Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Rośnie osiedle z prefabrykatów

Published

on

Budowa osiedla z prefabrykatów w Toruniu fot. PFR Nieruchomości

Po sześciu miesiącach będą stały cztery z ośmiu budynków. W sumie powstanie 320 mieszkań. Inwestycja, której generalnym wykonawcą jest firma Pekabex, powstaje w całości z prefabrykatów.

Budowa osiedla powstającego w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego wystartowała jesienią 2020 roku. Osiedle będzie składało się z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków. W każdym z nich powstanie 40 mieszkań, po 10 na każdej kondygnacji. Zakładanym terminem zakończenia prac budowlanych jest maj 2022 roku.

– Prace na budowie rozpoczęliśmy w październiku ubiegłego roku. Od tamtej pory udało nam się zrealizować i postawić pełną konstrukcję dwóch budynków, na których trwają już prace związane z wykończeniem lokali. Zakończyliśmy wykonywanie posadzek, ścian murowanych. Obecnie wykonujemy gładzie i układamy płytki w łazienkach i kuchniach. Wykonaliśmy w pełni izolację dachu, a więc oba obiekty, które zostały oddane w styczniu są już szczelne. Trwa montaż kolejnych budynków, planujemy, że do końca tego miesiąca powinniśmy je zakończyć i w dalszej części prowadzić prace związane z wykończeniem ich. Sprawna ekipa monterska montuje około 20 ścian dziennie co przekłada się na tempo realizowania kondygnacji w jeden tydzień – opowiada Jakub Czamański, kierownik budowy Pekabex BET S.A.

Advertisement

Dzięki zastosowaniu „Systemu Pekabex – Budynki Mieszkalne” w technologii nowoczesnej prefabrykacji prace budowlane w Toruniu mogły odbywać się przez całą zimę. Umożliwia to system polegający na wytwarzaniu trójwarstwowych ścian z elewacją, izolacją i stolarką w fabrycznych halach, a następnie transportowaniu gotowych elementów na plac budowy.

Cały proces przebiega w następujących etapach – najpierw produkujemy warstwę elewacyjną, potem zakładana jest izolacja, łączniki i na koniec warstwa nośna. Elektryka – peszle i gniazdka są wstawiane już na etapie produkcji ściany, dzięki czemu na budowie nie jest potrzebne kucie, wiercenie czy szpachlowanie. Dalej – element jest transportowany do malarni, gdzie wstawiamy okna, parapety i wykańczamy warstwę elewacyjną za pomocą farb, tynków czy matryc – opowiada Christophe Carion, członek zarządu Pekabex Pref S.A.

Wytwarzanie elementów budynków mieszkalnych w warunkach fabrycznych zapewnia dużą precyzję i wysoką jakość dostarczanych na budowę modułów. Zastosowanie prefabrykacji to także dodatkowe metry kwadratowe dla przyszłych najemców toruńskiego osiedla.

Advertisement

Te elementy, które są dostarczane na budowę i później montowane, powstają w zakładzie w kontrolowanych warunkach. Niezwykle duże znaczenie ma to, że mieszkania są wykonane, w stosunku do technologii tradycyjnej, w dużo wyższej jakości. Ponadto, dzięki temu, że elementy prefabrykowane stanowią cieńsze przegrody w stosunku do metod tradycyjnych, na tej samej powierzchni możemy zaproponować większy PUM. Mieszkania, które mają 50 metrów mogą być większe o nawet te 3,5 metra – przekonuje Przemysław Borek, prezes zarządu Pekabex BET S.A.

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

10 900 zł za mkw. w Poznaniu. Robyg oferuje 130 mieszkań

Published

on

Piątkowo Residence. Nowy projekt dewelopera Robyg powstaje w Poznaniu

Osiedle Początek Piątkowo oraz jego kameralne dopełnienie: Piątkowo Residence. Nowy projekt dewelopera Robyg powstaje w Poznaniu. Jego zakończenie zaplanowano na rok 2029.

Początek Piątkowo zaprojektowano zgodnie z ideą 15-minutowego miasta – koncepcji urbanistycznej, która zakłada, że wszystko, co niezbędne do codziennego życia, znajduje się w zasięgu krótkiego spaceru. Aktualna oferta obejmuje ponad 130 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach – od kompaktowych 26 m² po przestronne 79 m². Ceny rozpoczynają się od 10 900 zł za m².

Nowe mieszkania w Poznaniu. Robyg stawia na połączoną koncepcję

Dla osób poszukujących większego komfortu przygotowano projekt Piątkowo Residence. To enklawa czterech trzypiętrowych willi miejskich, w których znajduje się zaledwie po 21 apartamentów. Przestrzenie zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających klientach. Wysokość mieszkań dochodząca do 320 cm, przygotowanie do instalacji klimatyzacji, duże ogródki (nawet do 130 m²). Do tego tarasy na ostatnich piętrach czy elektrycznie sterowane żaluzje zewnętrzne. Wszystko to ma przełożyć się na jakość życia porównywalną z domem jednorodzinnym, lecz bez wysokich kosztów jego utrzymania.

Advertisement

Apartamenty z ROBYG Smart House by Keemple

Oba projekty realizowane są zgodnie z zasadami zielonego budownictwa. Zastosowano m.in. panele fotowoltaiczne, energooszczędne instalacje, ogrody deszczowe wspomagające retencję wody oraz rozwiązania ograniczające zużycie energii. Wszystkie mieszkania wyposażono w inteligentny system ROBYG Smart House by Keemple. Umożliwia zdalne sterowanie temperaturą, oświetleniem i zabezpieczeniami, co znacząco zwiększa efektywność energetyczną i komfort użytkowania.

Osiedle Początek Piątkowo od dewelopera Robyg, fot. mat. prasowe

Przemyślana urbanistyka i przestrzenie wspólne

Docelowo w ramach inwestycji powstanie około 1250 mieszkań, rozmieszczonych w czytelnym układzie urbanistycznym. Dlatego na osiedlu powstają w podziemne hale garażowe, liczne stojaki rowerowe, punkty ładowania samochodów elektrycznych. A także przestrzenie wspólne: dziedzińce, place zabaw i strefy relaksu. Istotnym elementem koncepcji jest także szeroko zakrojona zieleń. Różnorodne nasadzenia drzew i krzewów mają nie tylko poprawiać mikroklimat, ale też sprzyjać sąsiedzkiej integracji i codziennemu wypoczynkowi.

Natomiast położenie inwestycji przy ul. Wojciechowskiego na poznańskim Piątkowie to jeden z jej największych atutów. Dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna – liczne linie tramwajowe, autobusowe oraz ścieżki rowerowe – zapewnia szybkie połączenia z centrum i innymi dzielnicami. W bliskim sąsiedztwie znajdują się też tereny rekreacyjne, takie jak Rezerwat ŻurawiniecMorasko czy popularne jezioro Rusałka. Dodatkowym udogodnieniem jest bogata infrastruktura handlowo-usługowa oraz bliskość kampusu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i licznych centrów biurowych.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

NOHO ONE. Tak będzie wyglądać luksusowa Strefa Lifestyle

Published

on

Luksusowa inwestycja NOHO ONE to pierwszy projekt Noho Investment w stolicy, fot. mat. prasowe

Przestrzeń wspólna w warszawskim apartamentowcu NOHO ONE wyniesie łącznie ponad 1500 mkw. w pierwszym etapie projektu i obejmie m.in. strefy rekreacyjne, wellness, coworkingowe oraz społeczne. Sercem Strefy Lifestyle, zaprojektowanej przez światowe studio architektoniczne YODEZEEN, jest pokój klubowy z salą do degustacji win i palarnią cygar. Deweloper zdradził, jak będą wyglądać.

NOHO ONE to projekt realizowany z myślą o wymagających klientach, którzy oczekują nie tylko wysokiej klasy architektury i designu, ale również funkcji, które wspierają ich codzienny styl życia. Dlatego, w swojej pierwszej warszawskiej inwestycji, deweloper zamierza zrealizować wielofunkcyjną przestrzeń o imponującej powierzchni. To miejsce idealne do spędzania wspólnego czasu, budowania relacji i celebracji codzienności.

– Budowanie współczesnego apartamentowca to nie tylko architektura – to także odpowiedzialność za tworzenie przestrzeni, które realnie wzbogacają codzienne życie mieszkańców. Tak rozumiemy rolę dewelopera – jako twórcy wartości, a nie tylko budynków – mówi Rafał Kula, prezes i współzałożyciel NOHO Investment.

Advertisement

Dedykowana mieszkańcom Strefa Lifestyle to ponad 1 500 mkw. przestrzeni wspólnych w pierwszym etapie projektu

Pokój klubowy z salą do degustacji win i palarnią cygar stanowi centralny punkt tej strefy. Układ został zaplanowany tak, aby umożliwić szeroką gamę aktywności. Mieszkańcy mogą zaprosić prywatnego szefa kuchni na pokaz gotowania na żywo, zorganizować kameralne kolacje lub huczne przyjęcia. Wydzielona strefa siedząca jest idealna do wyświetlania filmów, prowadzenia prezentacji czy spędzania czasu z przyjaciółmi. Strefę rozrywki wyróżnia specjalnie zaprojektowany przez YODEZEEN stół bilardowy, który nadaje przestrzeni unikalny charakter.

Wizualizacja Strefy Lifestyle w warszawskiej inwestycji Noho Investment, fot. mat. prasowe

Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji również ukrytą kuchnią wkomponowaną w zabudowę na zamówienie. Przeszklenia od podłogi do sufitu wprowadzają otaczający krajobraz do wnętrza, poszerzając wizualne granice pokoju i maksymalizując dostęp do naturalnego światła. Ponadto kontrasty faktur — od kamiennej podłogi po odsłonięte belki stropowe — mają wzbogacać zmysłowe doświadczenia.

Pokój klubowy w inwestycji NOHO ONE w Warszawie, fot. mat. prasowe

– Projektując tę wielofunkcyjną przestrzeń dla NOHO ONE, naszym celem było stworzenie wyrafinowanego, a zarazem elastycznego środowiska, w którym mieszkańcy mogą gościć przyjaciół, relaksować się i bawić – mówi Yuliia Kliakhina, Managing Partner w Yodezeen.

Integralną częścią pokoju klubowego są także dwa niezależne pomieszczenia: sala degustacji win oraz palarnia cygar. Wine room przywodzi na myśl wnętrza włoskich piwniczek, z wykorzystaniem chłodziarek klasy premium. Centralna wyspa zapewnia swobodną przetrzeń do rozmów, odkrywania smaków win i nieformalnych spotkań. Ściany z ręcznie łupanego bazaltu, w połączeniu z niestandardowym oświetleniem i ciepłymi tonami drewna, stworzą nastrojową atmosferę.

Jak mówi deweloper, palarnia cygar w NOHO ONE powstała bazując na inspiracjach estetycznych klasycznych humidorów. Zamknięta, nastrojowa, stworzona z myślą o kameralnych spotkaniach w atmosferze prywatności i elegancji. Zielona, pleciona ściana akcentowa wyznacza klimat wnętrza, stanowiąc tło dla starannie dobranych półek z cygarami, książkami i kolekcjonerskimi przedmiotami.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Nowa inwestycja ATAL w Gdańsku

Published

on

By

Przystań Sobieszewo to nowa inwestycja śląskiego dewelopera ATAL w Gdańsku, fot. mat. prasowe

Przystań Sobieszewo to zespół 14 budynków jednorodzinnych w formie zabudowy szeregowej, który powstanie przy ul. Narcyzowej w Gdańsku. Na Wyspie Sobieszewskiej, ATAL zbuduje 28 mieszkań w metrażach od 50 do 77 mkw. Ceny lokali zaczynają się od 14 800 zł/ mkw.

Przystań Sobieszewo będzie zrealizowana w jednej z najbardziej urokliwych lokalizacji Gdańska – na Wyspie Sobieszewskiej. To miejsce, będące częścią Obszaru Chronionego Krajobrazu. W pobliżu znajdują się dwa rezerwaty przyrody – Ptasi Raj i Mewia Łacha, a także szlaki piesze i plaża. Dojazd do centrum Gdańska zajmuje około 25 minut.

— Przystań Sobieszewo odpowiada rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości nieruchomości, w lokalizacjach wokół terenów zielonych i rekreacyjnych, a zarazem w zasięgu miejskich udogodnień i atrakcji, jakie zapewnia Gdańsk. Projekt ten kierujemy do odbiorców, którzy poszukują prywatności i komfortu w stylu zabudowy jednorodzinnej, lecz z uwagi na położenie prawie nad samym morzem, również doskonale sprawdzi się jako tzw. second home. Pod względem architektury czy innowacyjnych rozwiązań, inwestycję Przystań Sobieszewo pozycjonujemy jako premium — mówi Agnieszka Majkusiak, dyrektor sprzedaży ATAL.

Advertisement

Mieszkania z opcją wykończenia pod klucz

W ofercie dewelopera znajdują się:

  • 2-pokojowe mieszkania z ogródkiem położone na parterze;
  • lub mieszkania z antresolą, które dają możliwości aranżacyjne.

Ich ceny mieszczą się w zakresie od 14 800 do 16 200 zł za mkw. w stanie deweloperskim. Dodatkowo, za opłatą można skorzystać z opcji wykończenia po klucz z programem ATAL Design. Klienci mają do wyboru cztery pakiety: Basic, Optimum, Premium oraz Invest.

Zobacz także inne artykuły dotyczące działalności dewelopera ATAL.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze