Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

ATAL ocenia 2023 rok. I sprzedaje Żerniki Na Novo we Wrocławiu

Published

on

Deweloper ATAL ­w 2023 roku zakontraktował 2833 lokale mieszkalne i usługowe. W 2022 roku kontraktacja wyniosła 2091 lokali. Oznacza to wzrost o ponad 35% rok do roku. Deweloper ruszył również ze sprzedażą inwestycji Żerniki Na Novo we Wrocławiu.

W zeszłym roku Grupa podpisała 3552 umowy rezerwacyjne, w 2022 roku było ich 2075. Na koniec 2023 roku ATAL posiadał 476 aktywnych umów rezerwacyjnych, na koniec 2022 roku 98.

– Liczba przekazanych lokali w zeszłym roku, a w szczególności w IV kwartale, z pewnością pozytywnie przełoży się na rentowność spółki. Za nami trzy niezwykle intensywne miesiące, w których wydaliśmy bardzo dużo mieszkań. W ostatnim kwartale wykonaliśmy prawie połowę całego zeszłorocznego wyniku. W związku z tym należy spodziewać się pozytywnego wpływu liczby przekazań na całoroczne rezultaty. Biorąc pod uwagę skalę prowadzonych inwestycji deweloperskich, harmonogram budów i zasób wciąż niewydanych lokali, spodziewamy się, że w 2024 roku powinniśmy wydać ok. 2500 mieszkań – mówi Zbigniew Juroszek, prezes zarządu ATAL.

Advertisement

W 2023 roku Grupa wprowadzała do sprzedaży kolejne projekty deweloperskie. Ponadto ATAL posiada już odpowiednie zasoby gruntów pozwalające na uruchomienie lub rozpoczęcie przygotowań do przedsięwzięć deweloperskich w kolejnych okresach. Tylko w 2022 roku Grupa ATAL nabyła nowe grunty pod inwestycje. I to za kwotę 373 mln zł, na łączny PUM 402 tys. mkw. Ponadto od stycznia do września u.br. ATAL nabył działki za kwotę 132 mln zł, na łączny PUM 85 tys. mkw. Bank ziemi Grupy na 30.09.2023 wyniósł 752 tys. mkw. PUM.

Nowa inwestycja dewelopera ATAL we Wrocławiu. Do kupienia mieszkania w Żerniki Na Novo

Obecnie do sprzedaży trafił projekt we Wrocławiu, Żerniki Na Novo.

– Z satysfakcją rozpoczynamy kolejną odsłonę projektu, który opiera się na współpracy samorządu, architektów oraz deweloperów. Reprezentując biznes w tym gronie dobrze rozumiemy, jak ważną rolę – także z naszej perspektywy – odgrywa w miastach planowanie przestrzenne. Zdefiniowany na lata proces inwestycyjny, w którym samorząd określa strategiczne cele rozwoju danego obszaru, ułatwia deweloperom podjęcie decyzji o zakupie działki i zrealizowaniu na niej inwestycji. Ten sposób działania jest nam bliski. ATAL preferuje bowiem projekty wieloetapowe, które przyczyniają się do kreowania nowych dzielnic, z dbałością o infrastrukturę i wygodę ich przyszłych mieszkańców – mówi Angelika Kliś, członkini zarządu ATAL.

Advertisement

Tymi słowami nawiązuje do poprzednich inwestycji ATAL na tym obszarze – ATAL Nowe Żerniki I i II – ukończonych w latach 2016-2017.

Sprzedaż mieszkań na osiedlu Żerniki Na Novo już się rozpoczęła. Metr kw. w stanie deweloperskim kosztuje od 10 300 do 13 900 zł. Natomiast klienci mają do wyboru lokale o pow. od 30 do 84 mkw., o układach od 1 do 4 pokoi. W ofercie najwięcej (181) jest „trójek”. Większość z mieszkań posiada balkony, a wybrane lokale również przestronne tarasy lub ogródki. Za dodatkową opłatą (już od 999 zł za mkw.) można wykończyć mieszkanie „pod klucz”, korzystając z jednej z trzech opcji pakietu wykończeniowego ATAL Design.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Euro Styl rozbudowuje gdańską Morenę

Published

on

Euro Styl wprowadził do sprzedaży ponad 140 mieszkań na gdańskiej Morenie, fot. mat. prasowe

Ponad 140 nowych mieszkań w dwóch 9-kondygnacyjnych budynkach pojawiło się w ofercie Euro Stylu. Deweloper kontynuuje realizację Osiedla Synteza w znanej części Gdańska, dzielnicy Morena. Klienci mają do wyboru lokale od 32 do 72 mkw.

Docelowo Osiedle Synteza będzie się składać z siedmiu budynków mieszkalnych. Z czego dwa z nich powstaną w aktualnie realizowanym etapie inwestycji i zaoferują ponad 140 mieszkań. Deweloper proponuje lokale od 1- do 4-pokojowych w metrażach liczących do 72 mkw.

— Osiedle Synteza powstaje u zbiegu ulic Piekarniczej i Lema. Pożądana lokalizacja i świetne skomunikowanie z ważnymi punktami na mapie Gdańska sprawiają, że oferta tego osiedla doskonale wpisuje się w potrzeby różnych grup klientów. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób poszukujących mieszkania dla siebie, jak i pod wynajem — opowiada Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży Euro Stylu.

Advertisement

Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl

Osiedle powstaje w dzielnicy Morena, która cieszy się popularnością zarówno wśród mieszkańców Gdańska, jak i wśród deweloperów. Dodatkowo, w okolicy jest rozbudowany transport publiczny, znajdują się tu szkoły i przedszkola, punkty medyczne, sklepy i tereny zielone. Ponadto, w pobliżu mieści się Galeria Morena. Na osiedlu zaprojektowano lokale usługowe, w tym przedszkole z placem zabaw, znajdujące się w osobnym, 1-piętrowym budynku.

Deweloper szacuje zakończenie nowego etapu inwestycji na III kwartał 2026 roku.

Przeczytaj także: Wzgórze Hoplity. Nowe mieszkania w Gdańsku od Euro Styl.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wrocław. Nowe mieszkania na Maślicach

Published

on

Augustowska Vita powstanie na wrocławskich Maślicach i pomieści 84 nowe mieszkania, fot. mat. prasowe

Develia rozpoczęła sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita pomieści 84 nowe mieszkania w dwóch budynkach o niskiej zabudowie. Deweloper określa projekt jako dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych rodzin.

Dwa budynki, 84 lokale, powierzchnie od 44 do 89 metrów kwadratowych – tak Develia zapowiada swoją nową inwestycję na wrocławskich Maślicach. W zależności od kondygnacji, każde z mieszkań będzie posiadać balkon lub zielony ogródek. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery.

Wrocław. Powstanie Augustowska Vita i 84 nowe mieszkania

Deweloper podkreśla, że najmocniejszym punktem inwestycji jest bogata infrastruktura lokalna, szczególnie pomocna młodym rodzinom. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne, np. niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny czy szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Nieopodal powstającego osiedla zlokalizowane są też centra handlowe N-Park i Pasaż Królewiecki, a także popularne supermarkety. Dodatkowo, nie brakuje tu również restauracji, piekarni, punktów usługowych i klubów fitness.

Advertisement

— Młodzi rodzice to jedna z najbardziej wymagających grup nabywców na rynku nieruchomości. Poszukując mieszkania, kładą nacisk na bliskość przedszkoli i szkół, placów zabaw, terenów zielonych i rekreacyjnych oraz placówek ochrony zdrowia. Augustowska Vita to projekt, który spełnia te potrzeby, dlatego jestem przekonany, że zainteresowanie tym projektem będzie duże — skomentował Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia.

Zgodnie z deklaracją inwestora, 48% obszaru osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek na terenie inwestycji znajdą się także stojaki na rowery oraz stacja naprawcza.

Projekt architektoniczny opracowała pracownia Olejnik Pracownia Projektowa. Develia planuje zakończenie budowy na IV kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się od 10 499 zł za mkw.

Advertisement
Continue Reading

DEVELOPER MAGAZINE

Centralna Vita w Krakowie. Nowy projekt dewelopera Develia

Published

on

8 budynków, 371 mieszkań, 5 kilometrów od Rynku Głównego. To w skrócie nowa inwestycja spółki Develia w Krakowie. Centralna Vita ma mieć również 8 dziedzińców.

Do sprzedaży został wprowadzony I etap inwestycji, w ramach którego powstanie 371 lokali o powierzchniach od 33 do 95 m kw. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w I kwartale br., a ukończenie – na koniec 2025 roku. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 11 400 zł brutto za mkw.

W mieszkaniach na osiedlu Centralna Vita, położonego w dzielnicy Czyżyny, zaprojektowano okna o podwyższonej wysokości. Ma to zapewnić ich dobre nasłonecznienie. Każdy lokal będzie posiadał balkon, loggię lub ogródek. 

Advertisement

– Centralna Vita to nowe otwarcie wśród naszych krakowskich inwestycji. Oferujemy szeroki wybór rozkładów i metraży, począwszy od kawalerek, aż po przestronne 4-pokojowe apartamenty rodzinne. Atrakcyjnie zaprojektowane przestrzenie zewnętrzne w postaci dziedzińców oraz terenów zielonych zapewnią miejsca do wypoczynku i rekreacji. Dodatkowo na parterach budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe, co podniesie komfort codziennego życia. Ze względu na atrakcyjne ceny polecamy ten projekt szczególnie osobom, które są na etapie wyboru pierwszego mieszkania – opisuje Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży w Develii.

Centralna Vita. Develia buduje w Krakowie

Mieszkańcy krakowskiej inwestycji będą mieli do dyspozycji m.in. plenerową siłownię, tężnię solankową, strefę piknikową z leżakami i dużymi stołami, ogrody do nasadzeń społecznych oraz place zabaw dla różnych grup wiekowych – od „klasycznych” piaskownic i trampolin dla najmłodszych, po tor parkurowy dla tych nieco starszych. Największa i najgłośniejsza strefa zabaw znajdzie się poza dziedzińcami, co zwiększy komfort mieszkańców. Na terenie osiedla powstanie również dużo zieleni, w tym zielniki, ogrody społeczne oraz miejsca do sadzenia warzyw. 

Ruch kołowy zostanie ograniczony do niezbędnego minimum. Auta będzie można parkować w podziemnych halach garażowych z komórkami lokatorskimi i schowkami na jednoślady oraz na stanowiskach naziemnych. W projekcie przewidziano również stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Advertisement

Mocną stroną inwestycji jest również jej lokalizacja na dynamicznie rozwijających się Czyżynach, które cieszą się rozbudowaną infrastrukturą lokalną. W sąsiedztwie działają liczne supermarkety (Lidl, CH Atut, Auchan), szkoły, przedszkola i placówki ochrony zdrowia. Nieopodal są też centrum wystawiennicze Expo Kraków oraz Tauron Arena, miejsce licznych koncertów i wydarzeń sportowych. Konsekwentnie rozrasta się sieć ścieżek rowerowych. Do krakowskiej starówki jest tylko 5 km, a nad Wisłę – 2 km, gdzie bez problemu dojedziemy autem w kilka minut. W planach jest uruchomienie w pobliżu nowej linii autobusowej.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze