Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Archicom sprzedaje mieszkania na wyspie we Wrocławiu

Published

on

Osiedle River Point we Wrocławiu, fot. Archicom

River Point. Tak nazywa się inwestycja dewelopera Archicom we Wrocławiu. Powstaje na wyspie Kępa Mieszczańska. Do sprzedaży trafiło właśnie kolejnych 165 mieszkań.

Lokalizacja osiedla River Point to centrum Wrocławia. Obecne zagospodarowanie Kępy Mieszczańskiej jest efektem rewitalizacji powojskowych terenów.

— River Point to osiedle zlokalizowane w wyjątkowym miejscu. Nadodrzańska wyspa Kępa Mieszczańska gwarantuje dostęp do zrewitalizowanych, zielonych bulwarów i wielu zabytkowych obiektów, takich jak XIX-wieczna stajnia czy centrum sztuki Piekarnia. Nie brakuje też zieleni ­– już wkrótce do dyspozycji mieszkańców będzie nowy Park Mieszczański o powierzchni około 4 ha. Powstaje on z inicjatywy mieszkańców Kępy Mieszczańskiej w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, przy wsparciu finansowym Archicom. Lokalizacja oferuje jednocześnie sąsiedztwo rozbudowanej infrastruktury rekreacyjnej, handlowej i usługowej, przystanków komunikacji miejskiej oraz wrocławskiego Rynku, od którego przyszłych mieszkańców dzieli zaledwie kilkuminutowy spacer – zachwala inwestycję Archicom.

Advertisement

Spółka Archicom zaczęła kolejny etap sprzedaży. Tym razem klienci mogą wybierać spośród 165 mieszkań o metrażach od 25 do 72 mkw.. Mają od 1 do 4 pokojów i wysokość 2,71 m. Co jest oczywiste mieszkania na parterze mają ogródki, a te na wyższych kondygnacjach balkony lub tarasy z przeszklonymi balustradami.

Osiedle River Point we Wrocławiu buduje Archicom, fot. mat. prasowe

Osiedle River Point. Nowe mieszkania na wyspie we Wrocławiu

— Przestrzeń na osiedlu została zaprojektowana tak, aby maksymalnie zadbać o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. System monitoringu obejmuje cały teren inwestycji, a wjazd na River Point jest kontrolowany przez 24 godziny na dobę. Dla zmotoryzowanych mieszkańców przygotowano szereg miejsc postojowych w garażach podziemnych na poziomie -1 i -2, a także stację ładowania pojazdów elektrycznych. Natomiast z myślą o rowerzystach w projekcie uwzględniono stojaki oraz rowerownie. W budynkach znajdują się cichobieżne windy i funkcjonalne wideodomofony – opisuje River Point we Wrocławiu deweloper Archicom.

Spółka zrewitalizowała powojskowe obszary, a inwestycje zaprojektowała w zgodzie z reliktami dawnych koszarów. Archicom chce bowiem udowodnić swoje zaangażowanie w kreowanie przestrzeni z szacunkiem do przeszłości.

Co ciekawe, na osiedlu znajduje się wpisana do rejestru zabytków XIX-wieczna stajnia. Stanie się ona przestrzenią na wyjątkowe apartamenty, a także lokale handlowe i gastronomiczne. Ze względu na umiejscowienie zabytkowego obiektu w samym środku terenu inwestycji, w projektowanej zabudowie tworzy się otwarte wnętrze, które jako dziedziniec będzie pełniło funkcję przestrzeni wspólnej dla mieszkańców River Point oraz całej Kępy Mieszczańskiej.

Advertisement

W pobliżu River Point zlokalizowanych jest 5 stref przeznaczonych do wypoczynku, a także duży plac zabaw dla najmłodszych. Do tego zielony dziedziniec i ogólnodostępna ścieżka rowerowa prowadząca dookoła Kępy Mieszczańskiej.

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wojas Development rusza z budową inwestycji w Radomiu

Published

on

Wojas Development rusza z budową nowej iwestycji w Radomiu, fot. mat. inwestora

Dom przy Mariackiej to nowy projekt spółki zlokalizowany w radomskiej dzielnicy Planty. Wojas Development, związany z branżą budowlaną od 1994 roku, zrealizuje tu nowoczesny kompleks mieszkalny liczący 171 lokali. Ceny mieszkań zaczynają się od 7200 zł/mkw.

— Nowoczesny kompleks mieszkalny z przestrzenią sportową i wypoczynkową oraz luksusowymi apartamentami — tak swój nowy projekt w Radomiu opisuje spółka na stronie. Przy ul. Mariackiej 4 powstanie 7-piętrowy budynek mieszczący 171 mieszkań. Powierzchnie lokali liczą od 30 do 112 mkw. Niektóre z nich, mają po dwa przynależne tarasy. Natomiast pozostałe lokale są z balkonami lub ogródkami.

Wojas Development rozpoczął prace na terenie inwestycji

Budynek ma wyróżnić się wysokim standardem wykończenia części wspólnych. Deweloper planuje wyposażyć je w lustra, tapety oraz drewniane panele. Lokale usytuowane na ostatniej kondygnacji zostaną przygotowane pod montaż klimatyzacji. W celu zasilania niezbędnego do oświetlenia części wspólnych, inwestor zamontuje panele fotowoltaiczne na dachu budynku. Ponadto, mieszkańcy zostaną zaopatrzeni w punkty poboru wody przy ogródkach oraz na dużych tarasach. Natomiast zieleń na terenach wspólnych będzie nawadniana automatycznie. Wśród udogodnień, które wylicza spółka, można zaleźć jeszcze całoroczny klub malucha oraz strefę fitness na osiedlu.

Advertisement

Wojas Development ruszył właśnie z pracami na terenie planowanej inwestycji.

Wizualizacja części wspólnych w inwestycji Dom na Mariackiej, fot. mat. inwestora
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Grupa Cavatina z inwestycją mieszkaniową w Katowicach

Published

on

Grupa Cavatina Holding wkrótce rozpocznie prace nad realizacją inwestycji Belg Apartamenty w Katowicach, fot. mat. prasowe

Już wiadomo, że w miejscu katowickiego CH Belg, powstanie budynek mieszkalny. Spółka Resi Capital, działająca w ramach grupy Cavatina – jednego z największych deweloperów w Polsce, wybuduje tu 237 mieszkań. Belg Apartamenty zostaną ukończone w I kwartale 2025.

Spółka Resi Capital oficjalnie ogłosiła start przedsprzedaży. Najnowszy i drugi projekt mieszkaniowy grupy Cavatina w Katowicach, powstanie przy ul. Przemysłowej 3, przy Skwerze Holtzego. To lokalizacja dobrze skomunikowana zarówno z centrum miasta, jak i z pobliskimi terenami zielonymi w Dolinie Trzech Stawów. Ponadto, w bliskiej odległości znajduje się infrastruktura handlowo-usługowa oraz wyjazd na autostradę A4.

Belg Apartamenty, nowe mieszkania w Katowicach

Projekt zakłada kameralną, czteropiętrową zabudowę. A w niej 237 mieszkań o powierzchni od 25 do 80 mkw. Deweloper zadba o wysoki standard wykończenia oraz nowoczesny design. Mieszkańcy lokali usytuowanych na parterze będą mogli korzystać z przynależnych ogródków. Ponadto, na terenie inwestycji zaplanowano zielone patio oraz lokale usługowe.

Advertisement

Mieszkańcy Belg Apartamenty będą mieć również do dyspozycji 205 miejsc parkingowych.

Funkcję inwestora w projekcie stanowi Cavatina Holding. Natomiast spółka Resi Capital jest w tym przypadku operatorem sprzedaży. Deweloper rozpocznie prace budowlane jeszcze w tym roku. Planowane zakończenie inwestycji oszacowano na I kwartał 2025 roku.

Resi Capital jest spółką deweloperską działającą w obszarze segmentu mieszkaniowego. Działa w ramach grupy Cavatina, jednego z największych deweloperów w naszym kraju. W portfolio dewelopera znajduje się ponad 2 tys. mieszkań. Spółka inwestuje w największych miastach w Polsce i realizuje projekty w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Bemowo Vita. Nowe mieszkania w Warszawie

Published

on

Develia uruchomiła przedsprzedaż Bemowo Vita. Nowe mieszkania będą gotowe w III kwartale 2025 roku, fot. mat. prasowe

Develia uruchomiła przedsprzedaż kolejnej inwestycji w Warszawie. Bemowo Vita to dwa pięciokondygnacyjne budynki, w których powstanie łącznie 225 lokali. Deweloper wprowadził do oferty mieszkania liczące od 25 do 147 mkw., w strukturze od 1 do 5 pokoi. Ceny zaczynają się od 14 999 zł za mkw.

Bemovo Vita to wieloetapowy projekt mieszkaniowy, który znajduje się w zielonej części Bemowa, na Chrzanowie. Osiedle, którego budowę kontynuuje Develia po przejęciu od Nexity, mieści się przy ul. Szeligowskiej 59. Spółka wybuduje tu dwa, pięciokondygnacyjne budynki z 225 mieszkaniami.

— Bemowo Vita to kolejny projekt, który przejęliśmy od Nexity Polska. W ramach inwestycji powstał już pierwszy budynek, a teraz będziemy budować dwa kolejne. Realizacja całego przedsięwzięcia będzie etapowana – docelowo na posiadanych przez nas w tym rejonie gruntach planujemy wybudować blisko 1000 mieszkań. Lokalizacja w zielonej części Chrzanowa zapewni mieszkańcom spokój i ciszę, przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Dużym atutem będzie nowa stacja II linii metra, oddalona zaledwie 5 minut spacerem — opowiada Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develii.

Advertisement

Udogodnienia dla mieszkańców

Na terenie Bemowo Vita przewidziano podziemne parkingi oraz stojaki na rowery. Co więcej, deweloper zadba o rozwiązania ekologiczne i zapewni miejsca do ładowania aut elektrycznych. Natomiast, na zewnętrznych częściach wspólnych zaplanowano zaaranżowaną zieleń i ogrody deszczowe. Zamiast standardowej kostki brukowej, w części inwestycji pojawi się nawierzchnia parkowa absorbująca wilgoć i zapobiegająca powstawaniu kałuż. A dla najmłodszych mieszkańców, powstanie również specjalna strefa zabaw.

Develia planuje rozpoczęcie prac budowlanych na I kwartał 2024 r. Natomiast zakończenie inwestycji oszacowano na III kwartał 2025 r.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze