Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Rośnie osiedle z prefabrykatów

Published

on

Budowa osiedla z prefabrykatów w Toruniu fot. PFR Nieruchomości

Po sześciu miesiącach będą stały cztery z ośmiu budynków. W sumie powstanie 320 mieszkań. Inwestycja, której generalnym wykonawcą jest firma Pekabex, powstaje w całości z prefabrykatów.

Budowa osiedla powstającego w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego wystartowała jesienią 2020 roku. Osiedle będzie składało się z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków. W każdym z nich powstanie 40 mieszkań, po 10 na każdej kondygnacji. Zakładanym terminem zakończenia prac budowlanych jest maj 2022 roku.

– Prace na budowie rozpoczęliśmy w październiku ubiegłego roku. Od tamtej pory udało nam się zrealizować i postawić pełną konstrukcję dwóch budynków, na których trwają już prace związane z wykończeniem lokali. Zakończyliśmy wykonywanie posadzek, ścian murowanych. Obecnie wykonujemy gładzie i układamy płytki w łazienkach i kuchniach. Wykonaliśmy w pełni izolację dachu, a więc oba obiekty, które zostały oddane w styczniu są już szczelne. Trwa montaż kolejnych budynków, planujemy, że do końca tego miesiąca powinniśmy je zakończyć i w dalszej części prowadzić prace związane z wykończeniem ich. Sprawna ekipa monterska montuje około 20 ścian dziennie co przekłada się na tempo realizowania kondygnacji w jeden tydzień – opowiada Jakub Czamański, kierownik budowy Pekabex BET S.A.

Advertisement

Dzięki zastosowaniu „Systemu Pekabex – Budynki Mieszkalne” w technologii nowoczesnej prefabrykacji prace budowlane w Toruniu mogły odbywać się przez całą zimę. Umożliwia to system polegający na wytwarzaniu trójwarstwowych ścian z elewacją, izolacją i stolarką w fabrycznych halach, a następnie transportowaniu gotowych elementów na plac budowy.

Cały proces przebiega w następujących etapach – najpierw produkujemy warstwę elewacyjną, potem zakładana jest izolacja, łączniki i na koniec warstwa nośna. Elektryka – peszle i gniazdka są wstawiane już na etapie produkcji ściany, dzięki czemu na budowie nie jest potrzebne kucie, wiercenie czy szpachlowanie. Dalej – element jest transportowany do malarni, gdzie wstawiamy okna, parapety i wykańczamy warstwę elewacyjną za pomocą farb, tynków czy matryc – opowiada Christophe Carion, członek zarządu Pekabex Pref S.A.

Wytwarzanie elementów budynków mieszkalnych w warunkach fabrycznych zapewnia dużą precyzję i wysoką jakość dostarczanych na budowę modułów. Zastosowanie prefabrykacji to także dodatkowe metry kwadratowe dla przyszłych najemców toruńskiego osiedla.

Advertisement

Te elementy, które są dostarczane na budowę i później montowane, powstają w zakładzie w kontrolowanych warunkach. Niezwykle duże znaczenie ma to, że mieszkania są wykonane, w stosunku do technologii tradycyjnej, w dużo wyższej jakości. Ponadto, dzięki temu, że elementy prefabrykowane stanowią cieńsze przegrody w stosunku do metod tradycyjnych, na tej samej powierzchni możemy zaproponować większy PUM. Mieszkania, które mają 50 metrów mogą być większe o nawet te 3,5 metra – przekonuje Przemysław Borek, prezes zarządu Pekabex BET S.A.

DEVELOPER MAGAZINE

Centralna Vita w Krakowie. Nowy projekt dewelopera Develia

Published

on

8 budynków, 371 mieszkań, 5 kilometrów od Rynku Głównego. To w skrócie nowa inwestycja spółki Develia w Krakowie. Centralna Vita ma mieć również 8 dziedzińców.

Do sprzedaży został wprowadzony I etap inwestycji, w ramach którego powstanie 371 lokali o powierzchniach od 33 do 95 m kw. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w I kwartale br., a ukończenie – na koniec 2025 roku. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 11 400 zł brutto za mkw.

W mieszkaniach na osiedlu Centralna Vita, położonego w dzielnicy Czyżyny, zaprojektowano okna o podwyższonej wysokości. Ma to zapewnić ich dobre nasłonecznienie. Każdy lokal będzie posiadał balkon, loggię lub ogródek. 

Advertisement

– Centralna Vita to nowe otwarcie wśród naszych krakowskich inwestycji. Oferujemy szeroki wybór rozkładów i metraży, począwszy od kawalerek, aż po przestronne 4-pokojowe apartamenty rodzinne. Atrakcyjnie zaprojektowane przestrzenie zewnętrzne w postaci dziedzińców oraz terenów zielonych zapewnią miejsca do wypoczynku i rekreacji. Dodatkowo na parterach budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe, co podniesie komfort codziennego życia. Ze względu na atrakcyjne ceny polecamy ten projekt szczególnie osobom, które są na etapie wyboru pierwszego mieszkania – opisuje Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży w Develii.

Centralna Vita. Develia buduje w Krakowie

Mieszkańcy krakowskiej inwestycji będą mieli do dyspozycji m.in. plenerową siłownię, tężnię solankową, strefę piknikową z leżakami i dużymi stołami, ogrody do nasadzeń społecznych oraz place zabaw dla różnych grup wiekowych – od „klasycznych” piaskownic i trampolin dla najmłodszych, po tor parkurowy dla tych nieco starszych. Największa i najgłośniejsza strefa zabaw znajdzie się poza dziedzińcami, co zwiększy komfort mieszkańców. Na terenie osiedla powstanie również dużo zieleni, w tym zielniki, ogrody społeczne oraz miejsca do sadzenia warzyw. 

Ruch kołowy zostanie ograniczony do niezbędnego minimum. Auta będzie można parkować w podziemnych halach garażowych z komórkami lokatorskimi i schowkami na jednoślady oraz na stanowiskach naziemnych. W projekcie przewidziano również stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Advertisement

Mocną stroną inwestycji jest również jej lokalizacja na dynamicznie rozwijających się Czyżynach, które cieszą się rozbudowaną infrastrukturą lokalną. W sąsiedztwie działają liczne supermarkety (Lidl, CH Atut, Auchan), szkoły, przedszkola i placówki ochrony zdrowia. Nieopodal są też centrum wystawiennicze Expo Kraków oraz Tauron Arena, miejsce licznych koncertów i wydarzeń sportowych. Konsekwentnie rozrasta się sieć ścieżek rowerowych. Do krakowskiej starówki jest tylko 5 km, a nad Wisłę – 2 km, gdzie bez problemu dojedziemy autem w kilka minut. W planach jest uruchomienie w pobliżu nowej linii autobusowej.

Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Zielone Falenty od CK Development

Published

on

By

CK Development oferuje I etap osiedle Zielone Falenty pod Warszawą, fot. mat. prasowe

Spółka CK Development, wchodząca w skład CK Investments Holding, rusza z przedsprzedażą inwestycji w podwarszawskich Falentach Dużych. Projekt obejmie 70 mieszkań i segmentów w metrażach od 59 do 81 mkw. Ceny lokali zaczynają się już od 529 tys. zł. Deweloper szacuje zakończenie budowy na II kwartał 2025 roku.

Zielone Falenty powstaną pod Warszawą, w gminie Raszyn. Spółka zrealizuje tu docelowo 70 lokali. Natomiast w przedsprzedaży znajduje się obecnie I etap inwestycji obejmujący 18 z nich. Projekt zakłada budowę dwukondygnacyjnych budynków o nowoczesnej architekturze oferujących mieszkania i segmenty o powierzchni od 59 do 81 mkw. Każde z nich będzie posiadać własny ogródek oraz po dwa miejsca postojowe dla samochodów. Dodatkowo, mieszkania na górnym piętrze będą miały przestrzeń na poddaszu, którą klienci mogą zagospodarować we własnym zakresie.

— Nasza oferta stanowi doskonałą propozycję dla osób i rodzin szukających mieszkania blisko natury, z dala od miejskiego zgiełku i chaosu, ale przy utrzymaniu bezpośredniego kontaktu ze stolicą. Do granic Warszawy w linii prostej dzieli bowiem odległość około 3 km. W ramach projektu oferujemy do wyboru trzy typy budynków z mieszkaniami i segmentami dwupoziomowymi. Proponujemy również kompleksowe wykończenie pod klucz we współpracy z doświadczoną pracownią architektury — podkreślił Rafał Konarski, prezes zarządu CK Development.

Advertisement

Sprawdź również: Pozostałe inwestycje na rynku pierwotnym

Standard lokali obejmuje ogrzewanie gazowe oraz ogrzewanie podłogowe. Budynki zostaną także dostosowane do montażu paneli fotowoltaicznych.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Imponujący miesiąc Archicomu w Łodzi. Projekt Flow bije rekord

Published

on

By

30 dni i 30 proc. sprzedane. Takie tempo narzucił na inwestycji Flow deweloper Archicom. Dzięki projektowi w Łodzi pobił swój sprzedażowy rekord.

Flow powstaje w Nowym Centrum Łodzi. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Dworzec Łódź Fabryczna. W pierwszym etapie inwestycji dewelopera Archicom powstanie 9-piętrowy budynek. Znajdzie się w nim 186 mieszkań o metrażach od 26 mkw. do blisko 60 mkw. A także 6 lokali przeznaczonych na usługi, restauracje i kawiarnie. Dlatego też obiekt zaoferuje łącznie aż ponad 7.000 mkw. powierzchni użytkowej.

— Flow to kolejny projekt, poprzez który realizujemy strategię tworzenia przyjaznych i komfortowych przestrzeni do życia w mieście. Nasza rola jako dewelopera nie ogranicza się jedynie do zaprojektowania i wybudowania inwestycji. Niezwykle istotne jest dla nas stworzenie całej koncepcji i filozofii tego miejsca, które na stałe wpisze się w krajobraz tak priorytetowej przestrzeni miejskiej, jaką jest Nowe Centrum Łodzi. Dzięki Flow budować będziemy dodatkową wartość tej niezwykłej i ważnej dla mieszkańców miasta lokalizacji. Od samego początku upatrywaliśmy w tym projekcie ogromny potencjał, który ma swoje potwierdzenie w imponująco szybkiej sprzedaży lokali mieszkalnych już na pierwszym etapie realizacji inwestycji. Przez cztery tygodnie kupionych zostało 30 procent mieszkań. To umiejscawia Flow w czołówce naszych projektów pod względem sprzedaży w Łodzi — mówi Waldemar Olbryk, prezes firmy Archicom.

Advertisement

Flow powstaje w Łodzi. Archicom wybuduje 1250 mieszkań

W ramach inwestycji powstanie tu pięć budynków, w których łącznie znajdzie się 1250 mieszkań oraz lokale usługowo–gastronomiczne. Dlatego projekt realizować będzie koncepcję „miasta 15-minutowego”.Mieszkańcy będą mieli dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych miejsc w obrębie 15 minut piechotą od miejsca zamieszkania. Natomiast wyróżnikiem projektu będzie wszechobecna zieleń, wśród której pojawią się miejsca do odpoczynku i relaksu, a także organizacji inicjatyw artystycznych.

Inwestorem projektu Flow jest firma Archicom należąca do Grupy Echo Investment. Za projekt odpowiada Pracownia PIG Architekci. Pierwszy etap projektu zakończy się w 2025 roku. Natomiast zakończenie całej inwestycji planowane jest na koniec 2028 roku.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze