Connect with us

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

PHN rusza z drugim etapem inwestycji Młoda Białołęka

Published

on

Generalnym wykonawcą osiedla Młoda Białołęka została warszawska firma ALFA-BET Polska, fot. PHN

Polski Holding Nieruchomości rusza z budową drugiego etapu osiedla Młoda Białołęka w Warszawie. Spółka poszerzy ofertę o 181 mieszkań. Planowo, inwestycja będzie ukończona do połowy 2025 r.

PHN buduje swoją inwestycję przy ulicy Geodezyjnej 72, pomiędzy trasą Toruńską i ulicą Głębocką w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Osiedle Młoda Białołęka docelowo będzie liczyć trzy etapy, w których łącznie znajdzie się ok. 500 mieszkań. W sumie powstanie tu 20 budynków mieszkalnych. Pierwszy etap inwestycji obejmuje 174 lokale, a inwestor zakończył prace w III kwartale 2022 r.

PHN kontynuuje budowę osiedla Młoda Białołęka

Drugi etap osiedla Młoda Białołęka to siedem kameralnych budynków o czterech kondygnacjach naziemnych. Powstanie w nich 181 mieszkań, o metrażach od 35 do 100 mkw. Na stronie inwestycji można przeczytać, że lokale posiadają ponadstandardową wysokość ponad 2,90 m oraz duże okna. Te na wyższych kondygnacjach będą posiadać tarasy i balkony, a lokale parterowe ogródki. Ponadto, mieszkańcy będą dysponować 186 komórkami lokatorskimi. W garażu podziemnym zaplanowano 180 miejsc postojowych. Natomiast w budynkach będą stojaki i przechowalnie na rowery.

Advertisement

— Osiedle Młoda Białołęka cieszyło się dużym zainteresowaniem klientów ze względu na dobre skomunikowanie z centrum Warszawy oraz na zróżnicowane metraże z ciekawymi rozkładami, wyjątkowo wysokie jak na tę okolicę lokale. Rządowy program Bezpieczny kredyt 2% wpłynął na zwiększenie popytu ze strony osób poszukujących pierwszego mieszkania, dlatego postanowiliśmy uruchomić drugi etap naszej inwestycji na warszawskiej Białołęce — przekazał Szczepan Barszczewski, wiceprezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości odpowiedzialny za inwestycje.

Inwestor zaplanował proekologiczne rozwiązania, takie jak łąki kwietne czy nasadzenia krzewów i drzew, które mają oczyszczać powietrze. Natomiast do podlewania zieleni wykorzystywane będą wody opadowe. Zbiornik gromadzący wody na terenie osiedla, będzie spełniał także rolę oczka wodnego. Ponadto na terenach zielonych osiedla oraz dachach budynków znajdą się domki dla ptaków oraz owadów. O czystość powietrza zadbają chodniki z betonu antysmogowego. Inwestor przewiduje również instalację pod montaż paneli fotowoltaicznych na potrzeby zasilania części wspólnych osiedla.

Osiedle Młoda Białołęka w Warszawie, fot. Polski Holding Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości wybrał już generalnego wykonawcę. To stołeczna firma ALFA-BET Polska, która zrealizowała pierwszy etap osiedla. Spółka ma w swoim portfolio także kilkanaście innych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie. Zakończenie budowy drugiego etapu osiedla Młoda Białołęka zaplanowano w połowie 2025 r.

Advertisement

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Wojas Development rusza z budową inwestycji w Radomiu

Published

on

Wojas Development rusza z budową nowej iwestycji w Radomiu, fot. mat. inwestora

Dom przy Mariackiej to nowy projekt spółki zlokalizowany w radomskiej dzielnicy Planty. Wojas Development, związany z branżą budowlaną od 1994 roku, zrealizuje tu nowoczesny kompleks mieszkalny liczący 171 lokali. Ceny mieszkań zaczynają się od 7200 zł/mkw.

— Nowoczesny kompleks mieszkalny z przestrzenią sportową i wypoczynkową oraz luksusowymi apartamentami — tak swój nowy projekt w Radomiu opisuje spółka na stronie. Przy ul. Mariackiej 4 powstanie 7-piętrowy budynek mieszczący 171 mieszkań. Powierzchnie lokali liczą od 30 do 112 mkw. Niektóre z nich, mają po dwa przynależne tarasy. Natomiast pozostałe lokale są z balkonami lub ogródkami.

Wojas Development rozpoczął prace na terenie inwestycji

Budynek ma wyróżnić się wysokim standardem wykończenia części wspólnych. Deweloper planuje wyposażyć je w lustra, tapety oraz drewniane panele. Lokale usytuowane na ostatniej kondygnacji zostaną przygotowane pod montaż klimatyzacji. W celu zasilania niezbędnego do oświetlenia części wspólnych, inwestor zamontuje panele fotowoltaiczne na dachu budynku. Ponadto, mieszkańcy zostaną zaopatrzeni w punkty poboru wody przy ogródkach oraz na dużych tarasach. Natomiast zieleń na terenach wspólnych będzie nawadniana automatycznie. Wśród udogodnień, które wylicza spółka, można zaleźć jeszcze całoroczny klub malucha oraz strefę fitness na osiedlu.

Advertisement

Wojas Development ruszył właśnie z pracami na terenie planowanej inwestycji.

Wizualizacja części wspólnych w inwestycji Dom na Mariackiej, fot. mat. inwestora
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Grupa Cavatina z inwestycją mieszkaniową w Katowicach

Published

on

Grupa Cavatina Holding wkrótce rozpocznie prace nad realizacją inwestycji Belg Apartamenty w Katowicach, fot. mat. prasowe

Już wiadomo, że w miejscu katowickiego CH Belg, powstanie budynek mieszkalny. Spółka Resi Capital, działająca w ramach grupy Cavatina – jednego z największych deweloperów w Polsce, wybuduje tu 237 mieszkań. Belg Apartamenty zostaną ukończone w I kwartale 2025.

Spółka Resi Capital oficjalnie ogłosiła start przedsprzedaży. Najnowszy i drugi projekt mieszkaniowy grupy Cavatina w Katowicach, powstanie przy ul. Przemysłowej 3, przy Skwerze Holtzego. To lokalizacja dobrze skomunikowana zarówno z centrum miasta, jak i z pobliskimi terenami zielonymi w Dolinie Trzech Stawów. Ponadto, w bliskiej odległości znajduje się infrastruktura handlowo-usługowa oraz wyjazd na autostradę A4.

Belg Apartamenty, nowe mieszkania w Katowicach

Projekt zakłada kameralną, czteropiętrową zabudowę. A w niej 237 mieszkań o powierzchni od 25 do 80 mkw. Deweloper zadba o wysoki standard wykończenia oraz nowoczesny design. Mieszkańcy lokali usytuowanych na parterze będą mogli korzystać z przynależnych ogródków. Ponadto, na terenie inwestycji zaplanowano zielone patio oraz lokale usługowe.

Advertisement

Mieszkańcy Belg Apartamenty będą mieć również do dyspozycji 205 miejsc parkingowych.

Funkcję inwestora w projekcie stanowi Cavatina Holding. Natomiast spółka Resi Capital jest w tym przypadku operatorem sprzedaży. Deweloper rozpocznie prace budowlane jeszcze w tym roku. Planowane zakończenie inwestycji oszacowano na I kwartał 2025 roku.

Resi Capital jest spółką deweloperską działającą w obszarze segmentu mieszkaniowego. Działa w ramach grupy Cavatina, jednego z największych deweloperów w naszym kraju. W portfolio dewelopera znajduje się ponad 2 tys. mieszkań. Spółka inwestuje w największych miastach w Polsce i realizuje projekty w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach.

Advertisement
Continue Reading

NIERUCHOMOŚCI INWESTYCJE

Bemowo Vita. Nowe mieszkania w Warszawie

Published

on

Develia uruchomiła przedsprzedaż Bemowo Vita. Nowe mieszkania będą gotowe w III kwartale 2025 roku, fot. mat. prasowe

Develia uruchomiła przedsprzedaż kolejnej inwestycji w Warszawie. Bemowo Vita to dwa pięciokondygnacyjne budynki, w których powstanie łącznie 225 lokali. Deweloper wprowadził do oferty mieszkania liczące od 25 do 147 mkw., w strukturze od 1 do 5 pokoi. Ceny zaczynają się od 14 999 zł za mkw.

Bemovo Vita to wieloetapowy projekt mieszkaniowy, który znajduje się w zielonej części Bemowa, na Chrzanowie. Osiedle, którego budowę kontynuuje Develia po przejęciu od Nexity, mieści się przy ul. Szeligowskiej 59. Spółka wybuduje tu dwa, pięciokondygnacyjne budynki z 225 mieszkaniami.

— Bemowo Vita to kolejny projekt, który przejęliśmy od Nexity Polska. W ramach inwestycji powstał już pierwszy budynek, a teraz będziemy budować dwa kolejne. Realizacja całego przedsięwzięcia będzie etapowana – docelowo na posiadanych przez nas w tym rejonie gruntach planujemy wybudować blisko 1000 mieszkań. Lokalizacja w zielonej części Chrzanowa zapewni mieszkańcom spokój i ciszę, przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Dużym atutem będzie nowa stacja II linii metra, oddalona zaledwie 5 minut spacerem — opowiada Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develii.

Advertisement

Udogodnienia dla mieszkańców

Na terenie Bemowo Vita przewidziano podziemne parkingi oraz stojaki na rowery. Co więcej, deweloper zadba o rozwiązania ekologiczne i zapewni miejsca do ładowania aut elektrycznych. Natomiast, na zewnętrznych częściach wspólnych zaplanowano zaaranżowaną zieleń i ogrody deszczowe. Zamiast standardowej kostki brukowej, w części inwestycji pojawi się nawierzchnia parkowa absorbująca wilgoć i zapobiegająca powstawaniu kałuż. A dla najmłodszych mieszkańców, powstanie również specjalna strefa zabaw.

Develia planuje rozpoczęcie prac budowlanych na I kwartał 2024 r. Natomiast zakończenie inwestycji oszacowano na III kwartał 2025 r.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

na skróty

Advertisement
Advertisement
Advertisement

najpopularniejsze