizację osiedla Pastelowo w Poznaniu przeznaczonego w całości na wynajem, fot. Vastint

Przy ul. Pastelowej w Poznaniu powstanie nowe osiedle. Vastint Poland zbuduje tu 255 mieszkań, które będą w całości przeznaczone na wynajem długoterminowy. Osiedle Pastelowo to pierwszy projekt spółki w sektorze PRS w Polsce. Inwestycja będzie gotowa na początku 2025 roku.

W ramach osiedla Pastelowo powstanie siedem budynków. A w nich łącznie 255 mieszkań o metrażach od 33 do 100 mkw. Najemcy otrzymają lokale wykończone w jednakowym stylu i standardzie. Do dyspozycji będą mieć również w pełni wyposażone kuchnie i łazienki. Dodatkowo, spółka planuje wyposażyć wszystkie mieszkania w meble.

Na terenie inwestycji, powstanie również osobny budynek garażowy z miejscami parkingowymi dla lokatorów i stojakami na rowery. Natomiast w centralnej części osiedla, znajdzie się plac zabaw w otoczeniu zieleni. Mieszkańcy Pastelowo będą mogli korzystać z boisk sportowych zlokalizowanych na terenie sąsiadującego kompleksu biurowego Business Garden.

Advertisement

Vastint Poland wzbogaci polski rynek o 4 tys. mieszkań

Spółka jest częścią grupy Vastint, międzynarodowej organizacji działającej na rynku nieruchomości od ponad 30 lat. Natomiast w Polsce jest obecna od 1992 roku. Główną działalnością Vastint jest zarządzanie aktywami w segmencie biurowym, hotelowym i mieszkaniowym głównie w dużych miastach regionalnych.

— Vastint w ciągu kolejnych pięciu lat planuje oddać blisko 4 000 mieszkań w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu. W połowie przyszłego roku zakończony zostanie drugi etap kompleksu Waterfront w Gdyni, gdzie w części mieszkaniowej przewidziano 146 lokali na sprzedaż. W Poznaniu, który jest największym rynkiem pod względem liczby planowanych przez Vastint inwestycji mieszkaniowych, rozpoczynamy realizację osiedla Pastelowo przeznaczonego w całości na wynajem. Najprawdopodobniej na początku przyszłego roku ruszy pierwszy etap projektu Portowo na Starołęce, a w planach mamy jeszcze realizację budynków wielorodzinnych w Starej Rzeźni. W obu przypadkach, oprócz mieszkań na sprzedaż, część lokali będzie dostępna także w formule najmu instytucjonalnego — przekazał Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

Spółka zdecydowała się także na samodzielne zarządzanie osiedlem Pastelowo. Dzięki temu, mieszkańcy mają mieć znacznie łatwiejszy kontakt z zarządcą w przypadku bieżących zgłoszeń i wysoki poziom komfortu.

Advertisement

— Firma Vastint będzie zarządzała nieruchomością, co znacznie ułatwi kontakt w sprawach najmu oraz w przypadku innych zgłoszeń. Przygotowujemy prostą procedurę najmu i preferencyjne warunki finansowe dla osób planujących najem kilkuletni. Dołożymy starań, aby najemcy poczuli się w mieszkaniach osiedla Pastelowo jak u siebie w domu — podkreśliła Joanna Kwiatkowska, marketing manager Vastint Poland.

Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

J.W. Construction z kolejną ekoinwestycją na Białołęce

Published

on

Osiedle ECOBerensona powstanie na warszawskiej Białołęce, fot. J.W. Construction

J.W. Construction ruszył właśnie ze sprzedażą mieszkań na osiedlu ECOBerensona. To kolejna już inwestycja mieszkaniowa, którą spółka realizuje bazując na prefabrykatach z drewna. Deweloper proponuje ekorozwiązania mające zapewnić niższe opłaty za energię, ogrzewanie oraz ciepłą wodę, dzięki pompom ciepła i instalacji systemu fotowoltaicznego.

Budowa osiedla podzielona jest na dwa etapy. Na początku J.W. Construction wybuduje cztery, trzykondygnacyjne budynki. Z czego, trzy z nich będą miały garaże podziemne, wykonane w technologii tradycyjnej. A więc, łącznie do oferty trafi 131 mieszkań o metrażach od 26 do 66 mkw. Do dyspozycji mieszkańców będą 82 miejsca postojowe w garażu oraz 53 naziemne. Natomiast drugi etap obejmie 138 mieszkań. Do tego jeden lokal usługowy przeznaczony na sklep spożywczy. Budynki powstaną w technologii modułowej drewnianej, przyjaznej dla środowiska i dla mieszkańców.

Nowe mieszkania na Białołęce od J.W. Construction

Warszawska Białołęka jest coraz częściej wybierana przez deweloperów mieszkaniowych. Pod koniec lipca, J.W. Construction, wprowadził do sprzedaży mieszkania w zlokalizowanej tu inwestycji Naturalnie Aluzyjna. To, że kolejny projekt, ECOBerensona, powstanie także w tej samej dzielnicy nie jest przypadkiem.

Advertisement

— Białołęka jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic stolicy. Mieszkańcy cenią ją z uwagi na nowoczesną zabudowę, bogatą infrastrukturę handlowo-usługową i coraz lepszą komunikację z innymi częściami miasta. Dużą część Białołęki zajmują tereny zielone: parki, rezerwaty, lasy oraz skwery. Nasze ekologiczne, kameralne inwestycje doskonale wpisują się w to zielone otoczenie — skomentowała Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Deweloperzy coraz częściej proponują ekologiczne rozwiązania

Deweloper zapewnia, że zarówno technologia szkieletowa, jak i naturalne materiały sprawiają, że budynki są przyjazne środowisku i praktycznie bezemisyjne. Dlatego, do budowy spółka użyje naturalnych, podlegających recyklingowi materiałów, jak drewno i wełna mineralna, która zapewni optymalne właściwości cieplne. Natomiast płyty gipsowo-włóknowe, produkowane na bazie naturalnych surowców, przy wykorzystaniu biotechnologii bazującej na naturalnych komponentach, są wolne od formaldehydu czy sztucznych barwników.

Reprezentantka spółki, Małgorzata Ostrowska, podsumowała walory ekologicznych rozwiązań:

Advertisement

— Zastosowane ekorozwiązania charakteryzują się nieporównywalnie większą efektywnością energetyczną w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna, ogrzewanie podłogowe to udogodnienia, dzięki którym mieszkańcy Osiedla ECOBerensona sporo zaoszczędzą na rachunkach za ogrzewanie, ciepłą wodę czy oświetlenie.

Więcej o inwestycji ECOBerensona na stronie dewelopera.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

BPI Real Estate rusza ze sprzedażą osiedla Cavallia

Published

on

By

Wizualizacja powstającego osiedla Cavallia w Poznaniu, fot. BPI Real Estate Poland

27 apartamentów w dwóch kameralnych budynkach. Podwyższony standard wykończenia, autorskie części wspólne i zrewitalizowane budynki w sąsiedztwie. BPI Real Estate Poland rusza ze sprzedażą inwestycji premium, zlokalizowanej na terenie dawnych koszar kawaleryjskich w Poznaniu.

Cavallia to nowy projekt BPI Real Estate Poland, zlokalizowany w poznańskiej dzielnicy Łazarz. To tu, pomiędzy ulicami Matejki, Ułańską i Grunwaldzką, powstaje wielofunkcyjne osiedle. Deweloper realizuje inwestycję we współpracy z Revive Poland.

BPI Real Estate zrewitalizuje historyczne koszary

W historycznym otoczeniu dawnych koszar kawaleryjskich powstaną na początek dwa budynki z 27 mieszkaniami. Lokale będą posiadać tarasy lub ogródki oraz 3m wysokości. Ponadto, deweloper wyposaży każdy z nich w indywidualną pompę ciepła. We wnętrzach budynków zostaną wykorzystane wysokiej jakości materiały, jak drewno, metal czy terrazzo.

Advertisement

Docelowo inwestycja obejmie 12 nowych budynków i rewitalizację 5 zabytkowych zabudowań. Architekci uzupełnili nowoczesną architekturę budynków o elementy nawiązujące do przeszłości. Natomiast na ścianach części wspólnych, znajdą się ceramiczne płaskorzeźby koni autorstwa Stanisława Bracha. Dzięki temu, widoczne będzie nawiązanie do historii terenu, który kiedyś był miejscem stacjonowania polskiej kawalerii z ponad 700 końmi.

Cavallia to osiedle zaprojektowane w duchu miasta 15-minutowego. To pozwoli mieszkańcom dostać się w ciągu kwadransa do wszystkich niezbędnych miejsc jak sklepy, szkoły czy tereny rekreacyjne. Poza budynkami mieszkalnymi, deweloper wybuduje tu również liczne punkty usługowe i biura.

— Cavallia to wyjątkowe miejsce dla każdego, kto ceni sobie komfort, spokój i estetykę. Najbardziej zależy nam na wybudowaniu osiedla zgodnego z filozofią zrównoważonego rozwoju. Dlatego też zdecydowaliśmy się na renowację zabytkowych budynków, a także stworzenie  nowych w duchu estetyki tego historycznego miejsca. Znamiennym jest fakt że aż 35% obszaru inwestycyjnego przeznaczymy na tereny zielone — przekazał Wojciech Smolak, dyrektor sprzedaży BPI Real Estate Poland.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze